KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Avangard Omsk
5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 25.12.2017, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 24 zákroků, 3 góly, 88,9 % (16:42:19)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:27 (14:5, 14:10, 11:12)
    Zblokované střely – 13:15
    Vyhraná vhazování – 30:38
    Trestné minuty – 8:12
    Hity – 10:18

Hokejisté Omsku ve třetí třetině otočili skóre utkání a nakonec porazili Kazaň 5:3. Ve 44. minutě vyrovnal Dmitrij Kugryšev, který tečoval nahození Martynova. V 50. minutě pak překvapil Garipova bekhendovou střelou z ostrého úhlu Ilja Michejev a v samotném závěru přidal pojistku na domácí výhru do prázdné branky Pjotr Chochrjakov.

59:17 Pjotr CHOCHRJAKOV - 5:3

59:17
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Od mantinelu nahodil puk směrem na opuštěnou klec soupeře Ilja Michejev. PJOTR CHOCHRJAKOV kotouč stačil dobruslit a poslat ho do branky Kazaně – 5:3. Asistence. Ilja Michejev.

58:44
    Hosté rozpoutali závar před brankou Avangardu, dorážku Galijeva pokryl Furch!

58:21
    Branka Kazaně je prázdná!

58:20
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:20
    Do dobré střelecké pozice si vybruslil Danis Zaripov, ale puk našel ve své výstroji Furch.

57:53
    Dmitrij Kugryšev dostal puk na modrou čáru a několika kroky si zlepšil pozici. Jeho ránu vyrazil Garipov.

57:18
    Od modré nahazoval puk na branku Ohtamaa. Domácí klec netrefil.

56:53
    A puk udrželi v útočném pásmu poměrně dlouho. Ušetřili tak cenné desítky sekund.

56:11
    Domácí zatím nepouštějí soupeře k závěrečnému náporu. Teď naopak sami vyrážejí na zteč.

55:06
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

54:58
    Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Domácí drží těsný náskok.

53:19
    Pozornost Dominika Furcha vyzkoušel Anton Lander. Český gólman má puk v lapačce.

53:01
    Hostům byl signalizován ofsajd. Museli tak vyklidit útočné pásmo.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. I. Michejev (Košelev, K. Semjonov), 27. K. Semjonov (Martynov, J. Medveděv), 44. Kugryšev (Chochrjakov, Martynov), 50. I. Michejev (Košelev), 60. Chochrjakov – 9. Klinkhammer (Manuchov, Svitov), 32. Galijev (Markov, Jarullin), 34. Galijev (Zaripov, Lander)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, J. Medveděv (C), Meňšikov, Berezin – Kugryšev, Chochrjakov, Rau – I. Michejev (A), K. Semjonov, Košelev – Fajzullin (A), Stas, Žukenov – Pěrežogin, Fisenko, Zubov – Kovaljov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Manuchov, Batyršin, Ohtamaa, Ljamkin – Zaripov, Lander, Galijev – Kosov, Tkačov, M. Gluchov (A) – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Golubev.

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Šalagin, Šišlo