Vítkovice – Opava 1:2 (kon.)
konec
MFK Vítkovice
1:2 (0:1)
SFC Opava
Pátek 10.11.2017, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Fortuna národní liga • 16. kolo
Předzápasové kurzy: 4.27 3.85 1.76
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
  Reprezentační přestávka? Nevadí, i tak lze zajít na zápas Fortuna národní ligy. MFK Vítkovice a SFC Opava se dohodly, že své střetnutí v rámci 16. kola, posledního podzimního, přesunou o 2 týdny dopředu a odehrají ho již v pátek 10. listopadu. Půjde rozhodně o zajímavou bitvu a důstojnou tečku na závěr první části sezóny, nejen tím, že jde o regionální derby a přijede mnoho fanoušků hostů. V zápase je sice jasně daný favorit v podobě opavského klubu, ale domácí po příchodu trenéra Grmely povstali z mrtvých a mohou překvapit. Mnoho jejich hráčů bude mít navíc speciální motivaci, neboť v dresu soupeře nějakou dobu působili. Jak tento očekávaný souboj dopadne? Dokáže se výrazně klopýtající favorit soutěže prosadit, nebo získají domácí větší klid pro zimní přípravu?
   
  MFK Vítkovice

  Dlouho se zdálo, že loňský katastrofální podzim Vítkovice minimálně zopakují. Před sezónou optimistický tým v první třetině soutěže nepoznal slast vítězství, neuměl dávat góly, jeho psychika měla odolnost domečku z karet a byl na posledním místě tabulky. Stačil jeden špatný moment a z dobře hrajícího mančaftu bylo absolutně odevzdaných 11 mužů, se kterými si soupeř mohl dělat, co chtěl. To se ukázalo především při debaklech v Opavě, na Žižkově a v Budějovicích. Reprezentační přestávku právě po Budějovicích využilo vedení již ke druhé změně hlavního trenéra a zdá se, že konečně přišly změny k lepšímu. Ludovít Grmela, který nebyl dosud s klubem nijak spjatý, dokázal zvednout kabinu hlavně po psychické stránce a udělal z dosud labilního týmu slušně fungující mužstvo, které po jeho příchodu vyhrálo 3 ligové zápasy v řadě, všechny s nulou. Až před týdnem na hřišti Hradce Králové prohrálo, ačkoliv nepředvedlo špatný výkon. Jenže své šance nedalo, soupeř se naopak prosadit dokázal. Hráči teď musí dokázat, že opět neupadnou do mizérie a budou pokračovat ve zlepšených výkonech. Ve svém posledním domácím podzimním představení však budou mít těžkou práci, přivítají lehce klopýtajícího favorita z Opavy. Pro mnoho členů týmu jde o vyhecovanější zápas, neboť byli s Opavou dříve nějak spojeni, či tam dokonce stále bydlí. Dokážou se nabudit tím správným způsobem a poprvé po obnově vítkovického klubu proti tomuto soupeři bodovat? Úkol je o to těžší, že hned tři hráči musí stát kvůli trestu za žluté karty. Stoper a kapitán David Mikula, univerzál Ondřej Cverna a krajní záložník Jakub Kučera.

  Špatné výsledky byly hlavní příčinou toho, že sestava na hřišti byla všechno, jen ne ustálená. Trenéři hledali optimální rozestavení a složení základní jedenáctky. Na trávník vyběhlo v sezóně již 23 hráčů, přičemž pouze 2 z nich (útočník Tomáš Mrázek a obránce Jakub Prajza) zasáhli do všech čtrnácti a nikdo nemá plný počet minut. Nejlepším střelcem je právě útočník Tomáš Mrázek se 4 trefami, kterému zdatně sekunduje záložník Tomáš Vasiljev se 3 zásahy. Oba dohromady zaznamenali téměř polovinu gólů celého týmu. Nejtrestanějším mužem je záložník Jan Matěj s 5 žlutými kartami. Hrozba nucené stopky se vznáší nad obráncem Jakubem Prajzou. Celý tým zatím obdržel dohromady 33 žlutých karet. Vyloučen byl dosud pouze další stoper Martin Honiš.

