Ostrava – Chodov 7:11 (kon.) | Liberec – Florbal Ústí 9:5 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 5:6 (po pr.)
Otrokovice – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
FBC Liberec
9:5 (2:3, 2:0, 5:2)
Florbal Ústí
Sobota 09.12.2017, 18:00 • Home Credit Aréna Liberec • Livesport Superliga • 16. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:55:41)

Sledovali jsme utkání mezi Libercem a Ústí nad Labem, které končí výhrou domácího celku 9:5, když v třetí třetině vstřelili 5 branek a Ústí pouze dvě.Za domácí válela dvojice Kořínek, Kopecký. Za hosty se výborně prezentovali Krbec s Kolstrunkem, který dokázal vstřelit čtyři branky. Liberec zůstává na devátém místě, Ústí nad Labem je stále poslední.

59:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAN ŠOLTYS, který pečetí výhru Liberce do prázdné brány. Asistence: Vít Vaníček.

59:07
    Ústí to zkouší v šesti hráčích v poli.

59:00
    Vaníček si připsal nádherný zákrok proti střele Kolstrunka.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Duo Kopecký, Kořínek opět motala hlavy ústeckým florbalistům, jenže tentokrát byl hostující brankář úspěšný.

57:04
    Domácí v plném počtu.Liberec se bez problémů ubránil a je blízko třem bodům.

56:14
    Ústí se nedaří kombinace a sen o vyrovnání se začíná rozplývat.

55:59
    Radek Valeš dokázal poslat míček až k brankáři Weissgarberovi, který okamžitě přihrává na Horáka.

55:04
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Petr Salát – 2 minuty, Nesportovní chování).

54:11
    Liberec si přihrává na své polovině hřiště a snaží se uklidnit situaci.

53:51
    Útočným faulem se prezentoval domácí Marek, který sekl Taubera.

53:31
    Ústí ještě cítí šanci a žene se do útoku. Tři góly za sedm minut jsou ve florbale hratelné.

52:42
    Ve třetí třetině se nám opět utrhnul pytel s góly. Snad se jich ještě pár dočkáme.

51:55
    Kolstrunk s Krbcem zapisují další kanadské body na potvrzují nálepku skvělých talentů.

50:19
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je JAKUB KOLSTRUNK, který střílí svou čtvrtou branku v utkání a snižuje stav utkání na 8:5! Asistence: Mikuláš Krbec.

49:58
    Autorem branky je MIKULÁŠ KRBEC, který využívá přesilovou hru a snižuje stav utkání na 8:4! Asistence: Jiří Horák.

49:32
    Autorem branky je TOMÁŠ MAREK, který dostal parádní přihrávku od domácího brankáře Vaníčka a poté přesně trefuje mezírku hostující brány. Asistence: Vít Vaníček.

49:15
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (David Böhm – 2 minuty, Sekání).

48:39
    Autorem branky je JAKUB KOPECKÝ. Asistence: Jan Bitman.

47:41
    Liberec je opět v útoku a posledních dvacet pět minut hraje opravdu skvěle.

46:29
    Autorem branky je LUKÁŠ KOŘÍNEK, který dostal parádní přihrávku od Jakuba Kopeckého a střílí již šestou branku svého týmu. Asistence: Jakub Kopecký.

46:01
    Liberec ve druhé a třetí třetině působí zkušeným dojmem a jde si pro velice důležitou výhru.

45:31
    Oddechový čas pro hosty.

45:31
    Autorem branky je RADEK VALEŠ, který se konečně trefuje a protrhuje svoji střeleckou smůlu z dnešního utkání. Asistence: Prokop Ferdan.

45:15
    Pěkná kombinace celé pětky domácích na jejím konci byl Kořínek, ale netrefuj

44:42
    Dnešní utkání sleduje 382 diváků.

43:53
    Obrana Ústí dobře zafungovala a ukořistila míček ke svým čepelím.

43:31
    Liberec si přihrává ze strany na stranu a kontroluje svoje hubené vedení.

42:29
    Hrůza na středu našel Ferdana, ale ten minul Weissgärberovu bránu.

41:51
    Ke střele se dostal Prokop Ferdan, nicméně opět další podařený blok hostujících hráčů.

41:48
    Rozhodčí Matouš Novosad píská faul Kopeckého. Liberec bude mít zajímavou standardní situaci.

41:13
    Do velké šance se dostal hostující Josef Novák. překonal Vaněčka, nicméně Strobach se včas vrátil a odrazil míček mimo hrací plochu.

