Slovensko – Kanada 0:6 (kon.) | Finsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 5:2 (kon.)
Švédsko – Česko 3:1 (kon.)
Slovensko
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Kanada
Čtvrtek 28.12.2017, 01:10 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Z tohoto jednoznačného utkání už je to všechno, přeji Vám dobrou noc. (03:33:03)
    Kanada nedala Slovákům šanci a snadno zvítězila 6:0

Střely na branku: 52 – 20 (13:6, 21:8, 18:6).

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Bodák a Jonah Gadjovich.

Je konec! Střetnutí dvou kvalitativně odlišných soupeřů žádné překvapení na úkor favorizované Kanady nepřineslo. Javorové listy od první do poslední minuty kontrolovali hru a zcela zaslouženě si připisují do tabulky další tři body za povinné vítězství 6:0. Slovensko zejména ve třetí třetině párkrát ohrozilo brankáře Pointa, ale ten se o své čisté konto připravit nenechal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:30 Jonah GADJOVICH - 0:6

58:30
    Kanada právě vstřelila branku!
    Třetí využitá přesilovka znamená šestigólový rozdíl! McLeod si po jednoduchém přechodu do útoku vyměnil přihrávky s Timminsem a zleva bekhendem odcentroval na nepokrytého JONAHA GADJOVICHE, který lehce ťukl do kotouče a poslal ho nad levý beton přesunujícího se Hrenáka. Autor gólu měl už poněkolikáté až moc prostoru na koncovku. Asistence: Michael McLeod, Conor Timmins.

58:14
    Opět Kelemen dostal puk do bezpečí a umožnil Slovákům vystřídat. Kotouč se nachází na hokejce Pointa.

57:35
    Miloš Kelemen vyhodil přes všechny čáry a přepůlil tím šesté oslabení svého týmu.

57:09
    Meteho přihrávka do mezikruží byla slovenskou hokejkou přemístěna pod lapačku Hrenáka, který přerušil hru.

56:35
    Vyloučení v týmu Slovensko (Tomáš Hedera – 2 min., hákování).

56:34
    Kanaďané pokračovali v akci i po vyražené střele Bena a pokud v nejbližších sekundách nevstřelí branku, tak si znovu zahrají v přesilové hře.
    55:58 Maxime COMTOIS - 0:5

55:58
    Slováci poprvé od jednatřicáté minuty inkasují a jejich manko narostlo na pět gólů. Adam Ružička udělal hrubici v obranném pásmu, kde ztratil kotouč pár metrů před vlastní brankou. Z kanadského pohledu jej naopak vybojoval MAXIME COMTOIS a krásným bekhendem zakončil přesně pod horní tyč. Bez asistence.

54:46
    Slovensko v plném počtu.

54:39
    Bathersonovo kličkování skončilo krátkou přihrávkou na Beana, který z mezikruží pálil bez přípravy mimo tři tyče.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 4. Steel (Makar, Kyrou), 22. Kyrou (Mete, Dubé), 26. Gadjovich (Makar), 31. Raddysh (Kyrou, Steel), 56. Comtois, 59. Gadjovich (M. McLeod, Timmins)

Slovensko: Hrenák (Durný) – Hedera, Korenčík, Bodák (C), Ivan, Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Čacho (A), Krivošík, Tamáši – Buček, Studenič, Ružička – Liška, Solenský, Miloš Roman.
    Kanada: C. Point (Hart) – Timmins, Mete (A), Bean, C. Foote, Makar, Fabbro (A) – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Rozhodčí: Tufts, Wiegand – Hancock, Jensen

Diváci: 7 834