Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj 2:1 (kon.) | Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomoucký kraj – Praha 3:1 (kon.)
Královéhradecký kraj – Plzeňský kraj 3:1 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 4:5 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Kraj Vysočina
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Královéhradecký kraj
Čtvrtek 01.02.2018, 07:30 • Zimní stadion Choceň • Olympiáda dětí a mládeže • Semifinále

Obrovská radost na straně jedné, smutek na straně druhé. Královéhradecký kraj neproměnil ani jeden z pěti nájezdů, hrdina Daniel Král vychytal Vysočině postup do finále! (09:16:51)

Nejlepší hráči:

Kraj Vysočina – Daniel Král
    Královehradecký kraj – Matěj Pinkas

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kraj Vysočina.
    Autorem vítězné branky je ADAM RAUŠ.

5. série
    1:0
    Ani kapitán Marek Pelda nedokázal překonat skvěle chytajícího Krále, do finále jde Kraj Vysočina!

5. série
    1:0
    Váňa nedal, Královéhradecký kraj musí dát.

4. série
    1:0
    Matyáš Budina si položil brankáře, následně ale trefil jeho beton.

4. série
    1:0
    David Polodna zkusil přímou střelu, trefil jen beton Tichého.

3. série
    1:0
    Ani Šimon Marha nedokázal proměnit, Vysočina se stále více přibližuje finálové účasti.

3. série
    1:0
    Neuspěl ani David Putz.

2. série
    1:0
    Pajerovi nájezd příliš nevyšel, Vysočina stále o krok vpředu.

2. série
    1:0
    Matouš Menšík střelou tahem branku Královéhradeckého kraje nezasáhl.

1. série
    1:0
    Petr Moravec zkusil zakončení mezi nohy přímou střelou, Král sklapl betony včas.

1. série
    1:0
    Adam Rauš si roztáhl brankáře Tichého a následně mu umístil kotouč mezi nohy. Vysočina vede!

Jako první se chystá Vysočina, konkrétně Adam Rauš.

Samostatné nájezdy začínají.

Na každé straně uvidíme pět nájezdů.

Ani padesát minut hry nerozhodlo o vítězi semifinálového zápasu, na řadu přijde nájezdový rozstřel, který určí, kdo se dnes od 14:30 ve finále postaví Moravskoslezskému kraji!

50:00
    Prodloužení skončilo.

49:57
    Také Vysočina volí možnost vzít si time out na závěrečnou poradu!

49:57
    Nepřesná rozehrávka tři vteřiny před koncem po zakázaném uvolnění ještě nabídne jedno vhazování před Králem.

49:14
    Královéhradecký kraj si vyžádal oddechový čas!

49:14
    Marhovo zakončení od modré čáry zaplulo přímo do připravené lapačky Daniela Krále.

48:50
    Prodloužení se zatím hraje bez jediného přerušení a za malou chvilku vstoupí do své poslední minuty.

48:17
    Hodně nebezpečně vypadalo zakončení Matyáš Sapíka z ostrého úhlu, brankář Jakub Tichý si ale všechny skulinky na přední tyči dokázal pohlídat.

47:15
    Nástřel Jana Boukala skončil ve skrumáži hráčů před brankou, Vysočina se následně osvobodila.

46:23
    V prodloužení ožívá pro změnu Vysočina, které se daří držet soupeře pod zámkem. Puk však honí po rozích útočného pásma.

45:46
    Na druhé straně zapracovala lapačka Jakuba Tichého proti střele Menšíka.

45:37
    Královéhradecký kraj pokračuje v tlaku ze závěru třetí třetině, Šimon Marha se obtočil kolem branky a snažil se zasunout puk k bližší tyči, Král se stihl přesunout a zabránil nejhoršímu!

45:01

V prodloužení diváci uvidí hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, startujeme již za minutu!

Řádná hrací doba nepřinesla vítěze, budeme tedy pokračovat. Hrát se nyní bude pětiminutové prodloužení, v případě nerozhodnutí přijde na řad pět samostatných nájezdů na každé straně.

