Tlačová konferencia MŠK Žilina | (kon.) |
Přehled událostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 7.den | (kon.) |
Muži - 15 km volnou technikou | Vítěz: D. Cologna (SUI) (kon.) |
Ženy - Slalom (1. kolo) | Vítěz: W. Holdenerová (SUI) (kon.) | | | Muži - Super-G | Vítěz: M. Mayer (AUT) (kon.) |
Ženy - Slalom (2. kolo) | Vítěz: F. Hansdotterová (SWE) (kon.) |
Muži - Velký můstek (kvalifikace) | Vítěz: R. Johansson (NOR) (kon.) |
Ženy - 5000 m | Vítěz: E. Visserová (NED) (kon.) |
Muži - krátký program | Vítěz: J. Hanju (JPN) (kon.) |
Ženy - Snowboardcross (kvalifikace) | Vítěz: E. Samková (CZE) (kon.) | | | Ženy - Snowboardcross (finále) | Vítěz: M. Moioliová (ITA) (kon.) |
Muži - 3. a 4. jízdy | Vítěz: J. Sungbin (KOR) (kon.) | | | Ženy - 1. a 2. jízdy | Vítěz: J. Loellingová (GER) (kon.) |
Ženy - Akrobatické skoky (finále) | Vítěz: H. Huskovová (BLR) (kon.) |
Muži - dopolední program | (kon.) | | | Ženy - odpolední program | (kon.) |
Muži - večerní program | (kon.) |
Peter Wright - Rob Cross | 4:7 (kon.) |
konec
Muži - krátký program
Vítěz: J. Hanju (JPN)
Jan Vojkůvka
Startovní listina
1. Felipe Montoya (ESP)
2. Chafik Besseghier (FRA)
3. Vincent Zhou (USA)
4. Denis Ten (KAZ)
5. Matteo Rizzo (ITA)
6. Michael Christian Martinez (PHI)
7. Jaroslav Panjot (UKR)
8. Jen Chan (CHN)
9. Julian č' ťie jie-e (MAS)
10. Brendan Kerry (AUS)
11. Moris Kvitelašvili (GEO)
12. Keegan Messing (CAN)
13. Michal Březina (CZE)
14. Čcha Čun-hwan (KOR)
15. Paul Fentz (GER)
16. Miša Ge (UZB)
17. Jorik Hendrickx (BEL)
18. Daniel Samohin (ISR)
19. Adam Rippon (USA)
20. Dmitrij Alijev (OAR)
21. Patrick Chan (CAN)
22. Keiji Tanaka (JPN)
23. Alexej Byčenko (ISR)
24. Deniss Vasiljevs (LAT)
25. Juzuru Hanju (JPN)
26. Nathan Chen (USA)
27. Michajl Koljada (OAR)
28. Šoma Uno (JPN)
29. Javier Fernandez (ESP)
30. Po-jang Ťin (CHN)
1. Felipe Montoya (ESP)
2. Chafik Besseghier (FRA)
3. Vincent Zhou (USA)
4. Denis Ten (KAZ)
5. Matteo Rizzo (ITA)
6. Michael Christian Martinez (PHI)
7. Jaroslav Panjot (UKR)
8. Jen Chan (CHN)
9. Julian č' ťie jie-e (MAS)
10. Brendan Kerry (AUS)
11. Moris Kvitelašvili (GEO)
12. Keegan Messing (CAN)
13. Michal Březina (CZE)
14. Čcha Čun-hwan (KOR)
15. Paul Fentz (GER)
16. Miša Ge (UZB)
17. Jorik Hendrickx (BEL)
18. Daniel Samohin (ISR)
19. Adam Rippon (USA)
20. Dmitrij Alijev (OAR)
21. Patrick Chan (CAN)
22. Keiji Tanaka (JPN)
23. Alexej Byčenko (ISR)
24. Deniss Vasiljevs (LAT)
25. Juzuru Hanju (JPN)
26. Nathan Chen (USA)
27. Michajl Koljada (OAR)
28. Šoma Uno (JPN)
29. Javier Fernandez (ESP)
30. Po-jang Ťin (CHN)
Krátký program jednotlivců se skládá z požadovaných prvků a dalších spojovacích prvků nebo pohybů, jejichž pořadí v jízdě může být libovolné. Délka krátkého programu je maximálně dvě minuty a padesát sekund. Všechny prvky započaté po uplynutí určeného maximálního času jsou v hodnocení považovány za vynechané. Hudební doprovod může být libovolného žánru, nově může být použita i hudba s vokálním doprovodem.
