1
6
5
30

Pátek 26.01.2018, 09:34 • Rod Laver Arena, Melbourne • Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch) • Semifinále

Nešťastný konec pro naprosté překvapení Australian Open 2018! Hjon Čong dokázal v cestě do semifinále porazit světovou čtyřku Alexandra Zvereva nebo šestinásobného vítěze Australian Open Novaka Djokoviče. V zápase s Federerem byl horším hráčem, nedokázal vzdorovat perfektním úderům švýcarského šampiona. Servisem příliš soupeře netlačil, naopak sám měl na returnu obrovské problémy.

Od úvodu zápasu měl Roger Federer převahu, ihned v prvním gemu získal soupeřovo podání. Ve druhé hře naopak odvrátil jediný brejkbol soupeře, do konce první sady prolomil servis Jihokorejce ještě dvakrát a s přehledem si dokráčel pro úvodní dějství. Ve druhém setu se zdálo, že Hjon Čong získává sebevědomí, ale znovu v nepravý čas ztratil podání a rychle prohrával 1:4. V přestávce mezi pátým a šestým gemem si nechával jednadvacetiletý tenista ošetřovat levé chodidlo a i možná to byl důvod jeho předčasného ukončení zápasu.

Roger Federer se probojoval bez ztráty setu do finále! Opět po roce a bude usilovat o obhajobu titulu a celkově již svůj dvacátý grandslam. V bitvě o trofej se mu postaví šestý hráč světa Marin Čilič. (10:45:47)

Tak to je šok! Nevypadalo to s jihokorejským hráčem zle, po ztracené výměně však zůstal Hjon Čong u sítě a oznámil umpirovému rozhodčímu, že zápas nedohraje. Roger Federer tak postupuje do finále Australian Open!

30-30
    Čong napálil první podání jen pod pásku. S druhým servisem si Federer bez problémů poradil, přitáhl si soupeře k síti a ten chybuje.

30-15
    Delší výměna od základní lajny končí nečistým úderem švýcarského hráče.

15-15
    Hjon Čong srovnává krok přímým bodem po servisu.
    0:1; 2:5; 0-15 - Roger Federer

0-15
    Hjon Čong podává proti ztrátě druhého setu. Melbournská senzace začíná důležitý gem prvním servisem, ale Federer přidal přesný return a hned poté také vítězný bekhend.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Hjon Čong.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Roger Federer se v tomto gemu nemůže trefit do prvního podání. Přesto hra končí bez bodu pro soupeře. I po druhém servisu byl Federer aktivní, dokázal soupeře zatlačit a ten hraje v nouzi jen do sítě.

0-40
    Další velmi těsný aut prvního servisu. Hjon Čong se dostal do hry přesným returnem pod nohy soupeře, ale ihned druhý úder posílá daleko do autu.
    0:1; 2:4; 0-30 - Roger Federer

0-30
    První podání se tentokrát do kurtu nevešlo. Po druhém servisu však přichází také vítězný bekhend po lajně od švýcarského hráče.

0-15
    Roger Federer zahajuje již sedmý gem druhého setu přesnou hrou po prvním podání. Čong pod tlakem chybuje do sítě.
    0:1; 2:4 - Hjon Čong

2:4
    Zdá se, že krátká pauza Čongovi prospěla. Povedený gem zakončil vítězným forhendem křížem.