Philadelphia – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | Anaheim – Winnipeg 1:4 (kon.)
Washington – Tampa 3:1 (kon.) | Vegas – San Jose 5:4 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 3:1 (kon.)
New Jersey – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:1 (po pr.) | Columbus – Ottawa 5:2 (kon.)
Carolina – Toronto 4:5 (kon.) | St. Louis – Nashville 0:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Dallas – Calgary 6:4 (kon.)
Dallas Stars
6:4 (1:0, 2:3, 3:1)
Calgary Flames
Sobota 25.11.2017, 03:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné časné sobotní ráno. (06:03:16)

Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.

Po úžasné desetigólové přestřelce se nakonec z vítězství 6:4 radují domácí Stars.Přitom první třetina nenaznačovala, že by se zápas v takovouto kanonádu mohl "zvrhnout". Na kostce nad ledem svítilo skóre 1:0 pro Dallas a mohlo se zdát, že hlavními hrdiny zápasu budou brankáři. Velký omyl. Ve druhé části zápasu padlo hned pět branek. Calgary bleskově po příchodu z kabin otočilo na 2:1, aby Dallas pak zase pohotově srovnal. V závěru druhé části zápasu se znovu dostali hosté do vedení, ale ani tentokrát jim nevydrželo, Stars opět ještě do druhé přestávky srovnali účty. Ve třetí třetině se Calgary dostali do vedení naposledy, pak už přišly velké chvíle Tylera Seguina. Po vyrovnání Smithe Seguin vstřelil v 55. minutě vítězný gól a v poslední minutě pak ještě gólem do prázdné brány dokonal hattrick.

59:52
    Bishop za brankou zastavil puk a jeho spoluhráči pak dostali puk od středního pásma.

59:32
    Calgary jsou s pukem v útočném pásmu a ještě nic nevzdávají.
    59:01 Tyler SEGUIN - 6:4

59:01
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je dokonáno! Dallas tohle zápas s největší pravděpodobností vyhraje. TYLER SEGUIN získal ve středním pásmu puk a po přejezdu modré čáry bez problému trefil prázdnou bránu. Dokonal tím svůj šestý hattrick v kariéře! Asistence: Alexandr Radulov.

58:38
    Domácí se pokusili z vlastního obranného pásma trefit prázdnou bránu, ale to se jim nepovedlo. Zakázané uvolnění.

58:29
    Calgary už hraje bez Smithe, zkoušejí to v šesti!

57:44

57:25
    Dallasu se opět podařilo vyhodit puk a jejich oslabení už se chýlí ke konci.

56:30
    Flames ale prozatím zůstávají bez zakončení a Dallas vyhodil puk.

56:16
    Až nyní se Calgary usadili v útočném pásmu a rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.

55:44
    Jamie Benn je vyloučen za podražení Gaudreaua. Pro Calgary je přesilovka dobrou příležitostí na srovnání stavu.

55:15
    Přihrávka rukou hráčů Calgary, takže je hra vykázána do středního pásma.

55:04
    Nahozený puk se odrazil před branku Bishopa a ten ho raději přikryl pod lapačku. Následuje komerční pauza.
    54:33 Tyler SEGUIN - 5:4

54:33
    Spezza ztratil puk a vypadalo to, že Calgary vyvezou kotouč do středního pásma. Ale nestalo se tak, protože se k puku dostal TYLER SEGUIN a přesnou střelou zápěstím pak překonal Smitha a poprvé od začátku druhé třetiny jsou domácí opět ve vedení. Bez asistence.

53:36
    Klingberg si hezkou stahovačkou vytvořil střeleckou pozici, ale nakonec mu do střely vložili obránci Calgary hokejku, takže z toho nic nebylo.

53:04
    Ofsajd Calgary. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
    52:12 Gemel SMITH - 4:4

52:12
    Je vyrovnáno, Dallas se opět vrací do hry! Skvělou práci odvedl Ritchie, který dokázal z otočky přihrát před bránu. Tam byl připravený GEMEL SMITH. První střelou sice ještě svého jmenovce v brance Flames nepřekonal, ale z dorážky už se mu to povedlo. Asistence: Brett Ritchie.

51:50
    Frolíkova střela od pravého hrazení nebyla přesná, tentokrát Bishop zasahovat nemusel.

