Benátky n/J – Slavia 1:4 (kon.) | Kladno – Prostějov 6:1 (kon.) | Litoměřice – Havířov 4:1 (kon.)
Přerov – Motor ČB 3:2 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Kadaň 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 5:4 (kon.)
Třebíč – Vsetín 2:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:4 (3:3, 0:1, 2:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 25.11.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 26. kolo

Slovan ve třetí třetině dokázal zápas obrátit a z dnešního utkání si tak bere tři body. Slovan tímto zápasem dokázal zlomit sérii pěti prohraných zápasů a hráčům to tedy rozhodně přidá na sebevědomí. (19:17:22)

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., napadení).

Dnešní utkání sleduje 914 diváků.

58:09
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Bajtek – 2 min., vysoká hůl).

57:46
    Po nepovedené rozehrávce Slovanu dochází k zakázanému uvolnění a bude se tak vhazovat v obranném pásmu domácích.

55:44
    Domácí v plném počtu. Slovan má v dnešním utkání naději zlomit jejich nepříznivou sérii proher.

53:46
    Frýdek teď má přesilovku a může tak ke konci utkání změnit stav utkání.

53:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., nedovolené bránění).

50:05

48:08
    Frýdek jde do početní výhody a má tak šanci vyrovnat. Dostaneme se do prodloužení, nebo domácí celek zvítězí?

48:05
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., sekání).

45:58
    Bajtek si teď obehrál dva obránce a střílel na odkrytého Volkeho. Naštěstí pro domácího brankáře však bránu minul.

44:09
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan teď díky přesilovkám otáčí stav utkání. Merta nahrál na volného DANIELA VRDLOVCE a ten propálil z úrovně kruhů brankáře hostů. Asistence: David Merta.

42:34
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ctirad Ovčačík – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., sekání).

41:22
    Slovan nakonec využívá přesilovky a vyrovnává stav utkání. Vrdlovec nahrával na DAVIDA MERTU, který byl před bránou volný a zakončoval do prázdné. Asistence: David Vrdlovec.

40:01

Druhá třetina nám nabídla poměrně méně gólů než ta první. Frýdek byl tuto třetinu o něco aktivnějším týmem, to ale Slovan doháněl ke konci třetiny, kdy se mu podařilo i skoro vyrovnat. Do poslední třetiny půjde domácí celek s přesilovkou, která potrvá ještě jednu 1 minutu a 43 sekund.

40:00

39:43
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., hákování).

38:20
    Slovan se teď po přesilovce ještě držel v útočném pásmu, zakončit však nedokázal.

36:05
    Slovan jde dnes již do třetí přesilovky a má tak šanci ke konci třetiny vyrovnat.

36:02

33:17
    Smolka ještě před koncem přesilovky nahrál na Roubíka a ten jen o kousek minul pravou tyč.

31:25
    Slovan teď jde do početní výhody a má šanci na vyrovnání zápasu.

31:20

29:25
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a ani jeden tým si nedokáže vytvořit šanci.

27:28
    Smolka si teď u modré obehrál obránce Frýdku a vystřelil. Branku však trefit nedokázal.

26:47

24:55
    Po vyhrané buly vyhazuje Slovan ven z obranného pásma.

24:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., podražení).

22:26
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Před brankou se nejdřív neprosadil Raška. Od Volkeho betonů se odrazil puk až k JONÁŠOVI PETERKOVI a ten zakončoval skoro do prázdné. Asistence: Adam Raška a Michal Kvasnica.

22:00
    Slovan teď dlouho drží útočné pásmo. Vystřelit se ústeckým borcům však nedaří.

20:01

V první třetině jsme viděli 6 gólu. Ze začátku byli aktivnější domácí, ty však po chvíli polevili a nechali jít hosty do vedení. Ke konci třetiny však domácí ještě stihli vyrovnat. Dnes uvidíme určitě vyrovnaný zápas.

20:00

19:41
    Slovan ke konci třetiny vyrovnává. Po pár přihrávkách Brože a Vrdlovce se k puku dostal DAVID MERTA, který do brány puk doklepl. Asistence: Vladimír Brož a David Vrdlovec.

18:23
    Frýdek využil přesilovou hru. K puku se dostal TOMÁŠ HARKABUS, kterého přes clonu hráčů Volke neviděl a Frýdek jde tak do vedení. Asistence: Jan Bartko.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., sekání).

