Přerov – Slavia 3:6 (kon.)
konec
HC ZUBR Přerov
3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
HC Slavia Praha
Neděle 18.02.2018, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • WSM Liga • 50. kolo
Předzápasové kurzy: 2.0 4.1 2.91
Partner:
   
  59:36
  Hosté ujeli do přečíslení 3 na 1, Furch nedokázal zužitkovat přihrávku před branku po přihrávce od Jiřího Doležala!
   
  58:15
  Přerov však mohl přidat čtvrtou branku, M. Kratochvíl ale nebyl u puku o krok dříve a nedoklepl ho do prázdné brány!
   
  57:17
  Přerov právě vstřelil branku!
  Přerov ale ještě nechce odejít z ledu poražen o čtyři branky, a proto ještě dává gól! Na modré trochu riskovali hostující obránci, čehož využil MATOUŠ KRATOCHVÍL, sám nasadil rychlost, sjel si na druhou stranu a vystřelil pod víko Polívkovy klece. Bez asistence.
   
  54:02
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Michal Gago – 2 min., podražení).
   
  52:11
  Slavia právě vstřelila branku!
  Přerovský pohřeb. Slavia naprosto ve třetí třetině dominuje a přidává druhý gól během necelých 8 minut. Kubica získal kotouč ve vlastním oslabení a spolu s Doležalem a navrátilcem z trestné, Furchem, jeli do přečíslení 3 na 2, to vyřešil JIŘÍ DOLEŽAL přesnou střelou z mezikruží a na kontě Přerova svítí gól číslo 6. Asistence: Zdeněk Kubica.
   
  50:03
  Furch se sice nacházel na zemi jako první, ale byl to on, kdo fauloval Rosandiče, stáhl ho na zem a jde jako pátý hostující hráč na trestnou lavici.
   
  48:50
  Slavia právě vstřelila branku!
  Troufám si tvrdit, že je definitivně rozhodnuto. Opět rychlý přechod do útoku z defenzivy, po dvou přihrávkách od Holého a Jankovského ho z pravého kruhu přesně zakončil JAN HOLÝ a nálada na stadionu je velice ponurá. Asistence: Václav Jankovský, Jiří Doležal.
   
  44:52
  Ryzák jde podruhé za sebou na trestnou, nyní kvůli podražení. Ideální příležitost pro Meoptu, jak snížit.
   
  39:38
  Ryzák si v útočné pásmu Meopty vyšlápl na Kratochvíla a jeho přílišnou aktivitu oceňuje sudí Čech dvěma minutami za hrubost.
   
  36:00
  Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Lukáš Klimeš, přichází Juraj Šimboch.
   
  36:00
  Slavia právě vstřelila branku!
  Tohle byla sůl přímo do otevřené rány a asi to nikdo na stadionu nečekal. Nepřesný pas na Rosandiče využil k nasazení tempa Šagát, všiml si najíždějícího Kasíka na druhé straně, kotouč mu přenechal a JAROSLAV KASÍK z první poslal Klimeše na střídačku. Asistence: Martin Šagát, Lukáš Krejčík.
   
  35:44
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., vysoká hůl).
   
  30:29
  Jiří Doležal vypálil od levého mantinelu, Klimeš opět vyrazil před sebe a nechybělo mnoho, aby inkasoval počtvrté, neboť se Šmerha obtáčel a chtěl z bekhendu dorážet!
   
  28:45
  Slavia právě vstřelila branku!
  Uplynulo 42 sekund a Gazdovi se pobyt na trestné o dalších 78 zkrátí. Gólové obsazení bylo úplně stejné jako u gólu Pražanů číslo dva. Tedy Novák nahrával na Jiřího Drtinu, jeho střelu tečoval opět MARTIN ŠAGÁT a Klimeš loví puk ze sítě potřetí. Asistence: Jiří Drtina, Jan Novák.
   