  Aktuální bilance Vítkovic:
  14 zápasů, 3 vítězství, 4 remízy, 7 porážek, skóre 15:28, 13 bodů a 13. místo v tabulce.

  Posledních 5 ligových zápasů:
  Hradec – Vítkovice 2:0
  Vítkovice – Frýdek-Místek 5:0
  Olympia – Vítkovice 0:2
  Vítkovice – Příbram 1:0
  Č. Budějovice – Vítkovice 6:0
   
  SFC Opava

  Opava byla před sezónou pasována na největšího favorita soutěže a čekalo se, že bude s přehledem okupovat první příčku tabulky. Jenže to se neděje. Ano, neustále se pohybuje v první trojce, ale o nějaké dominanci nemůže být řeč. Vyhrála zatím pouze polovinu zápasů, 3x prohrála a například v bilanci posledních 5 kol je horší než její příští soupeř z Vítkovic. Tým sice drtí své protivníky ofenzívní silou, již 4x v sezóně nastřílel 5 a více branek a je suverénně nejproduktivnějším ve druhé lize, ale velmi často zapomíná na zadní vrátka a příliš často inkasuje, což ho stojí mnoho bodů. V počtu obdržených gólů jsou v soutěži jen 4 horší celky, což není bilance, kterou by se aspirant postupu mohl chlubit. Navíc prohrál dva zápasy venku v řadě, včetně týdne staré porážky v Příbrami 3:1, takže na půdě Vítkovic si další zaváhání moc dovolit nemůže. Již nyní ztrácí na první místo 4 body a pokud nechce na jaře dotahovat velkou ztrátu, musí ve Vítkovicích vyhrát. To může hráčům svazovat nohy. Ustojí tlak a potvrdí v derby roli favorita? Navíc proti oblíbenému soupeři, kterého v součtu mistrovských a přípravných utkání v posledních 2 letech 6x porazil? Mužstvo také požene vpřed velké množství velmi dobrých, ale také poněkud divočejších, fanoušků, které určitě nebude chtít zklamat.

  Trenér Roman Skuhravý sice poslal na hřiště v ročníku již 20 různých hráčů, ale sestava jako taková je stabilní a hráči se v ní moc netočí. Důkazem toho budiž fakt, že hned 6 mužů má kompletních 14 startů a dalším 4 chybí pouze 1 zápas. Obránci Dominik Simerský a Jan Žídek navíc nechyběli na hřišti ani minutu. Trio Nemanja Kuzmanović, Joel Ngandu Kayamba a Tomáš Smola nastřílelo dohromady 22 branek, což je více, než ve 12 dalších týmech FNL obstaral kompletní kádr. Přesto není záložník Nemanja Kuzmanović s 9 trefami nejlepším střelcem celé soutěže. Nejtrestanějším hráčem je záložník Jan Schaffartzik se 3 žlutými a 1 červenou kartou, stejný počet napomínání mají na svém kontě také záložník Tomáš Jursa a útočník Václav Jurečka. Všichni jsou tak v ohrožení nucené pauzy. Celkově tým dosud obdržel pouze 19 žlutých karet a s výjimkou zmíněného Schaffartzika nebyl nikdo další vyloučen.

  Aktuální bilance Opavy:
  14 zápasů, 7 vítězství, 4 remízy, 3 porážky, skóre 37:22, 25 bodů a 3. místo v tabulce.

