Motor ČB – Vsetín | 4:2 (kon.) | | | Kadaň – Benátky n/J | 3:5 (kon.) | | | Prostějov – Frýdek-M. | 7:2 (kon.) |
Havířov – Třebíč | 3:0 (kon.) | | | Slavia – Ústí n/L | 3:5 (kon.) | | | Litoměřice – K. Vary | 0:4 (kon.) |
Přerov – Kladno | 2:1 (kon.) |
Buffalo – Anaheim | 3:4 (po pr.) | | | Pittsburgh – Vegas | 5:4 (kon.) | | | Carolina – Philadelphia | 1:2 (po pr.) |
Columbus – Washington | 2:3 (kon.) | | | Ottawa – New Jersey | 5:3 (kon.) | | | Detroit – Boston | 2:3 (kon.) |
Florida – Vancouver | 3:1 (kon.) | | | St. Louis – Minnesota | 2:6 (kon.) | | | Winnipeg – Arizona | 4:3 (kon.) |
Chicago – Calgary | 2:3 (kon.) | | | Colorado – San Jose | 3:1 (kon.) |
Most – Trutnov | 0:5 (kont.) | | | Jablonec n/N – Vrchlabí | 8:4 (kon.) | | | Šumperk – Kopřivnice | 6:1 (kon.) |
SHK Hodonín – Nový Jičín | 6:5 (kon.) | | | Opava – Val. Meziříčí | 4:1 (kon.) | | | David Servis – Tábor | 5:1 (kon.) |
Mor. Budějovice – Klatovy | 4:1 (kon.) | | | Havlíčkův Brod – Žďár n/S | 3:1 (kon.) | | | Písek – Kolín | 3:5 (kon.) |
Pelhřimov – Nymburk | 1:4 (kon.) | | | Sokolov – Řisuty | 7:2 (kon.) | | | Dvůr Králové n. L. – Bílina | 7:1 (kon.) |
Jihlava – Vítkovice | 4:2 (kon.) |
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš | 6:1 (kon.) | | | Košice – Nové Zámky | 3:2 (2:0 po s.n.) | | | Nitra – Poprad | 3:2 (kon.) |
Žilina – Detva | 4:5 (po pr.) | | | Trenčín – Zvolen | 1:3 (kon.) |
Pov. Bystrica – Nové Zámky B | 10:2 (kon.) | | | Spišská N. Ves – Michalovce | 0:3 (kon.) | | | Prešov – Osmos Bratislava | 3:2 (kon.) |
Topoľčany – Trnava | 12:0 (kon.) | | | Skalica – Dubnica | 7:2 (kon.) |
Frýdek-M. "B" – Poruba "B" | 2:6 (kon.) | | | Nový Jičín B – H. Benešov | 3:7 (kon.) | | | Litomyšl – Chrudim | 4:3 (kon.) |
Choceň – Hlinsko | 3:4 (kon.) | | | Chotěboř – Moravská Třebová | 1:5 (kon.) | | | Neratovice – Flyers Hockey team | 2:1 (kon.) |
Světlá nS – Česká Třebová | 3:2 (kon.) |
konec
HC Slavia Praha
3:5
(1:1, 0:2, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Michal Toman
Branky a nahrávky:
11. Šmerha (Račuk, Barák), 44. Nedvídek (Kasík, A. Růžička), 44. M. Kadlec (Kubica) – 12. Pšenička (M. Vágner, Weinhold), 27. Severa (D. Merta, Davídek), 30. Pšenička (Melka), 47. Smolka (Krliš, Gengel), 49. Davídek (D. Merta, Severa)
Rozhodčí: Kostourek, Škrobák – Beneš, Štofa
Diváci: 712
Neproměněná penalta:
HC Slavia Praha:
Frodl (49. Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – M. Kadlec, Račuk, Z. Doležal – L. Krejčík, Šagát, Šmerha – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.
Náhradníci:
Trenér:
HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – D. Merta (A), Severa, Davídek – Melka, Pšenička, L. Volf – Gengel (A), Krliš, Smolka – Navarra, Najman, Macek.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – D. Merta (A), Severa, Davídek – Melka, Pšenička, L. Volf – Gengel (A), Krliš, Smolka – Navarra, Najman, Macek.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Kostourek, Škrobák – Beneš, Štofa
Diváci: 712
Slovan znovu odskakuje na dvě branky. Merta vyslal do úniku MILANA DAVÍDKA, který si potáhl kotouč až na levý útočný kruh a z něj exkluzivní ranou vymetl bližší šibenici Frodlovy svatyně. Asistence: David Merta a Jiří Severa.
Slovan se vzápětí opět dostává do vedení! Bývalý slávista Krliš vyřešil přečíslení dvou proti jednomu exkluzivním pasem na brankoviště před odkrytou klec na PAVLA SMOLKU a ten už se nemýlil. Asistence: Václav Krliš a Ladislav Gengel.
To je neskutečné, Slavia bleskově vyrovnává! MARTIN KADLEC si najel s pukem do útočné třetiny podél pravého mantinelu a na kruhu napřáhl ke střele, která prošla hostujícímu brankáři Dlouhému až do sítě. Asistence: Zdeněk Kubica.
Slavia snižuje na rozdíl jediné branky! Po vyhraném vhazování si na modré čáře předali kotouč Růžička s Kasíkem a druhý jmenovaný potom vypálil. Jeho ránu sice ještě Dlouhý vyrazil, ale jen před sebe, kde stál osamocený LUKÁŠ NEDVÍDEK, který se nemýlil. Asistence: Jaroslav Kasík a Antonín Růžička.
