Ottawa – Toronto 3:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 2:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:5 (kon.) | Nashville – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:7 (kon.) | Minnesota – Tampa 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.)

2. Martin Frk (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 8:08
    3. Tomáš Tatar (DET) 1+0, 2 střely, čas na ledě: 15:49 (03:41:06)

Hvězdy zápasu:
    1 Elias Lindholm (CAR) 2+0
    2. Cam Ward (CAR) 60 minut, 1 gól, úspěšnost zákroků 95,8%, 23 zákroků
    3. Tomáš Tatar (DET) 1+0

Carolina má dva body z nepříliš pohledného zápasu. Velice dobrým výkonem se blýskl Tomáš Tatar, který patřil k nejlepším hráčům na ledě. Jenže dobrou náladu mít po tomhle utkání nebude. Hosté totiž rozhodli dorážkou Lindholma a poté trefou Williamse do prázdné branky. V závěru nešla Detroitu upřít snaha, ale do většího tlaku se domácí celek nedostal. Posléze si dnes výborně a jistě chytající Ward poradil i pravým betonem proti dorážce Bertuzziho.

59:45
    Green rozehrával na hokejku Warda, který se nepokusil o gól do prázdné branky domácích.

59:38
    Teď tam Carolina šlapala vodu, zejména van Riemsdyk schytal tvrdou střelu, ale Ward odolal.

59:25
    Staal prohrál buly a kotouč má na levé straně Tatar.

59:22
    Ward dalším jistým zákrokem deptá Greena a dnes chytá hostující brankář s velkou jistotou.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Střelu Greena od modré čáry Ward dobře viděl a zasáhl proti pokusu soupeře.

58:40
    Larkin z pravého kruhu minul tři tyče.

58:33
    Nyquist zakončoval z pravého kruhu a poté vytasil Ward vynikající zákrok pravým betonem i proti dorážce Bertuzziho.

58:15
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., držení protihráče).
    58:02 Justin WILLIAMS - 1:3

58:02
    Carolina právě vstřelila branku!
    JUSTIN WILLIAMS nejprve upláchl domácí obraně, ale bekhendovým blafákem nepřekonal Howarda. Ovšem posléze po nahrávce z pravého kruhu zakončil zleva do prázdné branky.

57:43
    Hostující celek brání výborně poté, co šel podruhé v utkání do vedení.

57:22
    Green zklidnil hru, Howard zatím stále zůstává ve své brance.

56:55
    Kronwall s Greenem sice poslali kotouč na levou stranu, ale nikdo z nich neprověřil Warda.

56:26
    Ericsson měl na starosti rozehrávku, ale nechybělo mnoho, aby chyboval a hosté měli dobrou šanci na pravé straně.

55:48
    Snaha opravdu domácím hráčům upřít nelze, ale větší šanci si zatím nevypracovali po druhém gólu soupeře.

55:05
    Skinner rozehrával. Následně Stempniak měl na levém kruhu proti sobě Greena.

54:41
    Detroit se v posledních minutách nemůže dostat k většímu tlaku před Wardem.

54:33
    Icing hostů.

54:05
    Howard kontroval křižnou střelu Williamse zprava vedle zadní tyče.

53:37
    Rask nahodil kotouč po pravé straně do pásma, kde Faulk a Slavin si stoupli na modrou čáru.

53:11
    Athanasiou se nedostal ke kotouči na levém křídle, ale posléze mu pomohl Nyquist.

52:41
    Larkinova střela z levého křídla zapadla vedle pravé tyče a útočí Skinner.

52:13
    Staal zavezl kotouč do pásma a nabídl puk pro spoluhráče, posléze se v rohu útočné třetiny neprosadil Rask.

51:18
    Mantha a Turgeon dostali hostující celek pod tlak, nakonec byla sražena střela Kronwalla zleva od modré čáry.

50:52
    Williams křížem na levou stranu dostal Detroit do kontru.

50:26
    Zetterberg se na levé straně nenatlačil před branku, kde mohl střílet bekhendem.

49:59

49:25
    Ryan zakončoval zleva do Howarda, následně si k pravé tyči sjížděl Stempniak.

49:02
    Bertuzziho křižná nahrávka na Athanasioua na levý kruh byla přečtena bránícím hráčem.

48:51
    Lindholm nezavršil hattrick, protože z mezikruží našel pouze lapačku Howarda.