  Posledních 5 ligových zápasů:
  Příbram – Opava 3:1
  Opava – Olympia 5:1
  Č. Budějovice – Opava 2:1
  Opava – Varnsdorf 3:3
  Žižkov – Opava 1:5
   
  Vzájemné zápasy

  Vítkovice se s Opavou celkem pravidelně potkávaly ve druhé lize, to však skončilo s krachem ostravského klubu koncem roku 2010. Po jeho obnovení a postupném prokousávání se z nižších soutěží trvalo až do roku 2016, než se tito dva regionální rivalové opět postavili proti sobě na hřišti, avšak tím jakoby spustili novou lavinu vzájemných soubojů, jelikož za posledních 19 měsíců půjde již o 7. duel. Z předchozích 6 se 3 odehrály v přípravných obdobích (v každém po jednom), 2 v minulém ročníku Fortuna národní ligy a úplně poslední v srpnu ve 2. kole tohoto ročníku stejné soutěže. Všech 6 zápasů mělo společnou jednu věc. Ať se hrálo kdekoliv, v jakémkoliv počasí, sestavách, motivacích, vždy vyhrála Opava. Naposledy v již zmíněném 2. kole Opavané využili dokonale domácího prostředí a vyloučení soupeřova stopera Honiše a po vyrovnaném úvodu spustili kanonádu, která se zastavila až na výsledku 6:2. Přímo ve Vítkovicích se z těchto posledních utkání odehrálo jen jedno, v podzimní části minulého ročníku FNL, a trápící se domácí tehdy podlehli favoritovi 0:1.
   
  Úvodní sestavy:

  MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Kotouč, Dramé, Hýbl – Urbančok, Motyčka, Twardzik, Vasiljev – Mišinský, Mrázek (C).
  Náhradníci: Nemrava – Matěj, Ožvolda, Szotkowski, Honiš, Bzirský.

  SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Kuzmanović (C), Zavadil, Kayamba, Jursa, Zapalač – Smola, Puškáč.
  Náhradníci: Lasák – Stříž, Hrabina, Radić, T. Čelůstka, Jurečka, Mozol.

  Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer.
   
  V domácí sestavě jsou dvě vynucené změny. Karetní trest odpykávající Mikulu a Kučeru nahrazují na stoperu Kotouč a na kraji zálohy Hýbl.
  V základní jedenáctce Opavy nastupují pouze dva čistokrevní obránci Simerský se Žídkem. Jednička v brance Fendrich dnes není na soupisce a Šrom si tak připíše druhý start ve FNL v sezóně.
   
  Ve Vítkovicích je sice chladno, ale aspoň neprší a vane jen mírný vítr. Otázkou je, zda tu nepřitopí pod kotel velmi početná skupina opavských příznivců.
   
  Aktéři utkání právě vstupují na hrací plochu. Domácí v tradičních modrých dresech s bílým lemováním, hosté v červenočerné kombinaci.
   
  Trenér Vítkovic Ludevít Grmela přebírá cenu pro trenéra měsíce října Fortuna národní ligy.
   
  Výkop do první půle provede Opava.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  1
  Na výborný centr Urbančoka z pravé strany naskakoval na zadní tyči Vasiljev, ale Simerský před ním odehrál na roh.
   
  2
  Nakrátko rozehraný roh a přízemní přihrávka před branku, kde však Kotouč špatně zpracoval míč a přišel o něj.
   
  3
  Po faulu ve středu pole rozehráli hosté trestný kop nakrátko, ale do šestnáctky se zatím nedostali.
   
  4
  Obléhání domácí branky ukončil centr Žídka na zadní tyč, kde číhal Kuzmanovič, ale hlavičkou o zem Květona nenachytal.
   
  5
  Zapalač napodruhé po levé straně do pokutového území pronikl, jeho centr ale odkopl na roh Dramé.
   
  6
  Zavadil centroval z rohu, vzápětí dostal druhou možnost, kterou kroutil do branky, ale Květon měl dost místa na stáhnutí míče ze vzduchu, který by jinak mířil mezi tyče.
   
