Team Suisse – Hämeenlinna 4:0 (kon.) | Kanada – Davos 4:1 (kon.)
HPK Hämeenlinna
Čtvrtek 28.12.2017, 15:10 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup
    Švýcarský brankář Luca Boltshauser se mohl radovat z čistého konta.

Střely na branku – 38:16 (17:22:12)

Hokejisté Švýcarska zvládli skvěle i druhý zápas na turnaji. Hämeenlinnu přehráli 4:0 a postupují přímo do semifinále Spengler Cupu se dvěma výhrami a celkovým skóre 10:1. Hämeenlinna držela se s chutí hrajícím soupeřem herně krok jen v první části, pak už Švýcaři dominovali. Definitivně však duel rozhodli až v závěrečné desetiminutovce, kterou nejprve načal gólem na 3:0 Noah Rod a v 54. minutě potrestal risk soupeře s odvoláním brankáře během přesilové hry střelou do prázdné klece Joël Vermin.

59:53
    Trest za držení dostává Olli Maansaari. 7 sekund před koncem duelu se tak ještě jednou přerušuje.

59:31
    Dopředu se ještě po křídle řítil Pius Suter, tentokrát z toho nic nebezpečného nebylo.

59:00
    Začala poslední minuta tohoto zápasu.

57:55
    Už minutu se hraje v obranném pásmu finského týmu, Švýcaři nepolevují ani se čtyřbrankovým náskokem v kapse.

57:04
    Křížná přihrávka Brunnera nebyla vůbec špatná, Dave Sutter na puk těsně nedosáhl.

55:56
    Švýcaři drží puk na svých holích a potvrzují svou dnešní dominanci. Hämeenlinna s nimi držela herně krok jen v první třetině.

54:55
    V další šanci se objevil Dennis Hollenstein. Ten si šikovně vybruslil až před Karjalainena, z levé strany ale přestřelil.

54:31
    Publikum ve Vaillant Areně je naprosto spokojené. A to se večer ještě může těšit na souboj domácího Davosu s Kanadou.

54:13
    Zakázané uvolnění Hämeenlinny. Švýcarsko už hraje v plném počtu.
    53:46 Joël VERMIN - 4:0

53:46
    Team Suisse právě vstřelil branku!
    Je definitivně jasno! Ve středním pásmu se dostal k puku JOËL VERMIN, dojel s ním na modrou a pak už neměl problém trefit prázdnou branku HPK – 4:0. Bez asistence.

53:19
    Jaakko Turtiainen z pravého kruhu neprostřelil Lucu Boltshausera!

52:49
    Hosté riskují a zkoušejí vylepšit přesilovku ještě odvoláním brankáře!

52:13
    Švýcaři hned po buly vyhazují.

52:03
    Šance pro Hämeenlinnu alespoň snížit. Dennis Hollenstein je vyloučen za hákování.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Scherwey, 23. Schäppi (Rathgeb), 51. Rod (Brunner), 54. Vermin

Team Suisse: Boltshauser (Genoni) – E. Blum, Untersander, Schlumpf, Geering, Rathgeb, Genazzi, Sutter, Kreis – Praplan, Cunti, Hollenstein – Fazzini, Suter, Hofmann – Bodenmann (C), Schäppi, Scherwey – Brunner, Vermin, Rod.
    HPK Hämeenlinna: A. Karjalainen (Larmi) – Porseland, Lindgren, Nikkilä, Laavainen, M. Karjalainen, Almari, Niemeläinen, Latvala – Lahti, Viitaluoma, Vincour – Ruokonen, Palve, Lehtonen – Kuusisto, Paajanen (C), Kainulainen – Turtiainen, Sillanpää, Maansaari.