Losování osmifinále Evropské ligy | (kon.) |
Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 14.den | (kon.) |
Muži - Štafeta (4x7,5km) | Vítěz: Švédsko (kon.) |
Muži - 1000 m | Vítěz: K. Nuis (NED) (kon.) |
Ženy - volné jízdy | Vítěz: A. Zagitovová (RUS) (kon.) |
Ženy - Skikros (finále) | Vítěz: K. Serwaová (CAN) (kon.) |
Muži - utkání o bronz (Švýcarsko – Kanada) | 7:5 (kon.) | | | Ženy - 1. semifinále (Jižní Korea – Japonsko) | 8:7 (kon.) |
Ženy - 2. semifinále (Švédsko - Velká Británie) | 10:5 (kon.) |
konec
Ženy - volné jízdy
Vítěz: A. Zagitovová (RUS)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Alina Zagitovová (OAR) 239.57
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 238.26
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 231.02
4. Satoko Mijaharová (JPN) 222.38
5. Carolina Kostnerová (ITA) 212.44
6. Kaori Sakamotová (JPN) 209.71
7. Čchoi Ta-pin (KOR) 199.26
8. Maria Sockovová (OAR) 198.10
9. Bradie Tennellová (USA) 192.35
10. Mirai Nagasuová (USA) 186.54
11. Karen Chenová (USA) 185.65
12. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ) 177.12
13. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
14. Nicole Rajičová (SVK) 175.19
15. Gabrielle Dalemanová (CAN) 172.46
16. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
17. Kailani Craineová (AUS) 168.61
18. Nicole Schottová (GER) 168.46
19. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
20. Emmi Peltonenová (FIN) 157.14
21. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
22. Li Siang-ning (CHN) 154.43
23. Ivett Tothová (HUN) 150.43
24. Isadora Williamsová (BRA) 144.18
Startovní listina
1. Alexia Paganiniová (SUI)
2. Loena Hendrickxová (BEL)
3. Mae Berenice Meiteová (FRA)
4. Kim Ha-nul (KOR)
5. Li Siang-ning (CHN)
6. Ivett Tothová (HUN)
7. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ)
8. Emmi Peltonenová (FIN)
9. Kailani Craineová (AUS)
10. Nicole Schottová (GER)
11. Nicole Rajičová (SVK)
12. Isadora Williamsová (BRA)
13. Maria Sockovová (OAR)
14. Karen Chenová (USA)
15. Bradie Tennellová (USA)
16. Gabrielle Dalemanová (CAN)
17. Čchoi Ta-pin (KOR)
18. Mirai Nagasuová (USA)
19. Satoko Mijaharová (JPN)
20. Carolina Kostnerová (ITA)
21. Kaori Sakamotová (JPN)
22. Alina Zagitovová (OAR)
23. Kaetlyn Osmondová (CAN)
24. Jevgenija Medveděvová (OAR)
Pořadí po krátkém programu
1. Alina Zagitovová (OAR) 82.92
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 81.61
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 78.87
4. Satoko Mijaharová (JPN) 75.94
5. Kaori Sakamotová (JPN) 73.18
6. Carolina Kostnerová (ITA) 73.15
7. Gabrielle Dalemanová (CAN) 68.90
8. Čchoi Ta-pin (KOR) 67.77
9. Mirai Nagasuová (USA) 66.93
10. Karen Chenová (USA) 65.90
11. Bradie Tennellová (USA) 64.01
12. Maria Sockovová (OAR) 63.86
13. Nicole Rajičová (SVK) 60.59
14. Nicole Schottová (GER) 59.20
15. Jelizabet Tusinbajevová (KAZ) 57.95
16. Kailani Craineová (AUS) 56.77
17. Isadora Williamsová (BRA) 55.74
18. Emmi Peltonenová (FIN) 55.28
19. Alexia Paganiniová (SUI) 55.26
20. Loena Hendrickxová (BEL) 55.16
21. Kim Ha-nul (KOR) 54.33
22. Mae Berenice Meiteová (FRA) 53.67
23. Ivett Tothová (HUN) 53.22
24. Li Siang-ning (CHN) 52.46
...