51:11
    Sam Bennett se trochu nenápadně díky povedené kličce dostal do zajímavé střelecké pozice. Bishop byl po delší době v permanenci a svou práci zvládl.

50:16
    Devin Shore v obrovské šanci selhal. Jeho střelu z pravého kruhu dalším skvělým zákrokem vyrážečkou vyrazil Mike Smith.

49:56
    Vyhození Calgary zamířilo na branku Bishopa, takže to není icing.

49:22
    Střela Hamhuise od modré čáry na Smithe nedoletěla, hráči Calgary ji dokázali zablokovat.

49:10

48:35
    Calgary se podařilo dostat kotouč do středního pásma. Tam se teď bude vhazovat.

48:30
    Už se jim alespoň vrátil z trestné lavice Brodie.

48:29
    Flames už jsou pod velkým tlakem, ale zatím odolávají.

48:15
    Klingberg střílel a Benn puk tečoval. Těsně vedle.

47:56
    Seguin si vyměnil místa s Klingbergem a z pravé strany vypálil. Smith dokázal puk vyrazit.

47:18
    Pěkná kombinace, na jejímž konci byl Radulov a jeho nepřesné zakončení.

47:10
    Travis Hamonic vyhodil kotouč ze hřiště a bude pykat za zdržování hry. Stars mají minutu a dvacet sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

46:55
    Po rychlých přihrávkách na první dotek střílel z hranice pravého kruhu Segiuin, ale Smithe nepřekonal.

46:39
    Domácím přeskočil kotouč na modré hokejku a ztratili útočné pásmo.

46:30
    TJ Brodie se dopustil nedovoleného zákroku, když přidržel Shoreho. Po komerční přestávce budou hrát Stars přesilovou hru.
    46:04 Sean MONAHAN - 3:4

46:04
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Goudreau našel pěknou bekhendovou přihrávkou svého kolegu z útoku SEANA MONAHANA a ten už si věděl rady.Vystřelil kotouč do horní části branky a tím překonal dnes už podruhé Bena Bishopa. Asistence: Johnny Gaudreau, Mike Smith.

45:39
    Devin Shore vystihl nepřesnost hostujícího týmu, získal kotouč a z pravého křídla nebezpečně pálil zápěstím. Mike Smith ale předvedl spolehlivý zákrok a udržel vyrovnaný stav.

44:23
    Zakázané uvolnění Dallasu, hra se přesune před Bena Bishopa.

43:44
    Micheal Ferland objel branku a chtěl zakončit bekhendem. V tom mu dobrým defenzivním zákrokem zabránil český útočník Stars Radek Faksa.

42:50
    Dallas svůj krátký pobyt v útočném pásmu neproměnil v žádnou střelu na bránu. Smith mohl zůstat v klidu.

41:58
    Střelu zápěstím od Jasona Spezzy dokázal Smith vyrazit a puk pak odpravili od jeho brány jeho spoluhráči.

41:32
    Jaromár Jágr se dostal do obrovské šance! Z mezikruží ale nedokázal trefit mezírku mezi Bishopovými betony.

41:15
    Rychlá střela Michaela Backlunda a pohotový zákrok Bena Bishopa.

40:56
    Puk po jednom ze soubojů doletěl až do ochranné sítě za brankou Flames.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:02.

Druhá třetina byla ještě lepší než ta první, nabídla pořádnou přestřelku. Hned ve druhé minutě druhé dvacetiminutovky se prosadil Ferland a srovnal tak účty. O další dvě minuty pak poslal Calgary dokonce do vedení Gaudreau. Dallas ovšem dokázal velmi rychle reagovat, vyrovnat se podařilo Seguinovi. Pak byl na chvíli relativní klid a góly začaly padat zase až v závěru třetiny. Nejprve ve 38. minutě vrátil Flames vedení pohotovou dorážkou z přesilovky Monahan, pak ovšem Stars znovu srovnali zásluhou Radulova.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:35
    Janmarkova střela z pravé strany letěla na bránu tak, aby ji mohl tečovat Spezza. Ale puk nakonec letěl mimo branku Calgary.
    38:30 Alexandr RADULOV - 3:3

38:30
    Trend slepených gólů pokračuje! Dallas znovu moc dlouho neprohrával. Smith nedokázal první střelu ALEXANDRA RADULOVA chytit, vyrazil ji jen před sebe, a to se mu stalo osudným. Ruský útočník pohotově puk dorazil za jeho záda. Asistence: Devin Shore.
    37:31 Sean MONAHAN - 2:3

37:31
    Flames se vrací do vedení! Z levé strany vypálil Gaudreau. Před brankou stál Brouwer, takže toho Bishop moc neviděl a puk vyrazil jen před sebe. K dorážce se dostal SEAN MONAHAN a doklepl kotouč do odkryté branky. Je to už jeho sedmý gól v početní převaze tuto sezónu. Asistence: Troy Brouwer, Johnny Gaudreau.

