Skalica – Osmos Bratislava 5:2 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 4:5 (0:2 po s.n.) | Topoľčany – Nové Zámky B 12:2 (kon.)
Dubnica – Spišská N. Ves 7:2 (kon.) | Prešov – Michalovce 4:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HK Gladiators Trnava
4:5 (3:1, 0:2, 1:1 - 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Pátek 26.01.2018, 17:001. liga (SR) • 41. kolo

Napínavý duel je za nami. Dva body si napokon po bojovnom výkone odváža Považská Bystrica. Vďačiť za to môže najmä trojgólovému Lukáčovi Hrušíkovi. (19:31:29)

65:00 Lukáš HRUŠÍK - 4:5

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 95 Považská Bystrica.
    Autorom víťazného gólu je LUKÁŠ HRUŠÍK, ktorý zároveň zavŕšil hetrik.

2. série
    0:2
    Juraj KAMENICKÝ chcel puk na konci podvihnúť bekhendom, ale nebol úspešný.

2. série
    0:2
    Andrej JURÁŠEK si vymiešal brankára a pohodlne zakončil po ľadovej ploche.

1. série
    0:1
    Martin ANDRISÍK to takisto skúšal bekhendom, ale minul bránku.

1. série
    0:1
    Hosťujúci Lukáš HRUŠÍK začal úspešným bekhendovým blafákoma dostáva Považskú Bystricu do vedenia.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie rozhodujúci gól neprinieslo, takže po krátkej úprave ľadovej plochy uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:20
    Trnava Trestuhodne stratila puk pri pokuse o nahrávku vo svojom útočnom pásme. Klíma sa vďaka tomu dostal do samostatného úniku, ale v poslednej chvíli bol dostihnutý a zakončovať nemohol.

63:00
    Začína sa posledná dvojminútovka pridaného času. Stále sledujeme obojstranne aktívny a bojovný výkon s väčším nasadením ako v riadnej hracej dobe.

62:27
    Diváci sa teraz chytali za hlavy! Po prečíslení dvoch proti jednému zakončila Trnava iba tesne vedľa bránky, víťaza tak stále nepoznáme.

61:22
    Na opačnej strane si gólovú šancu vypracovala Považská Bystrica! Dolinajec dostal prihrávku k ľavej žrdi a zakončoval, ale skvelý domáci gólman sa ukážkovo natiahol a puk schoval v lapačke.

60:28
    Hneď v úvode pridanej päťminútovky mali domáci k dispozícii strelecký pokus, ale puk po ňom opečiatkoval iba zadný mantinel. Trnava je zatiaľ aktívnejšia.

60:10
    Predĺženie sa začalo výherným buly pre domáci celok. Oba tímy hrajú s tromi korčuliarmi, takže na ľadovej ploche je množstvo priestoru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V úvode tretej tretiny sme videli po jednom góle na oboch stranách, a tak je skóre po riadnej hracej dobe nerozhodné. Po krátkej prestávke preto bude nasledovať päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    Domáci Kuna ostal osamotený pri modrej čiary a mohol nepríjemne vystreliť, ale puk mu preskočil hokejku a utiekol mu do stredného pásma.

59:16
    Puk vyletel z obranného pásma hostí mimo priestoru hracej plochy, takže bude nasledovať vhadzovanie po pravici Babika.

58:35
    Domáci sa udržali v pásme a Brzák vystrelil takmer od modrej čiary. Gôlman Považskej Bystrice zrejme nemal úplne čistý výhľad, no aj napriek tomu sa mu puk podarilo zachytiť do lapačky.

58:00
    Trnavský hlásateľ oznámil, že do konca tretej tretiny ostávajú polsedné dve minúty. Skóre zápasu je stále nerozhodné.

57:41
    Hostí napokon pri pokuse o prechod do útočnej tretiny zastavil ofsajd na modrej čiare. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

57:26
    Trnava zbiera puk za svojou bránkou a pokúsi sa rozohrávať. Hra sa už dlhšie neprerušila.

56:51
    Hostia to chceli skúsiť v útoku, ale po prechode modrou čiarou sa dostali do skrumáže, v ktorej jeden z Trnavčanov stratil hokejku a puk sa odrazil preč.

56:09
    Trnava mohla ísť do vedenia! Szalay sa ocitol osamotený pred bránkou a dostal tam prihrávku. Gólmana si okamžite položil na zem a chcel zakončovať k ľavej žrdi, no Babik puk betónom za svoj chrbát nepustil.