25. Larkyn Austmanová (CAN) 51.42
26. Diana Nikitinová (LAT) 51.12
27. Giada Russová (ITA) 50.88
28. Anita Östlundová (SWE) 49.14
29. Anna Chnyčenkovová (UKR) 47.59
30. Ajza Mambekovová (KAZ) 44.40
1. Alina Zagitovová (OAR) 239.57
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 238.26
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 231.02
4. Satoko Mijaharová (JPN) 222.38
5. Carolina Kostnerová (ITA) 212.44
6. Kaori Sakamotová (JPN) 209.71
7. Čchoi Ta-pin (KOR) 199.26
8. Maria Sockovová (OAR) 198.10
9. Bradie Tennellová (USA) 192.35
10. Mirai Nagasuová (USA) 186.54
11. Karen Chenová (USA) 185.65
12. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ) 177.12
13. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
14. Nicole Rajičová (SVK) 175.19
15. Gabrielle Dalemanová (CAN) 172.46
16. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
17. Kailani Craineová (AUS) 168.61
18. Nicole Schottová (GER) 168.46
19. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
20. Emmi Peltonenová (FIN) 157.14
21. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
22. Li Siang-ning (CHN) 154.43
23. Ivett Tothová (HUN) 150.43
24. Isadora Williamsová (BRA) 144.18
Startovní listina
1. Alexia Paganiniová (SUI)
2. Loena Hendrickxová (BEL)
3. Mae Berenice Meiteová (FRA)
4. Kim Ha-nul (KOR)
5. Li Siang-ning (CHN)
6. Ivett Tothová (HUN)
7. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ)
8. Emmi Peltonenová (FIN)
9. Kailani Craineová (AUS)
10. Nicole Schottová (GER)
11. Nicole Rajičová (SVK)
12. Isadora Williamsová (BRA)
13. Maria Sockovová (OAR)
14. Karen Chenová (USA)
15. Bradie Tennellová (USA)
16. Gabrielle Dalemanová (CAN)
17. Čchoi Ta-pin (KOR)
18. Mirai Nagasuová (USA)
19. Satoko Mijaharová (JPN)
20. Carolina Kostnerová (ITA)
21. Kaori Sakamotová (JPN)
22. Alina Zagitovová (OAR)
23. Kaetlyn Osmondová (CAN)
24. Jevgenija Medveděvová (OAR)
Pořadí po krátkém programu
1. Alina Zagitovová (OAR) 82.92
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 81.61
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 78.87
4. Satoko Mijaharová (JPN) 75.94
5. Kaori Sakamotová (JPN) 73.18
6. Carolina Kostnerová (ITA) 73.15
7. Gabrielle Dalemanová (CAN) 68.90
8. Čchoi Ta-pin (KOR) 67.77
9. Mirai Nagasuová (USA) 66.93
10. Karen Chenová (USA) 65.90
11. Bradie Tennellová (USA) 64.01
12. Maria Sockovová (OAR) 63.86
13. Nicole Rajičová (SVK) 60.59
14. Nicole Schottová (GER) 59.20
15. Jelizabet Tusinbajevová (KAZ) 57.95
16. Kailani Craineová (AUS) 56.77
17. Isadora Williamsová (BRA) 55.74
18. Emmi Peltonenová (FIN) 55.28
19. Alexia Paganiniová (SUI) 55.26
20. Loena Hendrickxová (BEL) 55.16
21. Kim Ha-nul (KOR) 54.33
22. Mae Berenice Meiteová (FRA) 53.67
23. Ivett Tothová (HUN) 53.22
24. Li Siang-ning (CHN) 52.46
...
25. Larkyn Austmanová (CAN) 51.42
26. Diana Nikitinová (LAT) 51.12
27. Giada Russová (ITA) 50.88
28. Anita Östlundová (SWE) 49.14
29. Anna Chnyčenkovová (UKR) 47.59
30. Ajza Mambekovová (KAZ) 44.40
1. Alina Zagitovová (OAR) 239.57
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 238.26
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 231.02
4. Satoko Mijaharová (JPN) 222.38
5. Carolina Kostnerová (ITA) 212.44
6. Kaori Sakamotová (JPN) 209.71
7. Čchoi Ta-pin (KOR) 199.26
8. Maria Sockovová (OAR) 198.10
9. Bradie Tennellová (USA) 192.35
10. Mirai Nagasuová (USA) 186.54
11. Karen Chenová (USA) 185.65
12. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ) 177.12
13. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
14. Nicole Rajičová (SVK) 175.19
15. Gabrielle Dalemanová (CAN) 172.46
16. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
17. Kailani Craineová (AUS) 168.61
18. Nicole Schottová (GER) 168.46
19. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
20. Emmi Peltonenová (FIN) 157.14
21. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
22. Li Siang-ning (CHN) 154.43
23. Ivett Tothová (HUN) 150.43
24. Isadora Williamsová (BRA) 144.18