48:20
    Celkem jednoduše řešili hosté svojí souhru, nakonec minuli levou tyč přízemním pokusem.
    46:54 Elias LINDHOLM - 1:2

46:54
    Po střele Teräväinena z pravého kruhu vyrazil Howard kotouč, který následně na několikrát dorazil ELIAS LINDHOLM za záda brankáře tím, že záměrně nasměroval kotouč do kalhot brankáře a od nich šel puk těsně za brankovou čáru. Asistence: Teuvo Teräväinen, Justin Faulk.

46:22
    Detroit ihned vyhodil zleva, rozehrávku bere Faulk.

46:06
    Oullet poslal k zemi na modré čáře Skinnera a za nedovolené bránění bude vyloučen.

45:37
    Booth nemohl na pravém křídle pokračovat v útoku, protože měl ve střední třetině proti sobě dva hráče.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:28
    Faulk rozehrával z vlastní třetiny po pravém křídle, kde bylo rudo. Následně jsme viděli ofsajd a v něm Bertuzziho.

45:10
    Kronwall přihrával Zetterbergovi, ten nahrávkou pod sebe zapojil do hry Manthu, jenž střelu doprostřed branky špatně umístil.

44:43
    Howard nemohl vidět absolutně nic proti zakončení zleva, ale kotouč šel mimo branku.

44:37
    Howard neměl potíže při svém zákroku proti zakončení McGinna z levé strany a snadno přerušil hru.

44:18
    Boothovi nevyšla stahovačka na levém kruhu, z brejku kontroval po pravém křídle McGinn.

43:45
    Lindholm nahrával ze středu na Staala na levém kruhu, ale ten umístil kotouč vedle delší tyče.

43:18
    Hosté chtěli clonit Lindholmem Howardovi, ale ten si stejně našel střelu zleva od modré čáry.

43:11
    Icing Detroitu.

42:52
    Čímž potvrdil, že dnes patří k nejlepším hráčům na ledě a bude aspirovat možná i na hvězdu zápasu.

42:22
    Tatar se staral o zábavu v levé části hřiště a poté si sjížděl na na nahrávku mezi kruhy.

41:51
    Rask vyřešil brejk dva na jednoho střelou zprava na lapačku Howarda.

41:05
    Zetterberg s Manthou se rychle dostali do pásma po pravé straně, ale tam zabránil zákroku Warda zablokováním střely jeden z hostů.

40:25
    Nielsen vyhrál buly na levém kruhu, ale Greenova rána zleva od modré čáry byla sražena.

40:18
    První střelu třetí třetiny vyslal Athanasiou z otočky z levé strany vedle delší tyče.

40:01

Ve druhé třetině bylo k vidění pramálo větších šancí. Branku jsme nezaregistrovali, a tak je to stále 1:1. Zkrátka, velké množství nevynucených chyb na obou stranách a ztrát. Diváci se celkem nudili ve druhé dvacetiminutovce. I tak mohl mít zápas zcela jiný průběh, jenže Tomáš Tatar při brejku narval puk zprava do přední tyče. To byla největší šance druhé dvacetiminutovky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Athanasiou s Bertuzzi dělali hostům problémy svojí rychlostí, Ward si ovšem poradil střelou Larkina z pravého kruhu svojí lapačkou.

39:15
    Staal vyvinul tlak na Larkina, ale ten chybu neudělal. Následoval kříž na levou stranu.

39:05
    Larkin měl dobrou rychlost, následně zakončení Greena od modré čáry z první skončilo v lapačce Warda

38:22
    Nyquist nahrával ze středu na pravou stranu Zetterbergovi, který měl na sobě dva protihráče.

38:15
    Hostující celek zatlačil svého soupeře, ale Howard chytil střelu Skinnera zprava lapačkou.

37:47
    Booth byl pohlídaný na pravém kruhu, ale posléze toho Ward moc neviděl proti střele z osy modré čáry.

37:24
    Ericsson vzal rozehrávku a směřoval kotouč na pravou stranu, kde neuspěli Mantha a Nyquist.

37:06
    Manthova střela po navedení kotouče zprava na střed byla zablokovaná.

36:36
    Green počkal na pravém křídle na spoluhráče a poté hrál v rohu útočné třetiny Zetterberg proti Dahlbeckovi.

36:02
    Jooris čekal u pravé tyče, ale přihrávka k němu nedoputovala.

35:27
    Athanasiou na sebe na levém kruhu natáhl bránícího hráče, ale křižnou střelou poslal puk vedle zadní tyče.

35:00
    Ryan byl aktivní na pravé straně, ale Howard měl dobře pokrytou přední tyč.

34:27
    Williams nezískal kotouč forčekinkem, následně odstavil Hanifin protihráče na pravém křídle od puku.

33:50
    Při brejku po pravé straně zapsal ztrátu na kruhu Tatar, z kontru se domácí ubránili Nielsenem proti levému křídlu.