45:00

44:51
    Opět fantastický Daniel Král! Matěj Pinkas dostal nabito na příklep na modrou čáru, brankář Vysočiny předvedl skvělý zákrok lapačkou a tím zabránil gólové radosti Královéhradeckého kraje!

44:19
    Marek Pelda měl na hokejce možná postupový gól! Po přihrávce od Moravce pálil do protipohybu přesouvajícího se Krále, ten však stihl vystrčit beton a tím zastavit nebezpečnou střelu!

43:54
    Zdá se, že řádná hrací doba již rozhodnutí nepřinese, obě mužstva hledí především na precizní hru v defenzívě.

43:07
    Třetí část se chýlí ke svému konci, kotouč je za brankou Krále v moci hokejistů z Vysočiny.

42:28
    Zakázané uvolnění Vysočiny po nepřesné přihrávce nabídne vhazování před Danielem Králem.

41:52
    René Smolka se mohl stát hrdinou Vysočiny, jeho rána od modré čáry ale až k brankáři Tichému neprošla.

40:58
    Čtyři minuty před koncem se po icingu Královéhradeckého kraje bude vhazovat po levé ruce Jakuba Tichého.

40:26
    Šimon Marha znovu nastartoval své rychlé nohy, natlačil se až před brankáře, jenže tam již neměl tolik prostoru, aby dokázal kotouč zvednout pod břevno! Daniel Král si připsal další důležitý zákrok, díky kterému jsou šance na finálovou účast stále vyrovnané.

39:53
    Další zákrok Tichého po střele Menšíka již nebyl tak složitý, Vysočina je však i nadále s pukem v útočném pásmu.

39:09
    Začíná se nám přiostřovat, do velké šance se dostala také Vysočina a to jmenovitě David Polodna! Jeho bekhendové zakončení Tichý betonem vytáhl mimo branku a tím zachránil Královéhradecký kraj!

37:59
    Šimon Marha touží rozhodnout semifinálovou bitvu, nyní se dostal do skvělé pozice, ze které ale nastřelil Krále pouze do hrudi!

37:43
    V polovině třetí třetiny končí kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:22
    Směrem do útoku se vydala také Vysočina, které se podařilo zatlačit soupeře v jeho obranném pásmu. Druhý tým skupiny A raději vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

36:34
    Petr Moravec zůstal nikým nehlídaný na levé straně útočného pásma, měl čas si připravit střelu, přesto ale ve velké šanci prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl!

35:47
    Další zákrok brankáře Vysočiny vyslal jeho spoluhráče do útoku, ten však skončil pouze v rohu kluziště.

34:59
    Chybku v rozehrávce Vysočiny mohl potrestat Milan Souček, který se aktivně vrhl mezi dva obránce soupeře. Velmi tísněn dokázal zakončit pouze nad břevno Tichého klece.

33:57
    Michal Beneš nabral rychlost ve středním pásmu a vydal se do rychlého útoku, střelu na přední tyč si však Daniel Král pohlídal.

32:22
    Vystižení hradecké rozehrávky nabídlo Vysočině možnost na nebezpečnou odpověď, ta však byla zmařena pro postavení mimo hru.

31:32
    Ve třetím dějství zatím čekáme na příležitost na jedné či druhé straně, ze zápasu je cítit, že jde o hodně.

30:01

Další třetina začne přibližně v 8:38.

30:00

29:38
    Teď měla naopak Vysočinu velkou kliku, protože zákrok brankář Krále nebyl vůbec jistý a sám gólman dlouho nevěděl, kde se kotouč nachází! Zachránila ho až píšťalka hlavního rozhodčího.

29:00
    Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
    Dvojnásobné oslabení sice Královéhradecký kraj přežil, následně ale inkasuje vyrovnávací branky! Svoji dravost a tah do branky ukázal MATOUŠ MENŠÍK, který dokázal přehodit gólmana Tichého a i přesto, že ho následně zboural, mohl se radovat z důležitého semifinálového gólu – 1:1! Asistence: Tobias Adam.

28:37

28:29
    A potřetí, vyloučený Kloz zároveň opustil trestnou lavici,.

