Austrálie
3:1 (0:0)
Honduras
Středa 15.11.2017, 10:00 • ANZ Stadium, Sydney • Kvalifikace MS • Baráž

S konstatováním, že dnešní utkání v ANZ Stadium v Sydney sledovalo 77 060 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (12:04:33)

Dnešní utkání je tedy u konce a domácí slaví postup na MS 2018. Již v prvním poločase měla Austrálie více ze hry, nicméně na první branku musela počkat do 54. minuty, kdy se z volného kopu trefil Mile Jedinak, nicméně jeho střela byla tečována Henrym Figueroou, který byl označen za střelce vlastní branky. Domácí soupeře nadále nepouštěli k ohrožení brankáře Ryana a naopak si vypracovali další možnosti. V 74. minutě pak Mile Jedinak zahrával penaltu a s trochou štěstím dokázal prostřelit hostujícího gólmana. Jenže to nebylo vše. V 85. minutě byl nařízen další pokutový kop a Mile Jedinak svůj parádní zápas zakončil hattrickem. V závěru již hosté pouze snížili, když se v nastavení po závaru prosadil Alberth Elis. U protinožců se tedy může slavit!

90+4
    90+4. Alberth ELIS - 3:1

90+4
    Honduras právě vstřelil branku!
    Domácí gólman neudržel čisté konto. Poslední rohový kop Hondurasu byl dobře kopnut na hranici malého vápna, kde Ryan prohrál souboj s hlavičkujícím soupeřem. Míč se poté zjevil před ALBERTHEM ELISEM a ten kulatý předmět se štěstím propasíroval za brankovou čáru.

90+2
    Parádně teď Mooy obloučkem našel Juriće, který byl úplně sám na levé straně pokutového území. Těžký volej však vylétl vysoko nad bránu.

90+1
    Téměř celou první minutu nastavení domácí strávili ve středu hřiště. Nakonec sice přišel nákop vpřed, ale míč letěl pouze k Escoberovi.

90
    Zatímco šlo zakončení z volného kopu Hondurasu pouze do zdi, čtvrtý rozhodčí oznámil tříminutové nastavení.

89
    Poslední změna v sestavě Austrálie. Na plac jde James Troisi, opačným směrem putoval Mark Milligan.

88
    Kartónek žluté barvy ještě dostává Trent Sainsbury (AUS), který kousek od šestnáctka zastavil pronikajícího soupeře.
    85. Mile JEDINAK - 3:0

85
    Austrálie právě vstřelila branku!
    U protinožců se pomalu může slavit! Šanci na hattrick si totiž nenechal vzít MILE JEDINAK, který tentokrát zvolil zakončení na opačnou stranu, než na kterou skákal gólman a přidal svůj třetí zářez. Captain Australia!

84
    Johnny Palacios (HON) navíc dostává žlutou kartu. Nutno ale říci, že se zřejmě mělo červenat.
    84. Penaltový faul Palaciose (HON)

84
    Kruse se řítil sám na brankáře, ale před zakončením byl jednoznačně faulován Johnnym Palaciosem. Další POKUTOVÝ KOP!

83
    Austrálie dostala hru na útočnou polovinu a nakonec získala volný kop. Po Mooyově centru bylo v pokutovém území hodně husto, ale vše dokázal vyřešit Escober.

82
    Rozehrání volného kopu se ujal Acosta, nicméně jeho technický pokus vylétl zcela mimo tři tyče. Ryan mohl zůstat v klidu.

81
    Mathew Leckie (AUS) hasil nebezpečnou situaci faulem. Žlutá karta a volný kop z dobré pozice!

80
    Domácí si teď zbytečně zkomplikovali situaci, když se dopustili hodně nepřesné přihrávky na střed hřiště.

Lukáš Podleśny

Branky: 54. H. Figueroa (vla.), 72. Jedinak (pen.), 85. Jedinak (pen.) – 90+4. Elis

Karty:   2. Jurman (AUS), 45+2. Mooy (AUS), 81. Leckie (AUS), 88. Sainsbury (AUS) – 19. M. Figueroa (HON), 57. Claros (HON), 84. Palacios (HON)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:26.
    Austrálie: Ryan – Wright, Sainsbury, Jurman – Jedinak (C), Milligan (89. Troisi) – Leckie, Rogić (77. Kruse), Mooy, Behich – Cahill (66. Jurić)
    Náhradníci: Vuković, Langerak – Luongo, Risdon, Gersbach, Degenek, Irvine, Rukavytsya, Troisi, Kruse, McGowan, Jurić

Honduras: Escober – Beckeles, Palacios, M. Figueroa (C), Izaguirre (42. H. Figueroa, (73. Martínez)) – Quioto (75. E. Hernández), Claros, Acosta, Alvarado – Lozano, Elis
    Náhradníci: K. Hernández, Canales – H. Figueroa, Crisanto, Lanza, López, García, Costly, Mejía, E. Hernández, Martínez, Peňa

Rozhodčí: Pitana – Maidana, Belatti