  7
  Sektor opavských příznivců se konečně zkonsolidoval a začal hlasitě povzbuzovat svůj tým. Je v něm přibližně 200 lidí. Ti teď sledovali rychlý kontr v podání Vítkovic, ale špatná přihrávka před šestnáctkou naděje modrých ukončila.
   
  8
  Jursa prohrál souboj na půlkruhu a poté sledoval, jak na druhé straně nedostihl včas míč Mrázek.
   
  9
  Opava se nikam zbytečně nežene, snaží se kombinovat a přebírá vládu nad hřištěm.
   
  10
  Prajza fauloval u postranní čáry Zapalače, Zavadil si rovná míč na centr.
   
  11
  Zavadil přihrál před vápno Kayambovi, který se zpětnou kličkou zbavil Urbančoka, srovnal si míč a vypálil, ale míč nabral opačnou faleš a prosvištěl daleko vedle branky.
   
  12
  Smola bojoval na malém vápně, chtěl přihrát, ale trefil stínujícího obránce tak nešikovně, že nakonec bude odkop od branky.
   
  12
  Domácí se vůbec nedokáží udržet u míče, po několika sekundách ho ztrácí.
   
  13
  Puškáč namířil svoji přihrávku pouze do nohou rozhodčího, ale soupeř toho k brejku nevyužil. Kayamba poté překročil s míčem brankovou čáru a Květon bude opět odkopávat.
   
  14
  Puškáč si vyměnil míč se Smolou a po zákroku Dramého je tu druhý roh Opavy.
   
  14
  Špatný centr sráží Prajza na další roh.
   
  15
  Menší závar před brankou po centru Zapalače na chvíli uhasil odkopem Dramé. Jenže míč se do vápna vrátil a po dalším závaru a zblokované střele Žídka je tu již čtvrtý roh Opavy.
   
  16
  Puškáč po odraženém míči vyzoušel pozornost Květona, ten vyrazil do strany a pokračuje se ve hře.
   
  17
  Trestný kop hostů 30 metrů od branky na středu hřiště. Přímá střela, nebo centr? U míče Zavadil a Zapalač.
   
  18
  Zavadil neprostřelil zeď, tak odcentroval k levé tyči, kde hlavičkoval Žídek k zemi a Květon rybičkou doskočil pro míč. Byl u toho zároveň faulován.
   
  19
  Brejk Vítkovic po pravé straně, centr Mišinského na Mrázka srazil za branku Schaffartzik.
   
  19
  Urbančok rozehrál roh před vápno na Vasiljeva, ale tomu se centr nepovedl a dopadl na horní síť za zatím nudícím se Šromem.
   
  20
  Zapalač odcentroval na penaltu přesně na hlavu Smoly, ale ten nezakončil mezi tyče.
   
  21
  Mišinský dobře napadal po vhazování soupeře, ale Žídek míč na poslední chvíli odkopl a založil tak akci, na jejímž konci byla nepříliš dobrá hlavička jednoho z hráčů v červenočerném.
   
  22
  Nadějný útok Opavy, Jursa předal míč Kayambovi, ale ten se na vápně utopil v kličkách. Vzápětí domácí zazdili slušně se rozvíjející brejk daleko před brankou.
   
  23
  Další ztráta míče v útoku pro hosty tragická nebyla, ale museli pro jistotu Vasiljeva faulovat.
   
  24
  Nepřesný centr z pravé strany doskákal až do zámezí, hosté vhazují u vlastní branky.
   
  25
  Dobrý pas Urbančoka za obranu, ale Mišinský zůstal viset na zádech Simerského.
   
  26
  Mišinský dost nevybíravě zajel do Simerského a je rozhodčím důrazně varován, že příště to má za kartu.
   
  26
  Prajza dvakrát fauloval Zapalače. Ten první atak ustál, ale odcentrovat nedokázal právě kvůli druhému zákroku.
   
  27
  Kuzmanović se chytá za hlavu, protože k němu na zadní tyči propadl centr Zavadila z trestného kopu, ale nejlepší opavský střelec nohou míč jen tak lehce líznul mimo branku, místo aby nekompromisní ranou rozvlnil síť!
   
