Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 12.den | (kon.) |
Ženy - Týmový sprint | Vítěz: USA (kon.) | | | Muži - Týmový sprint | Vítěz: Norsko (kon.) |
Ženy - Sjezd | Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.) |
Ženy - týmový závod (finále) | (kon.) | | | Muži - týmový závod (finále) | (kon.) |
Ženy - krátký program | Vítěz: A. Zagitovová (RUS) (kon.) |
Muži - Big Air (kvalifikace) | Vítěz: C. G. Knight (NZL) (kon.) |
Ženy - Dvojbob (3. a 4. jízdy) | Vítěz: M. Jamankaová, Buckwitzová (GER) (kon.) |
Muži - Skikros (kvalifikace) | Vítěz: A. Fiva (SUI) (kon.) | | | Muži - Skikros (finále) | Vítěz: B. Leman (CAN) (kon.) |
Ženy - dopolední program | (kon.) | | | Muži - odpolední program | (kon.) |
Ženy - večerní program | (kon.) |
konec
Muži - Skikros (finále)
Vítěz: B. Leman (CAN)
1. Marc Bischofberger (SUI) 577 bodů
2. Jean Frederic Chapuis (FRA) 537
3. Alex Fiva (SUI) 477
4. Brady Leman (CAN) 370
5. Kevin Drury (CAN) 316
Zlato: Jean-Frédéric Chapuis (FRA)
Stříbro: Arnaud Bovolenta (FRA)
Bronz: Jonathan Midol (FRA)
1. Alex Fiva (SUI) 1:08,74
2. Sergej Ridzik (OAR) +0,47
3. Kevin Drury (CAN) +0,67
4. Armin Niederer (SUI) +0,72
5. Filip Flišar (SLO) +0,91
6. Christoph Wahrstötter (AUT) +1,05
7. Jean Frederic Chapuis (FRA) +1,1
8. Brady Leman (CAN) +1,2
9. Marc Bischofberger (SUI) +1,25
10. Paul Eckert (GER) +1,32
11. Robert Winkler (AUT) +1,35
12. Stefan Thanei (ITA) +1,36
13. Jonas Lenherr (SUI) +1,38
14. Arnaud Bovolenta (FRA) +1,38
15. Siegmar Klotz (ITA) +1,41
16. Adam Kappacher (AUT) +1,43
17. Igor Omelin (OAR) +1,5
18. Francois Plaec (FRA) +1,52
19. Victor Öhling Norberg (SWE) +1,52
20. Tim Hronek (GER) +1,53
21. Florian Wilmsmann (GER) +1,59
22. Erik Möbärg (SWE) +1,62
23. Jegor Korotkov (OAR) +1,65
24. Terence Tchiknavorian (FRA) +1,67
25. Jamie Prebble (NZL) +1,74
26. Dave Duncan (CAN) +1,77
27. Semjon Denščikov (OAR) +2,12
28. Thomas Zangerl (AUT) +2.22
29. Viktor Andersson (SWE) +2,46
30. Anton Grimus (AUS) +32,06
31. Christopher Delbosco (CAN) +39,51
1. osmifinále
1. Alex Fiva (SUI)
2. Adam Kappacher (AUT)
3. Igor Omelin (OAR)
2. osmifinále
1. Brady Leman (CAN)
2. Marc Bischofberger (SUI)
3. Terence Tchiknavorian (FRA)
4. Jamie Prebble (NZL)
3. osmifinále
1. FIlip Flisar (SLO)
2. Stefan Thanei (ITA)
3. Florian Wilmsmann (GER)
4. Thomas Zangerl (AUT)
4. osmifinále
1. Armin Niederer (SUI)
2. Jonas Lehnerr (SUI)
3. Tim Hronek (GER)
4. Viktor Andersson (SWE)
5. osmifinále
1. Kevin Drury (CAN)
2. Arnaud Bovolenta (FRA)
3. Victor Öhling Norberg (SWE)
4. Anton Grimus (AUS)
6. osmifinále
1. Christoph Wahrstötter (AUT)
2. Robert Winkler (AUT)
3. Erik Mobärg (SWE)
4. Semjon Denšikov (OAR)
7. osmifinále
1. Jean Frederic Chapuis (FRA)
2. Paul Eckert (GER)
3. Jegor Korotkov (OAR)
4. Dave Duncan (CAR)
8. osmifinále
1. Sergej Ridžik (OAR)
2. Siegmar Klotz (ITA)
3. Francois Place (FRA)
4. Christopher Delbosco (CAN)
1. Alex Fiva (SUI) Q
2. Adam Kappacher (AUT) Q
3. Igor Omelin (OAR)
