Olomouc – Prostějov 5:0 (kon.) | Karviná – Zabrze 2:2 (kon.) | Ml. Boleslav – Zápy 2:0 (kon.)
Senica – Dunajská Lužná 1:0 (kon.) | MFK Vyškov – Brno 1:6 (kon.) | Žilina – Pohronie 0:0 (kon.)
Olomouc – Hlučín 7:0 (kon.) | Bardejov – Michalovce 1:3 (kon.) | Trnava – Opava 3:5 (kon.)
Ostrava – Trenčín 3:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 6:0 (kon.) | Dukla Praha – Neugersdorf 2:0 (kon.)
Žilina B – Dubnica 1:1 (kon.) | Trnava – Opava 3:2 (kon.) | Rapid – Zlín 1:1 (kon.)
konec
FC Baník Ostrava
3:0 (2:0)
AS Trenčín
Sobota 13.01.2018, 13:00 • Jakubčovice nad Odrou • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy: 2.13 3.78 2.86
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
   
  Zdravím všechny fotbalové příznivce. Přátelské zápasy pokračují, na FC Baník Ostrava čeká velmi těžký soupeř, kterým bude slovenský celek AS Trenčín. Utkání se hraje v v Jakubčovicích nad Odrou a začíná ve 13:00.
   
  FC Baník Ostrava do přípravy vstoupil dvěma výhrami nad třetiligovými celky. Svěřenci Radima Kučery si poradili nejprve s Hlučínem, poté také s Valašským Meziříčím. Ostravský kouč se nechal slyšet, že i v tomto souboji svůj celek rozdělí na dvě jedenáctky, k dispozici má totiž takřka všechny hráče. Největší porci minut by měl dostat stoper Psyché, který je právě v Ostravě na testech.
   
  Na druhé straně AS Trenčín, což je momentálně nejlepší tým slovenské soutěže, co se ofenzivy týče. Z devatenácti odehraných utkání dokázal nasázet 47 gólů. Slovenský celek teprve startuje zimní část, po zranění ale s týmem neodcestovali Peter Kleščík, Philip Azango, Jakub Kadák a Filip Halgoš. Naopak se představí nové tváře, kterými jsou Jovan Pavlovič a Joey Sleegers.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  2
  Do pokutového území soupeře se probíjel Baroš. Ten ale proti početní převaze soupeře neuspěl, Baník však zůstává u míče.
   
  3
  Zápas začal ve vysokém tempu. Diop si zpracoval míč, ovšem jeho následná střela postrádala razanci, Chovan neměl problémy.
   
  4
  Hráči slovenského týmu nyní začínají až z vlastní poloviny. Kombinují na své polovině a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
   
  5
  Obrovská příležitost pro Trenčín! Výborný zákrok však na poslední chvíli předvedl brankář Šustr, u odraženého míče byli dříve fotbalisté v červených dresech!
   
  7
  Ostravští hráči se dostávali do útočné akce na levé straně. Poté si ale nerozuměli, rozehrávat tak bude brankář Chovan.
   
  8
  Baník právě vstřelil branku!
  Hrubý ještě na Chovana recept nenašel, následná dorážka MARTINA SUSE už ale skončila za zády slovenského gólmana, který byl bez šance, Baník jde do vedení!
  8. Martin SUS - 1:0
   
  9
  Velmi ostrý zákrok na polovině hřiště, ostravští fotbalisté se rychle vrací zpět, Trenčín bude rozehrávat.
   
  11
  Akce slovenských fotbalistů teď žádné nebezpečí pro Šustra nepřinesla. Brankář Ostravy tak bude rozehrávat od branky.
   
  12
  Baroš teď napadal hodně vysoko, fotbalisté v bílé kombinaci to zvládli výborně a nakonec zůstávají i nadále u míče.
   
  13
  Po centru z levé strany se jeden z fotbalistů Trenčína pokoušel o nůžky. Balón skončil vedle branky Šustra, který nemusel zasahovat!
   
  15
  Sus si nyní na polovině hřiště pomohl jasným faulem. Rozhodčí píská faul, Trenčín rychle rozehrává a už uhání směrem dopředu.
   
  16
  Slovenský celek rozehrával roh, do přečíslení se dostali Granečný se Susem. Celou situaci ale nevyřešili nejlépe.
   
  17
  Ven z branky musel znovu Šustr, který i v tomto případě předvedl velmi jistý zákrok. Brankář Baníku už hledá, komu by rozehrál.
   
  18
  Ostravští se dožadovali odpískání faulu. Hra ale pokračovala, Baroš se k hlavičce po centru z pravé strany hřiště nakonec nedostal.
   
  20
  Velmi slibnou akci českého týmu v tuto chvíli zastavil praporek čárového rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
   
  21
  Velmi dobře to udělal Baroš, který mohl postupovat sám na branku. Chyběla mu ale rychlost, následná klička českému hráči už nevyšla.
   
