Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 5:4 (kon.) | Kunlun – Novosibirsk 7:4 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 0:5 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (po pr.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Red Star Kunlun
7:4 (1:1, 2:2, 4:1)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 07.01.2018, 10:30 • LeSports Center • KHL

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezké odpoledne. (13:04:12)

Salák se dostal do branky v průběhu třetí třetiny! Nicméně i on musel lovit jednou puk ze své branky.

Statistiky zápasu
    Celkem střely: 59:65
    Střely na branku: 42:35
    Vhazování: 42:32
    Blokované střely: 16:7

Konec! Novosibirsk bohužel nenaváže na svou pěti zápasovou vítěznou šňůru a dnes musí skousnout porážku. Třetí třetina nám nabídla asi nejlepší pasáž hry celého zápasu. Kunlun ji začal dvěma brankami a již to vypadalo, že si dokráčí pro vítězství. Hosté však snížili a snažili se vzdorovat. Nicméně další branka v jejich síti pohřbila již jejich ambice na úspěch. Vítězství pak Kunlun pečetil brankou do prázdné brány.

59:12 Gilbert BRULÉ - 7:4

59:12
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hosté to ještě zkusili v šesti hráčích v poli, ale nedokázali udržet útočné pásmo a GILBERT BRULÉ z obranného pásma poslal puk přesně do prázdné branky.Bez asistence.

58:22
    Kunlun již ví, že vítězství má s největší pravděpodobností v kapse a daří se mu držet svého soupeře daleko od své branky. Hodně jim teď pomohlo nedávné vyloučení hostů.

58:13

56:55
    Střela od modré, Salák ji zkrotil ve své výstroji a ihned rozehrává na stojícího hráče u něj, aby se nemuselo vhazovat.

56:13
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Stěpan Sannikov – 2 min., podražení).

56:00
    Hosté se však nevzdávají a pobídka Šarova před branku nebyla vůbec špatná.

55:23
    No, Novosibirsk to již bude mít těžké, Kunlun je pořádně k ničemu nepouští.

Rozhodčí právě ukázal směrem ke středovému kruhu pro vhazování a to platí, že branka je nakonec platná.

Ale pozor! Rozhodčí se ještě radí s videem! Přiznám se, že přesně nevím o co by mělo jít. Že by nějaké nesrovnalosti s přechodem modré čáry?

54:04
    Oddechový čas pro hosty.
    54:04 Lucas LESSIO - 6:4

54:04
    Tak to byla velká paráda od LUCASE LESSIA. Ten si vyměnil puk na modré se svým spoluhráčem a rozjel se po pravé straně k brance. Jeho technicky dobře povedená střela skončila v u vzdálenější levé tyčky! Asistence: Kyle Chipchura a Jaakko Rissanen.

53:22
    Hosté dokázali vyhrát buly, ale vzápětí musí u útočné třetiny ven, neboť soupeři se podařilo vyhodit puk pryč.

51:55
    Na druhé straně zaměstnal svou lapačku i Skrynik.

51:47
    Salák si připisuje důležitý zákrok a ukrývá puk ve své lapačce.
    51:04 Jonas ENLUND - 5:4

51:04
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ani nemusel být tlak a zničehonic se Novosibirsk dostává na dostřel. Vybojovaný puk za brankou byl vyslaný na střed kluziště, odkud přišla střela. Skrynik puk neudržel ve výstroji a propadl na brankoviště, kde se k němu dostal JONAS ENLUND a dokázal jej tísni poslat do prázdné branky. Asistence: Alexander Bergström a Patrik Zackrisson.

50:04
    Kunlunu se již krátí čas a nejspíše zůstane tato přesilovka nevyužita. Avšak alespoň ukrojili dvě minuty z celkového času a obrana si mohla oddechnout a připravit se na nápor soupeře, který s přibývajícím koncem určitě přijde.

49:23
    Kunlun je sice v útočném pásmu, ale nikam zkrátka nespěchá a snaží se vypracovat co nejlepší příležitost.

48:27
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., podražení).

48:27
    Domácí mají nyní hru pod svou kontrolou a navíc nyní budou hrát přesilovou hru.

46:27
    Hosté konečně s pukem před brankou Skrynika, ale obrana domácího celku nakonec získává puk za svou brankou a otáčí hru.

45:35
    Do konce zápasu ještě zbývá poměrně dost času, ale hosté se nyní již delší dobu nemohou prosadit v útočném pásmu. Nyní se provinili ofsajdem.

44:18
    Kunlun nyní nechává hrát svého soupeře, ale hlídá jej a Novosibirsk zatím hraje s pukem ve vlastním pásmu.