54:41
    Na opačnej strane sa sľubná šanca črtala veľmi aktívnemu Hrušíkovi. Ten sa do puku oprel tesne za medzikružím, ale bránku Trnavy prestrelil.

54:20
    Hosťujúci gólman Babik zakročil proti súperovi, ktorý sa mu natlačil priamo pred bránku. Hra sa prerušuje a nasledovať bude buly po ľavici gólmana Považskej Bystrice.

53:19
    Vylúčený Valent sa vracia späť nahraciu plochu. Ani táto početná nerovnováha gól nepriniesla a stále pokračujeme za vyrovnaného stavu 4:4.

52:50
    Trnava vynikajúco prehustila stredné pásmo a hostí do útoku vôbec nepúšťa. Považskobystričania majú puk na hokejkách, ale iba si ho posúvajú.

52:37
    Považská Bystrica zbiera puk za vlastnou bránkou a pokúsi sa založiť novú útočnú akciu.

51:19
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Peter Valent – 2 min., sekanie).

50:51
    Trest Dolinajca sa skončil. Považská Bystrica hrá od tejto chvíle s piatimi korčuliarmi.

49:32
    Považskobystričania svoj úspech zopakovali a puk je opäť až za bránkou domácej Trnavy. Tá musí zakladať novú útočnú akciu.

49:20
    Hostia sa zatiaľ vynikajúco bránia. Súpera k strele nepustili a puk sa im dokonca podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

48:51
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Milan Dolinajec – 2 min., sekanie).

48:23
    Rovnaká chyba na strane hostí. Takéto nepresnosti by Považskú Bystricu mohli poriadne mrzieť, pretože po nich nemôže striedať.

48:04
    Považská Bystrica sa dopustila zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa po ňom bude pred Babikom.

45:00
    Prvá päťminútovka tretej tretiny je za nami. Videli sme síve dva góly, ale skóre je vyrovnané a k výhre majú aktuálne rovnako blízko i ďaleko oba celky.

44:20
    Hostia vo svojom obrannom pásme zatlačili puk k mantinelu a súperovi nič nedovoľujú. Aktivita Trnavy je teraz márna.

43:11
    Domáci Mišura popri pravom mantineli potiahol puk do útočnej tretiny. Krížnou prihrávkou tam našiel niektorého zo svojich spoluhráčov a prišlo aj okamžité zakončnie, ale Babik si žrď postrážil.

42:43
    Puk po súboji pri mantineli vyletel na striedačku, takže sa hra musí prerušiť. Nalsedovať bude buly v strednom pásme.

42:09
    Hostia sa pokúšajú forčekovať rozohrávku svojho súpera. Trnava je preto za vlastnou bránkou a pokúša sa hlavne nepochybiť.
    40:23 Matej MIŠURA - 4:4

40:23
    Trnava dala gól!
    Je opäť vyrovnané! Už v plnom počte na oboch stranách teraz od modrej čiary vystrelil Mihalko a MATEJ MIŠURA jeho puk nechytate tečoval pod hornú žrď. Asistencia: Matúš Mihalko.
    40:08 Lukáš HRUŠÍK - 3:4

40:08
    Považská Bystrica dala gól!
    Považská Bystrica predvádza dokonalý obrat! LUKÁŠ HRUŠÍK vo vlastnom oslabení vystrelil z pravého kruhu a bol úspešný. Bez asistencií.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Trnava v druhej tretine výrazne poľavila a tempo na začiatku dvadsaťminútovky upadlo. Využili to hostia, ktorí sa najskôr dostali na dostrel gólu, a potom dokonca aj vyrovnali. Vďaka tomu sú teraz psychicky povzbudení a predvádzajú naozaj obetavý výkon.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:12
    Medzičasom sa začala posledná minúta tejto tretiny a vhadzovať sa bude v strednom pásme pri útočnej čiare Trnavy.

38:40
    Trnava prišla o útočné pásmo a musela si po puk vykorčuľovať. Hostia sa aj teraz bránia veľmi dobre.

38:12
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Boris Babik – 2 min., podrazenie). Trest odpyká Lukáš Michalek.

36:59
    Hosťujúci trest za veľa hráčov na ľadovej ploche sa v tejto chvíli končí a pokračovať budeme v hre piatich proti piatim.