28:03
    Oslabení ve třech zvládá Královéhradecký kraj na výbornou, již dvakrát se mu podařilo vyhodit až za Krále.

27:37
    Tak to je velká šance pro Vysočinu, která bude hrát 47 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři! Glose totiž na trestné lavici doplnil Lukáš Pajer (HKK), který vyhodil kotouč mimo hrací plochu.

27:24
    Zbytečným zákrokem na půlící čáře se prezentoval královéhradecký Matěj Kloz (HKK), který dostává menší trest za napadení.

27:03
    Nástřel Davida Polodny Jakub Tichý raději ukryl pod svojí lapačkou, následně se bude vhazovat po jeho levici.

26:09
    Zřejmě největší příležitost na vyrovnání si nyní vypracoval Marek Chvátal, jehož zakončení odrazil brankář Tichý nad sebe a měl velké štěstí, že kotouč, poskakující po horní síťce branky, spadl až za ní a nikoliv na jeho záda!

25:43
    Vysočina se sama vyhnala nepřesnou kombinací z útočného pásma a další útočnou akci tak musí zakládat až z vlastní poloviny.

24:46
    Prostor na zakončení dostal také Havlíček, jeho pokus ale obránci z Vysočiny dokázali na poslední chvíli zablokovat. Královéhradecká mašina znovu přitopila pod kotlem.

23:42
    Drápky směrem do ofenzívy vystrčil Lukáš Pajer, který se procpal až do zakončení. Na pozorného Krále si ale nepřišel.

22:59
    Zdá se, že po špatném začátku první části se Vysočina přece jen probrala, Tichý i musel v krátkém sledu připsat další dva zákroky.

22:42
    A právě Bystroň se následně dostal s kotoučem až za modrou čáru, píská se ofsajd. Ani Vysočina svoji úvodní přesilovou hru v utkání využít nedokázala.

22:30
    Pavlata s Bystroněm vyslali v krátkém sledu na Tichého dvě prudká nahození, se kterými neměl královéhradecký brankář sebemenší problémy.

21:38
    Vysočina dostane šanci na vyrovnání v přesilové hře. Rozhodčí posílají za hákování na trestnou lavici královéhradeckého Petra Moravce (HKK).

20:29
    Už to vypadalo, že brankář Tichý si připíše úvodní zákrok druhé třetiny, nakonec je ale Vysočině opět odpískán špatný přechod přes útočnou modrou čáru.

19:58
    Nyní se strhla vlna přerušování, další přichází po zakázaném uvolnění Kraje Vysočina.

19:41
    Chvíli na to již musel Král opět zasahovat, do hrudi ho trefilo dalekonosné nahození Boukala.

19:35
    Další snažení Vysočiny ukončilo postavení mimo hru.

18:54
    Matěj Beneš po rychlém úniku po levém mantinelu hledal před brankou spoluhráče v modro-žluté kombinaci, obránci Vysočiny ale veškeré hrozby dokázali eliminovat.

17:53
    I nadále šlapou mnohem znatelněji do pedálů hokejisté z Královéhradeckého kraje. Vysočina se zatím do útočného pásma ve druhé třetiny vůbec nepodívala.

16:47
    Další zakončení z hokejky jednoho z obránců Královéhradeckého kraje končí po zásahu brankáře až v ochranné síti.

16:35
    Marha dostal kotouč na hokejku, musel si ho ale zpracovat, a tak se brankář Král stihl včas přesunout.

16:06
    A nyní dostanou královéhradečtí hokejisté další možnost na skórování, Vysočina totiž hrála v šesti a bude za to pykat.

15:53
    Opět je to Královéhradecký kraj, kdo první minutu aktivně kooperuje v útočném pásmu, přesto brankář Král zatím zasahovat nemusel.

15:01

Druhá třetina odstartuje asi v 8:12.

Je za námi úvodní semifinálové dějství, ve kterém si Královehradecký kraj zásluhou Šimona Marhy vydobyl těsné vedení. Sledujeme vyrovnané utkání, i Vysočina již ukázala, že je mezi nejlepšími čtyřmi naprosto právem.

