Přehled událostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 8.den | (kon.) |
Ženy - Závod s hromadným startem (12,5 km) | Vítěz: A. Kuzminová (SVK) (kon.) |
Ženy - Štafeta (4x5 km) | Vítěz: Norsko (kon.) |
Ženy - Super-G | Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.) |
Muži - Velký můstek | Vítěz: K. Stoch (POL) (kon.) |
Ženy - 1500 m (finále) | Vítěz: M. Čoi (KOR) (kon.) | | | Muži - 1000 m (finále) | Vítěz: S. Girard (CAN) (kon.) |
Muži - volné jízdy | Vítěz: J. Hanju (JPN) (kon.) |
Ženy - 3. a 4. jízdy | Vítěz: L. Yarnoldová (GBR) (kon.) |
Ženy - Slopestyle (kvalifikace) | Vítěz: E. Dahlströmová (SWE) (kon.) | | | Ženy - Slopestyle (finále) | Vítěz: S. Höfflinová (SUI) (kon.) |
Muži - Akrobatické skoky (kvalifikace) | Vítěz: J. Lillis (USA) (kon.) |
Ženy - dopolední program | (kon.) | | | Muži - odpolední program | (kon.) |
Ženy - večerní program | (kon.) |
konec
Ženy - Štafeta (4x5 km)
Vítěz: Norsko
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. NORSKO 51:24,3
2. ŠVÉDSKO +2,0
3. OS z RUSKA +43,3
4. FINSKO +1:02,6
5. USA +1:20,5
6. NĚMECKO +1:49,4
7. ŠVÝCARSKO +1:51,5
8. SLOVINSKO +2:31,4
9. ITÁLIE +2:57,7
10. POLSKO +3:06,6
11. ČESKO +3:52,8
12. FRANCIE +4:25,9
13. KANADA +4:50,3
14. BĚLORUSKO +6:31,8
Startovní listina:
1 NORSKO (Ingvild Flugstad Østbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ragnhild Hagaová, Marit Bjørgenová)
2 ŠVÉDSKO (Anna Haagová, Charlotte Kallaová, Ebba Anderssonová, Stina Nilssonová)
3 FINSKO (Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová, Riitta-Liisa Roponenová, Krista Pärmäkoskiová)
4 USA (Sophie Caldwellová, Sadie Bjornsenová, Kikkan Randallová, Jessica Digginsová)
5 OS z RUSKA (Natalja Něprjajevová, Julija Bělorukovová, Anastasia Sedovová, Anna Nečajevská)
6 NĚMECKO (Stefanie Böhlerová, Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sandra Ringwaldová)
7 ŠVÝCARSKO (Laurien van der Graaffová, Nadine Fähndrichová, Nathalie von Siebenthalová, Lydia Hiernickelová)
8 POLSKO (Ewelina Marciszová, Justyna Kowalczyková, Martyna Galewiczová, Sylwia Jaśkowiecová)
9 ITÁLIE (Anna Comarellaová, Lucia Scardoniová, Elisa Brocardová, Ilaria Debertolisová)
10 KANADA (Dahria Beattyová, Emily Nishikawová, Cendrine Browneová, Anne-Marie Comeauová)
11 ČESKO (Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková, Barbora Havlíčková)
12 SLOVINSKO (Anamarija Lampičová, Katja Višnarová, Alenka Čebašeková, Vesna Fabjanová)
13 FRANCIE (Aurore Jeanová, Anouk Faivreová-Piconová, Coraline Thomasová-Hugueová, Delphine Claudelová)
14 BĚLORUSKO (Anastasija Kirillovová, Julija Tichonovová, Polina Seronosovová, Valjancina Kaminská)
1. NORSKO 51:24,3
2. ŠVÉDSKO +2,0
3. OS z RUSKA +43,3
4. FINSKO +1:02,6
5. USA +1:20,5
6. NĚMECKO +1:49,4
7. ŠVÝCARSKO +1:51,5
8. SLOVINSKO +2:31,4
9. ITÁLIE +2:57,7
10. POLSKO +3:06,6
11. ČESKO +3:52,8
12. FRANCIE +4:25,9
13. KANADA +4:50,3
14. BĚLORUSKO +6:31,8
Startovní listina:
1 NORSKO (Ingvild Flugstad Østbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ragnhild Hagaová, Marit Bjørgenová)