  28
  Nesmělý útočný pokus modrých po levé straně a centr do míst, kde nikdo nebyl.
   
  29
  Mišinský prodloužil za sebe Dramého nákop od půlky, ale Mrázek byl u míče později než Šrom.
   
  30
  Opavě se v poslední době v postupném útoku moc nedaří. Terntokrát ofsajd na pravém křídle.
   
  31
  Kotouč fauloval na půlce a také on je varován, ať si dá pozor.
   
  31
  Motyčka vybojoval míč a Twardzik vysílal vpřed Mrázka, ale Žídek ho k míči nepustil. Šom poté vrací hru na polovinu domácích.
   
  32
  Kombinace Zapalače s Kayambou na levé straně, mnoho přihrávek padlo, než se Zapalač dostal do situace, kdy mohl posílat míč před branku. Tam se do šance dral Smola, ale Hýbl mu ukopl míč doslova v hodině dvanácté.
   
  33
  Další centr před branku Květona, ale Kuzmanović byl v ofsajdu.
   
  34
  Schaffartzik udržel na zádech Vasiljeva a nechal míč projít přes brankovou čáru.
   
  35
  Kayamba pronikal středem k pokutovému území, napřáhl, ale trefil jednoho z protihráčů před sebou a u odraženého míče byl první Květon.
   
  35
  Po Mišinského prostrčení a zablokovaném centru Prajzy mají Vítkovice třetí roh.
   
  36
  Urbančok si ho zopakuje, protože centr na bližší tyč odehrála za branku dvojice hráčů Opavy.
   
  37
  Stejný pokus, centr do ohromného chumlu hráčů v malém vápně, ale rozhodčí píská útočný faul.
   
  38
  Kotel fanoušků hostů skanduje urážky na Baník Ostrava, ale to si asi spletli datum a soutěž.
   
  39
  Urbančok zastavil rodící se brejk soupeře stažením protihráče a dostává žlutou kartu.
   
  39
  Kuzmanović se Smolou pronikali na pravé straně k vápnu, ale akci zabrzdili, aniž by se o něco pokusili.
   
  40
  Zavadil zpoza vápna pálil, ale trefil pouze padajícího Twardzika.
   
  41
  Zavadil vzápětí hasil na půlce faulem protiútok soupeře a dostává žlutou kartu.
   
  42
  Nepřesné útočné akce na obou stranách.
   
  42
  Prajza nedokázal břichem zastavit přenesení hry od Dramého a hosté se dostávají k míči úplně zadarmo.
   
  43
  Kuzmanović motal hlavy protihráčům na pravém křídle a vybojoval rohový kop.
   
  44
  Odvrácený míč po rohovém kopu si Zapalač tak dlouho rovnal, až k němu zezadu přiběhl Urbančok a akce Opavy skončila.
   
  45
  Výborná akce Vítkovic, Mišinský s Urbančokem vymysleli krásnou prostrkávačku na Prajzu, jehož střílenou přihrávku na zadní tyč těsně před Vasiljevem, před kterým zívala prázdná branka, na poslední chvíli zastavil Kayamba!
   
  45
  Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
   
  45+1
  Puškáč se dral ve vápně za nakopnutým míčem, ale Květon byl u něj dříve a navíc ho útočník hostů fauloval.
   
  45+2
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava jde v poslední možné chvíli prvního poločasu do vedení! 30 sekund před uplynutí nastaveného času se po dalším závaru před domácí brankou dostal do střelecké pozice TOMÁŠ JURSA a ranou po zemi na bližší tyč překonává marně skákajícího Květona!
   
  45+2
  Ihned po rozehrání rozhodčí ukončil první poločas.
   
  45+2
  První poločas skončil.
   