15:00

14:46
    Sapík vyslal závěrečný pokus úvodního dějství, Tichý zasahuje pravým betonem.

14:18
    V závěru si Kraj Vysočina vytvořil souvislý tlak, Královéhradečtí vyhazují na zakázané uvolnění.

13:21
    Šimon Marha i nadále prokazuje svoje kvality, znovu se dostal do nadějné šance, ale z dalšího jeho souboje vyšel jako vítěz Daniel Král.

13:11
    Vysočina se snaží o odpověď, její počínání si v útočném pásmu ale k nebezpečnějšímu zakončení nevede.

12:03
    Královéhradecký kraj právě vstřelil branku!
    Tři minuty před koncem první třetiny zde máme úvodní branku zápasu! ŠIMON MARHA nejprve neuspěl v samostatném úniku, kdy jeho střelu zastavil pozorný Král, vzápětí však v přečíslení dva na jednoho po přihrávce Glose pálil milimetrově přesně a vstřelil tak již svůj jedenáctý gól na turnaji – 0:1! Asistence: Matěj Kloz.

11:22
    Nahození od modré čáry v podání Sapík bylo velmi nepříjemné pro Tichého, složitou situaci si ale královéhradecký brankář pohlídal.

10:34
    Vysočina úvodní dnešní oslabení zvládla a může se rázem zapojit i do útočného dění.

08:41
    Největší šanci dosavadního průběhu utkání měl nyní Lukáš Pajer, který zůstal úplně osamocen před Králem! Z voleje ale nechal brankáře z Vysočiny vyniknout, skóre tak zůstává bezbrankové!

06:11
    Na trestnou lavici je s minutovým trestem vykázán Vladislav Juřica za vyhození puku mimo hrací plochu.

06:07
    Směrem do ofenzívy je aktivnější Královéhradecký kraj, který se snaží otevřít střelecký účet zápasu. A nyní má k dispozici výhodu.

05:21
    Brankář Vysočiny Daniel Král měl nyní výrazné problémy po nepříjemném nástřelu od mantinelu, nakonec se mu všechny dorážky, z nichž nejzajímavější byla ta Pinkasova, podařilo udržet před brankovou čarou.

04:23
    Do pozoru se musel dostat také brankář Tichý, který do svého klína sebral nástřel Matěje Menšíka.

03:34
    Stejně tak o několik sekund později, kdy se druhý tým skupiny A dopustil zakázaného uvolnění.

03:16
    Puk končí na střídačce Královéhradeckého kraje, hra je přerušena.

02:13
    První zákrok si do svých statistik připsal brankář Král, který sebral do své výstroje nenápadná zakončení Matěje Havlíčka.

01:44
    Zatím se hraje velmi svižně, utkání je okořeněno také o řadu osobních soubojů. Na šance však ještě čekáme.

00:15
    Úvodní vhazování vyhráli borci z Vysočiny, kteří se snaží o založení prvního nebezpečného útoku.

00:01

Kraj Vysočina: Král (Maláč) – Putz, Menšík (C), Rauš (A), Zych, Dáňa, Kravec, Pavelec, Vranka, Jungwirth, Broža, Zdarsa, Chvátal (A), Sapík, Macek, T. Adam, Polodna, Moravec, Juřica, Dymák, Pigl

Královéhradecký kraj: Tichý (Žalčík) – Pajer, Kloz, Novotný, Beneš, Giesl, Pinkas, Marha, Moravec, Beneš, Jirků, Pavlata, Králik, Pelda, Souček, Boukal, Glos, Havlíček, Budina, Táborský.

Rozhodčí: Šindel, Pilný – Gančeřík, Gregar.

Příjemné čtvrteční ráno z Chocně! Za několik málo minut zde startuje úvodní semifinálové utkání mezi Krajem Vysočina a Královehradeckým krajem! Kraj Vysočina vyhrál posledním zápasem svoji skupinku, druhý tým naopak o první místo závěrečným utkáním přišel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:30.