Benátky n/J – Prostějov 4:6 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:4 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 4:2 (kon.)
Kadaň – Motor ČB 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Přerov 3:1 (kon.)
Kladno – K. Vary 3:2 (3:2 po s.n.)
po prodl.
HC Frýdek-Místek
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
AZ RESIDOMO Havířov
Středa 20.12.2017, 18:00 • Hala Polárka • WSM Liga • 32. kolo
Předzápasové kurzy: 2.1 4.0 2.77
Partner:
   
  A je konec této bitvy, které dnešní derby rozhodně přineslo. Začátek zápasu vypadal jednoznačně lépe pro Havířov, který se úvodní třetině dostal do dvoubrankového vedení. Frýdek-Místek ovšem nastartoval k velkému obratu a dokázal vyrovnat síly díky brankám Martynka a Bartka. V prodloužení byli jednoznačně lepší domácí, ale i přesto odchází pouze s bodem, v přesilové hře rozhodl Marek Sikora. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc. (20:31:19)
   
  Konec zápasu.
   
  64:32
  Havířov právě vstřelil branku!
  Tak tohle je neskutečné! Haviřov byl pod tlakem v celém prodloužení, ale i přesto je to on, kdo urval dva body. V přesilové hře se ke střele MAREK SIKORA a na jeho ránu do odkryté branky brankář Strmeň už neměl šanci reagovat. Asistence: Petr Kanko, Roman Rác.
   
  63:37
  Hosté v plném počtu.
   
  63:24
  Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Bartko – 2 min., držení hole).
   
  63:14
  Další zákrok z říše snů od Ondřeje Bláhy! Tentokrát vytáhl svou lapačku a zlikvidoval ránu, která letěla do pravé šibenice branky! Brankář poté obdržel zasloužené uznání.
   
  62:17
  David Klimša nevýmyšlel nic světoborného a snažil se puk prostrčit mezi betony brankáře, ale ani on na Bláhu nevyzrál.
   
  61:37
  Dnešní utkání sleduje 1604 diváků.
   
  61:37
  Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Petr Kanko – 2 min.).
   
  61:35
  Frýdek-Místek zatím v prodloužení nepustil svého soupeře k puku a bude zahrávat přesilovou hru!
   
  61:07
  A další úžasný zákrok Ondřeje Bláhy! Tentokrát se snažil přidat druhou branku kapitán Rostislav Martynek, ale ani on neuspěl.
   
  60:41
  Prakticky ihned po vhazování střílel Jan Zahradníček, hostující brankář včas zakryl mezeru mezi nohama a bude se již potřetí vhazovat.
   
  60:38
  Antonín Pechanec se dostal do zakončení, ale brankář Bláha nedopustil, aby se hra ukončila tak brzy a úspěšně zasáhl. Bude se vhazovat.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Frýdku-Místku se v poslední třetině povedlo vyrovnat stav a díky této brance budou fanoušci svědky prodloužení. Rysi byli v závěrečném dějství jednoznačně lepším týmem a dokázali svého soupeře dostat pod tlak. První branku v dresu Frýdku-Místu vstřelil již uzdravený Rostislav Martynek.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:00
  Běží poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:52
  Po střele jednoho z domácích útočníků se bude opět vhazovat před Ondřejem Bláhou, který je v posledních minutách velice zaneprázdněný.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 38. Bartko (Štumpf, Marek Růžička), 53. Martynek (Bajtek, L. Kovář) – 13. Krisl (Tomi), 17. Bambula (Gřeš, Krisl), 65. Sikora (Kanko, Rác)


  HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Bartko, Piegl, Zahradníček (A), D. Stránský, Matyáš, L. Kovář – Štumpf, Pechanec, Marek Růžička – Franek, Bajtek (C), Martynek – Christov (A), Klimša, Kvasnica – J. Kalus, Przybyla, Kafka.
  AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Luža, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Dudek, Mrowiec – M. Kalus, Pořízek, Tomi (A) – Maruna, Rác (A), Sikora – L. Bednář, Matai, Kanko – Gřeš, Cihlář, Bambula.

  Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Měkýš, Otáhal