Hellas Verona – AS Řím 0:1 (kon.) | Atalanta BC – Chievo 1:0 (kon.) | Bologna – Fiorentina 1:2 (kon.)
Udinese – AC Milán 1:1 (kon.) | Juventus – Sassuolo 7:0 (kon.) | Cagliari – Spal 2:0 (kon.)
Benevento – Neapol 0:2 (kon.)
Cagliari Calcio
2:0 (1:0)
Spal
Neděle 04.02.2018, 15:00 • Sardegna Arena, Cagliari • Italská Serie A • 23. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:57:17)

Sledovali jsme hodně bojovné utkání, které nakonec ovládli domácí. Nutno dodat, že zaslouženě, aktivita hostů byla tak maximálně po vápno soupeře, nějakou šanci si fotbalisté Spalu vypracovat v podstatě nedokázali a ligový nováček tak z Cagliari odjíždí s prázdnou.

90+5

90+2
    Z rohového kopu se hosté prosadit nedokázali, ale jsou znovu u míče a znovu na polovině Cagliari.

90+1
    Žlutou kartu dostává Leandro Castán (Cagliari Calcio).

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, ale nikoliv zápasu, sudí nastavuje pět minut.

88
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Daniele Dessena.

86
    Přízemní přihrávka z pravé strany míří do vápna Cagliari, Alessio Cragno jde do souboje a míč vyráží.

85
    Žlutou kartu dostává Luca Cigarini (Cagliari Calcio).

85
    Luca Ceppitelli (Cagliari) fauluje na své polovině, to znamená jediné – volný kop pro Spal.

84
    Defenziva Cagliari odkopává míč až k půlící čáře, hosté se snaží něco vymyslet.

82
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Francesco Vicari, přichází Pasquale Schiattarella.

81
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Artur Ionita.

80
    Posledních deset minut a zdá se, že o vítězi je rozhodnuto, hosté prohrávají již o dva góly a nyní jsou navíc pod tlakem.
    78. Marco SAU - 2:0

78
    Cagliari právě vstřelilo branku!
    Další pěkná akce domácích, kdy se po volném kopu dostal ve vápně k hlavičce Ceppitelli, ten poslal míč hlavou na místo pokutového kopu, odkud Leandro Castán krásnou patičkou našel MARCO SAUA, jež z hranice malého vápna prostřelil brankáře Spalu.

76
    Útočný faul domácích, kteří se nyní musí bleskově vracet zpět, hosté jdou dopředu.

75
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Marco Sau.

73
    Diváci pískají, domácím se totiž přestalo dařit, Cagliari lehce ztrácí míče.

71
    Probíhá poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu, sledujeme vyrovnaný fotbal, dočkají se hosté vyrovnávacího gólu?

69
    Spal se pomalu dostává na polovinu Cagliari, ale postup hostujícího týmu se vzápětí zastavil, zpětná přihrávka.

68
    João Pedro dos Santos Galvão (Cagliari) fauluje u půlící čáry, míč tak získávají hosté.

67
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Viviani, přichází Alberto Paloschi.

66
    Spal stále na útočné polovině, míč ale opět končí v autu.

65
    Míč letí do autu, hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře.

64
    Domácí ani moc neprotestovali, sudí si vše ověřil na videu a gól správně neuznal.
    62. João Pedro dos Santos Galvão (Cagliari) skóruje, ale gól pro předchozí ofsajd neplatí.

62
    João Pedro dos Santos Galvão (Cagliari) dopravil míč do branky, po krásné akci domácích, kdy Luca Cigarini přihrál na levou stranu na Fariase, který zpětnou přihrávkou našel právě Joaa Pedra, jež poté prostřelil brankáře Spalu. Nicméně gól neplatí, protože přihrávka Cigariniho na Fariase byla do ofsajdu.

62
    Mirco Antenucci (Spal) fauluje v souboji o míč a hrát tak mohou na vlastní polovině domácí.

61
    Luca Ceppitelli (Cagliari) zezadu přistoupil k protihráči, ten padá, ale není to faul.

60
    Hodina hry za námi, aktivita hostujícího týmu polevila, nyní se opět více do hry dostávají i domácí, kteří hájí těsné vedení.

