Braga – Feirense 3:1 (kon.) | Rio Ave – Guimarães 0:1 (kon.)
Rio Ave FC
0:1 (0:1)
Vitória SC Guimarães
Pondělí 27.11.2017, 22:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 12. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:59:52)

Je konec. Guimaräes nakonec ubránil výhru 1:0.
    První poločas nám nabídl pouze jednu branku. V 31. minutě sice mělo domácí Rio Ave obrovskou šanci, ale Óscar Barreto orazítkoval břevno Douglasovy brány. V 39. minutě jsme se už ale dočkali branky, kterou vstřelil bývalý hráč Rio Ave Héldon Ramos, když si krásně prohodil dva obránce ve vápně a následně zakončil k pravé tyči.
    Ve druhém poločase se v 52. minutě dostal ke střele Novais, ale branku nedal. V 58. minutě se dostal Karamanos ke hlavičce, ale zamířil jenom do rukou Douglase. Ke konci zápase si Rio Ave i přes velký počet rohových kopů nevytvořil žádnou vážnější šanci a Guimaräes vyhrálo 1:0.

90+6

90+6
    Domácí se dopustili faulu ve středu hřiště.

90+5
    Následně se ke střele dostal domácí hráč, ale bránu Douglase úplně minul. Velký počet fanoušků Guimaräes, kteří se po celý zápas starají o skvělou atmosféru pomalu můžou slavit.

90+5
    Ve vápně je i domácí brankář!

90+5
    Rio Ave má rohový kop z levé strany.

90+4
    Hosté se dostali k rohovému praporku na půli Rio Ave, ale následuje odkop od brány Cássia.

90+3
    Domácí hráč Nuno Santos nedostihl míč na hrací ploše a odkop od brány se postará Douglas.

90+2
    Žlutou kartu dostává Rafael Martins za faul na domácího hráče.

90+2
    S rohovým kopem si hosté poradili. Poté se ovšem hráč Guimaräes dopustil faulu a na hřišti je menší potyčka.

90+1
    Ovšem centr z přímého kopu odkopla obrana hostů a následuje rohový kop pro domácí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Hélder Ferreira poslal k zemi Bruno Telese a Rio Ave bude mít přímý kop.

90
    Nyní hosté dostali centr z pravé strany do vápna, ale Douglas míč vyboxoval do bezpečí.

89
    Domácí poté získali míč a přesunuli hru na levou stranu.

88
    Domácí hráč se dopustil faulu ve středu hřiště.

87
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Hélder Ferreira.

86
    Ovšem rohový kop byl velmi přetažený a k ohrožení brány nedošlo.

85
    Domácí vybojovali rohový kop z levé strany, když se jako poslední před tím než se míč dostal do zámezí byl Victor García.

84
    Nyní se rozhodčí ještě domlouval přes sluchátko s pomezním o souboji ve středu hřiště, ale nakonec žádnou kartu nerozdal a hra pokračuje odkopem hostujícího brankáře.

83
    Bruno Teles nezpracoval míč na hrací ploše, jelikož přihrávka na něj byla velmi dlouhá.

82
    Guimaräes se zatím brání velmi poctivě a nepouštějí domácí do žádného většího ohrožení brány.

81
    Rúben Ribeiro se pokoušel ve vápně o nůžky, ale míč vůbec netrefil. Následně přiletěla střela z velké dálky vysoko nad bránu Douglase.

80
    Domácí vybojovali rohový kop z pravé strany po zblokované přihrávce do vápna.

79
    Domácí dostali míč do vápna, ale ke střele se opět nedostali.

78
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Junior Tallo, přichází Rafael Martins.

77
    Opět Cássio skvěle vyběhl z brány a odkopl míč do zámezí dřív, než rozbíhající se útočník Guimaräes.

76
    Domácí vystřelili pouze nad bránu Douglase.

75
    Domácí to zkouší po levé straně a vybojovali rohový kop.

74
    Rohový kop vyrazil Cássio a následuje další.

73
    Hostující hráč se dostal k míči, ale jeho ránu vyrazil Cássio do zámezí. Guimaräes bude mít rohový kop.

72
    Rio Ave bude mít autové vhazování na levé straně, ale následně přišlo o míč.

71
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Fábio Sturgeon.

71
    Po ošetření hostujícího hráče bude mít Rio Ave rohový kop z pravé strany.

70
    Přímý kop byl rozehrán nakrátko a ke střele se domácí nedostali.

69
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Óscar Barreto, přichází Nuno Santos.

