Pardubice – Žďár n/S 5:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Salzburg 1:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Warrior Brno – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Liberec – Letňany 5:1 (kon.) | Zlín – Havířov 2:0 (kon.)
Třinec – Vsetín 3:6 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 18.11.2017, 12:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • Skupina A
Partner:
   
  Zpočátku vyrovnaný duel nakonec vyzněl jasně pro Chomutov, který nasázel soupeři z Kladna šest branek. Dva přesné zásahy si připsal Mežnar, k němuž se s jením gólem přidali Gut, Jaroš, Lobodowski a Ouřada. Na straně hostů se prosadil pouze Ondřej Bláha. (14:43:25)
   
  Konec zápasu.
   
  59:43
  Piráti mají puk na holích a jsou ve vlastním pásmu, už se nikam neženou.
   
  59:31
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., nedovolené bránění).
   
  59:20
  Ouřada našel přes obránce spoluhráče Černého, který v dobré pozici mezi kruhy přestřelil.
   
  58:33
  Nejdříve to zkoušel Routa z pravého kruhu, ale Běhula si připsal úspěšný zákrok stejně jako na druhé straně Novotný proti Beierově pokusu z mezikruží. Přerušení přiěšo až po střele Pecha.
   
  57:29
  Piráti právě vstřelili branku!
  Štochl přihrál od pravého mantinelu na hranici brankoviště, kde byl ERIC MEŽNAR, jemuž stačilo jenom nastavit hůl. To byla další povedená akce Pirátů. Asistence: Jakub Štochl.
   
  56:54
  Piráti právě vstřelili branku!
  KRYŠTOF OUŘADA si nyní vynahradil všechny promarněné šance. Mežnar přihrál od levého mantinelu na Černého, který našel u levé tyčky střelce OUŘADU, jenž měl opravdu hodně prostoru. Chladnokrevně projel podél celého brankoviště a zakončoval až u druhé tyčky do prázdné klece. Asistence: David Černý a Eric Mežnar.
   
  55:45
  Těsně před tím, než se Piráti vrátili do pěti, pálil od modré Kvapil, jehož ránu tečoval před bránou Ondřej Bláha mimo brankovou konstrukci.
   
  54:37
  Nyní pálil od modré Volráb, jeho tvrdý pokus skončil až na zadním mantinelu, odkud se poté podařilo Pirátům vyhodit.
   
  54:04
  Po Routově střele od modré se k dorážce před bránou dostal Neiss, ale ani on domácí jedničku nepřekonal. Bude se vhazovat v levém kruhu z pohledu gólmana.
   
  53:47
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Mežnar – 2 min., nedovolené bránění).
   
  52:06
  Hosté v plném počtu.
   
  51:34
  Poté, co Kladno opět vyhodilo, využil hrubky v obranně Chomutova Ondřej Bláha, který postupoval sám na brankáře, kterého nepřekonal.
   
  50:51
  Váchal vypálil od modré jenom na zadní mantinel, odkud si puk sebrali hosté a vyhodili přes všechny čáry.
   
  50:16
  Ouřada si vzal puk hned po buly, proháčkoval se přes všechny hráče, kteří byli seřazeni mezi kruhy, a pak hledal mezírku mezi betony. Novotný však nedal mladému forvardovi šanci. Pak se Kladno osvobodilo.
   
  50:06
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Volráb – 2 min., podražení).
   
  48:50
  Mežnar dostal dlouho přihrávku na útočnou modrou, odkud se rozjel na bránu a hned střílel, jeho pokus Novotný udržel v lapačce.
   
  48:32
  Kladno se usadilo v pásmu, ale poté Kvapil na modré čáře neudržel modrou čáru a vyhnal svůj celek z útočného rozestavení.

  Kateřina Kundertová

  Branky a nahrávky: 6. Mežnar (Pech), 22. Gut (Ouřada, Černý), 31. Jaroš (Brandner), 32. Lobodowski (Jaroš, Brandner), 57. Ouřada (Černý, Mežnar), 58. Mežnar (Štochl) – 28. O. Bláha (Routa)


  Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
  Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – O. Bláha, M. Bláha, Hašek, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Filip, Neiss.

  Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic