Jaroslavl – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Minsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 19.12.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

To Magnitogorsku náleží pátá pozice ve Východní konferenci (17-6-6-13), a momentálně se nese na vítězné vlně. Tým z jižní části Ruska v posledních pěti zápasech neprohrál, a svou formu by rád potvrdil i dnes.
    Hosté se budou pravděpodobně muset obejít bez nejlepšího střelce týmu Sergeie Mozyakina, kterého stále omezuje zranění v dolní části těla.

HC Viťaz
    Domácí neprožívají zrovna nejlepší sezónu. V tabulce Západní konference jim patří jedenácté místo (12-3-7-21), a na play-off ztrácí 12 bodů. Největší slabina Podolsku se nachází jednoznačně v obraně, která je hned po té ze Slovanu Bratislava ta nejhorší v celé soutěži.

Vítám vás u přenosu z Kontinentální hokejové ligy, která má na programu zápas mezi HC Viťaz a Mettalurgem Magnitogorsk. Zápas, a i tento přenos začíná v 17:30.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – Golovkov, Mozík, Voronkov, Katičev, Pautov, S. Romanov, P. Lukin – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – Myttynen, Horák, Rendulić – Kopejkin, D. Sjomin, A. Lazarev – Dvurečenskij, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Moisejev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, S. Těreščenko, Pivcakin, Běreglazov, Děnisov, Igošev – Mozjakin, Jan Kovář, Osala – Sirotkin, Timkin, Čibisov – Ellison, Kokarev, De. Kazionov – Kaletnik, Platonov, Švyrjov.

Rozhodčí: Gordenko C. – Sysuyev A..

00:01

00:08
    Výhru v prvním vhazování tohoto utkání si připisují hosté.

00:49
    Myttynen se snažil probít zpoza brány, proti byli ale obránci Magnitogorku, kteří mu v jeho pokusu dokázali zabránit.

01:20
    Nahození Lazareva bylo zablokováno, a tak se mohou pustit do útočení hosté.

02:33
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou Saprykina.

04:00
    Afiginovi na modré čáře sjel puk z hokejky, a následně zahnal domácí obránce zpět na půlící čáru.

05:39
    Za Saprykinem zvoní tyč! Osala dostal mezi kruhy přihrávku, a hned z první vyslal pumelici, která se odrazila od levé tyče domácí brány. Celá situace bude ještě zkontrolována video-rozhodčím.

06:00
    Puk prokazatelně neprošel brankovou čáru, a tak hlavní rozhodčí po velice krátké konzultaci rozpažil.

08:23
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hrubost).

08:53
    Velký tlak domácích! Ve velice krátkém časovém úseku šlo několik střel na bránu hostí, ani jedna však neskončila v síti.

09:49
    Do obrovské šance se dostal Timkin! Útočník Magnitogorsku ovšem nedokázal proměnit samostatný únik, a pořád tak platí bezbrankový stav.

10:23

10:59
    Nahození Pivtsakina raději Saprykin kryje.

12:18
    Kopeikin se skvěle uvolnil, jeho následná střela ale byla jedním z obranců hostí zablokována.

12:45
    Ellison nádherně od levého mantinelu "proplul" až do blízkosti brankoviště Podolsku. Následná střela bekhendem ale nebyla příliš dobře mířená.

14:59
    Skvělé napadaní Denisova vyústilo v ztrátu puku domácích. Bohužel pro Magnitogorsk Denisov nedokázal této šance využít, a tak se hra přenáší na druhou stranu kluziště

17:20
    Zblokovanou přihrávku Kováře kryje Saprykin. Následuje vhazování před jeho svatyní.

18:39
    Pokus Podolsku o kombinaci v útočném pásmu již poněkolikáté nevyšel.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:49
    Berezgalovu střelu domácí gólman bez jediného problémů chytá.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nám nenabídl příliš útočný hokej. Až na pár výjimek to bylo spíš vzájemné "oťukávání" obou celků. Jedinou větší příležitost tohoto utkání měl Timkin, který se dostal v oslabení do samostatného úniku, a ačkoli měl dost času na zakončení, tak nedokázal tuto šanci proměnit.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:30
    Přečíslení tři na dva nevyřešil Mozyakin zrovna ideálně, a svou nepřesnou přihrávkou vyslal domácí do protiútoku.

22:22
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Pautov – 2 min., naražení zezadu).

22:30
    Po odražené střele Biryukova se okamžitě Podolsk osvobozuje.

23:17
    Hostujé se až teď dostávají do nějaké delší kombinace v útočném pásmu.

23:40
    Domácí se znovu osvobozují.

24:22

24:48
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Pavel Lukin – 2 min., nedovolené bránění).

