Seattle – Houston 3:0 (kon.)
Seattle Sounders FC
3:0 (1:0)
Houston Dynamo
Pátek 01.12.2017, 04:30 • CenturyLink Field – Seattle • Americká MLS • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky americké MLS. V tomto odvetném zápase proti sobě nastoupí Seattle Sounders FC a Houston Dynamo.

Úvodní semifinálový zápas vyhrál Seattle Sounders 2:0. Obě branky padly v prvním poločase, nejprve se prosadil Gustav Svensson, a pak Will Bruint. Houston není ve vůbec dobré pozici před tímto zápasem, ale udělá maximum pro zdramatizování semifinálového dvojzápasu.

V prvním zápase viděli fanoušci poměrně mnoho střel na branku. Seattle vystřelil pětkrát na branku a jeho soupeř hned devětkrát. Střelecky méně aktivní tým ale vstřelil dva góly, díky kterým má velkou výhodu pro tento duel.

Vítěz tohoto dvojzápasu postoupí do finále soutěže, ve kterém se utká s Torontem FC, které vyhrálo ve druhém semifinále nad Columbusem Crew 1:0. Úvodní zápas přinesl bezbrankovou remízu, Toronto do finále poslal v 60. minutě Altidore.

Seattle Sounders FC: Frei – Tolo, Marshall, Svensson, Leerdam – Lodeiro, Roldan – Jones, Dempsey, Rodríges– Bruin
    Náhradníci: Miller – Alfaro, Delem, Morris, Neagle, Shipp, Wingo

Houston Dynamo: Willis – Remick, Machado, , Leonardo, Beasley – Cabezas, Alexander – Alex, Martinez, Sanchez– Torres
    Náhradníci: Brown – Clark, Escalante, Garcia B., Garcia K., Torres, Wenger

Rozhodčí: Grajeda – Balciunas, Parker.

Zápas začne o něco později, což je v USA zcela běžné.

1

1
    Domácí hrají v zeleném, hosté pak v oranžovém.

2
    Nicolás Lodeiro fauloval, rozehrávat tak budou hostující fotbalisté ze své obranné poloviny.

3
    V poklidném tempu zápas začíná, ani jeden celek nechce chybovat.

4
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, a akci se pokoušel hostující Martínez, ale domácí obrana jej do šance nepustila.

5
    Houston kombinuje hluboko na své polovině a zatím se nemůže dostat přes dobře hrající domácí hráče. Sanches přišel o míč, ale následně ho jeho spoluhráč vybojoval.

6
    Na výraznější šanci čekáme, nyní hrají aktivněji hosté, kteří se dostali k brance, ale vypálit se jim nepodařilo.

7
    Pomezní rozhodčí nachytal domácí Nouhou Tola v postavení mimo hru.

8
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí fotbalisté vedou z prvního zápasu o dva góly, a tak dnes mohou hrát s výrazně větším klidem.

9
    Hostující celek si přihrává na své polovině a zatím je to čekání na nějaký vhodný moment pro vytvoření útočné akce. Seattle hraje zodpovědně. V takto důležitém zápase se není čemu divit.

10
    Jones vedl domácí akci, dostal se pokutového území, ale přihrávka na Dempseye byla hodně nepřesná.

11
    Deset minut je pryč, na výraznější šanci čekáme. Atmosféra je na zcela vyprodaném stadionu parádní.

12
    Rohový kop bude nyní rozehrávat domácí celek. Hostující obrana odehrála míč do bezpečí.

12
    Nakrátko rozehraný rohový kop. Po nepřesné přihrávce Dempseye končí míč u brankáře Houstonu.

14
    Martinez jen prodloužil míč do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Rozehrávat tak bude domácí gólman Frei, který momentálně stanovil rekord play-off, když 474 minut neinkasoval gól.

16
    Hostující Alex se dopustil faulu, a tak bude rozehrávat domácí celek. Ten se ale následně dostal do postavení mimo hru. V ofsajdu byl po přihrávce Gustava Svenssona Clint Dempsey.

17
    Hostující Vicente Sanchez byl faulovaný. Domácí se tak musí bránit volnému kopu soupeře.

19
    Remick se po centru před branku propracoval k hlavičce, jeho zakončení ale končí vysoko nad brankou. Gólman domácího celku zasahovat nemusel.

20
    Dempsey nedosáhl na dobrou přihrávku spoluhráče, domácí fotbalisté se propracovali za fantastické podpory z hlediště do první šance.

21
    Dvacet minut hry je pryč, domácí fotbalisté hrají takticky velmi dobře a soupeři nedávají mnoho prostoru pro nějakou zajímavou akci.