40:01
    Valeš opět vyhrál buly, ve kterém dnes naprosto vyniká. Kolstrunk se má co učit v této činnosti.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a obě skončily v bráně hostujícího ústí. Jako první se v druhé třetině prosadil Marek a o devět minut později dostal domácí do vedení Jiří Strobach. Uvidíme, zda se dokáže Ústí oklepat a dokážou otočit vývoj utkání na svou stranu barikády. Střely po druhé třetině: 14-5.

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:22
    Liberec kombinuje kolem pravého rohu a za bránou Ústí, nicméně zatím z toho nevytěžili ani střelu.

37:16
    O zakončení se pokusil Procházka, nicméně Kužel se prezentoval dobrou obrannou činností.

36:35
    První hostující útočná řada dnes splňuje ty nejpřísnější měřítka a opět zatlačila domácí, kteří jdou radši rychle střídat.

36:02
    Domácí Kořínek trestuhodně míjí bránu Weissgarbera. Horák rychle spěchá pro rozehrávku z rohu.

35:22
    K zakončení se dostal Radek Valeš, nicméně opět se nedostává do listiny střelců dnešního ofenzivního utkání.

34:42
    Hra se po gólových hodech uklidnila díky pomalé kombinaci domácího Liberce, kterému tento výsledek zatím vyhovuje.

33:02
    Hosté se snaží být na míčku a kombinovat.

32:46
    Ústí vybojovalo balonek a přihrává si kolem půlicí čáry.

31:26
    Salát našel krosem Bitmana, ale jeho střela skončil v prvním hráči.

30:26
    Po polovině utkání domácí kontrolují hru a jdou si za dalším vítězstvím a nadále by mohli pomýšlet o play-off.

29:41
    Liberec je v druhé třetině zaslouženě lepší a sklízí sladké ovoce v podobě dvou vstřelených branek.

28:55
    Autorem branky je JÍŘÍ STROBACH, který parádním způsobem střílí vedoucí branku domácího Liberce.Asistence: Vojtěch Hrůza.

28:44
    Ústí drží míček na hokejkách, nicméně domácí dobře napadají a tak snadno přichází k míčku.

27:59
    O nepřesnou střel use postaral domácí Hladnovský, který trefuje až první řadu sedadel v tomto hokejovém stánku.

26:11
    K zakončení se dostal Jakub Kolstrunk. Tentokrát ale zaslouží pochvalu domácí brankář David Vaněček.

25:59
    O zakončení se pokusil Radek Valeš, nicméně jeho pokus od mantinelu nebyl přesný.

24:47
    Liberec pomalu kombinuje, aby jsme opět nebyli svědky žádné branky.

23:58
    Domácí v plném počtu.Ústí promarnilo svoji první přesilovou hru v zápase. Toho můžou brzy litovat.

22:10
    Velká šance Liberce! Ve vlastním oslabení se vydal na útočný výlet Strobach, nicméně trefuje pouze horní tyč!

22:01
    K zajímavému zahrání standardní situace se dostal hostující obránce Tauber, nicméně opět trefuje pouze domácí obránce.

21:58
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (David Böhm – 2 minuty, Bránění ve hře).

21:44
    Liberec kombinuje na své polovině hřiště a potvrzuje dobrý vstup do druhé dvacetiminutovky.

20:30
    A začínáme stejně jako na konci první třetiny. Autorem branky je TOMÁŠ MAREK, který opět vyrovnává toto velice útočné utkání. Asistence: Jíří Strobach.

20:01
    Radek Valeš opět vyhrál buly a domácí jako první zakládají útočnou kombinaci ve druhé třetině.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi Libercem a Florbal Ústí, která končí výhrou hostů 2:3. Za domácí se trefili Kořínek a Salát. Za hosty parádním způsobem zkompletoval hattrick Jakub Kolstrunk. Snad budou gólové hody pokračovat i v dalších třetinách.Střely na bránu:14-7.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:41
    Autorem branky je JAKUB KOLSTRUNK, který za první třetinu dnešního utkání stihl parádní HATTRICK a dostává svůj celek opět do vedení. Asistence: Mikuláš Krbec.

18:19
    Autorem branky je PETR SALÁT, kterém use nelíbilo vedení Ústí a tak se krásnou střelou postaral o vyrovnání. Asistence: Lukáš Kořínek.

17:42
    Autorem branky je JAKUB KOLSTRUNK, který střílí svoji druhou branku v utkání a dostává Ústí poprvé v dnešním utkání do vedení. Asistence: Jaromír Täuber.

17:28
    Krbec dokázal udržet míček u pravého mantinelu a nedostal domácího Valeše do brejku.

