Saint-Étienne – Marseille 2:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:2 (1:2)
Olympique Marseille
Pátek 09.02.2018, 20:45 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí AS Saint-Étienne a Olympique Marseille.

Olympique Marseille odehrál 24 zápasů s bilancí 15-6-3 a získal 51 bodů. V tabulce francouzské ligy je na druhé místě. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál čtyři. Rennes porazil 3:0, Štrasburk 2:0, Caen 2:0 a Méty 6:0. Remizoval s Monakem 2:2.

AS Saint-Étienne odehrálo 24 zápasů s bilancí 8-5-11 a získalo 29 bodů. V tabulce je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Toulou se 2:0, Caen 2:1 a Amiens 2:0. Nestačilo na Méty 0:3 a Nice 0:1.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin, Gabriel Silva – Dioussé – Pajot, Bamba – Selnaes, Hamouma, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Hernani, Berić, Vagner, Maiga, Katranis, Ntep.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa, Gustavo – Thauvin, M. Sanson, Payet – Germain.
    Náhradníci: Pelé – Abdennour, Amavi, Kamara, Maxime López, Mitroglu, N'Jie..

1

1
    Domácí hrají v zeleném, hosté oblékli modré dresy.

2
    Gabriel Silva měl k dispozici autové vhazování, ale výraznější akci pro své spoluhráče nevypracoval.

3
    Více ze hry mají nyní fotbalisté hostujícího celku.

4
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se po první střele v zápase dostává do vedení. Skvělý centr Sakaje přetavil elegantní střelou v první branku zápase FLORIAN THAUVIN, který zakončoval z předbrankového prostoru. Asistence: Hiroki Sakaj.
    4. Florian THAUVIN - 0:1

6
    Bouna Sarr kombinuje na své polovině se spoluhráči, hostující celek pokračuje v aktivní hře.

7
    Marseille hraje takticky velmi dobře drží míč pod kontrolou. Následně ale o něj přišel, a tak hraje domácí Mathieu Debuchy.

7
    Steve Mandanda kryje míč po střele jednoho z domácích hráčů. Vykopávat bude od své branky.

8
    Dimitri Payet, zkušený hráč, rozehrává rohový kop. S jeho centrem před branku si obrana dokázala poradit poměrně snadno.

9
    Assane Dioussé vede rychlou protiakci svého týmu, Olympique se nyní musí bránit.

10
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Romain Hamouma rozehrál akci, centroval před branku, Jonathan Bamba jemně tečoval až ke zcela volnému KÉVINU MONNET-PAQUETOVI, který snadno zakončoval a prostřelil brankáře. Asistence: Jonathan Bamba.
    10. Kévin MONNET-PAQUET - 1:1

11
    Florian Thauvin má k dispozici autové vhazování, nakonec ale rozehrává Bouna Sarr.

12
    Luiz Gustavo se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku. Vykopávat bude gólman Stéphane Ruffier.

14
    Hostující celek se vrací ke své hře, nyní rozehrával volný kop, ale domácí obrana dokázala centr odvrátit.

15
    Patnáct minut hry je pryč, nyní se do šance dostával hostující Florian Thauvin, ale jeho akce byla přerušena pro postavení mimo hru.

16
    Gólmani nyní mnoho práce nemají, sledujeme rychlý fotbal, který se musí fanouškům líbit.

17
    Gabriel Silva posílal míč před branku, kde tušil spoluhráče. Jonathan Bamba byl ale zablokovaný obráncem soupeře.

18
    Mathieu Debuchy vede útočnou akci domácích, po nepřesné rozehrávce se do brejku pokoušel propracovat Morgan Sanson.

19
    Hostující celek hraje aktivně, pokouší se získat výraznější příležitost.

20
    Marseille se dostává do vedení. Po rychlé akci centroval Sarr před branku, kde parádně ránou z první zakončoval MORGAN SANSON. Jeho pokus propadl za brankovou čáru. Asistence: Bouna Sarr.
    20. Morgan SANSON - 1:2

21
    Dvacet minut hry je pryč, viděli jsme tři góly, spokojenější mohou být nyní fanoušci hostujícího týmu, který má jednobrankový náskok.

