Kortrijk – Gent 4:1 (kon.) | Oostende – Standard 2:3 (kon.)
KV Kortrijk
4:1 (3:1)
KAA Gent
Úterý 12.12.2017, 20:00 • Guldensporen Stadion, Kortrijk • Belgický pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

KV Kortrijk
    Kortrijk obsadil v hlavní části minulého ročníku nejvyšší belgické soutěže desáté místo, v následné skupině o Evropskou ligu pak obsadilo nepostupovou čtvrtou příčku. Do letošní sezóny vstoupil Kortrijk porážkou s Charleroi, nicméně z příštích čtyřech utkání prohrál jediné, když nestačil na Bruggy. S Lokerenem a Eupenem pak devátý tým tabulky vyhrál za tři body a ten poslední získal za domácí remízu s Mouscronem.

KAA Gent
    Domácí tým ve třinácti odehraných utkáních získal stejný počet bodů, což stačí na dvanácté místo. Gent střídá lepší výkony s těmi horšími a minulé kolo platila ta druhá varianta. Gent hrál na půdě Charleroi a prohrál 2:1, když Kubo pouze upravoval nepříznivý stav na jednobrankovou ztrátu. Doma byl ale v posledních dvou ligových zápasech stoprocentní a tým by na to velice rád navázal v dnešním duelu.

KV Kortrijk: Kaminski – Rougeaux, Kagelmacher, Kumordzi, D'Haene – Van der Bruggen, Makarenko – De Smet, Ajagun, Ouali – Chevalier.
    Náhradníci: Bruzzese – Kovačevič, Kage, Stojanovič, Budkivskij, Azouni, Verboom, Van Loo, Perbet.

KAA Gent: Kalinič – Bronn, Gigot, Dussenne, Saief – Machado, Esiti – Foket, Dejaegere, Miličevič – Sylla.
    Náhradníci: Thoelen – Verstraete, Mitrovič, Jaremčuk, Kalu, Marcq, Simon, Kubo, Horemans.

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Zápas co nevidět začne.

1

1
    První útočnou akci hostů po pravé straně vedl jejich kapitán Miličevič, ale upadl a od něj se pak odrazil balon do zámezí.

2
    Brankář Kaminski si došel až na hranici vápna, kde si stáhl ze vzduchu centr do vápna.

4
    Faul hostů na vlastní polovině. S balonem na svých kopačkách tak pokračuje Kortrijk.

4
    Domácí se poprvé dostali poblíž šestnáctce Gentu, avšak balon skončil v zámezí a vhazovat budou hosté.

5
    Hrací plocha není v úplně ideálním stavu. Kolem hřiště je navíc sníh, takže před samotným duelem muselo dojít k úpravě terénu.

6
    Ve sněhu teď skončil jeden z hostů, který na zadní tyči odkopával centr domácích z pravé strany. Roh pro Kortrijk.

6
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Domácí jdou po rohovém kopu do vedení! Na centr Chevaliera si v malém vápně naskočil LUCAS ROUGEAUX a hlavičkou na zadní tyč nedal Kaliničovi v bráně Gentu žádnou šanci.
    6. ROUGEAUX - 1:0

8
    Gent právě vstřelil branku!
    Vyrovnání hostů přichází velmi rychle! Standardku z větší vzdálenosti rozehrál Miličevič, následná hlavička skončila na břevně, od něhož se míč odrazil k MAMADOU SYLLOVI, který hlavou vyrovnal na 1:1. Po tomto střetu zůstal na zemi ležet brankář Kaminski, ale o faul se rozhodně nejednalo.
    8. SYLLA - 1:1

10
    Hlavní rozhodčí nyní cosi vysvětluje Esitimu, který se dostal po faulu do střetu s domácím hráčem. Vše je ale v pořádku a hra plyne dál.