43:09
    Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexej Krasikov, přichází Alexander Salák.
    43:09 Cory KANE - 5:3

43:09
    Tak jak začal Novosibirsk druhou část dobře, tak třetí část začíná dobře Kunlun. Svou desátou branku v této sezóně dává CORY KANE, který se prosazuje pěknou střelou k pravé tyčce. Asistence: Brandon Yip a Nicholas Schaus.
    42:23 Arturs KULDA - 4:3

42:20
    Domácím se nakonec daří danou přesilovou hru využít ve svůj prospěch a ujímají se důležitého vedení. Od modré čáry vyslal střelu ARTURS KULDA a ta zapadla přesně tam kam měla. Velkou roli sehrál další hráč domácích, který šikovně clonil před brankou a Krasikov nejspíše puk viděl až na poslední chvíli. Asistence: Taylor Beck a Gilbert Brulé.

42:04
    Hostům se nyní daří vyhodit puk přes všechny čáry na ledové ploše.

41:48
    V té druhé části již donutili Krasikova k zákroku, který pevně drží puk a nedovolil, aby mu vypadl před branku, kde se snažili domácí hráči o dorážku.

41:26
    Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří a hosté se bez problémů v jejím průběhu brání.

40:33

40:08

40:01

Druhá třetina nám nabídla celkem čtyři branky a nebýt jich, tak by se jednalo o vcelku nudnou prostřední část hry. Novosibirsk předvedl parádní úvodní minuty třetiny, kdy dvěma slepenými brankami se ujal vedení 1:3. Kunlunu chvíli trvalo než to skousl. Nakonec se však srovnal a postupně svým dvěma brankami dokázal srovnat na 3:3. Třetí třetina tak bude určitě zajímavá.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    ...o změnu se pokusil Šarov, ale nemířil přesně.

39:00
    Poslední minuta drué třetiny a přesilovka Novosibirsku se sice odehrává v pásmu soupeře, ale bez větší střelby na branku. Spíše žádné...

38:08
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min.,hákování).

38:08
    Ke konci třetiny opět zvýšil svůj pohyb hostující celek.

37:04
    Krasikov nyní podržel puk ve své výstroji, což bylo hodně důležité, neboť jeden z hráčů Kunlunu měl dobrou pozici pro případnou dorážku.

36:11
    Novosibirsku se podařilo dostat do útoku, ale za brankou svého soupeře ztrácí posléze puk.

35:20
    Tak jak šikovně hosté začali úvod druhé třetiny, tak dobře končí naopak domácí celek.
    34:51 Gilbert BRULÉ - 3:3

34:51
    Tento podniknutý útok do otevřené obrany hostů musel dopadnout tak jak dopadl a to srovnávací brankou. Beck šikovně přihrál puk z pravé strany na střed hrací plochy, kde si jej vzal GILBERT BRULÉ a posílá puk za brankáře Krasikova. Asistence: Taylor Beck a Brandon DeFazio.

33:44

33:30
    Druhá část přesilové hry se odehrává víceméně v obranném pásmu hostů a ve středním pásmu. Kunlun dobře napadá a znemožňuje soupeři založit útok.

32:48
    Hosté dokázali zatím jednou vystřelit, ale povedená střela by byla povedenější, kdyby ji neblokoval domácí obránce.

31:44
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun Andrej Kosticyn, 2 min. – hrubost).
    30:42 Brandon YIP - 2:3

30:42
    Máme tu snižující branku. Brendan O'Donnell šikovně přenechal puk v blízkosti modré čáry a tím překvapil obranu soupeře. BRANDON YIP si pak potáhl tuto pobídku a hezky vystřelil k pravé tyči a puk zapadl do branky. Asistence: Brendan O'Donnell a Luke Lockhart.

30:34
    Domácí měli menší problémy nyní dostat puk ze svého pásma, ale nakonec se jim to přece daří.

29:14
    Hosté jsou aktivnější na puku, avšak soupeř jej vcelku dobře brání a nedává jim příliš mnoho prostoru ke tvoření hry.

28:10
    Střelu od modré chytá Skrynik do své výstroje.

27:12
    Brayden Jaw nyní po souboji zůstal ležet, nakonec je za pomocí asistenta odveden z ledu. Vypadá však, že bude v pořádku.

26:38
    Oba brankáři opravdu nemají poslední minuty příliš mnoho práce a spíše sledujeme urputný a těžkopádný boj o puk.

25:40
    Hosté v pásmu soupeře, ale většinou je to boj o puk u mantinelu a nový brankář Skrynik, kromě inkasované branky, toho moc neměl šanci ukázat.