23
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden tým se nyní nemůže stabilněji usadit na útočné polovině.

25
    Olympique hraje útočný styl hry, se kterým mají domácí fotbalisté značné problémy. Florian Thauvin hledal před brankou spoluhráče, domácí obránce odvrátil akci jen za cenu rohového kopu.

26
    Valère Germain skvěle zakončoval z předbrankového prostoru a jeho projektil vyrazil výborně domácí gólman.

27
    Domácí fotbalisté vybojovali vhazování na polovině hrací plochy, ale do střelecké pozice se AS nemůže propracovat.

29
    Gabriel Silva se pokoušel od své branky rychle rozehrát míč a vyjel naběhnutého spoluhráče. Tím byl Kévin Monnet-Paquet. Ten ale byl obsazený.

30
    Půlhodina hry je minulostí, fanoušci útočného fotbalu mohou být spokojení, viděli jsme již tři góly.

31
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy a optickou převahu mají fotbalisté Marseille.

32
    Bouna Sarr má k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Fotbalisté v modrém tedy kombinují před brankou soupeře. Dimitri Payet centroval na Floriana Thauvina, který ale nezpracoval.

34
    Domácí fotbalisté se dokázali nyní propracovat na útočnou polovinu, Mathieu Debuchy působil jako mozek celé kombinace.

34
    Ještě v předbrankovém prostoru přišel domácí celek o míč, a tak hrají tedy hosté.

35
    Deset minut hry zbývá do konce poločasu, Neven Subotić vedl akci domácí fotbalistů. Do zakončení se ale AS nedostalo, neboť je hra přerušena pro ofsajd.

37
    Saint-Étienne hraje aktivně na útočné polovině, ale do výraznější šance se nemůže dostat. Nyní to z velké dálky zkoušel Jonathan Bamba.

38
    Hostující Luiz Gustavo se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho projektil byl zblokovaný.

38
    Loïc Perrin se svými spoluhráči kombinuje na útočné polovině. Luiz Gustavo dokázal překazit akci soupeře.

39
    Steve Mandanda vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, a tak dostal míč až na útočnou polovinu.

40
    Domácí fotbalisté se pokouší prokombinovat na útočnou polovinu, ale hostující defenziva hraje zodpovědně.

42
    Saint-Étienne se pokouší propracovat do střelecké pozice, ale obrana Marseille hraje dobře a takticky velmi dobře.

42
    Steve Mandanda vykopával od své branky, ale při rozehrávce se zranil.

44
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Steve Mandanda, přichází Yohann Pelé.

45
    Hostující celek musel sáhnout ke střídání, ze hry odešel zraněný brankář.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec.

45+1
    Romain Hamouma se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho rána byla zbloovaná.

45+1
    Nastavovat se budou celkem dvě minuty.

45+2
    Mnoho šancí v nastaveném čase k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Tři branky jsme viděli v prvním poločase. Jako první se prosadil hostující Florian Thauvin, za pět minut pak vyrovnal Kévin Monnet-Paquet. Hosty do vedení poslal krásnou ránou Morgan Sanson.

46

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem, během přestávky k žádnému střídání nedošlo.

47
    Dimitri Payet kombinuje na své obranné polovině.

48
    Kévin Monnet-Paquet skvěle centroval před branku, následně zakončoval Romain Hamouma. Jeho rána ale končí vysoko nad brankou.
    48. Romain Hamouma (SET)

50
    Loïc Perrin výborně překazil akci hostujícího celku, Marseille se nedostalo do zakončení.

51
    Domácí fotbalisté hrající v zeleném mají nyní převahu, ale nemohou se propracovat do střelecké pozice.

53
    Stéphane Ruffier vykopává od své branky, dlouhým výkopem poslal balon na útočnou polovinu.

54
    Domácí fotbalisté rozehrávají od své branky.

57
    Jonathan Bamba kombinuje na polovině hrací plochy, domácí fotbalisté mají převahu. Zatím se ale nemohou propracovat.

58
    Morgan Sanson na poslední chvíli dokázal zastavit akci soupeře.

59
    Akce domácího celku, kterou vedl Gabriel Silva, končí hvizdem rozhodčího, postavení mimo hru.

61
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Assane Dioussé, přichází Paul-Georges Ntep.