68
    Domácí budou mít další přímý kop, poté co hostující hráč nechtěně zahrál rukou.

67
    Hostující hráč běžel po pravé straně, následně si míč dal na levou nohu, ale poté přestřelil domácí bránu.

66
    Joao Novais ale z přímého kopu přestřelil bránu a následuje odkop od svatyně Douglase.

65
    Po faulu na domácího hráče má Rio Ave přímý kop z dobré pozice.

64
    Cássio musel jít z brány aby byl u míče dřív, než útočník Guimaräes.

63
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Anastasios Karamanos, přichází Yazalde.
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Pelé, přichází Francisco Geraldes.

63
    Wakaso srazil Ribeira a dostal zaslouženě žlutou kartu.

62
    Po centru z pravé strany číhal na míč ve vápně útočník Guimaräes, ale nedosáhl na míč.

61
    Nyní se hostující útočník dostal k míči a pospíchal dopředu, následně měli hosté autové vhazování.

60
    Nepřesná přihrávka domácích skončila opět jen u brankáře Douglase, ovšem Rio Ave zvyšuje obrátky a poslední minuty drží míč.
    58. Karamanos nevstřelil gól.

58
    Nyní se domácí ocitli v dobré šanci, když se ke hlavičce dostal ve vápně po centru Ribeira, Karamanos, ale zakončil přímo do rukou Douglase!

57
    Hostující hráč předvedl skvělý skluz a Rio Ave má rohový kop.

56
    Nyní má přímý kop pro změnu Rio Ave.

55
    Hosté měli přímý kop, ale Raphinha se netrefil bránu.

54
    Domácí se dožadovali autového vhazování, ale u míče budou hosté.

53
    Po rohovém kopu se domácí dostali ke střele, ale Rúben Ribeiro přestřelil branku.
    52. Novais brankáře Douglase nepřekonal.

52
    Joao Novais vypálil skvělou ránu k pravé tyči, ale Douglas si sní poradil! Následuje rohový kop.

51
    Héldon Ramos dostal žlutou kartu za sražení domácího hráče uprostřed hřiště.

50
    Ovšem centr z něj našel jenom rukavice domácího brankáře Cássia.

49
    Nyní mají hosté rohový kop.

48
    Domácí se zkoušeli dostat do vápna po pravé straně, ale neprošli přes obranu Guimaräes.

47
    O úvodní výkop se ve druhé půli postarali domácí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44
    O něco lepší je v prvním půli Guimaräes, kteří se dostali do vápna, ale tam byl u míče dříve domácí brankář Cássio, než první střelec dnešního zápasu Héldon Ramos.

43
    Domácí drží míč na pravé straně, ale tam se útočník v zeleném provinil faulem.

42
    Málem se v gólové situaci ocitl domácí útočník, ale ocitl se v ofsajdové pasti.

41
    Domácí ztratili míč na půli hostů a Guimaräse má autové vhazování.
    39. Héldon RAMOS - 0:1

39
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    HÉLDON RAMOS to udělal naprosto fantasticky! U vápna si prohodil míč mezi dva obránce a střelou k pravé tyči posílá bývalý hráč Rio Ave hosty do vedení 1:0! Asistence: Tallo.

37
    Domácí se osvobodili odkop do zámezí, ale Guimaräes bude mít autové vhazování.

36
    Z pravé strany chtěl domácí hráč nacentrovat do vápna, ale trefil jen svého spoluhráče.

35
    Rio Ave má autové vhazování na levé straně, poté se postupně dostali k vápnu hostů, ale následná přihrávka neprošla.

34
    Rúben Ribeiro byl zfaulován ve středu hřiště.

32
    Nyní je na hřišti po souboji s Tarantinim ošetřován Raphinha.
    31. Óscar Barreto trefil horní tyč.

31
    Obrovská šance domácích! Nejprve skvěle vychytal brankář Douglas střelu domácího hráče Rúbena Ribeira a následně Óscar Barreto orazítkoval břevno!

30
    Raphinhovi se nepodařil centr z pravé strany,.

29
    Celis zatáhl Rúbena Ribeira a dostal žlutou kartu.

28
    Paolo Hurtado se po krásní přihrávce dostal ve vápně ke střele, ale míč mu sjel z kopačky a skončil vedle brány.

27
    Domácí útočník Óscar Barreto si počínal nedovoleně a odpískal se mu faul ve vápně hostů.

26
    Nyní zkoušel hostující hráč patičkou uvolnit svého spoluhráče ve vápně, ale nakonec míč skončil pouze u Cássia.

26
    Domácí se při vlastní rozehrávce dostali trochu pod tlak a Cássio musel odkopnout míč do zámezí.

25
    Lionn si skvěle pohlídal míč před Hurtadem.

24
    Po faulu domácího hráče Pelého se na zemi ocitl Francisco Ramos.

24
    Rohový kop domácí rozehráli nakrátko, ale následný centr do vápna neprošel.

23
    Domácí dostali míč do vápna po centru z levé strany, ale ke hlavičce se domácí útočník nedostal, ovšem následuje rohový kop pro Rio Ave.

