Benátky n/J – Třebíč 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Frýdek-M. – K. Vary 0:4 (kon.) | Kadaň – Kladno 0:5 (kon.) | Prostějov – Přerov 6:4 (kon.)
Havířov – Slavia 1:2 (kon.)
konec
SK Trhači Kadaň
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Rytíři Kladno
Středa 17.01.2018, 18:00 • ZS Kadaň • WSM Liga • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 6.39 6.2 1.3
Partner:
   
  Kladno v závěrečné třetině kontrolovalo hru a dalšími dvěma góly potvrdilo své vítězství. Rytíři vyhráli i čtvrtý vzájemný zápas letošní sezóny a poprvé dali Kadani jiný počet než tři góly. (20:21:49)
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Se závěrečným hvizdem dostává ještě Hlava dvě minuty za hákování, což peprně okomentoval domácí kapitán Trefný, jemuž hlavní sudí ukázal „panenku“ na znamení osobního desetiminutového trestu za nesportovní chování.
   
  59:01
  Zápas už se v podstatě jen dohrává. Rytíři mají dostatečný náskok, takže ani jeden z týmů se dopředu moc nehrne.
   
  58:01
  Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:39
  Kladno právě vstřelilo branku!
  JAN KLOZ (10) dostal od kladenského kapitána Tůmy přihrávku zpoza branky a střelou z voleje prostřelil Pavláta. Asistence: David Tůma (9) a Jurij Repe (7).
   
  57:31
  Domácí sice vyhráli přetlačovanou o puk u mantinelu ve vlastním obranném pásmu, jenže vyhození šlo přes všechny čáry bez doteku, takže se píská zakázané uvolnění.
   
  56:13
  Hlava vzal puk za vlastní bránou, obešel tři protihráče a na modré posunul doleva Kůsovi. Situace však nebyla podle pravidel, takže je Trhačům odpískáno postavení mimo hru.
   
  55:26
  Chlán vystihl ve středním pásmu kladenskou rozehrávku, otočil se s pukem a po přejetí modré vystřelil. Jeden ze spoluhráčů stihl vyjet z pásma, takže se o ofsajd nejednalo, ale Kopřiva se zaskočit nenechal, přestože raději nechal puk v lapačce.
   
  55:10
  Hosté zahráli ve vlastním pásmu vysokou holí, takže se vhazuje před Kopřivou.
   
  54:34
  Redlich zlomil při střele hůl, následný pokus Vebera z levého kruhu chytil Pavlát na hrudi.
   
  53:19
  Kladno právě vstřelilo branku!
  MATĚJ PEKR (13) se rozjel přímo na branku a bruslemi lízl hranu levého kruhu. Před Pavlátem nic nevmýšlel a vystřelil na vzdálenější tyč, čímž trestné střílení proměnil.
   
  53:19
  Pekr měl dvě výborné příležitosti. V první ho vychytal přesouvající se Pavlát, v druhé ho fauloval Szathmáry, takže uvidíme trestné střílení.
   
  52:05
  Rindošův bekhend zastavil Kopřivův beton, hostující brankář poté přerušil hru, když nechal puk pod lapačkou.
   
  51:49
  Podobná situace jako před pár minutami v podání Kadaně. Kladno zkusilo přihrávku z vlastního pásma. Ta sice byla přesná, ale do ofsajdu, takže se vhazuje před Kopřivou.
   
  51:23
  Krejčiřík inkasoval na útočné modré tvrdý úder, po kterém zůstal ležet na ledě. Rozhodčí přerušili hru, ale nevylučují. domácí útočník odjel na střídačku sám bez pomoci spoluhráčů.
   
  51:08
  Přikryl nestihl vyjet z pásma, takže hostům je odpískán ofsajd.
   
  50:04
  Dvakrát byl v akci ruský mistr světa Kurjanov. Nejprve hledal z pravého kruhu před brankou Tůmu, který na puk nedosáhl. Následně sám tečoval před Pavlátem a ještě dorážel vyražený puk. Bez úspěchu.
   
  49:32
  Trhači zkusili dlouhou přihrávku z vlastního pásma, která sice vyšla, ale čárový sudí píská postavení mimo hru, takže se bude vhazovat před Pavlátem.

  Libor Kult

  Branky a nahrávky: 13. Kubík (R. Přikryl), 21. Kubík (Pekr, Machač), 31. Redlich, 54. Pekr (TS), 58. J. Kloz (D. Tůma, Repe)


  SK Trhači Kadaň: Pavlát (Spěšný) – Trefný, Černý, Blaha, Buchtela, Cestr, Šefl, Szathmáry – Hlava, Kůs, Wágner – Müller Hejcman, Chlán – Procházka, Rindoš, Krejčiřík – Tupý.
  Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – P. Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Veber, Repe – Svedlund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Kubík – Tůma, Kurjanov, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich.

  Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Beneš, Malý