Letňany – Jihlava 2:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 1:3 (kon.) | K. Vary – Třemošná 3:2 (po s.n.)
HK MD Šumperk – Warriors Brno 7:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Přerov 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 1:2 (kon.)
Třinec – Vsetín 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 5:3 (kon.) | Poruba – Technika Brno 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.)
Zlín – Havířov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (3.tř)
HC Plzeň 1929
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 25.01.2018, 17:00 • Home Monitoring Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších online přenosů. (19:03:06)

Dnešní utkání nenabídlo příliš šancí. Hrál se vyrovnaný hokej. O svém vítězství rozhodli domácí v závěru druhé třetiny.

59:57
    Za Plzeňskou brankou se strhla bitka, ale 3 vteřiny před koncem už nic neřeší. Všichni 4 aktéři dostali po 2 minutách.

59:42
    Nakonec je ale přeci jenom buly před Čechem a Liberec to zkusí bez gólmana.

59:20
    Čech rychle vyklepal puk z lapačky, aby se nepřerušovalo a jeho spoluhráči mohli puk vyvézt.

58:32
    Altrichter střílel z pozice mezi kruhy, ale našel pouze Francovu lapačku.

58:06
    Plzeň dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale nakonec chybná přihrávka umožnila Liberci vyhodit.

56:42
    Kollert teď svým spoluhráčům značně komplikuje situaci. Místo závěrečného tlaku se musí bránit plzeňské přesilovce.

56:30
    Plzeň se snaží udržet puk co nejdále od své branky, což se jí daří.

54:50
    Do brejku 2 na 1 ujeli domácí Kaiser se Steinbrückerem, ale Franc si s jejich zakončením poradil.

53:50
    Domácí se vymanili z tlaku a opět přenesli hru před branku soupeře, kde by rádi zbytek zápasu odehráli.

52:50
    Plzeň je i po návratu do plného počtu zavřená před vlastní brankou.

52:00
    Hosté si žádnou pořádnou šanci nevytvořili a jejich přesilovka se pomalu chýlí ke konci. Už se samozřejmě hraje dlouho 5 na 4.

50:30
    Domácí zvládají oslabení bez větších obtíží a vyhazují puky přes celé kluziště.

50:03
    Za hákování je vyloučený Kvasnička a domácí se budou bránit ve třech.

48:39
    Následně se před brankou Plzně strhla mela, která vyústila ve vyloučení hráčů na obou stranách za hrubost.

48:39
    Z levé strany se ke střele dostal Starý a trefil břevno, puk se odrazil těsně před brankovou čáru.

47:45
    Domácí rozjeli akci 2 na 2, ale přihrávka do brankoviště hůl adresáta nenašla a puk skončil v rohu kluziště.

46:30
    Liberec se sice na chviličku dostal k puku v obranné třetině Plzně, ale okamžitě o něj přišel a domácí rozjíždějí další útok zpoza vlastní branky.

44:30
    Aktivity se opět ujímají domácí a drží puk tam, kde potřebují, ve své útočné třetině.

43:54
    Do dobré šance se prokličkoval Šedivý, který překonal oba plzeňské beky, na Čecha už ale vyzrát nedokázal.

42:25
    Domácí se bez větších problémů brání a nepouštějí hosty do šancí.

41:14
    Také hosté si zahrají první přesilovku. Za podražení bude pykat Hamšík.

40:50
    Domácí jsou v úvodu zápasu pod tlakem.

40:01

Druhá třetina konečně přinesla také hokejové momenty a domácí se díky dvěma trefám ujímají vedení. Jestli na to dokáže Liberec odpovědět, se dozvíme v třetí části hry, která začne přibližně v 18:30.

40:00

39:59
    Ještě v poslední vteřině se na France řítil De Sousa. Liberecký brankář mu ale puk sebral a schoval pod lapačku.

38:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Slanina našel z levé strany DOMINIKA SOUKUPA u pravé tyčky a ten puk poslal nad lapačku France. Asistence: Jan Slanina.

37:30
    Domácí v závěru přesilovky chybovali na modré a Jansa mohla poslat spoluhráče z trestné lavičky samotného na branku, přihrávka mu ale sjela a z šance nic nebylo.

36:50
    Z levé strany najížděl na France Altrichter, ale liberecký gólman jej vychytal.

36:10
    Domácí kombinují v pásmu, ale zatím bez střely.

35:20
    Teď ale liberecký hráč už tvrdost přehnal a sudí jej trestá za napadení.

35:10
    Hraje se opět nahoru a dolů a k vidění je plno osobních soubojů.

34:10
    Hosté se snaží rychle vyrovnat, ale obrana domácích bez větších obtíží odolává.

33:19
    Domácí dlouho drželi puk a nemohli překonat libereckou obranu. Pak ale předvedli nádhernou kombinaci na jeden dotek. Pánek poslal puk napříč Kvasničkovi a ten jej okamžitě posunul na JAKUBA ŠILERA, který už neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Vlastimil Kvasnička, Adam Ženíšek.

