Olomouc – Pardubice 5:3 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 08.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 49. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:25:31)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Olomouc – 8 (39)
    Pardubice – 7 (21)

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Joradnn Perret a Petr Strapáč.

V dramatické třetí třetině strhli vedení na svou stranu domácí, když kotouč za Kacetla dorazil Strapáč. Dynamo bylo na konci v tlaku, pokusilo se o vyrovnání při power play, to se mu nepodařilo, navíc pátý gól domácích vstřelil Irgl. Kohouti si tak připisují tři body do extraligové tabulky.

59:45 Zbyněk IRGL - 5:3

59:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc si pojišťuje vítězství, když prázdnou brankou trefil ZBYNĚK IRGL. Asistence: Vilém Burian.

59:24
    Eberle dostává puk do útočné třetiny, kde o něj přichází.

59:12
    O puk se bojuje za Falterovou brankou.

58:48
    Kacetl znovu opouští svou svatyni.

58:38
    Beran na hranici brankoviště vypíchl kotouč směřující do branky. Následně naboural do brankové konstrukce. Následuje vhazování v útočném pásmu domácích, Kacetl musí znovu do branky.

58:17
    Ondrušek nyní netrefil prázdnou branku.

58:03
    Pardubice začínají od své branky.

57:40
    Irgl se po vhazování dostal ke kotouči, ale raději ho poslal jen do středního pásma odrazem o mantinel.

57:36
    Kacetl zůstává na střídačce!

57:36
    Oddechový čas pro tým Pardubic.

57:36
    Staněk posílá skákavý puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Faltera.

57:12
    Knotek drží puk v útočném pásmu, zatímco jeho spoluhráči střídají.

Dnešní utkání sleduje 4141 diváků.

56:42
    Pardubicím je odpískáno zakázané uvolnění.

56:20
    Irgl nahazuje puk do středního pásma, kde ho sbírá Kacetl.

55:56
    Trončinský rozjíždí další akci hostů.

55:22
    Knotek prověřil Kacetlovu pozornost střelou ze středního pásma.

55:07
    Puk po teči skončil na střídačce domácích.

54:55
    Dynamo přidává na obrátkách.

54:36
    Rolinkova rána zdaleka proletěla kousek od Falterovy levé tyčky.

54:14
    Irgl se vydal dopředu, ač tísněn obráncem, dokázal zakončit, Kacetl si na jeho bekhend počkal.

53:45
    Perret v rychlém protiútoku hledal křižnou přihrávkou Poulíčka, ale marně.

53:27
    Strapáč vystihl rozehrávku hostů a posílá puk Irglovi.

53:13
    Ondruškovy dvě tvrdé rány za Kacetlem neskončily.

52:35
    Puk získaly Pardubice a mohou jít dopředu.

52:15
    Za Kacetlovou brankou klubko hráčů bojuje o puk.

51:44
    Holcova rána zpoza obránce nebyla vůbec přesná.

51:19
    Pět hráčů bojovalo u mantinelu o puk, domácím se podařilo kotouč vypíchnout dostředního pásma.

50:40
    Laš vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, následuje vhazování před Falterem.

50:03
    Nyní se Falter zapotil při střelách Rolinka a Čáslavy.

49:38
    Marosz prokličkoval mezi třemi protihráči, čtvrtý už byl nad jeho síly.

48:57
    Domácí nerozehráli přesně, puk se odrazil k Hrabalovi, jeho pumelice prosvištěla okolo branky.

48:27
    Eberleho střela od modré čáry byla vytečovaná do ochranné sítě.

48:10
    Vstřelená branka nalila Kohoutům krev do žil a ti se nyní tlačí před Kacetla.

47:48
    Ostřížek na druhé straně nemířil přesně, ale Kacetl si lapačkou puk našel a podržel.

47:35
    Rolinkova střela po vhazování byla zblokovaná.

47:31
    Kohouti se znovu dostali do ofsajdu.
    47:24 Petr STRAPÁČ - 4:3

47:24
    Domácí se dnes již potřetí dostávají do vedení. Kacetl dokázal dvě rány vyrazit, na ránu PETR STRAPÁČE však byl již krátký. Asistence: Vilém Burian, Zbyněk Irgl.

47:00
    Znovu se domácí tým provinil postavením mimo hru.

46:43
    Knotek už už ujížděl sám na branku, ale kotouč se mu špatně odrazil a domácí útočník se do šance nedostal.

45:54
    Staněk nahazuje do útočné třetiny, zde kotouč sbírá Dynamo.

