Vítkovice – Třinec 1:4 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Jihlava – Chomutov 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 26.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 43. kolo

58:02
    Hosté zřejmě definitivně přišli o šanci na zvrat v utkání. Do konce normální hrací doby budou hráč ve čtyřech poté, co dvě minuty za sekání obdržel Jiří Ondráček.

55:47
    Šance pro hosty. Rozhodčí poslal na trestnou slovenského reprezentanta Marcela Haščáka na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:38
    V rovnovážném počtu se nehrálo příliš dlouho. Martin Matějíček dostal dvě minuty za podražení a přesilovku si zahrají pro změnu domácí.

48:38
    Pátá přesilovka pro Berany. Leoš Čermák dostal dvě minuty za sekání a Berani mají šanci na vyrovnání.

45:55
    Přesilovka Zlína je u konce. Dvě minuty za napadení dostal Jakub Ferenc.

44:25
    Čtvrtá přesilovka Zlína v dnešním utkání. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Tomáš Vondráček. Berani využili jednu z dosavadních třech početních převah.

40:46
    A hosté si zahrají na úvod třetí třetiny početní převahu. Dvě minuty za držení obdržel Jan Hruška.

36:04
    Pro změnu početní převaha pro Zlín. Dvě minuty za držení hole dostal Tomáš Malec.

32:47
    Další početní převaha pro domácí. Dvě minuty za držení obdržel Pavel Klhůfek.

29:22
    Početní převaha pro Kometu. Hosté špatně vystřídali a chvíli hráli v šesti. Střídačka hostí dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na led. Trest odpyká benjamínek Jan Václavek.

27:14
    Na ledě jiskří emoce, rozhodčí vylučuje za další osobní střed hráče z každého týmu. Dvě minuty za hrubost obdrželi Tomáš Malec (KOM) a Pavel Kubiš (ZLN) za hrubost. Osobní trest na deset minut za nesportovní chování dostal Tomáš Žižka.

24:55
    Domácí špatně vystřídali a poprvé budou hrát oslabení. Domácí střídačka dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Vondráček.

21:55
    Druhá přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Radoslav Illo.

18:19
    Kometa si zahraje první přesilovku zápasu, přičemž bude 38 vteřin v poměru čtyři na tři, poté pět na čtyři. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Valenta.

16:57
    Rozhodčí nakonec za potyčku potrestal Radoslava Illa, jenž dostal dvě minuty za hrubost . Na straně Komety už sedí za katrem Michal Gulaši dvě minuty taktéž za hrubost. K tomu sudí udělil desetiminutový osobní trest Robertsi Bukartsovi za nesportovní chování. Hraje se čtyři na čtyři.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Mallet), 31. J. Krejčík (M. Erat, Zaťovič), 55. O. Němec (Hruška, J. Krejčík) – 38. Okál (Šťastný, Roberts Bukarts)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka – Roberts Bukarts, Šťastný, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – O. Veselý, Fryšara, Kubiš – Illo, Popelka, Václavek.

Rozhodčí: Úlehla, Kubičík – Barvíř, Blümel

Diváci: 7700 (vyprodáno)