Pardubice – Olomouc 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (1:3 po s.n.) | Jihlava – Litvínov 5:4 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.)
Sparta – Třinec 3:5 (kon.)
po prodl.
Piráti Chomutov
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Mountfield HK
Středa 03.01.2018, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga (ČR) • 36. kolo
Předzápasové kurzy: 2.75 4.0 2.3
Partner:
   
  Já vám děkuji za pozornost a někdy zase u extraligy na počtěnou! (20:05:28)
   
  V prodloužení byli aktivnější a lepším celkem domácí, kteří nakonec v posledních sekundách rozhodli o své výhře. Za domácí se dnes prosazovali Martin Šťovíček, Petr Koblasa a Michal Vondrka. Branky hostí stříleli Roman Kukumberg a Filip Pavlík.

  Střely na branku: 34:32
  Nejlepší hráči: Štěpán Lukeš (30z.) – Dominik Graňák (0+2)
   
  Konec zápasu.
  64:57 Michal VONDRKA - 3:2
   
  64:57
  Piráti právě vstřelili branku!
  Je hotovo, Piráti v posledních sekundách rozhodují o svém vítězství! MICHAL VONDRKA se dostal ke kotouči před brankou a zakončoval. Pavelkovi kotouč přepadl přes rameno a dopadl za čáru, velké štěstí pro domácí a smůla pro hosty. Asistence: Stanislav Dietz.
   
  64:37
  Juraj Valach následně obkroužil branku a zakončoval na přední tyčku, připraveného Pavelku ovšem nepřekonal. Piráti ale stále tlačí.
   
  63:38
  Po snažení domácích se do úniku dostal Lukáš Cingel, jenž měl na hokejce rozhodnutí. Ivan Huml se ovšem vrátil a parádně mu kotouč vystřelil.
   
  62:46
  Hodně parádní kombinace domácích byla zakončena přihrávkou Koblasy na Vondrku, který v dobré pozici zakončoval. Jaroslav Pavelka se ovšem překonat nenechal!
   
  61:55
  Michal Poletín se následně pokoušel překvapit Pavelku zakončením zpoza branky, hostující brankář se ovšem nenechal překvapit a puk zachytil betony.
   
  60:59
  Na druhé straně to přes obránce zkoušel Petr Zámorský, ztečovaný pokus ovšem skončil jen vysoko nad brankou Štěpána Lukeše.
   
  60:18
  Rychlá akce domácích. Petr Koblasa dával žabičku před branku na Michala Vondrku, kterému se ovšem před brankou nepovedlo puk trefit a zakončit.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třetí třetina nabídla tři branky. Hosté nejdříve navyšovali své vedení zásluhou Filipa Pavlíka na 2:0, Piráti se ale díky brankám Martina Šťovíčka a Petra Koblasy dostali zpět do utkání a nyní budou bojovat o bonusový bodík.

  Střely na branku: 30:31
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

  Tipovat můžete do začátku prodloužení.

   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:20
  Hradečtí se již nikam moc neženou a kombinují ve vlastní třetině. Třetí část hry se nejspíše poklidně dohraje a oba celky si vezmou z utkání minimálně jeden bod.
   
  58:34
  Ve velkém tlaku byli nyní domácí, kteří celou akci zakončoval Ivanem Humlem před brankou. Tomu se ovšem nepovedlo prostřelit bránící hráče před sebou.
   
  57:24
  Obléhání domácí branky bylo zakončeno střeleckým pokusem od modré čáry, který Lukeš zachytil. Pokračuje se útok domácích Pirátů.
   
  56:29
  Chomutovský brankář následně zachytil nahození Mountfieldu a puk raději před dotírajícími hráči podržel pod lapačkou. Vhazování po jeho levici.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz) – 28. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský)


  Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – J. Havel, Huml, Koblasa – Vondrka, Šťovíček, Sklenář – Chrpa, Smejkal, Poletín – Hlava, Chlouba, A. Dlouhý.
  Mountfield HK: J. Pavelka (Dvořák) – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Smoleňák – Vopelka, Kukumberg, Zigo.

  Rozhodčí: Petružálek, Kika – Barvíř, Blümel