45:50
    Ostřížek byl příliš netrpělivý při přechodu do útočného pásma a je z toho ofsajd.

45:16
    Mojžíš zavezl puk do útočného pásma. Zde byl však sám, neboť spoluhráči střídali, a o puk přišel.

44:31
    Falter si málem srazil do branky kotouč odražený od zadního mantinelu.

44:20
    Hostům je odpískán úmyslný ofsajd.

44:13
    Po vhazování se k puku dostal Kaut, Falter dokázal kotouč vykopnout pravým betonem.

44:06
    Kautovu střelu z pravého kruhu vytečovali domácí obránci do ochranné sítě.

43:54
    Před Falterem zůstal ležet Treille a rozhodčí přerušují hru, útočník hostů za pomoci spoluhráčů odjíždí z ledové plochy.

43:38
    Rána Sachy Treille byla zblokovaná.

43:10
    Domácím se nepodařilo proniknout do útočného pásma – Ostřížkova klička na modré čáře způsobila ofsajd.

42:46
    Sýkora po přechodu do útočné třetiny poslal bekhendem puk na branku, Falter pomalu putující kotouč drží.

42:35
    Boyko přebral puk v ofsajdové pozici, a proto následuje vhazování ve středním pásmu.

42:11
    Na začátku třetí třetiny se hraje opatrný hokej, kdy si oba týmy hlídají střední pásmo.

41:36
    Herman nabil Ostřížkovi, jeho ránu Kacetl vykopl betonem.

41:13
    Lukáš Galvas sbírá puk za svou brankou a rozehrává.

40:23
    Sýkora připravil Eberleho o kotouč, domácí útočník zvládl svou chybu napravit a Falter nemusel zasahovat.

40:10
    Hosté se při přechodu modré čáry dostali do ofsajdu.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Olomouc – 14 (31)
    Pardubice – 5 (14)

Stejně jako po první třetině svítí na tabuli nerozhodné skóre. Domácí poslal v přesilové hře do vedení kapitán Vyrůbalík, za Dynamo vyrovnával rovněž kapitán – Rolinek. Strhne některý z týmů ve třetí třetině vedení na svou stranu? To se dozvíme přibližně od 19:45.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Puk z Mojžíšovy hokejky po teči zamířil až na tribunu, následuje vhazování ve středním pásmu.

39:40
    Pardubičtí si nerozuměli při rozehrávce a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

39:32
    Mojžíš nadvakrát rozehrává kotouč.

39:11
    Kacetl drží puk po Ostřížkově bekhendovém nahození.

38:54
    Hosté hrají v plném počtu.

38:45
    Staněk od modré trefil pouze protihráče a Dynamo se osvobozuje.

38:34
    Na Strapáčův pokus z pravého kruhu Kacetl viděl a puk kryje.

38:29
    Irglova střela byla zblokovaná.

38:06
    Hosté se osvobozují.

37:59
    Po Galvasově střele puk před Kacetlem neúspěšně doráželi Irgl s Burianem.

37:36
    Při další střele Marek Laš zlomil hůl, plachtící kotouč drží brankář hostů.

37:25
    Lašova střela ke Kacetlovi neprošla.

37:02
    Wishartovi se nepodařilo vyhodit a Olomouc drží útočné pásmo.

36:54
    Nyní byl Tomášek (PCE) v napadání až příliš aktivní a od rozhodčích dostává dvě minuty za hákování.

36:43
    Aktivní napadání hostů dělá domácím problémy.

36:27
    Falter kryje pod lapačkou pomalu klouzající puk nahozený od Rolinka.

35:47
    Holec dostal přihrávku na vrchol kruhů, puk si však nejprve zpracovával, a tak se Kacetl stihl přesunout.

35:27
    Trončinský vysokým obloučkem nahazuje do útočného pásma a odjíždí na střídačku.

34:54
    Irglova střela od modré čáry byla zablokovaná.

34:35
    Další ránu staršího z Galvasů kryje Kacetl v lapačce.

34:29
    Lukáš Galvas svou střelou od modré čáry trefil pouze Knotka.

34:25

34:15
    Nyní se ani jednomu z týmů nedaří přechod do útočného pásma.

33:39
    Olomouc se po delší době dostala do útočného pásma, ale Kacetl si s jejími pokusy poradil.

33:07
    Irglova střela postrádala přesnost.

32:34
    Vyrůbalíkovu rozehrávku ve vlastním pásmu vystihl Tomášek, této výhody však nedokázal využít.

32:24
    Treille protečoval do útočného pásma.