37:06
    Antoine Roussel je vyloučen za nedovolené bránění brankáři. Přitom v tom byl poměrně nevinně, protože byl na Smithe přistrčen.

36:15
    Po přihrávce Klingberga střílel z hranice levého kruhu Jamie Benn, Před Smithem byl zaparkovaný Seguin, brankář Flames přesto zasáhl lapačkou.

35:56
    Calgary vyvezlo kotouč do středního pásma. Následný přechod do útočné třetiny mu nevyšel, byl mu odpískán ofsajd.

35:22
    Smith předvedl další skvělý zákrok! Tyler Seguin střílel z levé strany z velké blízky. Mike Smith se dokázal bleskově přesunout ke své pravé tyči a útočníka Stars chladnokrevně vychytal.

34:57
    Flames dokázali vyhodit puk, Bishop kotouč zastavuje za svou brankou pro své spoluhráče.

34:29
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Kulak – 2 min., držení protihráče).

34:19
    Hanzal vypálil z levého kruhu bez přípravy, ale nebyl přesný. Branku přestřelil.

33:35
    Z pravého křídla pálil Esa Lindell. Smith vyrazil jeho ránu pravým betonem a pak si poradil i s následnou dorážkou.

32:52
    Travis Hamonic střílel od modré a hodně nepříjemně kotouč před Bishopem tečoval Monahan. Bishop předvedl velmi dobrý zákrok.

32:32
    Zprava vystřelil Matthew Tkachuk, Bishop dokázal kotouč vyrazit a udržel stav nerozhodný.

31:27
    Mattias Janmark nahodil z levé strany kotouč jednou rukou na bránu. Smith byl donucen k zákroku betonem.

30:58
    Johnny Gaudreau vypálil z levého kruhu, ale to nebyl pro Bishopa problém, protože celou dobu na střelu malého útočníka viděl.

30:29
    Rousselova střela byla Ferlandem sražena mimo hřiště.

29:57
    Smith se hodně zapotil. Střelu od modré jen vyrazil a pak se musel potýkat s nepříjemnými dorážkami z bezprostřední blízkosti. Vše zvládl.

29:44
    Frolík dostal pěkný pas do jízdy a z levého křídla zápěstím vypálil. Bishop chytil puk do své lapačky.

28:51
    Puk znovu vypadl ze hřiště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:22
    Po Jágrově přihrávce vypálil Sean Monahan. Puk byl přizvednut do ochranné sítě.

27:30
    Stephen Johns nepříjemně upadl u mantinelu a odešel do ošetřovny. Prozatím se domácí musejí obejít bez něj.

27:14

27:05
    Julius Honka dostal dobrou přihrávku na levý kruh a z první vypálil. Smith se dokázal přesunout a předvedl pěkný zákrok.

26:44
    Calgary opět dokázalo vyhodit a Dallas se za pukem znovu musí vracet až k vlastní brance.

25:50
    Hostujícímu družstvu se povedlo vyhrát vhazování a následně vyhodit puk.

25:46
    John Klingberg vystřelil zápěstím od modré. Smith dokázal zasáhnout.

25:14
    Janamark se hezky uvolnil a už se chystal ke střele. A tak ho musel Mark GIordano zahákovat. Za to už sedí kapitán Calgary na trestné lavici.
    24:20 Tyler SEGUIN - 2:2

24:20
    Dallas dlouho neprohrával, už je zase vyrovnáno. Janmark si potáhl na levém křídle puk a nastřelil puk před bránu, kde byl TYLER SEGUIN. Ten kotouč tečoval, ale Smith dokázal zasáhnout. Puk se vznesl do vzduchu, odkud ho Seguin doklepl do brány. Asisstence: Mattias Janmark, John Klingberg.

