Vladivostok – Kunlun 4:2 (kon.) | Omsk – Toljatti 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 0:4 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 5:3 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 0:1 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 0:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 07.12.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jokerit Dyn. Moskva 2 : 3 (2 : 2)

A statistika zápasů, odehraných v letech 2016 a 2017) ukazuje jasně pro hostující celek!

Jokerit se nachází na třetí příčce Západní konference. Žolíci v posledním zápase porazili venku Čerepovec 3:2. Jokerit příliš ve svém svatostánku neprohrává a z devatenácti odehraných duelů vyhrál čtnáctkrát za tři body. Dvakrát bral bod za prohru po prodloužení a celkem třikrát odešel z ledu s prázdnou.

Jejich soupeř, Dynamo Moskva, se nachází na šestém místě s počtem 59 bodů. Poslední zápas hrálo Dynamo s Ufou, které podlehlo 2:3 po prodloužení. Dynamo je momentálně na venkovním tripu a již odehrálo celkem dva zápasy. V prvním nestačilo (1:4) Soči, druhý prohrálo s již zmíněnou Ufou a nyní je na řadě silný Jokerit. Dynamo Moskva, co se týká venkovních zápasů, není na tom nejhůře a celkově patří mezi prvních šest nejúspěšnějších týmů. Bilance je následující – 9-2-1-6 = 32 bodů. Tedy více než polovinu bodů nasbíralo Dynamo právě na venkovních tripech. Přidá další? To sledujte v našem on-line přenose!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:21
    Do první akce se mohli dostat hosté, ale přihrávka na Anisina nebyla přesná.

00:58
    Střela od modré se k brankáři Bočarovi nedostala.

01:41
    Domácí se usadili v útočném pásmu soupeře, ale Bočarov nemusel zasahovat proti žádné vážné akci soupeře.

02:50
    Marko Anttila se snažil přihrát od modré čáry na pravou stranu, ale byl bodyčkem odstaven od puku.

03:20
    Dobrá střela hráče Gilroye, ale Bočarov stál na pravém místě a puk zamířil do jeho výstroje.

03:41
    Bočarov zasahuje proti další střelecké možnosti soupeře, který se ihned po vyhraném buly dostal k této možnosti.

04:01
    Ofsajd, do kterého se dostal John Norman a bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:05
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., vysoká hůl).

04:42
    Dynamo bylo chvíli v útočném pásmu, ale nakonec Jokerit vyhazuje do středního pásma.

05:13
    Střela, kterou vyslal Dmitrij Višněvskij, Karri Rämö nemusel zasahovat.

05:17
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michail Varnakov – 2 min., vysoká hůl).

06:05
    Palola opouští trestnou lavici a začíná přesilovka pro domácí celek.

06:13
    Olli Palola se ihned dostal do šance, když si nabruslil před branku, ale nedokázal dobře zakončit!

06:48
    Palola je aktivní a byl v další střelecké možnosti, ale Bočarov a jeho obrana zatím odolává.

07:17

08:38
    Jokerit se nacházel delší dobu v útočném pásmu soupeře, ale do vážnější šance se nedostal. Hráči si spíše přihrávali a snažili se dostat do výhodné pozice.

09:07
    Nyní se musel brankář Jokeritu činit a chytat střelu od modré čáry.

10:01
    Hosté se po vyhraném buly dostali opět do útočného pásma soupeře, Karri Rämö musel být ostražitý. Jokerit následně vyváží puk.

10:34
    Nicklas Jensen dorážel před brankou, ale puk mu nejspíše sjel z čepele a Bočarov jej přikrývá svou lapačkou.

11:55
    Domácí nyní před brankou soupeře a hodně aktivní je Marko Anttila.

12:06
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., sekání).

12:10
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podražení).

13:07
    Eeli Tolvanen si šikovně od modré čáry povodil puk a ukázal svou skvělou práci s pukem a nakonec vystřelil z kruhu pro vhazování, ale přímo do Bočarova.

13:50
    Ilja Nikulin se dostal ke střele, ale tato střela nemohla nadělat vážnější problémy brankáři domácího celku a ten puk v pohodě chytá do své lapačky.

14:06

14:10

15:21
    První třetina se blíží ke svému konci a hra je zatím od obou týmů vyrovnaná.

