Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 2:1 (kon.) | Montreal – Detroit 10:1 (kon.)
Tampa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (2:0 po s.n.) | Carolina – Florida 3:2 (po pr.)
Dallas – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Edmonton 5:7 (kon.)
Minnesota Wild
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
St. Louis Blues
Neděle 03.12.2017, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (02:50:18)

Ještě vám dlužím informaci o divácích. Těch dneska přišlo 19 107 a byli slyšet!

1. Devan Dubnyk (MNS) - 41 zák., 1 gól, 97,6 %
    2. Matt Dumba (MNS) - 1+1
    3. Jake Allen (STL) - 23 zák., 2 góly, 92 %

O hvězdách je jasno. Zasloužený bronz bere Jake Allen, jenž pokryl řadu šancí Minnesoty, a kdyby jeho parťáci z útoku nepálili šance, mohl dnes slavit pohodlnou výhru. Ta nakonec patří Wild, o čemž rozhodl aktivní Matt Dumba a jedničkou dnešního zápasu je zcela zaslouženě Devan Dubnyk.

Československá stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (STL) – 0+1, 3 střely, 0, 20:34 min.
    Dmitrij Jaškin (STL) – 0+0, 1 střela, 0, 10:20 min.

Oba čeští hráči ve službách St. Louis byli vidět, měli několik šancí, ale všechny spálili a nakonec berou jen bod.

Hity: 26 – 20

Prodloužení netrvalo ani minutu a nakonec končí vítězstvím Minnesoty. No, hráči St. Louis budou zřejmě s bodem zklamání, na což mají právo. Zejména ve druhé polovině zápasu byli aktivnějším týmem, soupeře přestříleli, ale zahazovali šance a proti byl skvělý Devan Dubnyk. V prodloužení už výrazně zasahovat nemusel, zatímco Matt Dumba mířil přesně a rozhodl o výhře.

60:39 Matt DUMBA - 2:1

60:39
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto. Domácí ujeli do přečíslení dvou na jednoho, MATT DUMBA našel na levé straně Charlieho Coyla, jenž vrátil kotouč na hůl svého parťáka, a ten ho pouze doklepl nad beton brankáře St. Louis – 2:1! Asistence: Charlie Coyle.

60:31
    Obránce St. Louis tentokrát střílel sám a podobně jako jeho spoluhráč pálil pouze mimo tři tyče.

60:25
    Alex Pietrangelo míchal s kotoučem v útočném pásmu, v kruhu pro vhazování poslal puk na Vladimira Tarasenka, a ten pálil mimo.

60:11
    První útočnou akci nastavení začínají Blues.

60:01

Pokračujeme!

Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku: 24 – 41
    Vhazování: 40 % – 60 %
    Zablokované střely: 16 – 5

Body si dnes rozdělíme – zaslouženě. Viděli jsme jen dvě branky, zato parádní podívanou, ve které měli navrch hosté. Prodloužení ve třech hráčích na obou stranách však rozhodují maličkosti a o majiteli druhého bodu může rozhodnout i velká porce štěstí.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 5. Suter (Zucker, Dumba), 61. Dumba (Coyle) – 38. Berglund (Tarasenko, Sobotka)

Minnesota Wild: Dubnyk – Dumba, Suter (A), R. Murphy, Brodin, Reilly, Prosser – Zucker (C), M. Koivu, Mikael Granlund – M. Foligno, E. Staal, Niederreiter – Stewart, Coyle, Winnik – Z. Mitchell, Cullen, Ennis.
    St. Louis Blues: Allen – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bouwmeester, Bortuzzo – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz (A) – Steen (A), Stastny (A), Jaškin – Berglund, Sobotka, Brodziak – Upshall, Pääjärvi, Blais.

Rozhodčí: G. Rank, K. Sutherland – D. Nansen, K. Nagy

Diváci: 19 107