2 ŠVÉDSKO (Anna Haagová, Charlotte Kallaová, Ebba Anderssonová, Stina Nilssonová)
3 FINSKO (Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová, Riitta-Liisa Roponenová, Krista Pärmäkoskiová)
4 USA (Sophie Caldwellová, Sadie Bjornsenová, Kikkan Randallová, Jessica Digginsová)
5 OS z RUSKA (Natalja Něprjajevová, Julija Bělorukovová, Anastasia Sedovová, Anna Nečajevská)
6 NĚMECKO (Stefanie Böhlerová, Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sandra Ringwaldová)
7 ŠVÝCARSKO (Laurien van der Graaffová, Nadine Fähndrichová, Nathalie von Siebenthalová, Lydia Hiernickelová)
8 POLSKO (Ewelina Marciszová, Justyna Kowalczyková, Martyna Galewiczová, Sylwia Jaśkowiecová)
9 ITÁLIE (Anna Comarellaová, Lucia Scardoniová, Elisa Brocardová, Ilaria Debertolisová)
10 KANADA (Dahria Beattyová, Emily Nishikawová, Cendrine Browneová, Anne-Marie Comeauová)
11 ČESKO (Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková, Barbora Havlíčková)
12 SLOVINSKO (Anamarija Lampičová, Katja Višnarová, Alenka Čebašeková, Vesna Fabjanová)
13 FRANCIE (Aurore Jeanová, Anouk Faivreová-Piconová, Coraline Thomasová-Hugueová, Delphine Claudelová)
14 BĚLORUSKO (Anastasija Kirillovová, Julija Tichonovová, Polina Seronosovová, Valjancina Kaminská)
Zlaté medaile ze Soči obhajují Švédky, které oproti roku 2014 svou sestavu z poloviny obměnily, olympijské vítězky Haagovou a Kallaovou doplní na třetím a čtvrtém úseku Anderssonová a Nilssonová.
Stříbrné Finsko má také dvě pamětnice, bronzové Německo už jen jednu, když tehdejší finišmanka Denise Herrmannová mezitím přeběhla k biatlonu.
Až páté místo ze Soči budou chtít zcela jistě výrazně vylepšit Norky, které jsou hlavními favoritkami letošního závodu.
Českým běžkyním patřilo na minulé olympiádě desáté místo a z tehdejší sestavy se i v Pchjongčchangu představí Karolína Grohová s Petrou Novákovou.
Českou štafetu bude rozbíhat mezi čtveřicí v poslední řadě šestadvacetiletá rodačka z Postřekova u Domažlic Kateřina Beroušková.
1. OS z Ruska 13:24,5
2. Slovinsko +3,9
3. Norsko +4,4
4. Finsko +19,9
5. Švédsko +25,8
6. Švýcarsko +35,4
7. Česko +41,7
8. Německo +51,9
9. Polsko +58,6
10. Itálie +1:00,7
11. USA +1:01,5
12. Francie +1:13,2
13. Kanada +1:35,7
14. Bělorusko +2:22,2
1. OS z Ruska 27:15
2. Švédsko +1,7
3. Finsko +10,1
4. Norsko +29,8
5. Švýcarsko +31,7
6. Německo +55,3
7. Slovinsko +1:01,1
...
11. Česko +1:40,6
1. Švédsko 39:28,1
2. OS z Ruska +0,3
3. Norsko +3,4
4. Švýcarsko +41,0
5. Finsko +42,2
6. USA +1:05,0
7. Slovinsko +1:10,1
8. Německo +1:20,1
9. Itálie +1:46,2
10. Česko +2:12,8
Rusky se pohybovaly většinu závoud na čele, na poslední úsek však nasadily nejslabší závodnici a nakonec jsou jistě spokojeny i s bronzem.
1. NORSKO 51:24,3
2. ŠVÉDSKO +2,0
3. OS z RUSKA +43,3
4. FINSKO +1:02,6
5. USA +1:20,5
6. NĚMECKO +1:49,4
7. ŠVÝCARSKO +1:51,5
8. SLOVINSKO +2:31,4
9. ITÁLIE +2:57,7
10. POLSKO +3:06,6
11. ČESKO +3:52,8
12. FRANCIE +4:25,9
13. KANADA +4:50,3
14. BĚLORUSKO +6:31,8 (11:39:50)