  22
  Hrubý dával pod sebe na Baroše, který místo střely ještě hledal Suse na pravé straně. Tuto přihrávku přečetla obrana soupeře.
   
  23
  Dvě slušné příležitosti na obou stranách! Hlavička Čatakoviče mířila pouze doprostřed brány, na druhé straně zakončoval Baroš, ovšem Chovan míč vyrazil na rohový kop!
   
  24
  Jasný faul zhruba na polovině hřiště, Baník rozehrával standardku, hosté mohli do přečíslení, jenže výborně vyběhl Šustr.
   
  26
  Baník právě vstřelil branku!
  Ostrava se dostala do dalšího brejku, první střelecký pokus Jiráska ještě gólem neskončil, PETR BREDA poté dokázal míč propasírovat do branky!
  26. Petr BREDA - 2:0
   
  27
  Trenčín to zkusil po levé straně, jenže balón skončil znovu pouze v zámezí, zahraje si tedy Šustr, který bude rozehrávat od brány.
   
  29
  Obrana slovenského týmu je dnes hodně otevřená, ostravští se dostávají do zajímavých kontrů. Tentokráte je ale zastavil ofsajd!
   
  30
  Dlouhá přihrávka teď nenašla žádného z hráčů v bílém dresu, další práce pro brankáře Šustra.
   
  31
  Je evidentní, že se jedná o první přípravné utkání Slováků. Ti si teď znovu nerozuměli, těch chyb je na jejich straně vážně mnoho.
   
  33
  Ostravští jsou v těchto chvílích aktivnějším týmem. Drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině hřiště.
   
  34
  Velmi dobře teď zasáhla obrana Baníku, která na poslední chvíli zabránila tomu, aby soupeř postupoval sám na bránu Šustra.
   
  35
  Centrovaný míč teď propadl až na úplně volného Paura! Ten byl ale překvapený a nedokázal zakončit podle svých představ!
   
  37
  Další dobrá příležitost pro Trenčín, do které se dostal znovu Paur! Výborný zákrok předvedl Šustr, který byl včas na zemi a dokázal míč vyrazit na rohový kop!
   
  38
  Ostrava se dokázala ubránit, ovšem za malou chvíli dokázali slovenští fotbalisté vybojovat další roh, i v tomto případě z pravé strany.
   
  39
  Další ofsajd! Tentokráte se v něm ocitl Jirásek, který se na sebe pořádně zlobí, Trenčín rychle rozehrává.
   
  41
  Velmi ostrý zákrok teď na polovině hřiště předvedl Psyché, který šel do skluzu a zasáhl soupeře. Zatím se hraje opravdu velmi tvrdě!
   
  42
  Trenčín je v závěru první půle aktivnějším týmem a snaží se s výsledkem něco udělat. Hraje se především na polovině ostravského celku.
   
  44
  Nejprve se hráči Baníku ubránili za cenu rohového kopu, tentokráte z toho bude autové vhazování pro fotbalisty v bílých dresech.
   
  45
  Sus si teď míč hodně předkopl, poté ho už nestihl na hrací ploše. Hlavní rozhodčí za malou chvíli ukončí první poločas.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  Je za námi první pětačtyřicetiminutovka hry. Baník vede o dvě branky a hrozí především z rychlých brejků. Trenčín se dostal do několika příležitostí, ovšem na svůj první přesný zásah zatím stále čeká.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  47
  Trenčín do druhé půle vstoupil daleko aktivněji. Zatím se hraje pouze na polovině ostravského celku, který teď fauloval.
   
  48
  Mičola teď podklouzl a míč už nestihl na hrací ploše. Fotbalisté v bílém rychle vhazují a začínají až z vlastní poloviny hřiště.
   
  49
  To zavánělo pokutovým kopem pro Trenčín. Hlavní rozhodčí však zůstal klidný, Ostrava teď postupuje do zajímavého kontru.
   
  51
  Rohový kop pro hráče v bílých dresech. Ostravští fotbalisté se ubránili jen za cenu odkopu na polovinu svého soupeře.
   
  52
  Na zemi teď zůstal ležet jeden z fotbalistů slovenského týmu, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Hra je tak na nějakou chvíli přerušena.
   
  53
  Vypadá to, že vše bude v pořádku. Hra už zase pokračuje, Trenčín teď vybojoval velmi zajímavou standardní situaci!
   
  55
  Míč teď zavadil o ruku, což neuniklo hlavnímu sudímu, Ostrava s následnou rozehrávkou příliš nepospíchá.
   
  56
  I nadále jsou u míče hráči Trenčína, který svému soupeři téměř nepůjčují balón. Do žádných větší příležitostí se ale zatím nedostávají.
   
  58
  Otevřené obrany nyní využil Hrubý, který místo střely ještě přihrával pod sebe. Poznarův pokus poté skončil vysoko nad brankou!
   