1. Marc Bischofberger (SUI) Q
2. Brady Leman (CAN) Q
3. Jamie Prebble (NZL)
4. Terence Tchiknavorian (FRA)
1. Filip Flisar (SLO) Q
2. Thomas Zangerl (AUT) Q
3. Stefan Thanei (ITA)
4. Florian Wilmsmann (GER)
1. Armin Niederer (SUI) Q
2. Jonas Lehnerr (SUI) Q
3. Tim Hronek (GER)
4. Viktor Andersson (SWE)
1. Kevin Drury (CAN) Q
2. Arnaud Bovolenta (FRA) Q
3. Victor Öhling Norberg (SWE)
4. Anton Grimus (AUS)
1. Robert Winkler (AUT) Q
2. Semjon Denšikov (OAR) Q
3, Erik Mobarek (SWE) DNF
4. Christoph Warsthötter (AUT) DNF
1. Dave Duncan (CAN) Q
2. Jean Frederic Chapuis (FRA) Q
3. Paul Eckert (GER)
4. Jegor Korotkov (OAR)
1. Francois Place (FRA) Q
2. Sergej Ridzik (OAR) Q
3. Siegmar Klozt (ITA)
4. Christopher Delbosco (CAN) DNF
1. čtvrtfinále
1. Alex Fiva (SUI)
2. Brady Leman (CAN)
3. Marc Bischofberger (SUI)
4. Adam Kappacher (AUT)
2. čtvrtfinále
1. Armin Niederer (SUI)
2. Filip Flisar (SLO)
3. Jonas Lenherr (SUI)
4. Thomas Zangerl (AUT)
3. čtvrtfinále
1. Kevin Drury (CAN)
2. Robert Winkler (AUT)
3. Arnaud Bovolenta (FRA)¨
4. Semjon Denščikov (OAR)
4. čtvrtfinále
1. Sergej Rodzik (OAR)
2. Jean Frederic Chapuis (FRA)
3. Francois Place (FRA)
4. Dave Duncan (CAN)
1. Brady Leman (CAN) Q
2. Marc Bischofberger (SUI) Q
3. Alex Fiva (SUI)
4. Adam Kappacher (AUT)
1. Armin Niederer (SUI) Q
2. Filip Flisar (SLO) Q
3. Thomas Zangerl (AUT)
4. Jonas Lehnerr (SUI)
1, Kevin Drury (CAN) Q
2. Arnaud Bobolenta (FRA) Q
3. Semjon Denščikov (OAR)
4. Robert Winkler (AUT)
1. Sergej Ridzik (OAR) Q
2. Dave Duncan (CAN) Q
3. Francois Place (FRA)
4. Jean Frederic Chapuis (FRA)
1. semifinále
1. Armin Niederer (SUI)
2. Filip Flisar (SLO)
3. Brady Leman (CAN)
4. Marc Bischofberger (SUI)
2. semifinále
1. Sergej Ridzik (OAR)
2. Kevin Drury (CAR)
3. Arnaud Bovolenta (FRA)
4. Dave Duncan (CAN)
1. Brady Leman (CAN) Q
2. Marc Bischofberger (SUI) Q
3. Armin Niederer (SUI)
4. Filip Flisar (SLO)
1. Kevin Drury (CAN) Q
2. Sergej Ridzik (OAR) Q
3. Arnaud Bovolenta (FAR)
4. Dave Duncan (CAN)
Velké finále
1. Sergej Ridzik (OAR)
2. Kevin Drury (CAN)
3. Brady Leman (CAN)
4. Marc Bischofberger (SUI)
Malé finále
1. Armin Niederer (SUI)
2. Filip Flisar (SLO)
3. Arnaud Bovolenta (FRA)
4. Dave Duncan (CAN)
1. Armin Niederer (SUI)
2. Arnaud Bovolenta (FRA)
3. Filip Flisar (SLO)
4. Dave Duncan (CAN)
1. Brady Leman (CAN)
2. Marc Bischofberger (SUI)
3. Sergej Ridzik (OAR)
4. Kevin Drury (CAN)
1. Brady Leman (CAN)
2. Marc Bischofberger (SUI)
3. Sergej Ridzik (OAR)
4. Kevin Drury (CAN)
5. Armin Niederer (SUI)
6. Arnaud Bovolenta (FRA)
7. Filip Flisar (SLO)
8. Dave Duncan (CAN)
V celém průběhu závodu se chodilo do těsných kontaktů mezi závodníky a docela často se končilo i na zemi. Hlavně v osmifinále se udály tři nepříjemné pády. Velké překvapení bylo, že se do finále nedostal obhájce zlata Francouz Chapuis, který skončil už ve čtvrtfinále. Jeho krajan Bovolenta, stříbrný ze Soči, se také ve finále neobjevil a musel se spokojit jen s malým finále a konečným sedmým míste.