Sparta Rotterdam – Excelsior 2:3 (kon.) | Willem II – Groningen 1:1 (kon.) | Ajax – Feyenoord 2:0 (kon.)
Heracles – Eindhoven 1:2 (kon.)
Heracles Almelo
1:2 (0:1)
PSV Eindhoven
Neděle 21.01.2018, 16:45 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 19. kolo
    90+3. Luuk de Jong - 1:2

90+3
    PSV právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Eindhoven stejně jako v prvním poločase dává gól pár sekund před vypršením hrací doby! Užuž to vypadalo, že si Almelo závěr pohlídá na útočné polovině, pak ale přišla laciná ztráta a brejk Lozana, který lehce roztáhl hru doprava na Gudmundssona. Z kraje velkého vápna přiletěl nízký centr a ten za brankáře Castra protečoval LUUK DE JONG.
    66. Jeff HARDEVELD - 1:1

66
    Heracles právě vstřelil branku!
    V šestašedesáté minutě je vyrovnáno! Míč si na penaltový puntík postavil JEFF HARDEVELD a zvolil střelu doprava. Zoet letěl na opačnou stranu a nemohl inkasovanému gólu nijak zabránit.
    45+1. Steven BERGWIJN - 0:1

45+1
    Eindhovenští to tentokrát zahráli parádně a v nastaveném čase se dostávají do vedení! Lozano krásným obloučkem našel nabíhajícího de Jonga. Společně s ním se za obranu Heraclesu dostal také STEVEN BERGWIJN, kterému z prvního doteku přihrál a dvacetiletý útočník PSV na malém vápně jednoduše posunul míč do sítě.

Michal Břuchanský

Branky: 66. Hardeveld – 45+1. Bergwijn, 90+3. L. de Jong

Karty:   58. Lozano (PSV), 65. Arias (PSV)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:14. Střely mimo: 6:12. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
    Heracles Almelo: B. Castro – Breukers, R. Pröpper, D. Wuytens, Hardeveld – Niemeijer (58. van Ooijen), Jakubiak, Monteiro – Peterson, Vermeij (86. Gladon), Darri.
    Náhradníci: Zeinstra, Brouwer – van Ooijen, van de Berg, Navrátil, Huisman, Gladon, Baas.

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Schwaab, Isimat-Mirin, Brenet – Mauro Júnior (74. Pereiro), Hendrix, Ramselaar – Lozano, L. de Jong, Bergwijn (83. A. Gudmundsson).
    Náhradníci: Room, van Osch – A. Gudmundsson, S. Lammers, Luckassen, Obispo, Paal, Pereiro, Rosario.

Rozhodčí: Ed Janssen