25:40
    Ve velké šanci se ocitl Wolski! Hostující útočník se ocitl sám před brankářem, jeho následná střela ovšem neskončila gólem.

26:48

27:53
    Při snaze o zachycení puku se blýskl Afinogenov elegantní rybičkou, i přes to domácí útočník na puk nedosáhl.

29:40
    Magnitogorsk je pod velkým tlakem! Několik po sobě jdoucích střel kryl skvělý Koscheckin.

30:20
    Střela Afinogenova míjí pravou tyč brány hostí.

31:28
    Po delší době se ke kombinaci v útočném pásmu dostali hosté. Jejich útočné snažení ale nemělo příliš dlouhé trvání, a tak se puku zmocnili opět domácí.

31:45
    Podolským hokejistům nejspíš také puk překážel, neboť se krátce po zisku puku dopustili zakázaného uvolnění.

33:33
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které po přihrávce Afinogenova na brusle Makeyeva nepřineslo první branku tohoto utkání.

35:32
    Střelu Syomina vyráží před sebe Koshechkin.

36:33
    Velká šance tentokrát na druhé straně hrací plochy! Ke střele z dobré pozice se dostal Chibisov, jeho pokus, a i následnou dorážku dokázal chytit Saprykin.

37:16
    Teď měl Koshechkin štěstí! Jeho rozehrávku za bránou zachytil Pautov, který ale nedokázal svou přihrávkou naslepo najít někoho ze svých spoluhráčů.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Několik šancí, které si oba týmy vytvořily, dokázali zatím bezchybní brankáři pochytat. Potvrdí Magnitogorsk roli favorita v tomhle utkání a v třetí třetině rozhodne, nebo Podolsk naváže na sympatický výkon z druhé třetiny a překvapí ziskem bodů? To se dozvíme v třetím dějstvím, které začne přibližně v 19:05.

40:01

40:32
    Mozyakinovo nahození netečoval žádný z jeho spoluhráčů, tudíž s ním neměl Saprykin příliš práce.

41:22
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Sjomin – 2 min., držení protihráče).

41:50
    Skvěle se do nahrávky mezi obránci vložil jeden z domácích hráčů a hned poté osvobozuje svůj tým.

42:19
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Ellison posunul kotouč na modrou čáru, kde stál SEGEI MOZYAKIN, který svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ellision, Kovář
    42:19 Sergej MOZJAKIN - 0:1

44:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., naražení zezadu).

45:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., podražení).

45:30
    Mozík nedokázal propálit Koshechkina.

45:37
    Hosté se osvobozují.

46:00
    Další výhoz. Domácím se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.

47:03

48:28
    Magnitogorsk se rychlou kombinací dostal přes střední pásmo. Po dvou výměnách puku mezi hostujícím útokem se ocitl na dostřel brány Mozyakin, ten ale nedokázal navýšit svůj gólový účet v tomto utkání.

49:30
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Běreglazov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:52
    Útok domácího celku zastavuje odpískaný ofsajd. Nutno podotknout, že tato přesilovka je rozhodně lepší než ta předchozí.

51:14
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Krásnou, a hlavně efektivní kombinaci domácích zakončuje přesnou střelou do prázdné brány BORNA REDULIC. Asistence: Mozík, Makeyev
    51:14 Borna RENDULIĆ - 1:1

53:20
    Tak to byl úchvatný zákrok! Mozyakin nahrával Kovářovi, který dorážel do prázdné brány, avšak domácí brankář se dokázal včas přesunout a českému útočníkovi zabránit ve vstřelení branky!

56:00
    Pěknou kličku teď předvedl Lazarev.

58:00
    Poslední dvě minuty poslední třetiny. S velkou pravděpodobností budeme svědky prodloužení.

59:10
    Tak to je drama! Několik šancí obou celků v posledních minutách utkání musí drásat nervy jejich příznivců.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ze základní hrací doby nevzešel žádný z týmu vítězně. Bude tedy následovat prodloužení, které za pár minut začne.

60:01

60:12
    Hráči hostí už zvedali ruce nad hlavu, ale střela Leeho z bezprostřední blízkosti nekončí gólem!

61:32
    Sám na bránu se řítil Kokarev, ani ten ale na Saprykina nevyzrál.

62:45
    Po pěkné kombinaci domácích se dostal k zakončení Kepoikin, avšak mířil mimo.

63:01
    Situaci dva na jednoho nedokázal Podolsk proměnit v branku.

63:16
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

64:10
    Ani jedna ze střel Magnitogorsku zatím netrefila Saprykinovu svatyni.

64:19
    Oddechový čas pro hosty.

64:40
    Dvacet sekund do konce a hosté začínají s rozehrou ve svém pásmu.

64:55
    I závěrečný závar před bránou domácích neskončil gólem a tak uvidíme samostatné nájezdy.