32:07
    Akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

31:59
    Kacetl raději drží puk před dojíždějícím Eberlem.

31:34
    Rolinek po obkroužení branky vypálil, mířil však mimo tři tyče.

31:00
    Po Duškově střele za Falterem zazvonila branková konstrukce!

30:16
    Trončinský nahazuje z červené čáry vysokým obloučkem na Faltera, ten kotouč vyklepal z lapačky a rozehrává.

29:50
    Dynamo má nyní více ze hry, Kohouty jako by inkasovaný gól zaskočil.
    28:55 Tomáš ROLINEK - 3:3

28:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice znovu vyrovnávají skóre. Po krátkém tlaku se kotouč dostal až TOMÁŠI ROLINKOVI, který střelou z levého kruhu posílá puk za Faltera. Asistence: Rostislav Marosz.

28:30
    Boyko trefil skákavý kotouč před brankou, puk však zamířil nad svatyni domácíh.

27:49
    Boyko si v útočné třetině neporozuměl se spoluhráči a Kacetl vystartoval daleko z branky, aby se jeden z olomouckých hráčů nedostal do samostatného úniku.

27:19
    Domácí nyní nemohli do útočné třetiny, aby se nedostali do ofsajdu.

26:59
    Hrabalovu ránu od modré čáry Falter vyrazil.

26:15
    Treille se s pukem dostává do točného pásma.

25:15
    Falter v poslední chvíli sklapl betony proti střele Trončinského.

24:56
    Ani další rána z hole Sýkory nebyla přesná.

24:34
    Marosz chtěl před brankou ještě přihrávat, jeho záměr vystihl jeden z obránců.

24:18
    Střela Sýkory od modré čáry nebyla přesná.

24:05
    Pardubice drží pásmo a kombinují.

23:50
    Dynamo si zahraje svou první přesilovou hru, Ondrušek (OLO) obdržel dvě minuty za podražení.
    23:35 Martin VYRŮBALÍK - 3:2

23:35
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru! Po vhazování se kotouč dostal k MARTINU VYRŮBALÍKOVI, který si ho podržel, sjel si blíže k brance a přesnou ranou k levé tyči posílá svůj tým znovu do vedení. Asistence: Jan Jaroměřský, Jan Eberle.

23:29
    Druhá přesilová hra pro domácí, Wishart (PCE) si odsedí dvě minuty za podražení.

23:20
    Olomouc si svou aktivitou vynutila přesilovou hru, zatím hraje ve výhodě.

22:57
    Na druhé straně poslal střelu z pravého kruhu Holec, Kacetl s přehledem chytá.

22:39
    Dušek přešel s kotoučem na holi přes celé kluziště a bekhendem zakončil, jeho pokus ale nebyl přesný.

22:18
    Burian sám přešel do útočného pásma a vypálil, Hrabal kotouč vyrazil vysoko do ochranné sítě.

21:47
    Jakub Galvas zkusil překvapit Kacetla po objetí branky, ale muž v masce si kotouč pohlídal.

21:39
    Tentokrát na nápřah Lukáše Galvase brankář hostů viděl a kotouč kryje ve výstroji.

21:28
    Střelu Lukáše Galvase tečoval Burian, Kacetl pouze vyrazil.

20:59
    Tomášek zaváží puk do útočné třetiny.

20:11
    Eberle promáchl dorážku před zpola odkrytou brankou po Knotkově střele.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Olomouc – 17
    Pardubice – 9

Na olomouckém zimním stadionu jsme sledovali poměrně vyrovnanou první třetinu, ve které padly dva góly na obou stranách. Olomouc šla do vedení, ale Dynamo velmi rychle díky dvěma gólům Perreta otočilo skóre. Domácí hráče nastartovala přesilová hra a v šestnácté minutě vyrovnali. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Kaut s Poulíčkem se na hranici brankoviště snažili poskakující kotouč dostat za Faltera, ale neúspěšně.

19:45
    Skladaný protečoval do útočného pásma a Kacetl raději schovává puk pod lapačku před dojíždějícím Hermanem.

19:15
    Strapáčovu střelu z vrcholu kruhů dokázal vracející se hráč vytečovat až do ochranné sítě.

18:53
    Svoboda protečoval do útočného pásma a žene se dopředu.

18:35
    Laš zkusil vystřelit z velkého úhlu, kotouč minul branku.

18:07
    Pardubice chtěly rychle rozehrát, avšak zastavuje je postavení mimo hru.

17:44
    Perret si brousil zuby na třetí branku, když vložil svou hůl do Wishartovy střely, Falter se štěstím puk vyrazil.