16:32
    Ústí pomalu rozehrávalo, Horák vyslal nepřesnou přihrávku, nicméně Šoltysovo zakončení nebylo přesné.

15:31
    Útočným faulem se provinil domácí Hůza.

15:09
    Opět první hostující lajna dělala problémy, nicméně Procházka dobře zasáhl u mantinelu před Semerádem.

14:15
    Autorem branky je JAKUB KOLSTRUNK, který si dal záležet na střele tahem a dokázal prostřelit domácího brankáře Vaněčka. Asistence: Mikuláš Krbec.

13:56
    Tauber nevěděl co s míčkem a tak ho vyhodil až k domácímu brankářovi.

12:41
    Strobach parádně zakročil v rohu před Mikulášem Krbcem.

12:10
    Druhé domácí útočné formaci nevyšel rychlý kontr a hosté jsou opět u míčku.

11:00
    Kopecký opět našel Kořínka, ale ten tentokrát pouze do hostujícího brankáře.

10:45
    Salát vyslal štiplavou střelu z točky, jenže hostující brankář předvedl další reflexivní zákrok.

9:28
    K zakončení se dostal Prokop Ferdan, nicméně Weiisgarber parádně zasahuje.

9:20
    Liberec uklidňuje hru a zakládá postupný útok.

8:44
    Domácí obrana opět perfektně blokuje, Vaníček opět bez zásahu.

7:11
    K zakončení se opět dostal hostující Jakub Kolstrunk.

6:29
    Ústí nad Labem se pokouší o časté zakončení, nicméně většina střel míří nad bránu Vaníčka.

5:37
    Střelu na bránu vyslal Bitman a jeho střelu tečoval Kořínek, míček se svezl kolem brankové čáry.

4:13
    O zakončení se pokoušel hostující Kolstrunk, nicméně Klucho ránu blokuje.

3:58
    Hosté jsou na míčku, nicméně domácí defenzíva je zatím perfektní.

3:11
    Autorem branky je LUKÁŠ KOŘÍNEK, který se parádním způsobem zorientoval před bránou Ústí a pěknou střelou posílá Liberec poprvé v utkání do vedení. Asistence: Jakub Kopecký.

2:16
    Liberec se ubránil, nicméně Ústí drží balónek za svou brankou. Liberec hraje osobní obranu.

1:47
    Střele Krbce končí za brankou domácího Vaníčka. Rána byla ale zblokovaná a Ústí bude rozehrávat v pravém rohu.

00:53
    K dalekonosné střele se dostal Bitman, nicméně hostující brankář Weissgarber si připisuje první úspěšný zákrok.

00:05
    Liberec vyhrál buly a míč má na své hokejce útočník Radek Valeš.

00:01

FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Strobach – Kopecký, Procházka, Valeš – Salát, Hůza, Marek – Ferdan, Šoltys, Böhm – Kořínek, Hiadlovský, Hrůza – Balatka, Kroupa.

Florbal Ústí: Weissgarber (Fibiger) – Semerád, Täuber, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Fuchsig, Täuber, Krbec – Šafařovský.

Rozhodčí: Müller Jiří, Novosad Matouš.

Ústí se s osmi body nachází na posledním místě tabulky.

Statistiku hráčů vede Mikuláš Krbec s třiadvaceti body. Druhý je Viktor Kopecký s body čtrnácti. A trojku uzavírá Jakub Kolstrunk s jedenácti body.

FBC Liberec

Liberečtí muži se s patnácti body nacházejí na deváté příčce tabulky nejvyšší mužské soutěže.

Statistiku hráčů vede Radek Valeš se třiatřiceti body. Za ním s body šestadvaceti se nachází Prokop Ferdan. Trojici uzavírá Petr Salát s body třiadvaceti.

Krásné odpoledne všem florbalovým fanouškům! Ženy mají reprezentační pauzu, ale mužská Tipsport Superliga pokračuje! Dnes nás v městě pod Ještědem čeká další severské derby! V 16. kolem proti sobě nastoupí domácí FBC Liberec a letošní nováček Florbal Ústí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Týna Zíková

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 4. Kořínek (Kopecký), 19. Salát (Kořínek), 21. Marek (Strobach), 29. Strobach (Hrůza), 46. Valeš (Ferdan), 47. Kořínek (Kopecký), 49. Kopecký (Bitman), 50. Marek (Vaníček), 60. Šoltys (Vaníček) – 15. Kolstrunk (Krbec), 18. Kolstrunk (Täuber), 19. Kolstrunk (Krbec), 50. Krbec (J. Horák), 51. Kolstrunk (Krbec)

Rozhodčí: Müller Jiří, Novosad Matouš