15:49
    Oliver Lauridsen se nyní prezentoval tvrdou střelou od modré, ale Bočarov měl odkrytý výhled a všechno dobře viděl.

16:18
    Domácí zahrávali buly v útočném pásmu, ale Dynamo se ihned osvobozuje a vyhazuje puk. nakonec vybojovalo vhazování před brankářem Jokeritu.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny a obě mužstva hrají s pukem bez šancí na branku.

18:39
    Tomi Mäki musel zasahovat proti šanci jednoho hráče hostů, který si počínal drze před jeho brankou, když se snažil dorazit nahozený puk.

19:28
    Peter Regin pohotově vystřelil z levé strany, ale před Bočarovem nikdo nestínil a tak vše dobře viděl a se svým zákrokem neměl žádné problémy.

19:34
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., hákování).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina byla ve znamení boje o puk. Každý tým se dostal do několika šancí, ale brankáři zatím chytají velmi jistě, zejména Bočarov. Brankáři Jokeritu zase hodně pomáhají obránci, kteří blokují pokusy soupeře.

20:01

20:14
    Jokerit bude ještě přes minutu dohrávat přesilovou hru.

20:53
    Jokerit vytvořil přesilový vzorec a snaží se o vstřelení první branky. Hodně aktivní je Eeli Tolvanen.

21:12
    Dynamo dokázalo vyhodit až k brance Jokeritu a ten musí zahájit nový pokus o útok.

21:34

22:08
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., hákování).

22:13
    Hosté vyhráli buly a již se snaží o dobytí domácí svatyně.

22:33
    Domácí vyhazují do středního pásma...

22:54
    ...Dynamo se velmi rychle vrátilo zpět, zatím se jim však nedaří vyslat žádnou střelu.

23:40
    Juuso Hietanen zkusil vystřelit, ale netrefuje branku soupeře.

24:08
    Domácí v plném počtu. Dynamo nesehrálo přesilovku špatně, jen tomu chyběl větší počet střel na branku.

24:27
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Igor Ignatuškin – 2 min., podražení).

24:54
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a hosté velmi dobře brání střední pásmo.

25:27
    Polovina přesilové hry je pryč a domácí se vůbec k ničemu nedostali.

26:04
    Kazionov se dostal do úniku a poslal puk do horní tyče! Velká šance na vstřelení branky a v ní hosté v oslabení.
    26:04 Horní tyč hostů!

26:27

28:11
    Sledujeme nyní hlušší pasáž hry, kdy se hraje hlavně ve středním pásmu.

29:25
    Po delší době bylo živo před branku Jokeritu, kdy se snažil o změnu stavu Jevgenij Arťuchin.

30:38
    Jokerit držel puk ve svém pásmu a dlouho mu trvalo než se dokázal dostat do útoku. Tam vybojoval vhazování, které vzápětí prohrává a Dynamo útočí.

31:46
    Těsný ofsajd hráče Jokeritu a vhazování ve středním pásmu, které vyhráli domácí a jsou v pásmu soupeře.

32:39
    V prostřední části nevidíme tolik šancí, respektive střel na branku.

33:34
    Domácí hrají s pukem, ale při přechodu do útoku se jim vůbec nedaří ohrozit brankáře.

33:46
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).

34:32
    Dynamo je v pásmu, ale opět jim schází střelba.

35:00
    Konečně se povedlo vystřelit a o tuto střelu se zasloužil Nikulin. Karri Rämö je však připraven!

35:45
    Hietanen nebezpečně operoval před brankou, ale puk je stále ve hře.

35:45

37:10
    Ani další přesilová hra nebyla využita. Každý celek hrál čtyřikrát přesilovou hru a skóre je i tak stále 0:0.

38:00
    Poslední dvě minuty prostřední části.

38:32
    Útok Jokeritu vypadal zajímavě, ale Eeli Tolvanen nedokázal vystřelit, neboť jej obránci ubránili.

39:16
    Olli Palola se dostal do zakončení z pravé strany, ale Bočarov v klidu chytá a nepřipouští žádné drama před koncem druhé třetiny.

39:45
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je tu konec druhé třetiny, která byla hodně ospalá. Brankáři neměli mnoho práce. Za zmínku stojí jen velká šance Dynama, kdy Kazionov v úniku nastřelil horní tyčku. Jinak se vůbec nic důležitého nestalo. Uvidíme, co nám přinese závěrečná perioda, která započne zhruba 19:10.