  Celý první poločas byla k vidění trvalá převaha v podání opavského favorita, domácí se pouze bránili a vyráželi do ojedinělých brejků, které však nedokázali zakončit. Hosté měli na svém kontě velmi rychle 4 rohy a několik střel na branku, ale gólovou šanci si vypracovali až ve 27. minutě, Kuzmanović však zblízka Zavadilův centr nohou pouze lízl. Také jediná gólová šance Vítkovic nebyla střelecky zakončena, před Vasijlevem, který by střílel do prázdné branky, zachránil situaci Kayamba. Až v nastaveném čase se Opava dočkala, povedenou ranou po zemi uspěl Tomáš Jursa a jeho tým tak bude moct jít do druhého poločasu ve větším klidu.
   
  Statistiky prvního poločasu

  Střely na branku: 0-5
  Střely mimo: 0-3
  Rohové kopy: 4-5
  Ofsajdy: 0-2
  Fauly: 11-6
  Žluté karty: 1-1
   
  Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
   
  Hráči se vrací na trávník, do druhé půle budou vykopávat Vítkovice.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  47
  Poněkud opatrný začátek z obou stran. Dosud se na hřišti vůbec nic nestalo.
   
  48
  Kayamba se probíjel od pravé lajny až k pokutovému území, ale neuspěl.
   
  49
  Vítkovice se dostávají k prvnímu rohovému kpu po změně stran.
   
  49
  Centr na zadní tyč odhlavičkoval jeden z bránících hráčů, který poté uspěl i v souboji u autové čáry.
   
  50
  Domácí se snaží hrát, ale sráží je vlastní nepřesnosti.
   
  50
  Kayamba uspěl v souboji a Smola postupoval po pravé straně, jeho centr je sražen na rohový kop.
   
  51
  Zavadilův centr z rohu bezpečně odvrací obránci, ale hosté vhazují na půlce.
   
  52
  Po jednom ze soubojů zůstává ležet na hřišti Urbančok a jeho spoluhráči zakopávají míč.
   
  52
  Ale je to dobré, bude pokračovat dál.
   
  53
  Nepřesná přihrávka Kuzmanoviće na pár metrů, věc poměrně nevídaná.
   
  54
  Domácí se nemohou prosadit ve středu pole. Opava toho využívá k protiútoku po levé straně.
   
  55
  Mišinský vybojoval míč na půlce, po přihrávce od Mrázka utíkal po pravé straně, před vápnem zasekl a přihrál do druhé vlny Twardzikovi, který však z první trefil míč velmi špatně a výrazně minul. Přesto jde o první střelecký pokus domácích v celém zápase.
   
  56
  Domácí publikum začíná být lehce nervózní ze stylu rozhodování hlavního rozhodčího, myslí si, že Opavě nepíská drobné fauly.
   
  57
  Jursa zahnal Žídka a hosté musí další útok začít až u Šroma.
   
  57
  Motyčka přejel nohy Puškáče a dostává za to žlutou kartu.
   
  59
  Zavadilův centr odhlaičkovali obránci jen k Zapalačovi, ale jeho oblouk bez přípravy na branku vůbec nemířil.
   
  60
  Twardzik uspěl v souboji ve sředu pole, čímž předal míč doleva Urbančokovi, ten postoupil až téměř k pokutovému území a z plného běhu vypálil vnějším nártem hodně nepřesně.
   
  61
  Neúspěšný pokus hostů o přenesení hry do levého křídla. Květon bude odkopávat.
   
  61
  Kayamba sice nehrál míč po autu na levém křídle, ale po zásahu bránícího hráče je tu roh Opavy.
   
  62
  Nepříliš dobrý centr Zavadila ústí v brejk domáícch, ale centr z pravé strany se k Mrázkovi nedostal. Vzápětí musel faulovat na půlce Kotouč, aby uklidnil situaci.
   
