Chomutov – Liberec 1:5 (kon.) | Třemošná – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Litvínov – HC Plzeň 3:6 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 0:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 7:4 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Letňany 5:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:0 (kon.)
K. Vary – Kladno 0:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 3:4 (po pr.)
SKLH Žďár nad Sázavou
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
HC Letci Letňany
Sobota 13.01.2018, 14:15 • Na Bouchalkách • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Konec zápasu. (16:22:32)

59:49
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Bucek – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Straka – 2 min.).
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Filip – 2 min.).

59:20
    Hostující Zrcek mířil z bezprostřední blízkosti nad Vítovu svatyni.

58:51
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Adámek – 2 min., podražení).

57:30
    Hostující Pětník také orazítkoval tyč, teď měl Vít štěstí.

56:25
    Domácí teď v samostatném úniku vymíchal hostujícího gólmana, ale jeho zakončění orazítkovalo jen tyč.

55:08
    Střídání v týmu HC Letci Letňany: ze hřiště odchází Steindl, přichází Lietmann.

55:08
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí DAVID KOUBA vypíchl na obranné modré soupeři puk a svůj unik zakončil pod lapačku soupeřova golmana, bez asistence.

54:20
    Domácí už odskakují na tři branky, z prostoru mezi kruhy se prosadil JAKUB KONEČNÝ, bez asistence.

53:08
    Letci se snaží být aktivní, ale zatím to ke kýženému efektu nevede a domácí odolávají jejich útokům bez větších problémů.

51:59
    I tuto přesilovku domácí úspěšně ubránili.

50:59
    V této přesilovce už jsou hosté nebezpečnější, ale stále to ke vstřelení kontaktního gólu nevede.

49:59
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kouba – 2 min., nedovolené bránění).

49:35
    Hra je teď poměrně rozháraná a odehrává se v středním pásmu.

48:25
    Domácí se úspěšně ubránili a brají v plném počtu.

47:01
    Domácí se zatím bez problémů brání.

46:25
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Doležal – 2 min., nedovolené bránění).

45:20
    Další nebezpečná rána z hole hostujícího Pětníka, Vít vyráží betonem.

44:45
    Přečíslení tři na jednoho zakončili hosté střelou nad Vítovu branku.

44:23
    Hosté v plném počtu

42:23
    Domácí Putz opět pěkně vystřelil, ale Steindl v bráně Letců kryje.

42:01
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Straka – 2 min., podražení).

40:57
    Domácí se opět tlačí do obraného pásma hostí.

40:01

Ve druhé třetině už bylo k vidění mnohem více vzruchu. Nejprve šli do vedení hosté, ale domácí rychle vyrovnali, převzali iniciativu, jasně Letce z Letňan přehrávali a zaslouženě si vypracovali dvougólové vedení.

40:00

39:22
    Domácí teď tlačí, Steindl musel krýt další nebezpečnou ránu.

38:30
    Domácí využili další přesilovku, závar před hostující bránou ukončil ŠIMON MALENOVSKÝ, bez asistence.

37:52
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Krutil – 2 min., držení protihráče).

37:40
    Nebezpečnou střelu domácího Konečného vyráží Steindl betonem.

37:07
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím lépě svědčí domácím, nebezpečně pálil opět Putz.

35:50
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Macek – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Vrkoč – 2 min., držení hole).

35:15
    Střelu hostujícího Krutila našel Vít ve své lapačce.

34:30
    Zakázané uvolnění hostí.

34:23
    Velký závar a spršku střel nakonec Steindl vyřešil zalehnutím puku. Teď jsou domácí jasně lepší.

33:53
    Domácí jsou opět v útočném pásmu a ostřelují hostujícího Steindla.

31:57
    A domácí jdou do vedení. Opět se prosadil DAVID PUTZ. Asistence: Robert Bačo, Josef Cibuzar.

31:16
    Pěknou střelou se prezentoval domácí Bačo, ale hostující Steindl opět úspěšně zasáhl.

29:44
    Také domácí využívají přesilovku. Z dorážky se prosadil DAVID PUTZ. Asistence: Robert Bačo.

29:07
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Čech – 2 min., hákování).

27:47
    Velkou šanci teď měl hostující Hlaváč, ale Vít jeho střelu z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo tři tyče.

26:44
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Matas – 2 min., podražení).

25:41
    Letňany právě vstřelily branku!
    Letci bleskově využívají přesilovku. Po vyhraném vhazování se prosadil ADAM ŠKARDA. Asistence: Richard Pětník, Aleš Čech.

25:09
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Cibuzar – 2 min., hákování).

24:54
    Střela domácího Bača skončila v Steindlově lapačce.

24:05
    Nebezpečně pálil hostující Škarda, Vít jeho střelu vyrazil betonem.

23:37
    Vysoký oblouček hostující Václavíka Vít bez problémů chytá do lapačky.

21:45
    Skákavá střela domácího Adámka proskotačila těsně vedle právě tyče Steindla.

21:01
    Nebezpečně pálil domácí Štola, Steindl kryje.

20:36
    První střela hostí v druhé třetině mířila mimo Vítovu branku.

20:01

V první třetině jsme zatím příliš hokejové krásy neviděli. V prvních deseti minutách byli mírně aktivnější domácí, poté převzali iniciativu hosté. Větší šanci jsme viděli až v závěrečných vteřinách první třetiny z hole domácího Bača.

20:00

19:58
    Obrovská šance domácího Bača, Steindl ale svůj tým zachránil.

