Pov. Bystrica – Nové Zámky B 10:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 0:3 (kon.) | Prešov Penguins – Osmos Bratislava 3:2 (kon.)
Topoľčany – Trnava 12:0 (kon.) | Skalica – Dubnica nad Váhom 7:2 (kon.)
konec
HK Spišská Nová Ves
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce
sk Středa 07.02.2018, 18:001. liga (SR) • 44. kolo
Předzápasové kurzy: 6.92 7.5 1.2
Partner:
   
  Zápas dvoch tímov z Východu tak končí zaslúženou výhrou hosťujúcich Michaloviec, ktoré zvíťazili rozdielom troch gólov. O prvý gól sa postaral ešte v prvej tretine dobre hrajúci Halás, aby sa hneď potom dostal do možnosti Jokeľ, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku Piataka. Rovnaká dvojica hrala hlavnú rolu aj pri treťom góle, keď krížnou prihrávkou našiel spomínaný Piatak Olivera Jokeľa. Domáci mali viacero príležitosti na zníženie stavu, ale ani hromada presiloviek na vstrelenie gólu nestačila.

  Ja ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:01:51)
   
  Štatistiky stretnutia:

  Strely na bránku: 17:34
  Vylúčenia: 3:8
  Trestné minúty: 6:16
  Využité presilovky: 0:1
  Najlepší hráč stretnutia: Oliver Jokeľ
   
  Koniec zápasu.
   
  59:32
  Domáci v plnom počte.
   
  59:01
  Minúta dokonca tohto stretnutia.
   
  58:10
  Aj hosťujúci tím z Michaloviec však bude toto stretnutie zrejme už len dohrávať, pretože žiadny výrazná aktivita v tejto presilovke sa nekoná.
   
  57:32
  Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Svitana – 2 min.).
   
  57:16
  Nadvakrát teraz preveril Trenčana aktívny Chmeľ, ale ani jeden z týchto pokusov neskončil v sieti súpera. Gólu od domáceho celku sa teda dnes zrejme nedočkáme.
   
  56:38
  Hostia v plnom počte.
   
  56:02
  Výborná strieľaná prihrávka od Zwicka našla pred bránkou osamoteného Ľubomíra Knižku, ale ten jemným tečom nedokázal prekonať dobre postaveného Trenčana.
   
  55:10
  Spišiaci tak majú možno poslednú možnosť v zápase vstreliť aspoň čestný gól a prekaziť tak Trenčanovi čisté konto.
   
  54:38
  Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min.).
   
  54:37
  Valečko tvrdo zrazil k zemi jedného z hráčov domácich a hra je teda prerušená. Či sa bude vylučovať zistíme v nasledujúcich minútach.
   
  54:00
  Naopak po strate puku zaútočili hostia a Spišiaci môžu byť radi, že si v tomto prípade nevrazil puk do vlastnej siete vracajúci sa Bdžoch.
   
  53:00
  Hráči Spišiakov sa však počas celej presilovky nedokázali dostať ani do vlastného útočného pásma a tím z Michaloviec sa bráni bez akýchkoľvek problémov.
   
  51:38
  Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
   
  50:54
  Následne strieľal spoza obrancu Toma, ale jeho skrytý pokus pokryl spoľahlivý Surák.
   
  49:17
  Dukla Michalovce dala gól!
  A hostia zrejme tretím gólom aj potvrdzujú svoj dnešný zaslúžený trojbodový zisk. V situácií dvaja na dvoch našiel krížnou prihrávkou Piatak osamoteného OLIVERA JOKEĽA, ktorý z prvej prestrelil Suráka a dáva svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Piatak, Mašlonka.

  Rastislav Štrauch

  Branky a nahrávky: 16. Halás (Valečko, Cútt), 19. Jokeľ (Piatak, Kolba), 50. Jokeľ (Piatak, Mašlonka)


  HK Spišská Nová Ves: Surák (Pajpach) – Vantroba, Forrai, Knižka, Bdžoch, Leško, Turan, Romaňák – Štrauch, Koky, Lesňák – Zwick, Nagy, Chmeľ – Halász, Raáb, Miškovec, Svitana, Derkin.
  HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Valečko, Meliško, Kolba, Korenko, Rusina, Balko, Mesaroš – Solomonchak, Cútt, Halás – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Fajčák – Banovský, Toma, Hamráček.

  Rozhodčí: R. Vojtek – M. Znak, Ľ. Šoltés.