16:23
    Ústeckému hráči se kotouč zamotal pod nohami. Toho využil MICHAL KVASNICA, puk přebral a propálil tváří v tvář Martina Volkeho.

15:10
    Frýdek se teď chytil a skoro již dvě minuty drží útočné pásmo. Žádná zdárnější střela z toho však není.

11:42
    Od modré střílel do hloučku hráčů před Volkeho bránou JAN KALUS. Puk se propletl mezi hráči a doskákal do brány. Asistence: Jan Bartko, Filip Bajtek.

09:45
    Slovan se teď dlouho drží v útočném pásmu a nepříjemně tlačí. Frýdku nezbývá nic jiného než bránit.

08:30
    Puk si krásně ťukli Bernad a Brož, který nahrával na volného MICHALA VACHOVCE a ten dokázal zakončit. Slovan jde do dvoubrankového vedení. Asistence: Vladimír Brož a David Bernad.

07:20
    Do pěkného brejku teď jel Jandus, ten však při pokusu o střelu zlomil hůl a kotouč se přesouvá na hokejky hostů.

06:00
    Slovan se teď po prvním gólu rozjel a tlačí v útočném pásmu. Všechny střelecké pokusy však gólman hostů kryje.

05:04
    Po krásné kombinaci Zdvořáčka a Kuběni, který nahodil před bránu, zakončoval do prázdné LADISLAV GENGEL. Asistence: Pavel Kuběna a Martin Zdvořáček.

03:40
    Severa teď poslal puk před bránu. Jeho spoluhráč však puk minul a hra se přesouvá do středního pásma.

03:19

03:06
    Až teď nahodil hráč Slovanu před branku. Strmeň však kryje.

02:19
    Minuta přesilovky za námi a Slovanu se zatím nepodařilo vystřelit na bránu. Frýdek úspěšně brání.

01:25
    Slovan tak jde po necelé minutě a půl utkání do početní výhody. Uvidíme jak si domácí s přesilovkou poradí.

01:19
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Martin Osmík – 2 min., hákování).

00:01

Frýdek se nachází na osmém místě. Případná výhra na venkovním hřišti by ho posunula až před šestý Přerov. Pokud ale prohraje, může spadnout až na desáté místo za Třebíč. Prostějov odehrál tuto sezónu dvanáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 5:7.

Nejproduktivnější hráč Frýdku je Antonín Pechanec, který je až na dvacátém místě. Za tuto sezónu stihl dát pět gólů a na třináct přihrát.

Poslední odehraná utkání:
    Frýdek-Místek – Třebíč 1:4
    Vsetín – Frýdek-Místek 5:6 sn
    Frýdek-Místek – Benátky 6:3
    Frýdek-Místek – Kadaň 4:5 sn
    Prostějov– Frýdek-Místek 2:1

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na jedenácté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Frýdek-Mítek, přiblíží se na dosah desáté Třebíčí. Slovan prohrál pět zápasů v řadě a potřeboval by tedy nějakou sérii výher, aby se dostal mezi kádry postupující do play-off. Slovan odehrál z 24 kol pouze devět doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač se ústeckému kádru aktuálně moc nedaří, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy dva v první desítce. S 25 body Jaroslava Roubíka a s 24 body Antonína Melku.

Kadaň – Ústí nad Labem 4:2
    Ústí nad Labem – Prostějov 1:9
    Ústí nad Labem – Havířov 0:2
    Slavia Praha – Ústí nad Labem 8:1
    Litoměřice – Ústí nad Labem 1:3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 6. Gengel (Kuběna, M. Zdvořáček), 9. Vachovec (Vl. Brož, Bernad), 20. D. Merta (Vl. Brož, Vrdlovec), 42. D. Merta (Vrdlovec), 45. Vrdlovec (D. Merta) – 12. J. Kalus (Bartko, Bajtek), 17. Kvasnica, 19. Harkabus (Bartko), 23. Peterek (Raška, Kvasnica)

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Jandus – Vachovec, Gengel, Kuběna – Navarra, Severa.
    HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Zahradníček, Ovčačík, Matyáš, Haman, Piegl, Bartko – J. Kalus, Pechanec, Bajtek – Christov, Osmík, Harkabus – Kafka, Przybyla, Klimša – Raška, Peterek, Kvasnica.

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Tomáš Luczków – Richard Coubal, Jan Toman