33:30
    Také Slavin nahazoval po levé straně kotouč. Který posléze putoval z hokejky na hokejku až jej poslal Faulk z pravé části útočné třetiny do Howarda.

32:56
    Po nahození Nyquista zůstal Detroit pár sekundy v levé části útočné třetiny díky Manthovi.

32:15
    Larkin se rozjel a na pravém kruhu zabrzdil, Zetterberg posléze bekhendem z druhé strany trefil zřejmě bránícího Dahlbecka.

31:36
    Hanifin rozehrával se spoluhráčem, posléze pracoval v obranné třetině Kronwall proti Skinnerovi.

31:06
    Statistika střel na branku – 12:15.

31:03
    Komerční pauza po ofsajdu domácích.

30:32
    Rask se spoluhráčem si udělali výlet po pravé straně, ale Howarda neohrozili.

30:10
    Tatar hraje dnes výborně a patří k tomu nejlepšímu, co tento mač nabízí.

29:47
    Booth měl dobrou rychlost na pravé straně a z kruhu poslal puk na přední tyč, kde byl Ward.

29:22
    Zatím hodně ztrát a nevynucených chyb z obou stran ve druhé třetině.

28:54
    Larkin ztratil kotouč na pravém kruhu, rozehrávat bude akci zleva Slavin.

28:38
    Kombinaci hostů zakončil z levého kruhu vedle zadní tyče Fleury.

28:11
    Který nahrávkou na pravý kruh vyzval k zakončení z jedničky svého spoluhráče.

27:47
    Hosté nahazovali po levé straně za Howarda, následně tvořil hru McGinn.

27:22
    Druhá třetina je horší, co se týče předvedené hry z obou stran než ta první.

26:22
    Daley nepustil k zakončení ujíždějícího soupeře na levé straně, ale i tak má kotouč na holi Staal.

26:11
    Athanasiou zakončoval z levého křídla, pro Warda to byl jednoduchý zákrok.

25:49
    Ryan zastavil na středu Larkina, následně nikdo z hostů nevystřelil proti Howardovi.

25:44
    Ofsajd hostů.

25:10
    Dva domácí hráči vzali Krügera do kleští a po sérii ztrát posílal kotouč na pravou stranu bekhendem Fleury.

24:36
    Nyquist chtěl hrát po levém křídle, ale útok soupeře ukončil obranným zákrokem holí Fleury.

24:04
    Hanifinova rozehrávka nebyla světová a Detroit klidně mohl zakončovat proti Wardovi z levého křídla.

23:34
    Posléze chyboval při přechodu do útoku van Riemsdyk, čehož mohl využít na pravé straně Tatar.

23:12
    Domácí rozjeli brejk, ale nakonec Green po pravé straně pouze odevzdal kotouč hostům.

22:33
    Stempniak kroužil s kotoučem tak dlouho až je předal křížem na pravý kruh, kdy jeho spoluhráč minul branku.

22:18
    Slavin vypálil ze středu modré čáry do lapačky Howarda.

21:47
    Hosté udělali velkou chybu v útočné třetině a při rychlém brejku zakončoval Tatar zprava do bližší tyče.

21:16
    Po nahození Staala po levé straně nakonec kontroval Detroit stejným způsobem.

20:47
    Hainifin přihrával bekhendem ze středu na levou stranu, kde ztratil jeho spoluhráč kotouč a pokračovat tak bude DeKeyser.

20:32
    Zettberg sice vyhrál buly, ale Oullet poslal kotouč po levé straně na icing.

20:25
    Slavin nahazoval po levé straně, Howard přikryl kotouč rukou.

20:07
    Zakázané uvolnění hostů.

20:01

Po první třetině 1:1. Hostující celek šel do vedení, když Lindholm snad ani nemohl netrefit prázdnou branku. Posléze měl více ze hry při situaci pět na pět. Jenže Detroit srovnal střelou Tatara z pravého kruhu z jedničky. Je to celkem zajímavý hokej. Jediný český zástupce Frk o sobě zatím nedal výraznějším způsobem vědět.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Carolina vyhrála poslední buly první třetiny po levé ruce Warda.

19:54
    Bertuzzi málem tečoval střelu Athanasioua z pravé strany od modré čáry, ale Carolina se štěstím odolala.

19:28
    Lindholm na levé straně tečoval kotouč směrem na zadní tyč, Staal se nedostal k dorážce.

19:04
    Ericsson to zkoušel po levém křídle, k němu se přidali Nyquist a Zetterberg.

