Team Suisse – Hämeenlinna 4:0 (kon.) | Kanada – Davos 4:1 (kon.)
Kanada
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
HC Davos
Čtvrtek 28.12.2017, 20:15Spengler Cup

To je ode mě vše a u dalšího sledování on-line přenosu, na počtenou! Program Spenglerova poháru pokračuje již zítra! (22:39:40)

Kanada tedy díky dvěma výhrám postupuje přímo do semifinále turnaje a na svého protivníka si musí počkat.
    Davos postupuje ze skupiny ze druhého místa a ve čtvrtfinále narazí na finského zástupce Hämeenlinnu. Hämeenlinna dokázala ve skupině uhrát jen jeden bod a to po výsledku 3:4pp s Dinamem Riga. První zápas na turnaji prohráli 0:4 s týmem ze Švýcarska.

Sam Lofquist zase za tým Davos!

Andrew Ebbett byl vyhlášen za nejlepšího hráče v týmu Kanada!

Skončil zápas, který nám přinesl pěkný hokej od obou stran. První třetinu ovládl Davos, který tlačil Kanadu, ale vytěžil z toho jen jednu branku. Ve druhé třetině se Kanada herně zvedla a opanovala ji poměrem 3:0! Ve třetí třetině jsme sledovali snahu Davosu o snížení, ke kterému jim nepomohlo ani dvojnásobné oslabení soupeře. Kanada následně pojistila, před závěrem, vítězství čtvrtou brankou a může slavit své druhé vítězství na turnaji.

59:25
    Pětatřicet sekund do konce hry a jisté je jedno, že Kanada vítězí i ve svém druhém zápase na tomto turnaji.

58:33
    Davos drží puk, ale před Poulina se již příliš dostat nesnaží.

57:23
    Taky to jde rázem na hře vidět a nyní již hra hodně polevila na svém tempu.

56:48
    Tato poslední branka Kanady nejspíše zakončila veškerou snahu Davosu něco ještě s výsledkem udělat.
    55:21 Pierre-Alexandre PARENTEAU - 4:1

55:21
    Kanada právě vstřelila branku!
    Vypadalo to, že Davos bez problémů získá puk. Nicméně jej za svou brankou ztratil a bedlivý PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU se jej zmocnil obkroužil kolem branky soupeře a prostě jednoduše puk zastrčil do branky. Senn byl hodně překvapený a svůj zákrok proti němu udělal pozdě. Asistence: David McIntyre.

53:35
    Davos v útočném pásmu, ale zde nic nevymyslel a Kanada vyváží puk.

53:02
    Komerční pauza a taky prostor pro trenéra Davosu o nějaké ty rady.

52:25
    Davos tedy nedokázal využít svou velkou přesilovku proti třem hráčům a nyní se bude muset nadále snažit o zteč branky v plném počtu.

52:03

50:57
    Kanada již hraje ve čtyřech hráčích v poli a podařilo se jim vyhodit puk.

50:32
    Davos je ve velkém tlaku a trojice Kanaďanů se jen tak tak brání.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 29. Ebbett, 31. Ebbett (Boychuk, Thomas), 39. Boychuk (Noreau, D'Agostini), 56. Parenteau (McIntyre) – 14. Lofquist (Nygren, Sallinen)

Kanada: Poulin – Bartley, Noreau, Goloubef, Hickey, Davies, J. Schultz, Petschenig – Thomas, Kelly, Raymond – Lapierre, Sikura, Ebbett – D'Agostini, Parenteau, McIntyre – C. Hamilton, Evans, McClement – Boychuk.
    HC Davos: Senn – Paschoud, Schneeberger, Nygren, Lofquist, Du Bois, Jung, Heldner – Corvi, Sciaroni, Ambühl – Sallinen, Morin, R. Kousal – Aeschlimann, Buck, Simion – Little, Mi. Johansson, D. Wieser – Kessler.