Švédsko – USA 4:2 (kon.) | Kanada – Česko 7:2 (kon.) | Česko – USA 3:9 (kon.)
konec
Česko
3:9 (0:1, 0:6, 3:2)
USA
Pátek 05.01.2018, 22:00 • KeyBank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Utkání o bronz
Předzápasové kurzy: 10.25 9.0 1.2
Partner:
   
  Kapitán Joey Anderson přebírá cenu pro třetí tým šampionátu, následuje americká hymna. Právě za jejího zvuku se s vámi loučím. Českým reprezentantům patří za předváděné výkony dík, i když medailí odměněni nebyli. Přeji příjemný víkend a zároveň vás zvu ke sledování finále mezi Švédskem a Kanadou – to startuje ve 2 hodiny ráno středoevropského času. (02:34:29)
   
  Američané si jedou pro bronzové medaile a podávají sportovně ruku svým protivníkům. Bohužel je nutno dodat, že domácím hokejistům prakticky nikdo netleská. Stejně jako v celém průběhu turnaje, také dnes je návštěva v KeyBank Center žalostná a v už tak prázdném hledišti s drtivou převahou kralují kanadské dresy.
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Česko – 22 (35)
  USA – 11 (39)
   
  Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za Česko bek Libor Hájek a za Ameriku čtyřgólový útočník Trent Frederic.
   
  Přestože nyní zcela jistě převládá zklamání z nezisku medaile, letošní česká dvacítka dosáhla skvělého výsledku. Poprvé od roku 2005 totiž prošla do semifinále a tímto počinem se významně zapsala do historie české dvacítky. Určitě by nebylo na místě odjíždět z turnaje se sklopenými hlavami – Češi předváděli ve většině zápasů bojovný výkon podpořený týmovým duchem a celkové čtvrté místo z mistrovství světa rozhodně není zklamáním.
   
  Je konec. Konec zápasu o bronz, konec českých nadějí na první medaili po třinácti letech. Na fantastické čtvrtfinále s Finy nedokázali Češi navázat ani v semifinále, ani v duelu o třetí místo a na mistrovství světa končí na hořkém čtvrtém místě. O osudu klání rozhodla především hrůzostrašná druhá třetina. V té totiž národní tým obdržel šest branek a Američané se dostali do velké pohody. V poslední části Češi vystrčili růžky a vstřelili čestné tři góly, konečný výsledek zní výhra 9:3 pro Spojené státy.
   
  Konec zápasu.
  59:26 Safin osamocen před americkou brankou trefil pouze výstroj amerického brankáře.
   
  59:26
  Ostap Safin byl úplně sám před americkým brankářem, zleva ale zamířil jenom do jeho výstroje.
   
  58:49
  Americký pokus z pravé strany se na bránu nedostal, bruslí ho zablokoval bránící hráč.
   
  58:24
  Coby obránce se do palebné pozice v mezikruží dostal Libor Hájek mířil ale tak přesně, až přestřelil.
   
  57:45
  Američané se neudrželi v pásmu a prozatím na desátý gól nezaútočí. Na druhé straně naopak proti Kurovského pokusu zasahoval Swayman.
  57:10 Patrick HARPER - 3:9
   
  57:10
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Devátá branka v české síti. Na svědomí ji má PATRICK HARPER, jenž i s trochou štěstí překonal českého brankáře. Asistence: Dylan Samberg.
   
  56:41
  Američané sice o pět branek vedou, mění ale brankáře. Jakea Oettingera nahradil Jeremy Swayman.
   
  56:41
  Daniel Kurovský přiklepával puk z bezprostřední blízkosti levé tyčky, Oettinger ale rychle máchl lapačkou.
   
  55:57
  Sem a tam, z jedněch holí na druhé se producíroval kotouč středním pásmem, až se usadil na hokejce Trenta Frederica. Ten střílel sám z mezikruží, Kořenář vykopl levý beton.
   
  54:57
  České kombinace vedly jenom k zablokované střele, USA dostaly puk do neutrální zóny.
   
  54:15
  Do konce třetí části zbývá necelých šest minut, Američané jsou na puku. Češi ztrácí na soupeře pět gólů.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 41. M. Kaut (Hájek, Nečas), 43. R. Pavlík (Kodýtek, Vála), 48. Kurovský (Kodýtek, R. Pavlík) – 20. Frederic, 21. Poehling (J. Anderson, Perunovich), 25. J. Anderson (B. Tkachuk, Mittelstadt), 26. Frederic (Hughes, Tufte), 28. Bellows (TS), 33. Frederic, 40. Bellows (Norris), 46. Frederic (Bellows, Harper), 58. Harper (Samberg)


  Česko: Kořenář (25. Škarek) – Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král – M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Chytil, R. Pavlík – Hrabík, Lauko, Kodýtek – Safin.
  USA: Oettinger (57. Swayman) – Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (A) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.

  Rozhodčí: Schukies (GER), Sjoqvist (SWE) – Kilian (NOR), McCrank (CAN)