11
    D'Haene se provinil faulem na své straně. Hosté budou rozehrávat standardku z větší vzdálenosti.

12
    Ze standardky však nic nebylo a naopak vpřed míří domácí.

13
    Pronikajícího Oualiho seslali hosté k zemi. Následná standardka Kortrijku však nedopadla dle představ.

15
    Hra se po úvodních divokých minutách poměrně uklidnila, balon častěji drží domácí borci.

18
    Po centru z pravé strany a odkopu hostů na roh přichází další šance pro domácí. Repete šesté minuty?

19
    Moc nechybělo, aby se domácí z podobné pozice jako při prvním gólu znovu dostali k zakončení. Hosté však nakonec dokázali balon odvrátit.

20
    Další roh domácích, opět bez nebezpečného zakončení. Nicméně mají více ze hry, alespoň tedy co se držení míče týká.

21
    Velká šance domácích. Na ostrý přízemní centr z levé strany skluzovali ve vápně hned dva hráči, Chevalier jej dokonce dokázal trefit, ale míčil jen do boční sítě.

23
    Střela domácích zpoza vápna byla zablokována hned na samém začátku. Přesto Kortrijk pokračuje s balonem na kopačkách.

24
    Pěkná akce domácích a zasloužené vedení 2:1! Na přesný centr De Smeta z levé strany si v malém vápně naběhl IDIR OUALI a brankáři Kaliničovi nedal sebemenší šanci.
    24. OUALI - 2:1

26
    Vyrovnání Gentu na 1:1 přišlo velmi brzy. Přijde i nyní na 2:2? Uvidíme.

27
    Nebezpečný centr po rohovém kopu prolétl vápnem Kortrijku, hosté jej však nedokázali trefit, načež rozhodčí následně odpískal nedovolený zákrok hostů.

30
    Máme za sebou první třetinu hry a ze hřiště už je poměrně velké oraniště. Zatím to však ničemu příliš nebrání a sledujeme poměrně zajímavý duel.

31
    Sylla byl nyní v souboji před vápnem držen domácím hráčem, následně upadl, ovšem faul se nepískal.

32
    Střela Chevaliera se otřela o pozadí jednoho z hostujících hráčů, takže bránu příliš neohrozila, ačkoliv nakonec prošla.

33
    No a domácí měli další velkou šanci. Po přihrávce z pravé strany střílel ve vápně Ouali a střela byla tečovaná mimo tři tyče.

34
    Dva rohy po sobě zahrávali hráči Kortrijku, ani po jednom z nich se ale nedostali k zakončení.

35
    To je neuvěřitelné, co nyní neproměnil Sylla. Miličevič našel skvělým centrem spoluhráče ve vápně, který ještě připravil balon lépe postavenému Syllovi. Ten však pouze trefil gólmana, který dobře vyběhl a snížil střelecký úhel.

38
    Saief nedokázal ideálně trefit balon ve vápně, takže od brány odkopává Kaminski.

40
    Wow, tak to byla paráda! Centr od rohového praporku v podání Chevaliera byl odvrácen, avšak do míče se za vápnem opřel ABDUL AJAGUN a balon zapadl o zadní tyč do brány! Krásný gól.
    40. AJAGUN - 3:1

43
    Blíží se závěr prvního poločasu, v němž domácí využili své převahy a aktuálně vedou o dva góly.

45
    Miličevič na závěr prvního poločasu kopal roh, po němž se hosté málem dostali k zakončení. Opravdu ale jen málem.

45+2
    Žlutou kartu dostává Chevalier (KV Kortrijk).

45+2

Po prvním poločase vede Kortrijk nad Gentem 3:1 a rozhodně jsme se nenudili. Zápas nastartoval rychlý gól a ač hráči musí zvládnout těžký terén, vedou si zatím velmi dobře. Tedy hlavně ti domácí, kteří vedou 3:1, avšak zaslouženě. V prvním poločase byli velmi aktivní.

46

47
    Stoper Kortrijku Kagelmacher fauloval hostujícího hráče a viděl žlutou kartu.

47
    Domácí odvrátili standardku Gentu na roh.

48
    To byla šance! Hostující stoper Dussenne si ve vápně naskočil na centr Miličeviče od rohového praporku a hlavou těsně minul bránu Kaminského!