24:36
    Hosté pokaždé zavezou puk do pásma soupeře, ale ihned jej ztrácí. To samé platí i o domácím mužstvu. Obrázek hry posledních minut.

23:45
    Po vhazování však ztrácí puk a Novosibirsk jej posílá do pásma svého soupeře.

23:39
    Nyní hosté vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění a bude se vhazovat před jejich brankářem.

23:05
    Kunlun se zatím ve druhé třetině vůbec nechytá žádné akce a rychlé dvě branky hostů Kunlun rozhodily.
    21:22 Stěpan SANNIKOV - 1:3

21:22
    Hosté s ev krátké době prosazují opět a to je šťastná minuta pro STĚPANA SANNIKOVA, který díky svému důrazu na hranici brankoviště dává svou druhou branku. Asistence: Konstantin Alexejev.

21:05
    Střídání v týmu Red Star Kunlun: ze hřiště odchází Magnus Hellberg, přichází Alexandr Skrynik.
    21:05 Stěpan SANNIKOV - 1:2

21:05
    No a tak nakonec vzápětí přichází a úvodní tlak hostů nese své ovoce. Výměna puku na levé straně a následná střela STĚPANA SANNIKOVA posílá hostující celek do vedení. Asistence: Rok Tičar a Vladislav Naumov.

21:01
    Hosté zahájili úvodní třetinu tlakem a snaží se o rychlou branku.

20:01

Je to tak...první třetina nám nabídla dvě branky. Nejdříve šli do vedení domácí, kteří využili přesilovou hru. Následně Novosibirsk zlepšil svou hru a vytěžil z toho vyrovnání. Ke konci třetiny již byla hra víceméně vyrovnaná. Avšak střelecky jsou aktivnější domácí borci.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    ...ale ani on se nedokáže pravděpodobně již střelecky prosadit.

19:25
    Hosté v pásmu nedokázali nic vytvořit, Kunlun otáčí hru...

19:00
    Zbývá nám poslední minuta první třetiny...Stane se v ní ještě něco zajímavého?

17:56
    Kunlun se snažil dostat ke střele z pravé strany, ale nakonec hráč zvolil přihrávku na volnější levou stranu, odkud přišla střela, která však zamířila mimo.

16:57
    Branka hostům evidentně pomohla a jsou o něco živější na puku.
    15:25 Alexander ŠAROV - 1:1

15:34
    Domácí sice dokázali puk dostat ven z vlastní třetiny, ale hosté jej vzápětí dostávají zpět do pásma soupeře, kdy si na modré předali šikovně puk a ALEXANDER ŠAROV táhlou střelou z pravé strany srovnává na 1:1! Asistence: Rok Tičar.

14:45
    Novosibirsk vyhrál buly v pásmu soupeře, kde následně domácí získali puk, ale měli větší problémy jej vyhodit z vlastní třetiny.

14:35
    Hra se nyní hodně zbrzdial, neboť se často přerušuje a nemá takový spád jako na začátku zápasu.

13:35
    Další rána od modré skončila na zadním mantinelu a hosté přesouvají hru alespoň do středního pásma.

13:12
    Na druhé straně vyslali domácí dvě střely na branku, ale obě zamířily mimo tři tyče.

12:19
    Domácí nyní o něco více zatlačili na svého soka, ale zatím se nedokážou střelecky prosadit a Hellberg zatím nemusel čelit vážnější šanci.

11:04

10:37
    Přihrávka z pravé strany nebyla myšlená špatně, ale před brankou nikdo z hráčů Novosibirsku.

09:47
    Kombinace hostů nevedla k žádné šanci. Domácí následně vyhazují až k brance svého soupeře.

09:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brayden Jaw – 2 min., sekání).

08:13
    Hosté v plném počtu. Novosibirsk tentokrát oslabení zvládá.

07:25
    Hráči Kunlunu kombinují před brankou, nakonec se hosté osvobozují a vyhazují puk ze svého obranného pásma.

06:49
    Zatím se jim nedaří utvořit souvislý tlak a často se přerušuje. Nyní po sražené střele do ochranné sítě.

06:28
    Kunlun hraje svou druhou přesilovou hru a uvidíme, zda si v ní povede jako v té minulé, kdy se ujal vedení.

06:13
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Šarov – 2 min., držení protihráče).

05:35
    Krasikov zasahuje a chytá střelu Brulého, který opět na něj nevyzrál.

