HC Litvínov – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Dynamo 3:4 (po pr.) | Sparta – HC Plzeň 5:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 3:1 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Rytíři Kladno
Pátek 15.12.2017, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 25. kolo
Předzápasové kurzy: 2.2 4.2 2.39
Partner:
   
  Díky za pozornost a někdy zase u mládežnického hokeje na počtěnou. (19:30:30)
   
  Kladno díky čtyřgólové druhé třetiny poráží Piráty vysoko 6:2 a připisuje si důležité body do extraligové tabulky. Naopak Piráti nadále klesají. Ve druhé třetině se prosadili domácí Viliam Šeliga a Jakub Köver, za hosty se trefil Krešimir Schildhabel.
   
  Konec zápasu.
   
  58:58
  Daniel Novák si najel před braku, kde se pokoušel zakončovat. Puk se ale dostal mezi kruhy, kde zakončoval Daniel Šilar. Ten bránící hráče před sebou neprostřelil.
   
  58:18
  Krešimir Schildhabel se dostal k volnému kotouči a hned jej posílal na branku, tu ale nedokázal trefit.
   
  57:18
  Nyní se utkání spíše dohrává. Piráti se pokouší něco vymyslet, ale Rytíři urputně brání a chtějí tento stav udržet.
   
  56:00
  Piráti právě vstřelili branku!
  Ještě jedna branka od domácích. Petr Chlán našel mezi kruhy volného JAKUBA KÖVERA, který svižnou střelou trefil levý růžek branky Davida Stahla! Asistence: Petr Chlán a Tomáš Hajič.
   
  55:42
  Po objetí branky zakončoval nad rameno Davida Stahla aktivní Viliam Šeliga, tomu se ale nakonec nepovedlo prostřelit hostujícího gólmana.
   
  54:51
  Po chybě domácí obrany si najel před branku Petr Patyk, jenž měl na hokejce hattrick. Svižnou střelou ale trefil jen betony Dominika Pavláta!
   
  54:38
  Po zákroku Dominika Pavláta najeli hosté do brankoviště, kde se následně strhla menší mela. Vylučovat se nebude, hra se ovšem přesunula do střední třetiny.
   
  53:48
  Petr Chlán se pokoušel tečovat nahození od modré čáry před brankou. Teč po slabším nahození ovšem nenadělala kladenskému brankáři nějaké problémy.
   
  52:24
  Kladno právě vstřelilo branku!
  První střela od levého mantinelu nevyšla, následná akce již ano! KREŠIMIR SCHILDHABEL si najel do brankoviště a bekhendem mezi betony překonal chomutovského brankáře pošesté v utkání! Asistence: Jakub Cibák a Petr Patyk.
   
  51:32
  Hosté v plném počtu.
   
  50:47
  Kladenský brankář následně zachytil nahození na branku a rychle rozehrál. Samotnému se mu povedlo vyhodit kotouč za branku svého kolegy na straně druhé.
   
  50:05
  Jiří Kopic tvrdě zakončoval od modré čáry, jeho pokus ale skončil jen těsně nad brankou Davida Stahla.
   
  49:32
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jegor Gnusin – 2 min., podražení).
   
  48:25
  Následně vybojoval kotouč před brankou Viliam Šeliga, jenž se pokoušel dostat do zakončení. Bránící hráči byli ovšem v přesile a zakročili.
   
  47:31
  Jaroslav Kulich mohl opět snížit, ale střelou z mezikruží střílel pouze do nastrčené vyrážečky Davida Stahla.
   
  47:16
  Michal Kučera si obhodil bránícího chomutovského hráče a podél levého mantinelu pronikal do zakončení. Po ledě ale trefil jen betony Pavláta.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 46. Šeliga, 56. Köver (Chlán, Hajič) – 8. Patyk (Havelka, Haspeklo), 23. Kučera (Patyk, Havelka), 27. Kubík (Kryll, Cibák), 33. Řepka (Gnusin), 36. Patyk (Havelka), 53. Schildhabel (Cibák, Patyk)


  Piráti Chomutov: Pavlát (Skokan) – Kopic, Seemann, Kleiner, A. Novák, D. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Šeliga, Polák, Chlán, Kulich, Danov, Šišolák, Šilar, Adámek.
  Rytíři Kladno: Stahl (Blažek) – Haspeklo, Kryll, Havelka, Cibák, Klusáček, Kučera, Müller – Gnusin, Patyk, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Kubík, Kučera, Březina, Svoboda.

  Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Beneš.