  63
  Centr Motyčky před branku rybičkou odhlavičkovává Zavadil. Další centr vzápětí není přesný a Šrom bude odkopávat.
   
  64
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  První střela na branku v celém zápase znamená vyrovnání Vítkovic! VLADIMÍR MIŠINSKÝ předvedl dokonalou práci na hranici šestnáctky, když si na prsa zpracoval dlouhý nákop z hloubi pole, přetlačil obránce a ranou pod břevno nedal Šromovi šanci! Překvapivé vyrovnání je na světě, donutí to Opavu zase začít hrát?
   
  66
  Vasiljev podle rozhodčího na křídle fauloval, publikum se diví.
   
  66
  Další dva drobné fauly a trestný kop je rázem s možností centru do vápna.
   
  67
  Po centru Zapalače z trestného kopu hlavičkoval Motyčka tak nešťastně, že málem překonal vlastního brankáře! Míč proskákal těsně vedle tyče a hosté mají roh.
   
  67
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava si velmi rychle bere vedení zpět! První povedený roh v celém zápase a na malém vápně se nejlépe orientoval JAN ŽÍDEK, který napálil míč do sítě!
   
  70
  A hostům to opět stačí, znovu se nikam neženou. Kayamba zastavil postup po pravé straně a vrací míč na vlastní polovinu.
   
  71
  Urbančok postupoval rychle vpřed a nasadil sice Simerskému jesličky, jenže zároveň si tím dal míč tak daleko, že ho nemohl dostihnout.
   
  72
  Twardzik fauloval na půlce a podle rozhodčího to bylo na žlutou kartu.
   
  72
  Puškáč se dostával do zajímavé pozice na malém vápně, ale hlavou nedokázal usměrnit centr z pravého křídla na branku. Jen ho posunul do levé strany.
   
  72
  První střídání Opavy. Puškáče nahrazuje Hrabina.
   
  74
  Po dlouhém autu a odraženém míči nejprve pálil Motyčka, jeho pokus byl sražen k Mrázkovi, jeho střela zase byla přizvednuta protihráčem nad branku. Rohový kop.
   
  75
  Centr na bližší tyč zastavil první obránce a vznikl brejk, který vyústil až v obranný zásah Dramého a roh na druhé straně.
   
  76
  Centr Zavadila odhlavičkoval jeden z obránců, navíc byl Květon faulován.
   
  77
  Série několika nedovolených zákrokůna obou stranách. Faulů je dnes opravdu hodně.
   
  77
  Po chybě ve středu pole postupoval vpřed Kayamba, zastavil ho dobrým zákrokem Kotouč. Hosté ale hrají dál.
   
  78
  Simerský se nechal obrat o míč Urbančokem, tak ho zezadu fauloval a dostává žlutou kartu.
   
  79
  Kotoučův nákop od půlky prodloužil Mišinský hlavou jen do náruče Šroma.
   
  80
  Prajza ztratil míč na pravém křídle, Dramé zastavil brejk na půlce a dostává žlutou kartu.
   
  81
  Nepřesná střela jednoho z opavských hráčů zpoza šestnáctky.
   
  82
  První střídání Vítkovic. Vasiljeva nahrazuje Matěj.
   
  83
  Po dlouhém autu doskákal míč před Twardzika, ale ten nechtěl jít do šprajcu s důrazným protihráčem, takže u míče jsou opět hosté.
   
  84
  V běžeckém souboji se jako poslední dotkl míče Motyčka, roh pro hosty.
   
  84
  Centr z rohu přeletěl houf hráčů a snesl se až před za bukem čekajícího Kuzmanoviće, který však z dobré pozice přestřelil.
   
  85
  Druhé střídání Opavy. Kayambu nahrazuje Jurečka.
   
  Do ochozů vítkovického stadionu našlo cestu 1 237 diváků.
   