  59
  Lawrence střílel na vzdálenější tyč. Snadný zákrok si připsal ostravský brankář, který byl u míče včas!
   
  61
  V hlavní roli znovu Lawrence, který míč zahrál před Chmielem. Nakonec se k balónu dostali dříve ostravští fotbalisté, kteří zahráli do bezpečí.
   
  62
  Další ostrý střet, Mičola zůstal ležet na trávníků a nevypadá to s ním taktéž vůbec dobře, ostravský hráč bude muset být ošetřen.
   
  63
  Mičola odkulhal za postranní lajnu, mezitím se do ofsajdového postavení dostal jeden z fotbalistů v bílém dresu.
   
  64
  Výborný zákrok předvedl Chmiel, který se dokázal vrátit a ještě míč vyrazit na rohový kop! Ten bude Trenčín rozehrávat z pravé strany hřiště.
   
  66
  Trenčín už vše vsadil na jednu kartu, Baník tak bude i nadále hrozit především z rychlých brejků, kterých dnes měl skutečně mnoho.
   
  67
  Hraje se na polovině slovenského týmu. To Ostravě vyhovuje, hráči v červeném se nikam neženou.
   
  69
  Chmiel se dostal do komplikací, když ho napadali hned dva protihráči. Celou situaci ale zvládl výborně a ještě dokázal rozehrát.
   
  70
  Baník právě vstřelil branku!
  K míči se na hranici velkého vápna dostal ONDŘEJ ŠAŠINKA, který volil zakončení na vzdálenější tyč. Jeho střela nakonec skončila v síti!
  70. Ondřej ŠAŠINKA - 3:0
   
  71
  Slováci se rychle vydali na útočnou polovinu, ovšem tam si znovu vůbec nerozuměli. Těch chyb je dnes z jejich strany vážně příliš.
   
  73
  V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště. Rozhodčí píská faul, rozehrávat bude ostravský celek.
   
  74
  Psyché chyboval v rozehrávce, obrana Baníku se ale stihla vrátit a odehrát na rohový kop, který Trenčín rozehraje z levé strany.
   
  75
  Trenčín se snaží o čestný zásah, ovšem zatím se nemůže dostat do žádné šance, Ostrava brání opravdu velmi dobře.
   
  77
  Baník teď postupoval do dalšího kontru a dožadoval se odpískání faulu. Hra ale pokračuje, Trenčín už směřuje rychle dopředu.
   
  78
  Obrovská příležitost pro Baník! Na pravé straně zůstal úplně volný Pazdera, jehož pokus brankář vyrazil, míč nakonec zastavila tyč!
   
  79
  Do přečíslení tři na dva teď postupovali také hráči v bílých dresech. Janga chtěl centrovat, bude z toho pouze rohový kop.
   
  81
  De Azevedo se u postranní lajny dožadoval odpískání faulu. Rozhodčí ale zůstávají klidní, hra pokračuje, ostravský fotbalista se diví.
   
  82
  Chmiel si poradil se střeleckým pokusem z hranice velkého vápna, míč ukryl v náručí a už hledá, komu by rozehrál.
   
  83
  Zhruba metr za velkým vápnem byl faulován Hrubý, to je velmi nadějná příležitost pro Baník na skórování čtvrté branky!
   
  84
  Brankář Trenčína míč vyrazil před sebe. Ke střele se poté dostal na hranici velkého vápna také Hlinka, ovšem ten mířil vedle!
   
  85
  Další faul, další přímý kop pro Baník. Tentokráte asi dva metry za velkým vápnem, míč si staví Ondřej Šašinka.
   
  86
  Ten nakonec také střílel, ovšem jeho pokus zastavila pouze dobře postavená zeď, závěr utkání se hodně kouskuje, moc se nehraje.
   
  88
  Jeden z fotbalistů slovenského týmu si míč z levé strany naváděl na střed, poté střílel na vzdálenější tyč. Jeho pokus skončil vedle branky!
   
  89
  Ostravské snažení teď zastavuje praporek čárového rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Za malou chvíli se rozběhne poslední minuta tohoto utkání.
   
  90+1
  Konec zápasu.
   
  Je dobojováno! Bylo vidět, že Trenčín teprve vstupuje do zimní přípravy, dělal spoustu chyb. Ostrava hrozila především z rychlých brejků a dokázala se také třikrát prosadit! Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:45:17)

  Štěpán Slovák

  Branky: 8. Sus, 26. Breda, 70. Šašinka

  Karty:   41. Psyché (OVA)


  FC Baník Ostrava: Šustr – Breda, Psyché, Šindelář, Sus – Hrubý – Fillo, Jirásek, Diop, Granečný – Baroš
  Náhradníci: Budinský, O. Šašinka, Pazdera, de Azevedo, Azackij, Mičola, Hlinka, Poznar

  AS Trenčín: Chovan – Čogley, Rafael, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Zubiaru, Paur – Beridze, Čatakovič, Sleegers