  28:03
  Rozsudek sudích zní takto. Obžalovaný Daniel Gazda se odsuzuje ke čtyřem minutám nepodmíněně za faul vysokou holí. Přitěžující okolnost bylo krvavé zranění v obličeji Pohla. Rozsudek je pravomocný. Po úklidu ledu budeme moci pokračovat ve hře.
   
  25:46
  Slavia právě vstřelila branku!
  První střela, kterou hosté vyslali v přesilovce, měla nakonec velký podíl na druhém gólu Slavie. Novák přiťuknul puk Drtinovi, ten na nic nečekal a vypálil od modré. Jeho střelu však Klimeš v náručí neudržel a připravený MARTIN ŠAGÁT ležícího Klimeše již překonal snadno. Asistence: Jiří Drtina, Jan Novák.
   
  25:30
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podražení).
   
  20:31
  Přerov právě vstřelil branku!
  Parádní akce a stejně jako Slavia v první třetině, tak i Přerov ve druhé střílí brzký gól. Po střele slávistického hráče se kotouč dostal na hůl Chmelíře, který na modré našel Sýkoru. Domácí kapitán se však neukvapil, povedenou zadovkou našel za sebou volného JAKUBA ŠLAHAŘE, ten střelou do pravého vinglu nedal Polívkovi šanci! Asistence: Tomáš Sýkora, Lukáš Chmelíř.
   
  17:35
  Přerov rozjíždí další útok a s tím se zrodila další šance, kdy se do útoku protlačil Matouš Kratochvíl a volil rychlou střelu před brankovištěm, Polívka byl ale pozorný!
   
  16:41
  Přerov právě vstřelil branku!
  Nakonec se to Přerovu povedlo! Další zavážka puku do útočného pásma skončila na úrovni kruhů, kde si po sklepnutí od Rosandiče našel touš JIŘÍ GOIŠ a zblízka překonává Polívku! Asistence: Mislav Rosandić, Jakub Šlahař.
   
  16:05
  Kubica se ihned po buly dopustil podražení a je vyloučen na dvě minuty.
   
  16:01
  Ze střední vzdálenosti pálil Rosandič, kotouč byl tečován a nadělal tak slávistickému brankáři problémy, sudí nepřerušoval hru ihned, ale až za pár sekund, za brankovou čáru se puk nedostal, takže veškerý vzruch byl zbytečný.
   
  15:06
  Další únik Přerova, na svědomí ho po chybě hostující obrany měl Milan Procházka, sám před Polívkou zkusil střelu mezi betony, hostující brankář si vše ale pohlídal! Komerční přestávka.
   
  12:05
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvíl – 2 min., podražení).
   
  05:54
  Roman Pšurný okusí kvalitu trestné lavice, po souboji za brankou je vyloučen za držení.
   
  02:22
  První trest pro hosty. U branky si nešetrně počínal obránce Ryzák, hokejku strčil Pláškovi mezi nohy a dostává dvě minuty.
   
  00:17
  Slavia právě vstřelila branku!
  Tak to byl vskutku rychlý vstup do zápasu od hostí! První nájezd do útočného pásma skončil gólem, Šagát posunul doleva na MARKA RAČUKA a Slavia vede velmi brzy. Asistence: Martin Šagát.

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 17. Goiš (Rosandić, Šlahař), 21. Šlahař (T. Sýkora, Chmelíř), 58. M. Kratochvíl – 1. Račuk (Šagát), 26. Šagát (J. Drtina, J. Novák), 29. Šagát (J. Drtina, J. Novák), 36. Kasík (Šagát, L. Krejčík), 49. J. Holý (Jankovský, J. Doležal), 53. J. Doležal (Kubica)


  HC ZUBR Přerov: Klimeš (36. Šimboch) – Rosandić, Chmelíř, Malina, M. Novotný, Pala (A), R. Černý – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, F. Dvořák – Plášek (A), M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Gazda, Gago, Tomaník.
  HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Ryzák, Kasík, J. Holý, Pohl – Račuk, Šagát, Z. Doležal – L. Krejčík, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Jankovský.

  Rozhodčí: Čech, Kašík – Komínek, Otáhal

  Diváci: 2 149