  86
  Smola chtěl zpracovat skákavý míč zády k brance, ale ramenem ho poslal za brankovou čáru. Květon rychle rozehrává.
   
  87
  Jenže u míče je znovu Opava a vhazuje na levém křídle.
   
  87
  Tam navíc získala další rohový kop a čas utíká, což jí zcela vyhovuje.
   
  88
  Míč se po odrazu od jednoho z hráčů v červenočerném ocitl za brankou, Květon znovu nemešká s rozehrávkou.
   
  89
  Po faulu na půlce, dlouhém nákopu do vápna a odrazu míče se do šance dostával Mrázek, ale míč se od něj nakonec spíše odrazil, mířil vedle, ale Šrom ho zastavil ve hřišti.
   
  89
  Poslední sřídání Opavy. Zapalače nahrazuje Stříž.
   
  89
  Ve stejném čase druhé střídání Vítkovic. Mišinského nahrazuje Ožvolda.
   
  90
  Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
   
  90+1
  Brejk Opavy mohl rozhodnout, jenže po velmi dobré přihrávce zprava Hrabina před brankářem promáchl a dobíhající Kuzmanović Květona neprostřelil! Rohový kop.
   
  90+2
  Opava tahá čas. Po rohovém kopu si došla pro faul na levé straně.
   
  90+3
  Dramého nákop před Ožvoldou odehrál hlavou jeden z obránců a Šrtom poté zalehl míč.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  Opava nastoupila dro druhého poločasu stylem, že se jí nemůže nic stát. Opustila kativní hru z úvodního dějství a spíše čekala, s čím přijdou domácí. Jenže ti byli směrem dopředu víceméně neškodní a o míč se připravovali spíše sami vlastními nepřesnostmi. Přesto se jim první, a jak se také ukázalo jedinou, střelou na branku v zápase podařilo vyrovnat, když se individuálně výborně prosadil Vladimír Mišinský. Jenže další chyba v obraně po rohovém kopu znamenala gól Jana Žídka a velmi rychle znovunabyté vedení již Opava z rukou nepustila. Ostatně se ani nemusela příliš snažit, protože domácí se do žádného závěrečného náporu nedostali.
   
  Statistiky druhého poločasu

  Střely na branku: 1-2
  Střely mimo: 3-3
  Rohové kopy: 2-7
  Ofsajdy: 0-0
  Fauly: 14-12
  Žluté karty: 3-1
   
  Statistiky celého utkání

  Střely na branku: 1-7
  Střely mimo: 3-6
  Rohové kopy: 6-12
  Ofsajdy: 0-2
  Fauly: 25-18
  Žluté karty: 4-2
   
  Opava se tímto vítězstvím vrací zpět na postupové příčky a je na druhém místě o bod před Českými Budějovicemi. Ale má tento předehrávaný zápas k dobru. Vítkovice zůstávají na 13. místě a pro přezimování mimo sestupové pozice by měly uhrát nějaký bod za týden v Sokolově. Jinak je 15. místo po podzimu dost reálné.
   
  Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost a znovu se odtud ozveme až v jarní části sezóny. (20:28:59)

  Libor Štěpán

  Branky: 64. Mišinský – 45+2. Jursa, 67. Žídek

  Karty:   39. Urbančok (VIT), 57. Motyčka (VIT), 72. Twardzik (VIT), 80. Dramé (VIT) – 41. Zavadil (OPA), 78. Simerský (OPA)


  MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Kotouč, Dramé, Hýbl – Urbančok, Motyčka, Twardzik, Vasiljev (82. Matěj) – Mišinský (89. Ožvolda), Mrázek (C).
  Náhradníci: Nemrava – Matěj, Ožvolda, Szotkowski, Honiš, Bzirský.

  SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Kuzmanović (C), Zavadil, Kayamba (85. Jurečka), Jursa, Zapalač (89. Stříž) – Smola, Puškáč (72. Hrabina).
  Náhradníci: Lasák – Stříž, Hrabina, Radić, T. Čelůstka, Jurečka, Mozol.

  Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer

  Diváci: 1 237