22
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Po výborné přihrávce Bruina se do šance dostal VÍCTOR RODRÍGUEZ, který si vylepšil pozici, a pak prostřelil bezmocného brankáře Dynama. Asistence: Will Bruin.
    22. Víctor RODRÍGUEZ - 1:0

25
    Mauro Manotas uvolni spoluhráče, tím byl Vicente Sanchez. Jeho střelu z těžké pozice dokázala domácí obrana odvrátit na rohový kop.

26
    S centrem před branku si obrana domácího celku dokázala poradit.

28
    Domácí celek se nyní musí bránit aktivní hře hostujícího celku, který se pokouší něco vymyslet na útočné polovině.

29
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Eric Alexander (Houston Dynamo). Hodně zbytečný faul na polovině hrací plochy.

29
    Domácí Clint Dempsey bude rozehrávat volný kop na půlce.

31
    Bruin mohl navýšit domácí vedení, ale jeho pokus poměrně snadno kryje hostující brankář. Seattle se do výraznější šance nedostal, tento pokus byl spíše propagační.

31
    Hostující celek se pokusil o rychlou protiakci, Vicente Sanchez byl ale nechytaný v postavení mimo hru.

32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostujíc celek vhazovat na své polovině, o míč ale přišel, a tak zakončoval Dempsey. Jeho rána z velké dálky byla výrazně nepřesná.

34
    Rohový kop pro domácí celek, obrana Houstonu míč odehrála jen do autu.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, domácí celek míří za postupem do finále, v tomto zápase vede 1:0, celkově pak 3:0.

36
    Žlutou kartu dostává Nouhou Tolo (Seattle Sounders FC). Hodně zbytečná žlutá karta.

36
    Míč mají hosté, kteří se postupně pokouší prokombinovat do střelecké pozice. Vybojovali volný kop. Na přímou střelu to asi nebude, ale nebezpečný centr byl se narodit mohl.

38
    Rohový kop pro Dynamo. Centr před branku byl příliš přetažený, obrana neměla s tímto míčem žádné problémy.

40
    Zasahovat nyní musel domácí brankář Frei, vůbec poprvé v tomto utkání musel řešit nebezpečnou situaci. Se střelou Tomáse Martíneze si dokázal poradit.
    40. Frei kryje střelu hostujícího hráče.

42
    Tomás Martínez tečoval před brankou spoluhráčovu střelu,a tak musel znovu své umění předvést domácí gólman Frei.

43
    Rohový kop rozehrával domácí celek, ale obrana hostujícího týmu si dokázala poradit poměrně snadno.

44
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, mnoho šancí momentálně k vidění není.

45
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45+1
    Probíhá jedna nastavená minuta.

45+1

Domácí celek vede po prvním poločase 1:0, celkově pak 3:0 a má namířeno do finále soutěže.

46

46
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Eric Alexander, přichází Óscar Boniek García.

47
    Hostující celek se propracoval do střelecké pozice, Alex to vzal na sebe, jeho ránu levou nohou do středu branky kryje celkem snadno domácí brankář.

47
    Domácí se pokusili o rychlý kontr, ale Nicolás Lodeiro vyslal do šance Willa Bruine, který byl ovšem v postavení mimo hru.

49
    Hosté budou mít v úvodu druhého poločasu k dispozici rohový kop. S nepříliš povedeným centrem si dokázala domácí obrana snadno poradit.

50
    Pět minut je z druhého poločasu pryč. Že by měli hosté tolik sil, aby se pokusili o postup do finále, zatím to tak nevypadá.

50
    Dempsey fauloval soupeře. Rozehrávat tak bude hostující celek.

51
    Další postavení mimo hru, v něm byl Nouhou Tolo.

52
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou pasáž hry.

54
    Rohový kop pro Houston.

55
    S centrem do předbrankového prostoru si poměrně snadno dokázala poradit domácí obrana. Dynamo se snaží, ale nemůže se prosadit.

56
    Martinez vede další akci svého týmu. Následně se právě on dostal do zakončení. Jeho rána levou nohou končí však mimo branku. Gólman Sounders zasahovat nemusel.

57
    Seattle míří do finále, které také budeme moci sledovat na Onlajnech. PO výborné Jonesově přihrávku poslal míč do brány poměrně snadno CLIT DEMPSEY. Stadion se otřásá v základech, domácí míří do finále MLS. Asistence: Joevin Jones.
    57. Clit DEMPSEY - 2:0
    Takto fanoušci s místním hlasatelem slavili druhý gól.

59
    Střídání v týmu Seattle Sounders FC: ze hřiště odchází Clint Dempsey, přichází Jordy Delem.

60
    Žlutou kartu dostává Óscar Boniek García (Houston Dynamo).