50
    Gent naskočil do druhého poločasu aktivně a snaží se ještě vývoj duelu zvrátit.

52
    Hosté znovu ohrozili bránu Kortrijku. Střelu ze střední vzdálenosti musel brankář Kaminski vyrazit.

52
    Dejaegere upadl ve vápně Kortrijku a dožadoval se pokutového kopu. Místo toho však dostává žlutou kartu za simulování. Z opakovaného záběru bylo vidět, že tak jednoznačné to nebylo a ke kontaktu tam došlo.

53
    Skvělý zákrok Kaminského! Ten se nyní vyznamenal proti hlavičce Sylly. Následuje roh Gentu.

54
    Tohle může Gent mrzet! Další obrovská šance přišla po rohu, kdy hlavičkoval opět Sylla, tentokrát však těsně vedle.

55
    Brankář Kaminski nyní vyběhl až za velké vápno, kde jej k zemi seslal Sylla. To se domácím hráčům ani fanouškům pochopitelně nelíbilo, avšak obešlo se to bez karty.

56
    Miličevič upadl u rohového praporku, ale dle sudího nebyl faulován. Navíc se balon od něj odkutálel do zámezí, takže od brány odkopává Kaminski.

60
    Hosté jsou ve druhém poločase rozhodně aktivnější, ale gólový efekt to zatím nepřináší.

61
    Ve druhém poločase poprvé zahrozili také domácí. Centr z pravé strany nedokázal domácí útočník trefit.

64
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Machado, přichází Kubo.

66
    Tlak Gentu v posledních minutách výrazně polevil, lépe řečeno už žádný není. Domácí srovnali hru.

67
    Sylla mohl jít z pravé strany sám na bránu, ale v souboji jej stáhl k zemi kapitán Van der Bruggen. Ten vidí žlutou kartu a za ni může být ještě hodně rád.

68
    Hosté rozehráli standardku z rohu velkého vápna na signál, avšak následná střela z vápna byla opravdu prachbídná. Na bránu vůbec neprošla.

69
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Foket, přichází Kalu.

70
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází De Smet, přichází Stojanovič.

72
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Saief, přichází Simon.

74
    A je zřejmě definitivně rozhodnuto. Přihrávku z pravé strany usměrnil pod padajícím brankářem Kaliničem střídající JOVAN STOJANOVIČ. Brankář Gentu byl bez šance, neboť Stojanovič byl úplně volný.
    74. STOJANOVIČ - 4:1

77
    Hosté to ještě zkouší, snaží se být aktivní, jenže třígólová ztráta je zřejmě už příliš. Nicméně ve fotbale jsme zažili i větší obraty.

78
    No a přišla i šance. Do balonu se na vápně opřel Dejaegere a Kaminski jeho pokus vyrazil na roh.

80
    Centr Miličeviče skončil na hlavě jednoho z domácích borců. Hosté byli posléze vytlačeni až ke svému gólmanovi.

80
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Ajagun, přichází Azouni.

82
    Brankář domácího týmu Kaminski byl zřejmě zasažen do obličeje po průniku a střetu s hostujícím Miličevičem. Bude se ošetřovat.

83
    Kaminski je v pořádku a hra pokračuje.

84
    Nebezpečný centr na přední tyč před bránu Kortrijku. Domácí zadáci si nakonec poradili za cenu rohového kopu.

85
    Centr Miličeviče do malého vápna domácí bez větších potíží odvrátili.

87
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Chevalier, přichází Perbet.

88
    Zápas míří do svého konce a z vítězství se bude radovat Kortrijk, který vede o tři góly.

90+2
    Hosté v samotném závěru kopali ještě roh, který rozehráli na krátko. Z celé akce nakonec nic nebylo.

90+4

Z vítězství a tedy postupu do semifinále se raduje domácí Kortrijk, který porazil Gent vysoko 4:1. Hostům se ve druhém poločase nedala upřít snaha, jenže neproměnili své velké šance a domácí poté přidali čtvrtý gól. (21:55:13)