17:26
    Dušek s Kautem aktivně forčekovali a vybojovali v útočném pásmu kotouč.

16:34
    Rolinek se se spoluhráčem dral dopředu, jeho přihrávku však zblokoval Staněk a k puku se dostali domácí hráči.

16:14
    Rázem mohli vést znovu domácí, Strapáč ale promáchl před odkrytou brankou. Dynamo vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
    15:33 Jakub HERMAN - 2:2

15:33
    Eberle vyrazil do rychlého protiútoku, za modrou čarou nechal puk za sebou, zde si nejprve příliš neporozuměli Laš s Hermanem, nakonec Laš vypálil, Kacetl kotouč pouze vyrazil a JAKUB HERMAN ho dorazil do odkryté branky. Asistence: Marek Laš, Jan Eberle.

15:00
    Laš zaváží puk do útočného pásma.

14:46
    Holcova střela od modré čáry byla zblokovaná.

14:11
    Pardubičtí si nerozuměli při rozehrávce a dopustili se zakázaného uvolnění.

13:46
    Pardubice aktivně napadají olomouckou rozehrávku a Kohoutům se nedařilo se dostat z vlastního obranného pásma.

12:59
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu Čáslava zavezl puk do obranné třetiny, kde s Trončinským zahajuje akci Dynama.

12:38
    Eberle zavezl puk do útočného pásma, přenechal za sebou pro Hermana, ten se nerozpakoval a poslal puk na branku. Kacetl dokázal puk ukrýt ve výstroji.

12:00
    Lukáš Galvas za vlastní brankou zklidňuje hru a čeká až mu dostřídají spoluhráči.

11:32
    Ostřížek prošel mezi dvěma obránci a vypálil, ale nemířil přesně.

11:14
    Olomouc se znovu dere dopředu.

10:50
    Poulíček dojel vyhozený puk a naservíroval ho před branku Rolinkovi, proti kapitánovi hostů zasáhl domácí gólman levým betonem.

10:37
    Hosté posílají puk daleko od své branky.

10:10
    Ondrušek zkoušel přkvapit Kacetla bekhendovou střelou, brankář hostů byl připraven.

09:48
    Dynamo po vhazování posílá kotouč až za Falterovu branku.

09:42
    Vyrůbalík na modré čáře nezachytil kotouč a domácím je odpískán ofsajd.

09:38
    Tečovaná střela Vyrůbalíka zamířila vedle branky.

09:26
    Pardubice vyhazují až k Falterovi.

09:10
    Jaroměřského střelu Kacetl vyrazil před sebe a v posledním okamžiku dokázal skočit po puku před dorážejícím Knotkem.

08:53
    Po vhazování pálil od modré Vyrůbalík, před brankou dorážel Eberle, ale neúspěšně.

08:49
    Kohouti si zahrají první přesilovou hru, Hrabal (PCE) na útočné modré podrazil protihráče startujícího do protiútoku a od rozhodčích obdržel dvě trestné minuty.

08:33
    Kacetl pomáhá svémju týmu s rozehrávkou.

07:41
    Kanonýr Petr Sýkora najíždějící z druhé vlny při střele zlomil hůl, Falter tak nemusel zasahovat.

07:09
    Nyní se hosté dostali do ofsajdového postavení a museli vyklidit útočnou třetinu.

06:58
    Dynamo je aktivní v útočném pásmu.
    06:07 Jordann PERRET - 1:2

06:07
    Pardubice otáčí stav zápasu! Po vhazování si znovu našel prostor před brankou JORDANN PERRET, který po Poulíčkově přihrávce poslal kotouč do horní poloviny domácí branky. Asistence: Patrik Poulíček, Martin Kaut.

05:41
    Tomášek ve vlastní třetině nabral rychlost, prokličkoval až před Faltera, ale byl tísněn obráncem, tak jeho zakončení o několik centimetrů minulo pravou tyč domácí branky.

05:23
    Přechod domácích do útočného pásma zastavuje ofsajd.

04:46
    Rolinek táhne po levé straně další útočnou akci Pardubic.
    04:22 Jordann PERRET - 1:1

04:22
    Hosté nepotřebovali na vyrovnání mnoho času, Kaut našel přihrávkou zpoza branky JORDANNA PERRETA, který rychlou střelou poslal kotouč do horního růžku Falterovy branky. Asistence: Martin Kaut, Patrik Poulíček.
    03:50 Marek LAŠ - 1:0

03:50
    Z nenápadné akce se domácí prosazují! Eberle vyjel s pukem na holi na pravý kruh odkud vypálil, jeho střelu těsně před Kacetlem tečoval MAREK LAŠ a poslal puk mezi betony. Asistence: Jan Eberle, Miroslav Holec.