62
    K vidění je několik rozcvičujících se hráčů na obou stranách, pravděpodobně brzy uvidíme střídání.

63
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

65
    Domácí brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro postupnou akci, a tak přenechal míč obránci.

66
    Rohový kop pro hostující celek. Dimitri Payet rozehrával od praporku. Jeho centr před branku byl zblokovaný.

67
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Clinton N'Jie.

68
    Jonathan Bamba se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nedokázal vypálit.

69
    Olympique Marseille rozehrává od své branky, André Anguissa vede akci svého celku.

70
    Vincent Pajot kombinuje se svými spoluhráči poblíž poloviny hrací plochy. Ani jeden celek se do vyložených šancí nikam nežene.

71
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Hernani.
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Robert Berić.

73
    Florian Thauvin se pokoušel probojovat do střelecké pozice, velmi dobře zapracoval domácí záložník Ole Selnaes, který překazil akci soupeře.

74
    Hostující celek vedl útočnou akci, Luiz Gustavo centroval před branku, ale jeho pokus nebyl přesný.

75
    Je vyrovnáno. Jonathan Bamba výborně centroval před branku a jeho pas hlavou usměrnil do sítě ROBERT BERIĆ. Ojedinělou šanci domácí celek přetavil ve vyrovnání. Asistence: Jonathan Bamba.
    75. Robert BERIĆ - 2:2

77
    Stav zápasu je vyrovnaný, ale více ze hry má momentálně hostující celek.

78
    Dimitri Payet rozehrává rohový kop. Centr před branku velmi dobře odvrátil Loïc Perrin.

79
    Stéphane Ruffier si vyskočil pro nepříliš povedený centr, který vyslal jeden z hostujících hráčů do vápna.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme klidnější pasáž hry. Stav zápasu je vyrovnaný.

82
    Olympique Marseille se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, více ze hry mají fotbalisté v modrém.

83
    Saint-Étienne se nyní musí bránit tlaku soupeře, více ze hry mají jednoznačně hosté, ale ti nemohou zatím rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

83
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Konstantinos Mitroglu.

85
    Pět minut hry zbývá do konce poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec. Vzhledem ke střídání, jsou nějaké ty minuty nastavení pravděpodobné.

86
    Olympique Marseille se propracoval do velké šance,ale domácí Mathieu Debuchy odehrál na rohový kop. Konstantinos Mitroglu nedokázal trefit branku ve vyložené pozici.

87
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není.

88
    Jonathan Bamba se svými spoluhráči kombinuje na útočné polovině a pokouší se zakončit.

89
    Clinton N'Jie se málem propracoval do vyložené střelecké pozice, ale jeho projektil na poslední chvíli zablokoval obránce.

90
    Probíhá poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Celkem uvidíme dvě minuty nad rámec základních devadesáti.

90+2
    V poklidném tempu se poločas dohrává, míč nyní mají hosté pod kontrolou.

90+2
    Florian Thauvin skvěle vypálil a jeho projektil senzačně zastavil domácí brankář. Stéphane Ruffier udržel remízový stav.
    90+2. Florian Thauvin (OMA)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.

Tento zápas končí remízou. Jako první se do vedení dostal hostující celek již ve čtvrté minutě. Pak domácí Kévin Monnet-Paquet dokázal vyrovnat. Jenže v prvním poločase poslal Marseille do vedení Morgan Sanson. Patnáct minut před koncem zápasu srovnal domácí Robert Berić. (22:40:38)

Jan Prošek

Branky: 10. Monnet-Paquet (Bamba), 75. Berić (Bamba) – 4. Thauvin (Sakaj), 20. M. Sanson (B. Sarr)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin, Gabriel Silva – Dioussé (61. Ntep) – Pajot (71. Hernani), Bamba – Selnaes, Hamouma, Monnet-Paquet (71. Berić).

Olympique Marseille: Mandanda (44. Pelé) – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa, Gustavo – Thauvin, M. Sanson (83. Mitroglu), Payet – Germain (67. N'Jie).
    Náhradníci: Pelé – Abdennour, Amavi, Kamara, Maxime López, Mitroglu, N'Jie.