40:01

40:58
    Karri Rämö zasahuje proti dorážce z bezprostřední blízkosti. Puk mu ještě vypadl na led, ale velmi rychle se zorientoval a má jej pod svou lapačkou.

41:45
    Domácí v plném počtu. Ani další přesilová hra není využita.

42:23
    Nikulin střílí z pravé strany, ale jeho pokus nebyl přesný.

43:18
    Stále sledujeme vyrovnanou hru a oba celky se příliš do šancí nedostávají. Zkrátka pokračujeme v trendu z druhé třetiny.

43:29
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., nesportovní chování).

43:56
    Martinš Karsums se dostal do ofsajdu a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

44:15
    Karri Rämö zasahuje proti Višněvskému, jeho střelu vyrazil před sebe. Následně hra přerušena, nejspíše pro postavení hráče Dynama v brankovišti.

44:38
    Andrej Alexejev číhal u pravé tyčky, ale trefuje nad branku!

45:00
    Jokerit se osvobozuje...

45:14
    ...Dynamo se záhy dostává zpět do útoku a zbývají poslední vteřiny přesilové hry.

45:29

46:47
    Stav je stále bezbrankový. Nyní se o změnu snaží domácí celek, který je v útočném pásmu, ale o nějakém nebezpečí pro Bočarova nemůže být řeč.

47:43
    Pekka Jormakka ve velké šanci, ale ani on nedokázal otevřít stav zápasu a rozjásat fanoušky v Hartwall aréně!

48:40
    Karri Rämö zasahuje na druhé straně proti větší šanci Rylova, který ihned po přihrávce vystřelil z pravé strany.

50:25
    Dlouho se hraje bez přerušení. Oba týmy si půjčují puk a ví, že nyní nemohou udělat žádnou velkou chybu.

52:56
    Michail Varnakov při souboji ztratil hůl a rychle bruslí na střídačku. Jokerit se zatím chystá zaútočit.

53:55
    Na ledě není nic k vidění, obrany obou celků jsou ke konci zápasu hodně soustředěné a ani jeden z týmů se taktéž nežene do nějakého bláznivého útočení.

55:00
    Opatrná hra obou cleků pokračuje a zbývá nám pět minut do konce zápasu.

55:14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A přece jsme se dočkali! Do úniku se dostali dva hráči Dynama. Varnakov přihrával Tarasovi a ten pak zpět na MICHAILA VARNAKOVA, který neměl problém zasunout puk do poloprázdné branky. Asistence: Daniil Tarasov.
    55:14 Michail VARNAKOV - 0:1

56:36
    Dynamo se dostalo do další velké šance, ale Karri Rämö drží naděje svého týmu a nyní podržel!

57:11
    Jokerit bude muset nyní všechny zbytky sil vrhnout do útočení, což bude voda na mlýn pro hostující útočníky.

57:52
    Puk v obranném pásmu domácích, kteří rozjíždí další pokus za vyrovnáním.

58:25
    Nicklas Jensen měl šanci na vyrovnání, ale neuspěl před Bočarovem!

59:00
    Poslední minutá zbývá Jokeritu, aby zápas dovedl do prodloužení.

59:19
    Jokerit již v šesti hráčích v poli a jsou v útočném pásmu soupeře.

59:44
    Dynamo vyhazuje do středního pásma, Jokerit však velmi rychle bere puk zpět a zahajuje další útok.

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:59
    Jokerit vyhrál buly a Petteri Wirtanen vystřelil od modré, ale jeden z hráčů Dynama mu dobře skočil do dráhy puku a to je konec!

Je tu konec! Dynamo dokázalo využít velké chyby soupeře, kdy propadl ve středním pásmu a Tarasov s Varnakovem ujížděli sami na brankáře a věděli si rady. Jokerit mohl v závěru ještě srovnat, zejména Jensen.

Celkově jsem sledovali vyrovnané utkání a nejzajímavější byla ihned první třetina, kdy jsme viděli několik zajímavých střel na branku. Druhá třetina byla hodně ospalá. Stejný trend se přenesl do závěrečné periody. Oba celky hrály s přibývajícím čase opatrně a čekalo se kdo udělá jako první chybu. Osudnou chybu udělal Jokerit a díky ní prohrál tento zápas.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost! (19:48:06)