Prešov – Podbrezová 0:2 (kon.) | Senica – Dunajská Streda 0:2 (kon.) | Michalovce – Slovan Bratislava 1:1 (kon.)
Žilina – Ružomberok 2:0 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:1 (kon.)
konec
1. FC Tatran Prešov
0:2 (0:2)
FK Železiarne Podbrezová
sk Neděle 18.02.2018, 14:00 • NTC Poprad • Slovenská Fortuna liga • 20. kolo
Předzápasové kurzy: 2.35 3.3 2.8
   
  V druhom polčase sme už gól nevideli, no hlavný rozhodca musel rozdať dve červené karty po dvoch žltých pre Petka a Viazanka. Podbrezová si teda udržala vedenie a zápas doviedla do víťazného konca.

  Ďakujeme za pozornosť. (15:48:30)
   
  90+2
  Koniec zápasu.
   
  90+2
  Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Dávid Leško, prichádza Nicolas Mejri.
   
  90+2
  Zo štandardky vypálil Martin Dupkala, no mieril iba vysoko nad bránku.
   
  90+1
  Gatarić sa uvoľňoval cez Stijepa Njireho, ktorý ho šikovne poľahky podkopol a Prešov získava štandardku.
   
  90+1
  Rozhodcovia nadstavujú dve minúty.
   
  90
  Po Dupkalovej štandardke, ktorú hostia ubránili sa k strele dostal spoza šestnástky ešte Dzurík, ale pošmykol sa, a tak pálil iba nepresne.
   
  89
  Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Jakub Więzik, prichádza Jakub Sedláček.
   
  88
  Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Erik Streňo, prichádza Peter Katona.
   
  87
  Prešovčania sa dostali na útočnú polovicu. Dupkala prihral do vápna Gatarićovi, ktorý posúval dozadu na Kačalu, no jeho delovka letela vysoko nad bránkou.
   
  86
  Leško vyštartoval dopredu po ľavej strane, posunul pred pokutové územie Wiezikovi, no ten sa do zakončenia veľmi nehrnul.
   
  85
  Trojica hostí šla k súperovej šestnástke. Bernadina prenechal Baézovi, ktorému však ušla lopta a spred bránkovej čiary ju poslal iba za postrannú čiaru.
   
  83
  Hostia zahrávali aut na útočnej polovici. Djordjevič vo vápne našiel Bernadinu, ktorý sa chcel uvoľniť cez protihráča, ale spáchal útočný faul.
   
  82
  Individuálne sa snažil presadiť Endy Bernadina, ktorý si spracoval prihrávku pred hranicou šestnástky a následne prudko vypálil. Jeho delovka skončila na hornej sieti.
   
  81
  Dupkala chcel okamžite vysúvať dopredu Petra Hošeka, no Železiari mali dobre postavenú obrannú líniu a zachytili túto prihrávku.
   
  79
  Baéz prihrával na ľavú stranu Djordjevičovi, ale prihrávka cez dobre postaveného Dzuríka napokon neprešla. Následne na trávniku prebieha ošetrenie Stijepa Njireho. Za faul žltú kartu dostáva Nikola Gatarić.
   
  78
  Obrovská šanca pre hostí na tretí gól! Leško si spracoval perfektnú prihrávku do šestnástky. Sám mohol strieľať, no prihrával lepšie postavenému Bernadinovi, ktorý z tutovky napálil iba priamo do Lukáča!
   
  77
  Erik Streňo si pripravil streleckú pozíciu na hranici vápna a prudko vypálil. Nastrelil však iba priamo do hosťujúceho Djordjeviča.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky: 18. Leško (Mikuš), 27. Więzik (Leško)

  Karty:   5. Dzurík (PRE), 37. Keresteš (PRE), 47. Petko (PRE), 74. Streňo (PRE), 79. Gatarić (PRE) – 35. Bilič (POD), 36. Baéz (POD), 41. Viazanko (POD), 60. Djordjevič (POD)   58. Petko (PRE) – 69. Viazanko (POD)


  1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Petko, Luberda (C), Prikryl, Bartek – Špyrka (46. Hošek), Dzurík, Keresteš (68. Dupkala), Kačala – Streňo (88. Katona), Gatarić.
  Náhradníci: Talian – Dupkala, Sedlák, Katona, Leško, Hošek, Jacko.

  FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Djordjevič, Krivák, Viazanko (C) – Baéz, Njire, Bilič, Mikuš (71. Magda) – Leško (90+2. Mejri), Więzik (89. Sedláček), Bernadina.
  Náhradníci: Drobnjak – Magda, Kopičár, Káčerík, Lepieš, Sedláček, Mejri.

  Rozhodčí: Somoláni – Chládek, Galo

  Diváci: 265