31:38
    Je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou musí za podražení hostující Jakubec.

31:11
    Z pravé strany střílel Kvasnička, ale jeho střelu v pohodě Franc vyrazil.

29:50
    Liberecký gólman sice puk vyrazil pouze před sebe a ztratil jej z dohledu, jeho spoluhráč z obrany ale nebezpečí zažehnal.

29:31
    Po střele od modré Franc puk raději podržel a hra se opět přesune před jeho branku.

27:30
    Hraje se dlouho bez střídání, domácí jsou na puku, ale nedokáží si vypracovat střeleckou pozici.

26:51
    Liberec chvilku okupoval obranné pásmo Plzně, ale domácí puk nakonec vyvezli a odjeli v klidu střídat.

25:35
    Bude se opět vhazovat před Francem.

24:51
    Rodící se protiútok Liberce zastavil ofsajd.

24:17
    Po plzeňském tlaku zakončeném střelou od modré podržel Franc puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

23:30
    Mezi kruhy si puk ke střele připravoval Ženíšek, ale nakonec mu sklouzl z čepele a střela zamířila značně mimo.

22:10
    Hra se přitvrzuje a na ledě je vidět čím dál více tvrdých soubojů.

21:00
    Oba gólmani už si připsali po zákroku, ale jednalo se o střely z ne příliš výhodných pozic, takže s nimi maskovaní muži neměli problémy.

20:10
    Hosté se hádají kvůli faulu na buly, ale trestat se nebude.

20:10
    Strnad sebral plzeňskému hráči puk a řítil se sám na branku. Bek domácích jej nejspíš lehce hákoval, ale sudí nevylučují. Čech už si s nájezdem rozhozeného Strnada poradil.

20:01

Gól zatím diváci v plzeňské zimní hale neviděli a v podstatě ani žádnou větší šanci. Zápas je vyrovnaný, i když v závěru si možná mírnou územní převahu vytvořili domácí. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:40.

20:00

19:15
    Domácí vytvořili další chybu v rozehrávce, ale Čech se střelou z levé strany neměl větší problémy.

18:40
    Kollert zachytil plzeňskou rozehrávku ve vlastním obranném pásmu, pak ale nedokázal najít svého lépe postaveného spoluhráče.

17:10
    Liberec vyrazil dopředu, ale puk opět pouze odevzdal za plzeňskou branku.

15:47
    Hauser z levé strany střílel zblízka na France, ale mezírku v jeho postoji nenašel.

15:30
    Hra už se opět odehrává převážně ve středním pásmu.

13:16
    Domácí jsou vykázáni do středního pásma za postavení v brankovišti.

12:15
    Náznaky šancí na obou stranách zmařily nepřesné nahrávky.

11:42
    Liberec nemůže po zakázaném uvolnění střídat. Domácí toho ale nevyužili a buly prohráli.

10:50
    Liberec pouze nahazuje puk za plzeňskou branku a jde střídat, domácí postupně stupňují svůj tlak.

09:10
    Na ledě zůstal ležet zraněný liberecký Trunda a hra je přerušené. Hráč hostí je ale doufejme v pořádku.

07:54
    Zápas je zatím více boj než hokej. Pořádnou hokejovou akci zatím ještě nebylo vidět.

06:39
    Domácí teď převzali aktivitu a bude se vhazovat v jejich útočném pásmu.

04:55
    Zakázané uvolnění Liberce po špatné rozehrávce.

04:08
    Čech podržel puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

03:21
    Ani jeden z týmů nemá převahu, hraje se střídavě před oběma brankami, ale větší šanci ještě diváci neviděli.

02:04
    Také domácí pobyli chvilku v útočné třetině. Rodící se protiútok Liberce zastavil ofsajd.

01:15
    Liberec začal aktivně, ale větší šanci si zatím nevytvořil.

00:01

Dá se tedy očekávat kvalitní střetní týmů z čela tabulky, které mají za sebou několikazápasovou sérii bez porážky. Série Plzně je sice dvakrát delší, naposled se ale indiáni trápili s pražskou Spartou a vítězství vybojovali až v nastaveném čase. Liberec v posledních 4 kolech obdržel pouhé 3 góly a všechny zápasy jednoznačně vyhrál. Který z týmů potvrdí svoji vynikající formu a který naopak svoji vítěznou sérii ukončí? To se dozvíme ve čtvrtek od 17:00 a my vás o průběhu utkání budeme v našem online přenosu informovat.

Ve čtvrtek odpoledne na sebe v plzeňské malé hale narazí týmy z čela tabulky. Domácí Plzeň je po osmi výhrách v řadě jasným lídrem, ale také třetí Liberec má za sebou sérii čtyř zápasů, ve kterých si připsal vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.