62
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Vicente Sanchez, přichází Erik Torres.

63
    Jeden z hostujících náhradníků se na střídačce krátce pomodlil. Pravdou je, že by Houston potřeboval opravdu asi až božskou pomoc, aby dokázal zdramatizovat domácí postup do finále.

64
    Emoce hrají nyní hlavní roli, rozhodčí musí hráče obou týmů hodně uklidňovat. Dynamo jen těžko rozdýchává aktuální stav zápasu.

66
    Červenou kartu dostává Tomás Martinez (Houston Dynamo). O červené kartě pro hostujícího hráče rozhodlo video. Videorozhodčí dal pokyn hlavnímu, aby se šel podívat na záznam hry a po několika desítkách vteřin nebylo o čem diskutovat.
    66. Červená karta

67
    Žlutou kartu dostává Joevin Jones (Seattle Sounders FC). Trest za nesportovní chování.

68
    Střídání v týmu Seattle Sounders FC: ze hřiště odchází Nouhou Tolo, přichází Harry Shipp.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu a o zajímavé momenty rozhodně není nouze.

71
    Fanoušci Seattlu slaví, stadionem zní oslavné chorály, známé písně. Vypadá to tady na dlouhý večer.

73
    Dominance domácího celku pokračuje dál, výborně nově příchozí Harry Shipp vyslal do šance WILLA BRUINSE, který potopil svůj mateřský tým. Houstonu dnes dva góly dal a na jeden přihrál. Asistence: Harry Shipp.
    73. Will BRUINS - 3:0

75
    Patnáct minut hry nás dělí od konce zápasu a tady začíná mít zatraceně veselo. CenturyLink Field se otřásá v základech.

76
    Střídání v týmu Seattle Sounders FC: ze hřiště odchází Joevin Jones, přichází Jordan Morris.

77
    Hostující celek už pravděpodobně rezignoval, domácí míří za snadnou výhrou v tomto zápase. Nutno poznamenat, že Dynamo se samo připravilo o možnost zdramatizovat zápas, protože za hodně zbytečný faul dostal červenou Martinez.

78
    Jordan Morris po rohovém kopu zakončoval levou nohou z těžké pozice. Brankář si poradil a k dorážce pro ofsajd nedošlo.

78
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Alex, přichází Ricardo Clark.

80
    Žlutou kartu dostává Erick Torres (Houston Dynamo).

81
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, ani jeden celek se nyní už nikam nežene.

Tento zápas na CenturyLink Field sleduje těžko představitelných 45 298 fanoušků. Druhá nejvyšší návštěva v play-off v historii Seattle Sounders.

83
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, Houston se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale od domácích nemá mnoho prostoru.

84
    Hosté rozehrávali volný kop. Ke střele se odhodlal Mauro Manotas, jehož pokus snadno kryje domácí gólman.

85
    Následovat bude rohový kop pro domácí celek.

86
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí tým postupuje do finále, kde se utká s Torontem.

87
    Sounders položili základ postupu již v prvním zápase, který na půdě Houstonu vyhráli 2:0, dnes přidali další tři branky, a tak je z toho jednostranná záležitost.

88
    Po přihrávce DaMarcuse Beasleye zakončoval hostující Mauro Manotas. Jeho rána ale končí mimo branku.

90
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

90+1
    Nastavovat se budou ještě dvě minuty a tribunami zní oslavné chorály.

90+1
    Will Bruin byl nachytaný v postavení mimo hru. Další gól tak nyní domácí celek nepřidá.

90+2
    Dohrávat nastavené minuty už je jen formalita z pohledu obou celků.

90+3

Na stadionu CenturyLink Field není slyšet vlastního slova, domácí fotbalisté vyhrávají tento zápas 3:0, semifinále celkově 5:0 a postupují do finále soutěže. Ve finále MLS proti sobě nastoupí Toronto FC a Seattle Sounders FC. I tuto sérii budete moci sledovat na Onlajnech.
    Domácí celek vyhrál Západní konferenci.

Gólman Seattlu nedostal gól již 557 minut! Právě Stefan Frei by mohl být klíčovou postavou finále MLS mezi Seattlem a Torontem.
    Zápas sledovalo 45 298 fandících diváků.

Na stadionu CenturyLink Field se bude ještě předávat pohár pro šampióny Západní konference.

Pohár je již v rukou domácích hráčů, ohňostroje, konfety a radost. tak se dá stručně popsat dění na hrací ploše.

Ve finále MLS proti sobě nastoupí Toronto a Seattle. I finálovou bitvu budete moci sledovat na Onlajnech. (06:52:24)
    Konstatováním, že zde bude dlouhá, předlouhá noc, se s Vámi loučím.