02:50
    Falter chtěl pomoci s rozehrávkou vyjetím z branky, ale našel pouze Berana, domácí brankář se stihl vrátit do své svatyně včas.

02:26
    Mora vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

02:06
    Kaut si v útočné třetině udělal prostor a z vrcholu kruhů pálil, mířil těsně nad branku.

01:41
    První zákrok si připisuje i Falter, když zablokoval puk letící z velkého úhlu.

01:25
    Střela Jakuba Galvase i Buriana byla tečovaná.

01:17
    Kacetl si připisuje první zákrok proti Hermanově střele z dálky.

01:03
    Wishart ve vlastním pásmu čeká s pukem na dostřídání spoluhráčů.

00:34
    Irgl se snažil vykličkovat s pukem z rohu, neúspěšně a ke kotouči se dstali hosté.

00:18
    Po střetu dvou holí končí puk mimo ledovou plochu. Následuje vhazování před Kacetlem.

00:03
    Úvodní buly vyhrála Olomouc a Vyrůbalík posílá puk dopředu.

00:01

HC Olomouc: Falter (Matoušek) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – J. Káňa, Strapáč, Irgl – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Macuh, Ostřížek.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava (A), Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Beran, Dušek, Bojko.

Rozhodčí: Šír, Hejduk — Jindra, Zíka.
    Poslední domácí zápasy Pardubicím vycházely, venku prohrály s Kometou.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dokáží Pardubice potvrdit svou formu, nebo naopak Kohouti zabojují o lepší postavení do vyřazovacích bojů? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 18 hodin.

Vzájemné zápasy
    Dvakrát muselo zápas těchto dvou celků rozhodnout prodloužení, v obou případech si bonusový bod připsali Kohouti. Ze třetího vzájemného zápasu si tři body odnesli Východočeši, takže mají vůči Olomouci lehce pozitivní bilanci.

48. kolo Pardubice – Liberec 2:1

Po nepříliš povedeném začátku sezony, se Pardubice v poslední době vezou na dobré vlně, z posledních pěti zápasů získaly deset bodů, když dokázaly porazit i lídra soutěže, plzeňskou Škodovku. V posledním zápase si Dynamo poradilo s Libercem a upevnilo si sedmou příčku v extraligové tabulce (70 bodů), kdy ztrácí pouhý bod na elitní šestku.
    Pardubické produktivitě vládne překvapivě obránce – Marek Trončinský se ziskem pětatřiceti bodů (6+29). Hned za ním následuje kanonýr Petr Sýkora (16+16) a Tomáš Rolinek (11+21), oba se ziskem třiceti dvou bodů. Vzadu se Dynamo nejvíce spoléhá na Ondřeje Kacetla, který je s procentuální úspěšností zákroků 91,98% na šestém místě ze všech extraligových brankářů.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

45. kolo Mountfield HK – Olomouc 3:0
    46. kolo Zlín – Olomouc 4:3
    47. kolo Olomouc – Třinec 1:2

HC Olomouc

Po povedeném úvodu sezony, kdy se Kohouti drželi na pozicích zajišťujících přímý postup do čtvrtfinále play-off, si po Novém roce svůj postup do vyřazovacích bojích komplikují – v roce 2018 vyhráli pouze tři zápasy a v tabulce se rázem propadli na deváté místo se ziskem 65 bodů a náskokem dvou bodů na jedenáctou příčku.
    Produktivitě Hanáků vévodí Jan Knotek se ziskem šestadvaceti bodů (15+11), nejproduktivnějším obráncem je kapitán Martin Vyrůbalík, který vstřelil jeden gól a na šestnáct dalších asistoval. V brance se Mora spoléhá na Branislava Konráda, záda mu kryje Martin Falter.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu z 49. kola Tipsport extraligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 4. Laš (Eberle, Holec), 16. Herman (Laš, Eberle), 24. Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 48. Strapáč (Burian, Irgl), 60. Irgl (Burian) – 5. Perret (M. Kaut, Poulíček), 7. Perret (Poulíček, M. Kaut), 29. Rolinek (Marosz)

HC Olomouc: Falter (Matoušek) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš (A), J. Knotek, Eberle – J. Káňa, Strapáč, Irgl – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Macuh, Ostřížek.

Rozhodčí: Šír, Hejduk — Jindra, Zíka