Grêmio – Pachuca 1:0 (po pr.)
Grêmio
1:0 (0:0)
CF Pachuca
Úterý 12.12.2017, 18:00 • Hazza Bin Zayed Stadium, Al Ajn (Spojené arabské emiráty) • Mistrovství světa klubů • Semifinále

118
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Thyere.

114
    Náskok brazilského celku nezvýšil ani Luan, jehož jedovka málem vymetla pravý horní růžek brány. Po Guzmánově vyloučení se hraje už jenom na jednu stranu.

113
    Žlutou kartu dostává Jael (Grêmio).
    111. Neuznaný gól

111
    Grêmio už může dohrát utkání v klidu, protože si výhru pojistilo druhým gólem! Ale pozor, zmýlená neplatí. Zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizuje ofsajd.
    110. Červená karta po 2. žluté

110
    Pachuca dohraje zápas v oslabení! Guzmán totiž nešetrně zajel do Moury a po druhé žluté kartě musí předčasně odejít do sprch.

106
    Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Urretaviscaya, přichází Cano.

105
    V samotném závěru prvního prodloužení dostal žlutou kartu Hernández (CF Pachuca) za to, že si v hlavičkovém souboji s Evertonem pomohl loktem.

101
    Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází García, přichází Sagal.
    95. EVERTON - 1:0

95
    Grêmio právě vstřelilo branku!
    Na úvodní gól museli diváci čekat až do páté minuty prodloužení. EVERTON neohroženě vešel do levé části pokutového území a střelou do vzdálenější šibanice nedal Pérezovi šanci.

91
    Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Jara, přichází Herrera.

91
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Edílson, přichází Moura.

84
    García (CF Pachuca) tam nešetrně atakoval Fernandinha, za což obdržel žlutou kartu.
    80. Guzmán (PAC)

80
    Teď mělo Grêmio obrovské štěstí! Bochánek Urretaviscayi přistál na Guzmánově hlavě a ve své trase pokračoval minutím levé tyčky.
    75. Edílson (GRM)

75
    K rozpoutání brazilské radosti moc nescházelo! Edílsonova dělová rána z přímého volného kopu prosvištěla těsně kolem tyče.

73
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Michel, přichází Everton.

67
    Avizované střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Aguirre, přichází Sánchez.
    60. Luan (GRM)

60
    A zase ten Luan (Grêmio)! Tentokrát vyprodukoval nepříjemný skákavý pokus, s jehož vyražením na roh měl Pérez moc práce.
    56. Guzmán (PAC)

56
    Grohemu nadělala pořádné starosti Guzmánova pumelice. Brankář Grêmia musel skočit ke své pravé tyči, aby ji zneškodnil. Skvělý zákrok!

55
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Barrios, přichází Jael.

51
    Ramiro (Grêmio) vlétl do souboje s Guzmánem jako uragán a nemůže očekávat nic jiného, než udělení žluté karty. A to se právě děje.

34
    Guzmán (CF Pachuca) při otočce přišlápl Ramirův nárt, a rozhodčí ho proto potrestal žlutou kartou.

23
    Přichází první trest. Za skluz na Urretaviscayu inkasoval žlutou kartu Kannemann (Grêmio).
    17. Edílson (GRM)

17
    Gólovou příležitost mělo také favorizované Grêmio. Edílson se postavil k exekuci přímého kopu a svou ránu poslal kousek nad břevno.
    8. Honda (PAC)

8
    První větši šanci si překvapivě vypracovala Pachuca. Hondův pokus ze střední distance skončil asi metr vedle pravé tyčky.

Lukáš Jasoněk

Branky: 95. Everton (Cortez)

Karty:   23. Kannemann (GRM), 51. Ramiro (GRM), 113. Jael (GRM) – 34. Guzmán (PAC), 84. García (PAC), 105. Hernández (PAC)   110. Guzmán (PAC)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:29.
    Grêmio: Grohe – Edílson, Geromel (C), Kannemann, Cortez – Michel (73. Everton), Jailson (91. Moura) – Ramiro, Luan, Fernandinho (118. Thyere) – Barrios (55. Jael)
    Náhradníci: Grassi, Victor – Gomes, Maicon, Jael, Everton, Rodrigo, Thyere, Bressan, Oliveira, Kaio, Moura

CF Pachuca: Pérez (C) – Martínez, González, Murillo, García (101. Sagal) – Honda, Hernández – Urretaviscaya (106. Cano), Guzmán, Aguirre (67. Sánchez) – Jara (91. Herrera)
    Náhradníci: Blanco, Isai – R. López, Sagal, Cano, Gutiérrez, Figueroa, P. López, Peña, Herrera, De La Rosa, Sánchez

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)