Bodování probíhá tradičně ve dvou segmentech. Za body splněné v krátkém programu, kterými jsou jednotlivé skoky, spojovací prvky, piruety, kroková pasáž a další, se uděluje technická známka. Následně se také boduje celkový projev, ze kterého vychází celková známka za jízdu. Hodnotí se kromě bruslařských dovedností také projev, choreografie, plynulost přechodů mezi prvky, interpretace či správné držení těla a celkové předvedení jízdy.
1. Juzuru Hanju (JPN) 321,59
2. Šoma Uno (JPN) 319,31
3. Po-jang Ťin (CHN) 303,58
4. Javier Fernandez (ESP) 301,19
5. Patrick Chan (CAN) 295,16
6. Nathan Chen (USA) 290,72
7. Jason Brown (USA) 269,57
8. Michajl Koljada (RUS) 257,47
9. Kevin Reynolds (CAN) 253,84
10. Alexej Byčenko (ISR) 245,96
1. Javier Fernandez (ESP) 295,55
2. Dmitrij Alijev (RUS) 274,06
3. Michajl Koljada (RUS) 258,90
4. Deniss Vasiljevs (LAT) 243,52
5. Alexej Byčenko (ISR) 238,44
6. Alexander Samarin (RUS) 229,81
7. Alexander Majorov (SWE) 225,86
8. Michal Březina (CZE) 225,20
9. Matteo Rizzo (ITA) 219,43
10.Jorik Hendrickx (BEL) 218,17
1. Felipe Montoya (ESP)
2. Chafik Besseghier (FRA)
3. Vincent Zhou (USA)
4. Denis Ten (KAZ)
5. Matteo Rizzo (ITA)
6. Michael Christian Martinez (PHI)
7. Jaroslav Panjot (UKR)
8. Jen Chan (CHN)
9. Julian č' ťie jie-e (MAS)
10. Brendan Kerry (AUS)
11. Moris Kvitelašvili (GEO)
12. Keegan Messing (CAN)
13. Michal Březina (CZE)
14. Čcha Čun-hwan (KOR)
15. Paul Fentz (GER)
16. Miša Ge (UZB)
17. Jorik Hendrickx (BEL)
18. Daniel Samohin (ISR)
19. Adam Rippon (USA)
20. Dmitrij Alijev (OAR)
21. Patrick Chan (CAN)
22. Keiji Tanaka (JPN)
23. Alexej Byčenko (ISR)
24. Deniss Vasiljevs (LAT)
25. Juzuru Hanju (JPN)
26. Nathan Chen (USA)
27. Michajl Koljada (OAR)
28. Šoma Uno (JPN)
29. Javier Fernandez (ESP)
30. Po-jang Ťin (CHN)
1. Felipe Montoya (ESP)
2. Chafik Besseghier (FRA)
3. Vincent Zhou (USA)
4. Denis Ten (KAZ)
5. Matteo Rizzo (ITA)
6. Michael Christian Martinez (PHI)
7. Jaroslav Panjot (UKR)
8. Jen Chan (CHN)
9. Julian č' ťie jie-e (MAS)
10. Brendan Kerry (AUS)
11. Moris Kvitelašvili (GEO)
12. Keegan Messing (CAN)
1. Keegan Messing (CAN) 85.11
2. Vincent Zhou (USA) 84.53
3. Brendan Kerry (AUS) 83.06
4. Jen Chan (CHN) 80.63
5. Moris Kvitelašvili (GEO) 76.56
6. Matteo Rizzo (ITA) 75.63
7. Julian č' ťie jie-e (MAS) 73.58
8. Chafik Besseghier (FRA) 72.10
9. Denis Ten (KAZ) 70.12
10. Michael Christian Martinez (PHI) 55.56
11. Felipe Montoya (ESP) 52.41
12. Jaroslav Panjot (UKR) 46.58
13. Michal Březina (CZE)
14. Čcha Čun-hwan (KOR)
15. Paul Fentz (GER)
16. Miša Ge (UZB)
17. Jorik Hendrickx (BEL)
18. Daniel Samohin (ISR)
1. Michal Březina (CZE) 85.15
2. Keegan Messing (CAN) 85.11
3. Jorik Hendrickx (BEL) 84.74