36:21
    Považská Bystrica puk opäť vytesnila do bezpečia a Kuna navyše nepríjemne napáda rozohrávku súpera. Trnava hrá v tejto početnej výhode veľmi zle.

35:55
    Trnavčania sa síce do pásma vrátili a chvíľu sa tam aj udržali, ale hosťom sa teraz puk opakovane podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

35:11
    Hneď v úvode presilovky musia domáci hokejisti zbierať puk za vlastnou bránkou.

34:59
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

34:56
    Dvojminútový trest sa práve skončil aj hosťujúcemu Dvořákovi. Oba celky sú tak na ľadovej ploche už v pätici a pokračujeme za vyrovnaného stavu 3:3.

34:09
    Trest hráčskej lavičky Trnavy za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche sa končí. Od tejto chvíle pokračujú domáci v plnom počte.
    33:34 Ján NAHÁLKA - 3:3

33:34
    Hralo sa už vo štvoriciach na oboch stranách, ale hostia aj napriek tomu ostali usadení v pásme a pokračovali v presilovkovom vzorci. Napokon im vyšiel, keď dokonale rozobrali trnavskú obranu a spred bránky nekompromisne zakončil JÁN NAHÁLKA. Asistencie: Patrik Ligas, Martin Leško.

33:27
    Aj Poláček sa vracia späť na hraciu plochu, takže oba celky pokračujú so štyrmi korčuliarmi.

32:58
    Vylúčený Bednár je späť na ľadovej ploche, takže Považská Bystrica hrá vo štvorici a Trnva v trojici.

32:56
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Michal Dvořák – 2 min., sekanie).

32:56
    Domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení! Mário Róth unikol obrane súpera a rútil sa sám na gólmana. Jeden z Považskobystričanov sa potom hodil na zem a zasiahol ho aj hokejkou, no rozhodcovia budú vylučovať až po nasledujúcom dohranom súboji.

32:40
    Trnavčania dokázali puk vytesniť zo svojej obrannej tretiny. Považská Bystrica musí založiť novú útočnú akciu.

32:09
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Domáci budú hrať v trojici!

31:50
    Oba celky hrajú vo štvorici, ale hostia akoby mali presilovku. Po tvrdej Klímovej strele sa teraz pokúšal dorážať Zlocha, no nevyšlo mu to. Trnava sa musí brániť.

31:27
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Pavol Poláček – 2 min., sekanie).

30:58
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Lukáš Bednár – 2 min., podrazenie).

30:12
    Hostia mohli aj vyrovnať! Danielčak využil veľa priestoru na pravej strane na prechod popri mantineli, po ktorom sa natlačil pred ľavú žrď a vystrelil, ale iba do gólmana Trnavy.

28:28
    Na opačnej strane zasahuje hosťujúci gólman lapačkou proti strele, ktorá smerovala pod jeho hornú žrď. Poradil si ukážkovo.
    27:22 Lukáš HRUŠÍK - 3:2

27:22
    Je znížené na rozdiel jediného gólu! Rodionov individuálnou prácou dostal puk do pásma, kde ho však medzi kruhmi stratil, no ani domáci ho tam na hokejky nezískali. Dokorčuľoval ho však LUKÁŠ HRUŠÍK, ktorý následne všetko prepálil. Asistencia: David Rodionov.

27:14
    Po dlhšej dobe tu máme prerušenie, pretože puk vyletel mimo priestoru hracej plochy. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

26:30
    Hra sa teraz dlhšie neprerušuje, ale na ľadovej ploche sa nedeje nič zaujímavé. Oba celky striedajú počas hry.

25:56
    Tempo hry výrazne opadlo. Domáci teraz chceli ísť striedať, tak puk iba nahadzovali od modrej čiary, nogólman Považskej Bystrice ho vytesnil pravým betónom.

24:29
    Schroner sa vracia späť na hraciu plochu. Toto je prvá početná nevýhoda tohto zápasu, ktorá nebola pretavená do gólu.

24:20
    V závere početnej výhody sa do puku pred modrou čiarou tvrdo oprel domáci Szalay, ale gólman hostí strelu vykopol pravým betónom.

23:40
    Považská Bystrica mohla skórovať vo vlastnom oslabení! Lukáš Hrušík unikol domácej obrane stredom a spomedzi kruhov prudko vystrelil, ale jeho pokus zastavila pravá žrď.