18:40
    Zetterberg uklidnil hru ve střední třetině, ale následně došlo k domácí ztrátě.

18:30

18:07
    Domácí akce po levé straně měla k ideálu hodně daleko, takže do hry se zapojila hokejka Warda.

17:58
    Nordstrom si udělal výlet. Nejprve na střed, poté na pravou stranu, odkud zakončoval vedle bližší tyče z křídla.

17:30
    Kronwall měl proti sobě Raska při rozehrávce a posléze udělal chybu na pravém křídle Nyquist.
    16:37 Tomáš TATAR - 1:1

16:37
    Detroit právě vstřelil branku!
    Larkin na sebe na levém kruhu natáhl van Riemsdyka a ještě jednoho hokejistu. Následovala přihrávka na pravý kruh, kde TOMÁŠ TATAR střelou z jedničky na přední tyč uklidil puk za Warda. Asistence: Mike Green, Dylan Larkin.

16:03
    Tatar, Nyquist a ještě jeden domácí hráč si nahrávali ve střední třetině a posléze se vydali před Warda.

15:38
    Kotouč se dotkl hokejky Warda. Následně hostující celek vyhodil Staalem zprava.

15:31
    Ale Fleury držel Manthu, který by jinak jel sám na Warda, dostane tak dvě minuty.

15:15
    Nyquist nebyl nebezpečný z pravého kruhu...

15:04
    Jooris uklouzl v útočné třetině a smetl také Nielsena.

14:34
    Hostující celek sevřel ten domácí se Stempniakem na pravém kruhu, ale poté udělal nevynucenou chybu.

14:15
    Hostí mají více hry a to i při hře pět na pět.

13:52
    Bertuzzi posunul kotouč po levém křídle pouze na hokejku Falka, který navíc nepokazil rozehrávku.

13:45
    Několikátý domácí icing je na světě.

13:33
    Po sérii nepřesností se na pravé straně nedostal ke střele Staal z pravého kruhu.

13:20
    Komerční pauza.

13:20
    Tohle byla tutovka Zetteberga, když jej našel na pravém kruhu zleva Nyquist přes dva hráče, ale Ward se stihl přesunout, kotouč lízl jeho levý beton.

12:58
    Zettberg jako kdyby nevěděl kde je kotouč, a tak musel zasáhnout proti střele z levého kruhu levou nohou Howard.

12:44
    Jeden z domácích hráčů na pravé straně nedosáhl na dlouhý kříž Ericssona, další icing.

12:32
    Zakázané uvolnění domácích.

12:10
    Howard zastavil kotouč pro spoluhráče za vlastní brankou, ale ve středním pásmu vládli hosté.

11:41
    Individuální akce Nielsena skončila tím, že hráč domácích vystřelil zleva vedle přední tyče.

11:10
    Ryan byl rychlý po pravé straně, křížem u levé tyče přihrál Skinnerovi, ale tomu střela vůbec nesedla.

10:45
    Larkin nabral velkou rychlost, založil útok, ale narážečka s Greenem na pravé straně mu nevyšla.

10:13
    Faulkova střela z pravého kruhu minula zadní tyč, ale Carolina má stále pásmo proti Zetterbergovi.

09:40
    Ericsson odjel střídat a Ouellet za vlastní brankou počká až vystřídá také zbytek týmu.

09:11
    Frkova nahrávka na levý kruh pro Witkovskiho nebyla přesná, ale domácí ještě drží pásmo Ericssonem.

09:02
    Larkin se na levé straně zbavil protihráče, ale následoval icing.

08:34
    Booth pronikal po pravém křídle, ale nezakončil. Pokračoval Larkin střelou přes beka z levého kruhu.

08:20
    Po střele na lapačku Howarda udělali domácí icing.

07:48
    Hostující rychlý kontr nevypadal vůbec špatně, Stempniak nahrával křížem z pravého kruhu na střed, kde byl zcela volný Skinner sjíždějící z druhé vlny.

07:36
    Ward zasáhl proti zakončení Ouelleta z pravé strany od modré čáry.

07:17
    Po chybě Slavina domácí nakonec opláceli stejnou mincí.

06:52
    Proti střele Williamse z jedničky z levého kruhu vytáhl Howard svojí lapačku a my si dáme komerční pauzu.

06:21
    Teravainen byl vynikajícím na pravém kruhu se sebral kotouč protihráči, následně jej podpořil spoluhráč.

05:50
    Mantha a Nyquist tvořili hru po levé straně až se Švéd procpal před branku, ale bekhendovým blafákem nepřekonal Warda.