Další třetina začne přibližně v 19:39.
Hosté už vedou o dvě branku a zasloužil se o to TOMÁŠ PŠENIČKA. Ten ujel do přečíslení spolu s Melkou a druhý jmenovaný mu nabil na mezikruží. Do odkryté sítě už potom střelec zamířil bez potíží. Asistence: Antonín Melka.
Ústí početní výhodu bleskově využívá a poprvé v utkání vede! Merta našel na středu útočné třetiny JIŘÍHO SEVERU, jehož pumelice z první zaplula až do sítě. Asistence: David Merta a Milan Davídek.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Je vyrovnáno! Slovan rozehrál početní výhodu výborně a hezkou akcí ji i zakončil. Vágner obdržel kotouč u levého mantinelu, podíval se po spoluhráčích a následně vybídl křižnou přihrávkou ke skórování TOMÁŠE PŠENIČKU, který trefil odkrytou svatyni domácích. Asistence: Martin Vágner a Martin Weinhold.
Máme tu první gól zápasu a mají ho na svědomí aktivnější domácí! Račuk si všiml na útočné modré volného TOMÁŠE ŠMERHY, kterého vyslal dobrou přihrávkou do samostatného úniku. Svůj nájezd potom vyřešil mladý slávista exkluzivně, když vymíchal Dlouhého a bekhendem zavěsil kotouč pod víko. Asistence: Marek Račuk a Jindřich Barák.
HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – M. Kadlec, Račuk, Z. Doležal – L. Krejčík, Šagát, Šmerha – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.
HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – D. Merta (A), Severa, Davídek – Melka, Pšenička, L. Volf – Gengel (A), Krliš, Smolka – Navarra, Najman, Macek.
Rozhodčí: Kostourek, Škrobák – Beneš, Štofa.
HC Slovan Ústí nad Labem
Slovan je na tom v tabulce hůře než jeho dnešní soupeř. Za 46 odehraných klání nasbírali Severočeši celkem 59 bodů, jsou dvanáctí a na postup do play-off jim schází bodů 11. To sice ještě není nedostižná ztráta, ale v posledních zápasech základní části se budou muset Ústečtí hodně ohánět. V minulém kole si ovšem Slovan vyšlápl na Litoměřice, které na domácím ledě porazil 3:1. Na duel se Slavií jsou tedy Severočeši dobře naladěni.
Statistikám ústeckého mužstva vládne útočník a také bývalý slávista Daniel Vrdlovec. Ten nasbíral za 37 zápasů úctyhodných 36 kanadských bodů za 13 gólů a 23 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Slovanu je David Bernad, jenž nastoupil do 36 utkání a zaznamenal v nich 25 bodů za 4 branky a 21 gólových nahrávek. Brankoviště Ústeckých hájí Martin Volke, který má 91,76% úspěšnost zákroků.
Poslední zápasy:
Karlovy Vary – Ústí n/L 5:1
Ústí n/L – Kladno 6:0
Ústí n/L – Přerov 1:2sn
Ústí n/L – Litoměřice 3:1
Vzájemné zápasy v letošní sezoně:
Ústí n/L – Slavia 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Melka (Roubík, Husák) – 43. Šafránek (M. Kadlec, Šagát), 52. Kubica (J. Drtina, Šagát)
Slavia – Ústí n/L 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. M. Kadlec (Šagát, M. Ondráček), 9. Endál (Nedvídek, L. Krejčík), 12. Kubica (Šafránek, Jankovský), 22. Kubica (Šafránek, Jankovský), 24. Endál (L. Krejčík, J. Holý), 30. Šagát (M. Kadlec, M. Ondráček), 36. Barák (Endál, Nedvídek), 53. Jankovský (Barák) – 49. D. Merta (Mlčoch, Husák)
Ústí n/L – Slavia 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Smolka (Roubík, Melka), 40. Vrdlovec (Husák, Merta) – 3. Z. Doležal (Endál, Kolařík), 33. L. Krejčík (Šafránek), 37. Barák (Kasík, Šafránek), 39. Nedvídek (Šmíd, Endál), 59. Račuk (J. Holý)
HC Slavia Praha
Sešívaným patří v tabulce WSM Ligy prozatímní čtvrtá příčka, když za 46 odehraných utkání nasbírali celkem 83 bodů. Pražanům výrazně pomohla nedávná dlouhá vítězná série, kterou natáhli až na sedm výher v řadě. V minulém kole však červenobílí o bodovou šňůru přišli. Na venkovním ledě totiž nevstřelili v derby dvou Slavií Třebíči ani branku a prohráli 0:2. V duelu s Ústím se tedy bude chtít tým trenérů Milana Razýma a Jana Srdínka opět dostat na vítěznou vlnu.
Hlavním tahounem by měl být útočník David Šafránek, jenž nastoupil do všech klání svého týmu a nasbíral celkem 32 kanadských bodů za 9 branek a 23 asistencí. Obranným řadám pražské Slavie kraluje i přes dlouhou pauzu Jiří Drtina. Ten zaznamenal ve 35 startech 9 gólů a na 19 branek nahrál. V brance sešívaných potom kraluje Dominik Frodl, jehož úspěšnost zákroků činí úctyhodných 93,11 %.
Poslední zápasy:
Slavia – Kadaň 7:1
Frýdek-Místek – Slavia 1:3
Slavia – Vsetín 5:4
Třebíč – Slavia 2:0