22:55
    Trnavčania si nerozumeli v útočnom pásme a sami sa z neho vyhodili. Akciu budú musieť začínať až spoza vlastného gólmana.

22:29
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Patrik Schroner – 2 min., hákovanie).

21:47
    Hostia sú po prvej zmene strán mimoriadne aktívni. Nahálka teraz pálil spred modrej čiary, ale priestor trnavskej bránky veľmi tesne minul.

20:48
    Považskobystričania chceli založiť útočnú akciu z hĺbky svojho obranného pásma, ale je z toho napokon iba zakázané uvoľnenie.

20:11
    Prvé buly druhej tretiny vyhrali hostia a ihneď sa dostali do dobrej šance. Ligas pred bránkou prenechal puk Hrušíkovi, ale ten neuspel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je za nami. Sledovali sme v nej bojovný hokej, avšak bez výraznejšieho nasadenia alebo prevahy na jednej či druhej strane. Trnava mala viac šancí, avšak aj hostia boli pri puku často, ale pre množstvo nepresností sa nedokázali dostať do výraznejších zakončení.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Domáci celok vyhral buly v útočnom pásme a Mrava to ihneď po ňom skúsil strelou z ľavého kruhu, ale gólman Považskej Bystrice puk hruďou vyrazil pred seba.

18:58
    Rôth vo vlastnom obrannom pásme pri defenzívnej činnosti zobral súperovi puk a potiahol ho do útoku. Tam ho ešte prenechal zrejme Valentovi, ale ten bránku súpera minul.

18:11
    Považská Bystrica sa medzičasom aj dostala k puku, ale po veľkých chybách v rozohrávke oň vždy prišla. Domáci teraz s defenzívou nemajú žiadne problémy.

17:00
    Začína sa posledná trojminútovka prvej tretiny. Pri puku sú stále domáci, ale zakončenie neprichádza.

16:10
    Trnavskí hokejisti sú stále pri chuti a puk držia v útočnom pásme, ale iba pri mantineli. Odtiaľ aktuálne nevedia prihrať do lepšej pozície ani vystreliť.

15:00
    Aj druhá početná nerovnováha tohto zápasu sa končí gólom! Využitie presiloviek je zatiaľ na oboch stranách stopercentné.
    14:36 Matúš MIHALKO - 3:1

14:36
    Trnavčania využívajú presilovku a dostávajú sa späť na rozdiel dvoch gólov. Po buly sa o to postaral MATÚŠ MIHALKO, ktorý spred modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Bez asistencií.

14:16
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Patrik Ligas – 2 min., držanie).

13:34
    Strelu domáceho Schmidta teraz pravdepodobne zastavila konštrukcia bránky! Trnavský zadák pálil od modrej čiary a niektorí diváci už aj dvíhali ruky nad hlavy, ale napokon zbytočne.

12:00
    Vylúčený Poláček sa teda medzičasom vrátil späť na hraciu plochu. Prvá početná nerovnováha tohto duelu bola pretavená do gólového zápisu.
    11:20 Marián KOLEDA - 2:1

11:20
    Hostia využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jediného gólu! Povžská Bystrica sa okamžite usadila v pásme a trnavskú obranu si poriadne podala. MARIÁN KOLEDA na konci akcie na jeden dotyk zakončoval spred bránky do opustenej časti siete za presúvajúceho sa gólmana. Asistencie: Lukáš Hrušík, Michal Dvořák.

10:57
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Pavol Poláček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:46
    Mohlo byť znížené! Jeden z domácich zadákov spadol na modrej čiare, vďaka čomu mal hosťujúci Lukáš Klíma odkrytý priestor. Puk si potiahol do ľavého kruhu a strieľal, ale trnavský gólman ranu vykopol ľavým betónom.

09:25
    Puk skončil na striedačke hosťujúceho tímu, Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

08:15
    Považská Bystrica si vyžiadala oddychový čas.
    08:15 Martin ANDRISÍK - 2:0

08:15
    Trnavčania zvyšujú svoj náskok! Žilinský poslal zo svojej obrannej tretiny po mantineli skvelú prihrávku na útočnú modrú čiaru, kde sa MARTIN ANDRISÍK dostal pred súpera, potiahol si puk do pásma a poľahky prepálil brankára. Asistencia: Boris Žilinský.

07:24
    Domáci Kamenický predviedol ukážkové zrýchlenie popri pravom mantinelu. Puk dostal do útočnej strany, kde ho prenechával spoluhráčom, ale tí nestihli zareagovať a strela z toho nebola.