59
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Mattiello, přichází Filippo Costa.

58
    Žlutou kartu dostává Francesco Vicari (Spal).

57
    Alessio Cragno (Cagliari) musel zasáhnout po střele Floccariho zpoza vápna.

56
    Nyní je Mirco Antenucci (Spal) faulován na polovině Cagliari, hosté budou rozehrávat volný kop.

55
    Hosté napadají rozehrávku, ale je pískán útočný faul.

54
    Mirco Antenucci (Spal) sprintuje za nákopem na levou stranu, ale míč nestihne na hrací ploše, autové vhazování domácích.

53
    Luca Cigarini (Cagliari) zkouší střelecké štěstí ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale míří pouze nad branku Spalu.

52
    Domácí se stále nedokázali dostat přes půlící čáru.

51
    Cagliari pod tlakem při vlastní rozehrávce, hosté aktivně napadají.

50
    Žádné nebezpečí pro branku Cagliari, Alessio Cragno (Cagliari) může rozehrávat.

49
    Hosté aktivnější v úvodu druhého poločasu, nyní Spal vybojoval rohový kop.

47
    Ofsajdem končí útočná akce hostů, kterou Mirco Antenucci zakončil střelou vedle branky Cagliari.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

První poločas ovládli domácí, kteří díky gólu Cigariniho vedou 1:0. Spal se nedokázal dostat do blízkosti vápna v podstatě po celou dobu, hosté jsou tedy zatím výrazně pasivnější.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2
    Statistika držení míče – 56% : 44%.

45+1
    Hned tři minuty nastavil hlavní sudí nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45
    Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, domácí drží míč u půlící čáry.

43
    Federico Viviani (Spal) zůstává na trávníku, další hráč hostujícího týmu, který musí být ošetřován přímo na trávníku.

41
    Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí jsou aktivnější a po zásluze vedou, hosté ještě branku Alessia Cragna neohrozili.

40
    Diego Farias (Cagliari) si seběhl do vápna Spalu, kam mířil centr, ale k míči Fariasovi zhruba metr scházelo.

39
    Míč tedy získávají hosté, kteří rozehrávají v blízkosti středového kruhu.

38
    Ošetřovaným je Francesco Vicari (Spal), který se nyní již zvedá a odchází v doprovodu lékaře týmu za postranní čáru.

37
    Jeden z hráčů Spalu musí být ošetřován na trávníku, nyní se tedy nehraje.

35
    Cagliari je opět na polovině Spalu, hosté se urputně brání.
    34. Luca CIGARINI - 1:0

34
    LUCA CIGARINI se trefil krásně z nějakých třiceti metrů, kdy se jeho rána odrazila od tyče za záda bezmocného Alexe Mereta.

33
    Do autu nyní zahráli domácí, jeden z hráčů Cagliari totiž zůstává na polovině Spalu na trávníku.

32
    Alessio Cragno (Cagliari) si musí pospíšit s rozehrávkou od vlastní branky, povedlo se.

31
    Cagliari opět kombinuje na útočné polovině, Spal je pod tlakem.

30
    Je za námi první půl hodiny hry a stále čekáme na první gól, před okamžikem k němu byli blízko domácí, ale gólman Spalu dobře a včas zasáhl.
    28. Paolo Faragò (Cagliari) hlavičkuje a gólman Spalu musí míč vyrážet nad branku

28
    První zajímavá šance zápasu, kdy po centru z levé strany hlavičkuje ze stoje Paolo Faragò (Cagliari) a míč padal z výšky pod břevno, ovšem pozorný gólman Alex Meret ho dokázal vytěsnit nad branku.

27
    Cagliari na útočné polovině, domácí se snaží roztáhnout hru do stran.

25
    Žlutou kartu dostává João Pedro dos Santos Galvão (Cagliari Calcio).