22
    Na pravé straně se domácí snažili projít, ale vše vyřešil hráč Guimaräes, který míč odkopl do zámezí.

21
    Hosté se provinili faulem ve středu hřiště.

20
    Brankář Douglas raději jenom zahrál míč do autu a u balónu tak zůstane Rio Ave.

19
    Nyní jdou dopředu domácí po levé straně, následně přenesli hru na pravou, ale neměli kudy projít a nakonec ztratili míč ve středu hřiště.

18
    Málem se hostující útočník dostal do dobré pozice, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek signalizující ofsajd.

17
    Nyní má Guimaräes rohový kop. Ovšem z něj žádné ohrožení brány nepřišlo.

16
    Cássio musel daleko z brány aby odkopl míč dříve než byl ho dohnal hostující útočník.

15
    Raphinha nacentroval z levé strany, ale míč přeletěl domácí bránu.

14
    Po levé straně se rozběhl Teles, ale na půli ztratil míč.

12
    Domácí nijak nepochodili na půli Guimaräes, ale po chvíli jsou opět u míče.

11
    Střela z přímého kopu byla sražena a následuje rohový kop pro hosty.

10
    Rúben Ribeiro se dopustil faulu, když poslal k zemi Paolo Hurtada a Guimaräes má přímý kop z pravé strany hned u vápna domácí branky.

9
    Hosté dostali centr do vápna, ale ten skončil pouze u brankáře Cássia.

8
    Nakonec z něj žádné ohrožení domácí brány nebylo, ale po nepřesné přihrávce budou u míče hosté.

7
    Domácí obránce při zpracování zahrál rukou a Guimaräes má přímý kop z levé strany na půli Rio Ave.

6
    Héldon Ramos se řítil do protiútoku potom co ukradl míč, ale nakonec se ke střele nedostal.

5
    Ovšem po jeho dlouhém odkopu jsou u míče zpátky domácí hráči, kteří budou mít přímý kop po faulu Guillerma Celise.

4
    Nyní skončil jenom v moci hostujícího brankáře Douglase.

3
    Hosté se nedostali přes obranu Rio Ave a domácí nyní drží míč ve středu hřiště.

2
    Hostující Joao Vigario se řítil dopředu po levé straně, ale domácí obránce mu skvělým skluzem odebral míč.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes nastoupili v černých dresech. Domácí Rio Ave v zelených.

1

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Monte, Marcelo, Teles – Tarantini, Novais, Pelé – Barreto, Karamanos, R. Ribeiro.
    Náhradníci: R. Vieira – Marcao, F. Geraldes, Leandrinho, Y. Ribeiro, N. Santos, Yazalde.

Vitória SC Guimarães: Douglas – García, Jubal, Pedrao, Vigario – Wakaso, Celis – H. Ramos, Hurtado, Raphinha – Tallo.
    Náhradníci: M. Silva – J. Aurélio, H. Ferreira, R. Martins, Moreno, F. Ramos, Sturgeon.

Rozhodčí: Manuel Oliveira – Nelson Cunha, Tiago Leandro.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dnes budeme společně sledovat souboj dvou týmů ze středních pater ligové tabulky. Hostující Guimaraes má na svém kontě čtrnáct bodů a zatím ji patří jedenáctá pozice portugalské ligy. Naposledy doma porazila 2:1 Feirense. Naopak Rio Ave je šesté a v případě výhry se může přiblížit Maritimu. Naposledy hrálo doma s Bragou, kterou po boji udolalo 1:0.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům portugalského fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z portugalské Primeira Ligy. Společně se podíváme na duel mezi Rio Ave FC a Vitória SC Guimaraes. Výkop je stanoven na 22 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Michal Raška

Branky: 39. H. Ramos

Karty:   29. Celis (GUM), 51. H. Ramos (GUM), 63. Wakaso (GUM), 90+2. R. Martins (GUM)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:21.
    Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Monte, Marcelo, Teles – Tarantini, Novais, Pelé (63. F. Geraldes) – Barreto (69. N. Santos), Karamanos (63. Yazalde), R. Ribeiro (C).

Vitória SC Guimarães: Douglas – García, Jubal, Wakaso, Vigario – F. Ramos, Celis – H. Ramos (87. H. Ferreira), Hurtado (C) (71. Sturgeon), Raphinha – Tallo (78. R. Martins).
    Náhradníci: M. Silva – J. Aurélio, H. Ferreira, R. Martins, Moreno, Sturgeon, Kiko.

Rozhodčí: Manuel Oliveira – Nelson Cunha, Tiago Leandro