Bohemians 1905 – Hr. Králové 2:1 (kon.) | Brno – Frýdek-Místek 4:2 (kon.)
konec
Bohemians Praha 1905
2:1 (1:0)
FC Hradec Králové
Středa 24.01.2018, 11:00 • UMT Vyšehrad • Tipsport liga • Semifinále
Předzápasové kurzy: 1.55 4.0 4.63
   
  Je konec! První semifinále zimní Tipsport ligy končí vítězstvím papírového favorita. Bohemians měli mnohem více ze hry zejména v prvním poločase, po kterém zásluhou Tetteha vedli 1:0. Po změně stran Hradec vyrovnal hru a vytvořil si i několik šancí, ovšem po Šmídově zvýšení už stihl jenom snížit gólem Reného Kropáčka. Pražané se tak mohou těšit na zítřejší finále, naopak Hradec si zahraje pouze o bronz. (12:53:28)
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Mudra si místo dlouhého autu do šestnáctky narazil s Krátkým a dvěma obránci byl zahnán k praporku, u kterého zápas končí!
   
  90+3
  Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jani Urdinov, přichází Michal Vrána.
   
  90+2
  Vaníček se vrátil s Krátkým a poslal míč do zámezí. Mezitím se hra přerušila kvůli ležícímu Urdinovovi.
   
  90+1
  Kouba si doskočil pro neškodný centr z levé strany a navíc byl faulovaný Krátkým. Naděje Hradce se každou další vteřinou přibližují nule.
   
  90
  Bohemians po snížení zvládají koncovku zápasu na výbornou a vypadá to, že si několik posledních desítek sekund hry už pohlídají.
   
  89
  Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Janoušek, přichází Funda.
   
  89
  Kabajev si svým urostlým tělem pokryl míč a nechal ho Nečasovi, jehož střela byla zablokovaná. Stejně tak dalekonosná dorážka Urdinova.
   
  88
  Jiří Miker neměl nárok dosáhnout na Zorvanův kroucený pas a míč proskotačil až do autu. Kouba nemá důvod pospíchat s odkopem od branky.
   
  87
  Nakonec z toho byla rozehrávka na krátko a centr, který zneškodnil Bederka. Následoval rychlý kontr klokanů a nepřesné zakončení Závišky!
   
  86
  Hradečtí cítí šanci na vyrovnání a po faulu na Zorvana se chystají k exekuci standardní situace z levé strany.
   
  85
  Marek Krátký převzal vynikající pas do volného prostoru, na pravé straně posadil na zadek Urdinova a navedl si míč na levačku, kterou asi pálil na vzdálenější tyč a tu o nějaký metřík minul.
  83. René KROPÁČEK - 2:1
   
  83
  Hradec Králové právě vstřelil branku!
  Votroci sedm minut před koncem snižují na rozdíl jediné branky! Z Krátkého centru Miker ještě zakončovat nemohl, z levé strany pak ještě nahrával Urma a připravil hlavičku RENÉMU KROPÁČKOVI, jenž přeskočil dvojici obránců a zblízka překonal bezmocného brankáře Koubu.
   
  82
  Marek Krátký nestíhal v běžeckém souboji s Vaníčkem a po ostrém skluzu naprosto zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
   
  81
  Urdinov místo útoku vrátil míč dozadu a Šmíd svou hlavičkou hodně prohnal mladíka Koubu, kterému nedal ideální malou domů.
   
  79
  Kabajev si sebral míč v souboji pětice hráčů a přenesl hru doprava na Bartka, který se do zakončení neprodral. Vše skončilo jasným faulem na Urmu.
   
  78
  Hradec odpovídá střídáním. Posledních dvanáct minut odehraje Milan Černý.

  Michal Břuchanský

  Branky: 26. Tetteh, 77. Šmíd – 83. Kropáček

  Karty:   15. Kvída (HKR), 33. Urma (HKR), 82. Krátký (HKR)


  Bohemians Praha 1905: Fryšták (46. Kouba) – Dostál (46. Bartek), Krch (C) (62. Šmíd), Hůlka (46. Bederka), Kocič (46. Urdinov, 90+3. Vrána) – Reiter (46. Záviška), Jindřišek, Hašek (46. Vaníček), Luts (46. Dias) – Mašek (46. Nečas) – Tetteh (46. Kabajev).
  Náhradníci: Kouba – Urdinov, Nečas, Vaníček, Bederka, Bartek, Kabajev, Dias, Šmíd, Vrána.

  FC Hradec Králové: Lindr (46. Vízek) – Mudra, Kvída (62. Nosek), Janoušek (89. Funda), Urma (C) – Pajer (78. Černý), Eliáš (62. Zorvan) – Martan (62. Krátký), Schwarz (62. Miker), Vlkanova (62. Súkenník) – Šípek (46. Kropáček).
  Náhradníci: Vízek – Kropáček, Krátký, Zorvan, Nosek, Miker, Súkenník, Černý.

  Rozhodčí: Starý – Urlich, Hurych