23:46
    Rozhodčí si před brankou všimli dvou faulů vysokou holí. Vyloučeni jsou Esa Lindell a Curtis Lazar. Hrát se bude čtyři na čtyři.

23:46
    Bekhendem nahodil puk z levé strany Kris Versteeg. Bishop kotouč bez problému chytil a pak se před ním odehrála menší strkanice.
    22:53 Johnny GAUDREAU - 1:2

22:53
    Flames otáčejí vývoj zápasu! Hamhuis si dal s rozehrávkou na čas a to se mu nevyplatilo. Vůbec nevěděl, že má za sebou JOHNNYHO GAUDREAUA. Ten mu vypíchl puk a pak tváří v tvář Bishopovi nezaváhal. Bez asistence.

22:38
    Vyhození Calgary a tím pádem i zakázané uvolnění Flames.

22:30
    Z otočky vypálil Antoine Roussel. Jeho střelu si ale Smith pohlídal a chytil puk.

21:55
    Mark Jankowski hend třikrát po sobě nebezpečně vypálil. První střelu zablokoval Honka, další dva puky zastavil Ben Bishop.
    20:39 Micheal FERLAND - 1:1

20:39
    Bleskově po začátku druhé třetiny je vyrovnáno! MICHEAL FERLAND dostal přihrávku mezi kruhy a z první tvrdě vypálil. Trefil se dokonale, přesně do horního růžku Bishopovy brány. Asistence: Sean Monahan.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:59.

První třetina je minulostí. V Dallasu se hrál hodně intenzivní hokej, k vidění bylo mnoho srážek, ale i zajímavých šancí. Oba brankáři dlouho své týmy drželi a jejich zásluhou trvalo nerozhodné skóre až skoro do konce první třetiny. V předposlední minutě byl přece jen překonán Mike Smith, když nestačil na zakončení Roussela z bezprostřední blízkosti.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Pak musel ještě jeden zákrok předvést Bishop na druhé straně. Povedlo se mu vychytat Benneta.

19:43
    Klindberg přihrál na Ritichieho nepřesně, takže akci trochu zpomalil. Přesto pak dokázal Ritchie vypálit a Smith musel znovu zasahovat.
    18:22 Antoine ROUSSEL - 1:0

18:22
    Pitlick poté znovu vybojoval kotouč v rohu kluziště a okamžitě ho nasměroval před branku. Tam stál připravený ANTOINE ROUSSEL a dokázal prostřelit i s trochou štěstí Smithe. Asistence: Tyler Pitlick.

18:08
    Pitlick převzal kotouč na pravém křídle po pasu Faksy a hned vypálil. Smith puk vyrazil.

17:04
    Lazar převezl kotouč přes modrou čáru, ale puk před ním skákal a nedokázal ho dostat trvale pod kontrolu. Nakonec ho definitivně ztratil.

16:10
    Smith se nebál vyjet daleko z brány a nechat na obdiv svou vynikající práci s hokejkou.

15:38

15:20
    Stars dokázali vyhodit puk do bezpečí.

14:54
    Jágr v dobré šanci! Dostal puk mezi kruhy a nebezpečně vystřelil. Bishop předvedl pohotový zákrok ramenem.

14:30
    Nahozený kotouč chytil Ben Bishop a raději se rozhodl nerozehrávat. Takže ho čeká vhazování po jeho pravici.

14:04
    Versteegova střela z pravé strany neprošla až na Bishopa a následně domácí vyhodili puk.

13:38
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je obránce Dallasu Julius Honka. Pyká za sekání.

13:34
    Od modré z první vypálil Travis Hamonic, Bishop puk chytil. Vše v době, kdy mělo Calgary ponechanou výhodu.

12:44
    Bennet přihrával na slepo z levého křídla na střed ale nikoho s plamenným céčkem na dresu nenašel.

12:03
    Jágr vypomohl svým spoluhráčům i v obraně, když na obranné modré vypíchl protihráči puk.

11:21
    Smith raději rychle sebral nahození do své lapačky, protože na něj už rychle dojížděli další hráči Stars.

10:57
    Frolík nahodil kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči se k puku nedostali. A tak jde český útočník vystřídat.

09:08
    Střela Faksy z mezikruží byla zablokovaná. Smith tentokrát zasahovat nemusel.

08:20
    Jágr se snažil jednou rukou přihrát před bránu, ale žádného spoluhráče nenašel.