04:53
    Daley nedohrál puk z pásma. Po střele od modré čáry mohl Skinner dorazit kotouč před Ericssonem bekhendem do prázdné branky, ale Howard nataženou lapačkou zastavil hru.

04:35
    Hostující souhra v útočném pásmu skončila střelou z pravého kruhu z první mimo tři tyče.

04:10
    Hostující celek se dostal na pár sekund do pásma a posléze zrychlil po výhozu hru Ward.

03:38
    Rask čekal na nahrávku ze středu od Faulka na pravém kruhu, ale nedočkal se.

02:57
    Navíc problém pro domácí je ten, že zřejmě byl signalizovaný ještě trest pro DeKeysera za vysokou hůl, takže hosté budou pokračovat v přesilovce pět na čtyři.
    02:57 Elias LINDHOLM - 0:1

02:57
    Střelu od Faulka modré čáry vyrazil Howard pouze před Staala který křížem našel u pravé tyče ELIASE LIDHOLMA a ten forhendovou stranou hole trefil snadno prázdnou branku. 0:1. Asistence: Jordan Staal, Justin Faulk.

02:47
    Byl to Nyquist, kdo podrazil Slavina na modré čáře a bude tak pykat.

02:13
    Domácí vyvinuli Nyquistem tlak na Slavina, ale ten byl podražený na obranné modré čáře, takže jeden z domácích hráčů dostane dvojku.

02:06

02:01
    Boothova střela z levého křídla byla sražena bránícím hokejistou vedle přední tyče.

01:33
    Dahlbeck si našel na pravé straně odražený kotouč a společně s Williamsem zatopil Ericssonovi.

01:13
    Stall naservíroval kotouč křížem na levý kruh, ale Howard dobře zmenšil úhel protihráči.

00:41
    Carolina nikam nespěchala s rozehrávkou, následně se dostala do pásma proti Bertuzzimu.

00:10
    Larkina nechala hostující obrana jet do úniku proti Wardovi.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolinu momentálně najdeme na jedenácté příčce v tabulce Východní konference, když po odehraných pětačtyřiceti duelech má zapsaných celkem osmačtyřicet bodů. Naposledy z toho byla doma prohra s Calgary 1:4, když jediným střelcem Canes byl až v závěru za stavu 0:4 Stempniak.

V hostujícím dresu se v letošní sezoně objevil v soutěžním utkání pouze Martin Nečas, ale ten se rozhodl nakonec ještě setrvat rok v Kometě Brno a zahrál si například na světovém juniorském šampionátu.

Brankářskou jedničkou Caroliny je Scott Darling následovaný Kanaďanem Camem Wardem. Z pole můžeme zmínit finskou naději Teuva Teravainena či Jordana Stalla, vítěze Stanleyova poháru z roku 2009 s Pittsburghem.

Ani v letošní sezoně to nevypadá na postup Detroitu do play-off. V tabulce Východní konference mu totiž patří čtrnáctá pozice, když ze čtyřiačtyřiceti odehraných zápasů vytěžil celkem třiačtyřicet bodů. V posledním domácím duelu prohrál s Dallasem poměrem 2:4 i vinou zásahu Faksy či Hanzala.

Nejproduktivnějším detroitským hokejistou v tomto ročníku National Hockey League je Američan Larkin (35 bodů) následovaný Švédem Zetterbergem (31 bodů).

Z československé stopy se dnes můžeme těšit na Tomáše Tatara a Martina Frka. Uvidíme, jestli se do domácí branky postaví Petr Mrázek či bude plnit roli náhradního brankáře za svým kolegou Jimmym Howardem.

Vzájemné zápasy
    CAR - DET 4:1
    CAR – DET 3:4 pp.
    DET - CAR 4:2
    DET – CAR 1:3
    DET – CAR 3:5

Hezký den, od 1:00 se zaměříme textovou podobou na utkání National Hockey League mezi Detroitem Red Wings a Carolina Hurricanes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 17. Tatar (Green, D. Larkin) – 3. E. Lindholm (J. Staal, Faulk), 47. E. Lindholm (T. Teräväinen, Faulk), 59. Williams

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Daley, Kronwall (A), Green, Ericsson, Ouellet – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Bertuzzi, D. Larkin, Athanasiou – Tatar, Nielsen, Booth – Witkowski, Turgeon, Frk.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, T. van Riemsdyk (C), Hanifin, Faulk, H. Fleury, Dahlbeck – E. Lindholm, J. Staal (A), T. Teräväinen – Stempniak, V. Rask, B. McGinn – Williams (A), D. Ryan, Skinner – Jooris, Krüger, Nordström.

Rozhodčí: Peel, Jackson – Nowak, Miller