04:28
    Úvodní přesilovka domácím vyšla. Kunlun i nadále drží hru pod svou kontrolou a nedovolili soupeři žádnou střelu na svou branku. Novosibirsk nakonec ztrácí útočné pásmo.
    03:28 Andrej KOSTICYN - 1:0

03:28
    Domácí zavezli puk do třetiny, Kane skvěle našel na levé straně ANDREJE KOSTICYNA a ten zamířil do polo odkryté branky a dává úvodní branku tohoto zápasu. Asistence: Cory Kane a Nicholas Schaus.

02:49
    Kunlun je sice v pásmu soupeře, ale zatím nevystřelil...

01:57
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Igor Levickij – 2 min., příliš mnoho hráčů).

01:50
    Naopak na druhé straně se dostal do úniku Lessio, který neuspěl. S dorážkou následně neuspěl ani další hráč domácích.

01:27
    Novosibirsku se zatím nedaří založit nějaký útok, z kterého by donutil Hellberga k zákroku.

00:20
    První zákrok si připisuje brankář hostů, který zasahuje proti střele Brulého.

00:01

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Pereťagin, Schaus, Ibragimov, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej – Brulé (A), DeFazio, Beck – Yip (A), A. Kosticyn, Kane – Chipchura, Lessio, Rissanen – O'Donnell, Lockhart, Jaw.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – K. Vorobjov, Ignatovič, Demidov, Naumov, K. Alexejev (A), Jermakov, Vereščagin – Zackrisson (A), Bergström, Enlund – Tičar, Sannikov, Šarov – J. Bodrov, Pervušin, Levickij – Arťomov, S. Ivanov, Koňkov (C).

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Denis Naumov – Viktor Tomilov, Yakov Palei.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Čínský klub se snaží sympaticky bojovat v tabulce Východní konference. Reálnou šanci zasáhnout do bojů play off ještě má, avšak stále mu na osmou příčku chybí celkem 15 bodů! Kunlunu zbývá do konce základní hrací části odehrát celkem 14 zápasů a ve hře je ještě dostatek bodů. V minulém kole dokázal zvítězit 2:1 po prodloužení nad poslední Jugrou. Dnes na svém ledě přivítá právě Novosibirsk, který je žhavým konkurentem v boji o play off. Ten právě drží tu magickou poslední osmou příčku, která zaručuje účast v další fázi soutěži.

HK Sibir Novosibirsk
    Novosibirsk se může pyšnit velmi dobrou formou! Posledních pět utkání totiž neprohrál. I když poslední dva zápasy musel rozhodnout až po nájezdech a druhý zápas po prodloužení. Nicméně to již šlo o poslední dva zápasy, které Novosibirsk odehrál venku (Chabarovsk, Vladivostok). Danou formu nastartoval právě předchozími úspěšnými zápasy na domácím ledě a přenesl si ji i do zápasů venku. Svými dalšími dobrými výsledky tak může atakovat vyšší příčky v tabulce a ohrozit tak celky jako Traktor Čeljabinsk či Ufa.

Vzájemné zápasy v roce 2017
    Novosibirsk Kunlun 0 : 3
    Kunlun Novosibirsk 4 : 2 (přátelský zápas)
    Novosibirsk Kunlun 1 : 0

Československá stopa v utkání
    Za zmínku stojí pouze brankář hostů a to Alexandr Salák. Ten odchytal v probíhající sezóně celkem 32 zápasů s celkovou úspěšností 91,1%. Průměrně dostává 2,7 gólů za zápas. Salákovi se tak rozhodně dává více v prostoru než v minulé sezóně, kdy odchytal za tým dohromady pouhých patnáct zápasů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 4. A. Kosticyn (Kane, Schaus), 31. Yip (O'Donnell, Lockhart), 35. Brulé (Beck, DeFazio), 43. A. Kulda (Beck, Brulé), 44. Kane (Yip, Schaus), 55. Lessio (Chipchura, Rissanen), 60. Brulé – 16. Šarov (Tičar), 22. Sannikov (Tičar, Naumov), 22. Sannikov (K. Alexejev), 52. Enlund (Bergström, Zackrisson)

Red Star Kunlun: Hellberg (22. Skrynik) – Pereťagin, Schaus, Ibragimov, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej – Brulé (A), DeFazio, Beck – Yip (A), A. Kosticyn, Kane – Chipchura, Lessio, Rissanen – O'Donnell, Lockhart, Jaw.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (44. Salák) – K. Vorobjov, Ignatovič, Demidov, Naumov, K. Alexejev (A), Jermakov, Vereščagin – Zackrisson (A), Bergström, Enlund – Tičar, Sannikov, Šarov – J. Bodrov, Pervušin, Levickij – Arťomov, S. Ivanov, Koňkov (C).

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Denis Naumov – Viktor Tomilov, Yakov Palei