19:35
    Nebezpečná střela domácího Kouby mimo.

18:23
    Nebezpečné nahození Zrceka proklouzalo domácím brankovištěm.

16:45
    Domácí Matas sešikovně probil do útočného pásma, ale Steindl jeho pokus kryje.

16:29
    Vít kryje slabé nahození hostí.

15:54
    Hra se teď odehrává převážně po rozích domácího obraného pásma.

14:06
    Domácí Adámek prověřil Steindla v hostující bráně, skóre se nemění.

14:01
    Hra je přerušena po tom, co jeden z čárových dostal pukem do obličeje.

13:23
    Rychlý protiútok domácích skončil ofsajdem.

13:05
    Od modré pálil hostující Krutil, Vít má puk bezpečně v lapačce.

12:05
    Hostující Čech z dálky prověřil Víta, ten s jeho střelou zápěstím neměl žádné problémy.

11:13
    Icing domácích.

11:06
    Lehkou střelu hostujícího Václavíka Vít bez problémů kryje.

10:08
    Domácí jsou v plném počtu, hosté jejich bránu vůbec neohrozili.

09:32
    Domácí se zatím úspěšně brání.

08:08

07:49
    Domácí jsou na delší dobu usazení v útočném pásmu, ale hra se odehrává především v rozích.

06:10
    V dobré šanci se ocitl domácí Matas, ale Steindl jeho pokus vytěsnil nad branku.

05:33
    Zatím je hra plná nepřesností a ani jedno z družstev si nevypracovalo vážnější šanci.

04:20
    Střela jednoho z domácích obránců byla zblokována a Steindl nemusel zasahovat.

03:11
    Hosté teď byli na delší dobu v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

01:57
    A další ofsajd hostí.

01:36
    Hostující Vrkoč se snažil probít do útočného pásma, ale zastavil ho ofsajd.

00:51
    První střelu domácích kryje Steindl.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a snaží se založit útok.

00:01

V utkání půjde o hodně, v případě prohry by hostující Letci již prakticky ztratili reálnou možnost zachránit se v soutěži a domácí by naopak s největší pravděpodobností na úkor Letňan zachovali svoji extraligovou příslušnost i pro příští sezónu.

V dosavadních vzájemných střetnutích dvakrát zvítěil Žďár nad Sázavou, v 1. kole základní části doma 4:3 po prodloužení a v 10. kole 1:4 na ledě Letňan. V posledním vzájemném střetnutí v rámci skupiny o udržení se radovali, jak již bylo výše zmíněno, domáci Letci v poměru 5:1.

Nejproduktivnějším hráčem Letců z Letňan je se 17 body Tomáš Václavík, který je s 11 vstřelenými góly zároveň nejlepší střelcem svého týmu. Z obránců je nejproduktivnější Michael Krutil s bilancí (4+10). Zlým mužem letňanských je Richard Pětník s 51 trestnými minutami. V brankovišti Letňan se v této sezóně vystřídalo již 6 gólmanů. Po 10 odchytaných zápasech si připsala dvojice Oldřich Cichoň (průměr 4,82, úspěšnost 88,30%) a Matouš Liemann (průměr 4,73, úspěšnost 85,47%).

Hlavní útočnou oporou domácího SKLH Žďár nad Sázavou je s 29 body Jakub Konečný (8+21), kterému zdatně sekunduje s 23 body Jiří Puczek, jenž je se 17 vstřelenými góly i nejlepším střelce svého týmu. Z obránců je neproduktivnější Josef Cibuzar s bilancí (7+7). Nejvíce trestných minut, konkrétně 37, nasbíral v domácím dresu Robert Bačo. Jedničkou ve žďárském brankovišti je Lukáš Vít s brankovým průměrem 4,16 a úspěšností zásahů 88,83%.

Jak již postavení v tabulce napovídá, ani jeden tým výhry příliš nesbírá. Žďár v posledních 11 utkáních zvítězil jen dvakrát a připsal si 5 bodů. V minulém kole hráči domácího SKLH prohráli na vlastním lede v derby s Havlíčkovým Brodem 3:6.

Bilance Letňan je ještě horší, když z posledních 20 zápasů dokázali vyhrát jen jednou a to právě nad svým dnešním soupeřem. Posledním soupeřem Letců byla na jejich ledě Kometa Brno, která si z Letňan odvezla výhru 8:6.

Žďár nad Sázavou je v tabulce na předposledním místě s 20 získanými body za bilanci 5-2-1-14 a pasivním skóre 62:98 z dosavadních 22 odehraných zápasů.

Letňanští Letci jsou pak ve skupině o udržení na posledním místě, když na Žďár ztrací 11 bodů. Jejich bilance je 2-0-3-17 a skóre 41:101.

V dnešní utkání extraligy mladšího dorostu se ve skupině o umístění na žďárských Bouchalkách utkají hráči domácího SKLH Žďár nad Sázavou s hosty z HC Letci Letňany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Tomáš Masař

Branky a nahrávky: 30. Putz (Bačo), 32. Putz (Bačo, Cibuzar), 39. Malenovský, 55. Konečný, 56. Kouba – 26. Škarda (Pětník, Čech)

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Bednář
    HC Letci Letňany: Steindl (Lietmann) – Krutil, Stránský, Čech, Němec, Bucek, Klatt -Vrkoč, Vítů, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Václavík, Tůma

Rozhodčí: Kohoutek – Kotrba, Roupec