07:53
    Dallas byl pod menším tlakem, a tak raději Jamie Benn vyhodil puk. Povedlo se mu to tak, že to není icing.

06:30
    Na opačné straně zase zazářil Smith, který vynikajícím zákrokem vychytal střelu Roussela z předbrankového prostoru.

05:33
    Hamiltonova střela od modré sice neprošla až na Bishopa, ale Ferland pak nebezpečně dorážel a málem se mu povedlo dostat puk za Bishopova záda. Těsně ale branku minul.

05:23
    Po delší době byl v permanenci také Bishop. Chytil střelu Benneta z levé strany a kotouč si ponechal u sebe.

04:15
    A znovu Smith podržel své mužstvo Seguin střílel tvrdě z mezikruží a on dokázal betonem kotouč vyrazit.

03:36
    Faksa z levé strany pálil hodně nebezpečně a i následné dorážky Roussela daly Smithovi pořádně zabrat.

03:18
    Smith musel zasahovat až proti střele z levé strany zápěstím.

02:43
    Benn předvedl hezkou kličku, ale nakonec nezakončil, protože předvedl obranný zákrok na poslední chvíli Giordano.

01:49
    Spezza získal v útočném pásmu puk a přihrál ho Honkovi. Ten nedokázal vypálit.

01:13
    Mark Giordano, kapitán Calgary měl na levé straně dostatek prostoru a hned toho využil ke střele. Bishop zasáhl elegantně lapačkou.

00:37
    Travis Hamonic nahazoval kotouč na branku od modré čáry. Před bránou stál Frolík, kotouč ale netečoval.

00:01

Vše už je připraveno k zahajujícímu vhazování zápasu. Ještě menší strkanice na buly.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Johns, Honka (A) – Radulov (C), Ja. Benn, D. Shore – Spezza (A), Seguin, Janmark – Pitlick, Faksa, Roussel – B. Ritchie, Hanzal, G. Smith.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton (C), Giordano, Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland (A), Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Jágr, Jankowski, S. Bennett (A) – Brouwer, Lazar, Versteeg.

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Gibbs, Tobias.

Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o druhé vzájemné utkání mezi těmito dvěma týmy. To první vyhrál na ledě Calgary Dallas 2:1. Poslední souboje těchto dvou mužstev byly hodně vyrovnané. Do prodloužení sice nešlo ani jediné z posledních šesti, ale ani jednou nevyhrál jeden z týmů o více než dva góly. Dallasu to na domácím ledě proti Flames v minulosti moc nešlo, prohrál před domácím publikem čtyři z posledních pěti utkání proti Calgary.

Calgary se po čtvrtině základní části pohybuje na postupových pozicích do play-off. V západní konferenci mu patří šesté místo s pětadvaceti body, v Pacifické divizi je na třetí pozici. Také Flames, stejně jako Stars, svůj poslední zápas prohráli, když nestačili 0:1 po prodloužení na Columbus. Předchozí dva zápasy vyhráli. Na stadionech soupeřů patří Calagary mezi nejlepší týmy Západní konference. Z deseti šest vyhrálo a bodově naprázdno vyšlo jen ve třech z nich.

Dallas se zatím pohybuje ve spodních patrech tabulky Východní konference. Ale zatím nemusí nějak moc panikařit, protože i po čtvrtině základní části jsou stále rozdíly ve středu tabulky naprosto minimální. Dallas má 23 bodů a je jeden ze šesti týmů, které mají stejný počet bodů. Poslední zápas Dallas prohrál s Coloradem, kterému navíc ani nedokázal vstřelit branku. Po předchozích dvou vítězstvích tak třetí výhru nepřidal. Na domácím ledě jsou ale Stars velmi silní, z deseti utkání osmkrát před domácím publikem zvítězili.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi tým Dallas Stars a Calgary Flames. Úvodní buly bude vhozeno krátce po třetí hodině ranní American Airlines Center.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 19. Roussel (Pitlick), 25. Seguin (Janmark, J. Klingberg), 39. Radulov (D. Shore), 53. G. Smith (B. Ritchie), 55. Seguin, 60. Seguin (Radulov) – 21. Ferland (Monahan), 23. J. Gaudreau, 38. Monahan (Brouwer, J. Gaudreau), 47. Monahan (J. Gaudreau, M. Smith)

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Gibbs, Tobias

Diváci: 18 532