24
    Cagliari s míčem na vlastní polovině.

22
    Pískot diváků provází závěr útočné akce domácích, po rohovém kopu, kdy se opět ani nevystřelilo na branku hostů.

21
    Další rohový kop pro Cagliari, domácí rozehrají z pravé strany.

20
    Ani Spalu se ale z rohového kopu prosadit nepodařilo, domácí odehráli míč do bezpečí.

19
    Rohový kop pro hostující tým, rozehrává se z pravé strany.

18
    V osmnácté minutě se domácí osmnáctka a před okamžikem žlutou kartou oceněný Nicoló Barella dostala ke střele, ale míč míří vedle branky Spalu.

17
    Útočná snaha domácích končí faulem na Felipeho, který se těžce zvedá z trávníku, faulující Nicoló Barella dostává za tento zákrok žlutou kartu.

16
    Alessio Cragno (Cagliari) rozehrává od vlastní branky, Farias zpracovává pas na pravém křídle.

15
    Nepřesným centrem na levou stranu končí útočná akce hostů.

14
    Až na polovinu soupeře odkopává obránce Felipe (Spal).

13
    Další roh pro Cagliari, domácí tentokrát rozehrávají z levé strany a ani tentokrát branku Spalu ohrozit nedokázali.

12
    Hosté odvrací na roh, domácí budou rozehrávat tentokrát z pravé strany.

12
    Volný kop Cagliari, domácí rozehrávají z levé strany, u vápna Spalu.

11
    Utkání zatím provází množství faulů, nelze se divit již dvěma karetním trestům.

9

8
    Žlutou kartu dostává Federico Mattiello (Spal).

6
    První útočná akce Spalu končí faulem, domácí gólman Cragno tak může vykopávat od své branky.

4
    Z levé strany rozehráli domácí rohový kop, gólman Alex Meret (Spal) vyráží mimo branku.

3
    Cagliari má autové vhazování z levé strany, míč letí do vápna, hosté odvrací na roh.

2
    Diego Farias (Cagliari) hned v úvodu zápasu prokázal svou dravost, když se z levé strany dostal do vápna, kde mu ale uskakuje míč.

1

Před výkopem ještě minuta ticha.

Cagliari Calcio: Cragno – Andreolli, Ceppitelli, Castán – Faragò, dos Santos Galvão, Cigarini, Barella, Padoin – Farias – Pavoletti.
    Náhradníci: Rafael, Crosta – Dessena, Cossu, Giannetti, Ionita, Romagna, Lykogiannis, Sau, Deiola, Han, Caligara.

Spal: Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Grassi, Viviani, Mattiello – Kurtić, Antenucci – Floccari.
    Náhradníci: A. Gomis, Marchegiani – Šimić, Bonazzoli, Väisänen, Vitale, Everton Bilher, Schiattarella, F. Costa, Paloschi, Dramé.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Manganelli.

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SPAL
    Letošní nováček italské nejvyšší soutěže poznává na vlastní kůži sílu nejlepších italských týmů. V září a říjnu loňského roku Spal prohrál sedm z osmi ligových duelů a to ho nemilosrdně vrhlo do boje o záchranu. Tam se spal drží stále drží naděje na záchranu, ale chce to co nejrychleji začít sbírat body. Možné zlepšení naznačila zatím dvě odehraná kola v jarní části ligy, kdy nejprve Spal bodoval v Udinese (1:1) a poté stejným výsledkem uhrál domácí souboj s favorizovaným Interem.

CAGLIARI CALCIO
    Soubojem dvou týmů, kterým se v poslední době nedaří, dal by se nazvat souboj Cagliari a Spalu. Domácí jsou na tom alespoň trochu lépe, když se zatím s bodovým ziskem jedenadvaceti bodů drží nad sestupovými příčkami. Bilance z posledních kol ale příznivá vůbec není – z posledních devíti ligových zápasů pouze jedno vítězství, šest vybojovaných bodů a pět porážek.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání italské Serie A, v němž CAGLIARI CALCIO přivítá na svém trávníku SPAL 2013.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.