4. Vincent Zhou (USA) 84.53
5. Miša Ge (UZB) 83.90
6. Čcha Čun-hwan (KOR) 83.43
7. Brendan Kerry (AUS) 83.06
8. Daniel Samohin (ISR) 80.69
9. Jen Chan (CHN) 80.63
10. Moris Kvitelašvili (GEO) 76.56
11. Matteo Rizzo (ITA) 75.63
12. Paul Fentz (GER) 74.73
13. Julian č' ťie jie-e (MAS) 73.58
14. Chafik Besseghier (FRA) 72.10
15. Denis Ten (KAZ) 70.12
16. Michael Christian Martinez (PHI) 55.56
17. Felipe Montoya (ESP) 52.41
18. Jaroslav Panjot (UKR) 46.58
19. Adam Rippon (USA)
20. Dmitrij Alijev (OAR)
21. Patrick Chan (CAN)
22. Keiji Tanaka (JPN)
23. Alexej Byčenko (ISR)
24. Deniss Vasiljevs (LAT)
1. Dmitrij Alijev (OAR) 98.98
2. Patrick Chan (CAN) 90.01
3. Adam Rippon (USA) 87.95
4. Michal Březina (CZE) 85.15
5. Keegan Messing (CAN) 85.11
6. Jorik Hendrickx (BEL) 84.74
7. Vincent Zhou (USA) 84.53
8. Alexej Byčenko (ISR) 84.13
9. Miša Ge (UZB) 83.90
10. Čcha Čun-hwan (KOR) 83.43
11. Brendan Kerry (AUS) 83.06
12. Daniel Samohin (ISR) 80.69
13. Jen Chan (CHN) 80.63
14. Keiji Tanaka (JPN) 80.05
15. Deniss Vasiljevs (LAT) 79.52
16. Moris Kvitelašvili (GEO) 76.56
17. Matteo Rizzo (ITA) 75.63
18. Paul Fentz (GER) 74.73
19. Julian č' ťie jie-e (MAS) 73.58
20. Chafik Besseghier (FRA) 72.10
21. Denis Ten (KAZ) 70.12
22. Michael Christian Martinez (PHI) 55.56
23. Felipe Montoya (ESP) 52.41
24. Jaroslav Panjot (UKR) 46.58
25. Juzuru Hanju (JPN)
26. Nathan Chen (USA)
27. Michajl Koljada (OAR)
28. Šoma Uno (JPN)
29. Javier Fernandez (ESP)
30. Po-jang Ťin (CHN)
Tím druhým je Rus Michajl Koljada. Tomu se nepodařilo splnit kombinaci a na osmém místě aktuálně ztrácí 18 bodů na medaili. A to je, vzhledem ke kvalitě soupeřů, nesmazatelný rozdíl. Obzvlášť s přihlédnutím k nevyrovnanosti výkonů Koljady, který rád riskuje těžký čtverný skok, při kterém prakticky vždy skončí na ledě.
1. Juzuru Hanju (JPN) 111.68
2. Javier Fernandez (ESP) 107.58
3. Šoma Uno (JPN) 104.17
4. Po-jang Ťin (CHN) 103.32
5. Dmitrij Alijev (OAR) 98.98
6. Patrick Chan (CAN) 90.01
7. Adam Rippon (USA) 87.95
8. Michajl Koljada (OAR) 86.69
9. Michal Březina (CZE) 85.15
10. Keegan Messing (CAN) 85.11
11. Jorik Hendrickx (BEL) 84.74
12. Vincent Zhou (USA) 84.53
13. Alexej Byčenko (ISR) 84.13
14. Miša Ge (UZB) 83.90
15. Čcha Čun-hwan (KOR) 83.43
16. Brendan Kerry (AUS) 83.06
17. Nathan Chen (USA) 82.27
18. Daniel Samohin (ISR) 80.69
19. Jen Chan (CHN) 80.63
20. Keiji Tanaka (JPN) 80.05
21. Deniss Vasiljevs (LAT) 79.52
22. Moris Kvitelašvili (GEO) 76.56
23. Matteo Rizzo (ITA) 75.63
24. Paul Fentz (GER) 74.73
25. Julian č' ťie jie-e (MAS) 73.58
26. Chafik Besseghier (FRA) 72.10
27. Denis Ten (KAZ) 70.12
28. Michael Christian Martinez (PHI) 55.56
29. Felipe Montoya (ESP) 52.41
30. Jaroslav Panjot (UKR) 46.58