06:44
    Trnavčania stratili puk a mohlo byť vyrovnané! Hosťujúci Lukáš Hrušík dostal prihrávku na ľavú stranu a z kruhu to skúsil strelecky, ale brankár si s jeho pokusom poradil a puk vyrazil späť do hry.

06:07
    Trnava je vďaka gólu vo veľkej psychickej výhode a aj teraz sa pokúša založiť novú útočnú akciu.
    04:39 Martin HRBÁČIK - 1:0

04:39
    Domáci sa po nenápadnej akcii ujímajú vedenia. Postaral sa o to MARTIN HRBÁČIK, ktorý puk spoza bránky súpera dostal k pravej žrdi, odkiaľ prenikol až za chrbát nepozorného považskobystrického gólmana. Bez asistencií.

03:57
    Trnavčania presunuli hru k mantinelu za svoju bránku, odkiaľ súperovi nedovoľujú nič vymyslieť. Považská Bystrica má puk na hokejkách, ale bez zaujímavého zakončenia.

03:40
    Hrušík si teraz nakorčuľoval priamo pred domácu bránku, no puk k nemu neprešiel. Trnava sa vynikajúco bráni.

02:16
    Na opančej strane sa hostia vo dvici dostávali pred bránku. Na prihrávku čakal Michalek, ale puk sa jeho spoluhráč rozhodol priamo vystreliť a trnavský brankár prvýkrát v zápase prerušuje.

01:58
    Trnava sa napokon do pásma dostala a nepríjemne tam pohrozila! V pravom kruhu dostal priveľa priestoru Burian, ktorý sa napriahol a vystrelil, ale trafil iba gólmana hostí.

00:55
    Trnava do útoku síce prešla, ale puk tam iba nahodila na zadný mantinel. Žiadne strelecké zakončenie z toho preto nebolo a hra sa stále neprerušuje.

00:23
    Hostia sa hneď v úvode pokúšali presunúť do útočnej tretiny, ale nevyšlo im to. Hrušík v strednom pásme prišiel o puk a útočnú akciu nezaložil.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Gladiators Trnava: Brucháč (Juríček) – Poláček, D. Schmidt, Keleši, Mihalko, Žilinský, Burian, D. Kuna, Brzák – Szalay, Čunderlík, Mrava – Hrbáčik, M. Mišura, Kamenický – Róth, Valent, Andrisík – Mikeš, Klema, M. Lukačovič

HK 95 Považská Bystrica: Babik (Klinčúch) – Leško, Dvořák, Rodionov, Nahálka, Koleda – M. Dolinajec, P. Ligas, L. Hrušík – L. Klíma, Zlocha, Schroner – Michalek, Jurášek, Danielčak ml. – Miro, Ma. Turan, L. Bednár

Rozhodca: Píšťanský, Kókai – Beniač, Sipos.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní 41. kola našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Do Trnavy pricestovala Považská Bystrica a vám z tohto duelu vďaka nášmu podrobnému textovému prenosu určite neunikne nič podstatné.

Uvidíme súboj tabuľkových susedov. Domáca Trnava sa nachádza na predposlednom deviatom mieste, pretože na konte má po 41 odohraných zápasoch iba 28 bodov a celkové negatívne skóre 110:184. Ak by dnes Trnavčania prehrali a zatiaľ poslední Novozámčania by zvíťazili, Trnava by sa dokonca dostala na poslednú priečku. Jej súper z Považskej Bystrice je ôsmy. V 40 odohraných zápasoch získal 36 bodov a celkové negatívne skóre 107:181. Ani v prípade výhry, ani v prípade prehry sa jeho tabuľkové postavenie dnes nezmení.

V lepšej forme prichádzajú hostia.
    Považskobystričania v roku 2018 zaznamenali štyri výhry a iba dve prehry. Naposledy doma zdolali Dubnicu presvedčivo 5:2. Nitra v novom roku vyhrala iba raz a pripísala si k tomu púť prehier. Naposledy v Michalovciach inkasovala vysoký debakel 1:12.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 5. Hrbáčik, 9. Andrisík (Žilinský), 15. Mihalko, 41. Mišura (Mihalko) – 12. Koleda (Hrušík, Dvořák), 28. Hrušík (Rodionov), 34. Nahálka (Ligas, Leško), 41. Hrušík, rozh. náj. Hrušík