1. Alina Zagitovová (OAR) 82.92
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 81.61
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 78.87
4. Satoko Mijaharová (JPN) 75.94
5. Kaori Sakamotová (JPN) 73.18
6. Carolina Kostnerová (ITA) 73.15
19. Satoko Mijaharová (JPN)
20. Carolina Kostnerová (ITA)
21. Kaori Sakamotová (JPN)
22. Alina Zagitovová (OAR)
23. Kaetlyn Osmondová (CAN)
24. Jevgenija Medveděvová (OAR)
1. Čchoi Ta-pin (KOR) 199.26
2. Maria Sockovová (OAR) 198.10
3. Bradie Tennellová (USA) 192.35
4. Mirai Nagasuová (USA) 186.54
5. Karen Chenová (USA) 185.65
6. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ) 177.12
7. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
8. Nicole Rajičová (SVK) 175.19
9. Gabrielle Dalemanová (CAN) 172.46
10. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
11. Kailani Craineová (AUS) 168.61
12. Nicole Schottová (GER) 168.46
13. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
14. Emmi Peltonenová (FIN) 157.14
15. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
16. Li Siang-ning (CHN) 154.43
17. Ivett Tothová (HUN) 150.43
18. Isadora Williamsová (BRA) 144.18
13. Maria Sockovová (OAR)
14. Karen Chenová (USA)
15. Bradie Tennellová (USA)
16. Gabrielle Dalemanová (CAN)
17. Čchoi Ta-pin (KOR)
18. Mirai Nagasuová (USA)
1. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ) 177.12
2. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
3. Nicole Rajičová (SVK) 175.19
4. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
5. Kailani Craineová (AUS) 168.61
6. Nicole Schottová (GER) 168.46
7. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
8. Emmi Peltonenová (FIN) 157.14
9. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
10. Li Siang-ning (CHN) 154.43
11. Ivett Tothová (HUN) 150.43
12. Isadora Williamsová (BRA) 144.18
7. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ)
8. Emmi Peltonenová (FIN)
9. Kailani Craineová (AUS)
10. Nicole Schottová (GER)
11. Nicole Rajičová (SVK)
12. Isadora Williamsová (BRA)
1. Kim Ha-nul (KOR) 175.71
2. Loena Hendrickxová (BEL) 171.88
3. Mae Berenice Meiteová (FRA) 159.92
4. Alexia Paganiniová (SUI) 156.26
5. Li Siang-ning (CHN) 154.43
6. Ivett Tothová (HUN) 150.43
1. Alexia Paganiniová (SUI)
2. Loena Hendrickxová (BEL)
3. Mae Berenice Meiteová (FRA)
4. Kim Ha-nul (KOR)
5. Li Siang-ning (CHN)
6. Ivett Tothová (HUN)
1. Alexia Paganiniová (SUI)
2. Loena Hendrickxová (BEL)
3. Mae Berenice Meiteová (FRA)
4. Kim Ha-nul (KOR)
5. Li Siang-ning (CHN)
6. Ivett Tothová (HUN)
7. Jelizabet Tursinbajevová (KAZ)
8. Emmi Peltonenová (FIN)
9. Kailani Craineová (AUS)
10. Nicole Schottová (GER)
11. Nicole Rajičová (SVK)
12. Isadora Williamsová (BRA)
13. Maria Sockovová (OAR)
14. Karen Chenová (USA)
15. Bradie Tennellová (USA)
16. Gabrielle Dalemanová (CAN)
17. Čchoi Ta-pin (KOR)
18. Mirai Nagasuová (USA)
19. Satoko Mijaharová (JPN)
20. Carolina Kostnerová (ITA)
21. Kaori Sakamotová (JPN)
22. Alina Zagitovová (OAR)
23. Kaetlyn Osmondová (CAN)
24. Jevgenija Medveděvová (OAR)
V Pchjongčchangu rovněž ovládla krátký program a Medveděvová se před ní znovu musela sklonit. Teprve osmnáctiletá Ruska tak po letech, kdy dominovala, nachází svou pravidelnou přemožitelku v patnáctileté Zagitovové, která se prezentuje fantastickým technickým nadáním.
1. Alina Zagitovová (OAR) 82.92
2. Jevgenija Medveděvová (OAR) 81.61
3. Kaetlyn Osmondová (CAN) 78.87
4. Satoko Mijaharová (JPN) 75.94
5. Kaori Sakamotová (JPN) 73.18
6. Carolina Kostnerová (ITA) 73.15
7. Gabrielle Dalemanová (CAN) 68.90
8. Čchoi Ta-pin (KOR) 67.77
9. Mirai Nagasuová (USA) 66.93
10. Karen Chenová (USA) 65.90
11. Bradie Tennellová (USA) 64.01
12. Maria Sockovová (OAR) 63.86
13. Nicole Rajičová (SVK) 60.59
14. Nicole Schottová (GER) 59.20
15. Jelizabet Tusinbajevová (KAZ) 57.95
16. Kailani Craineová (AUS) 56.77
17. Isadora Williamsová (BRA) 55.74
18. Emmi Peltonenová (FIN) 55.28
19. Alexia Paganiniová (SUI) 55.26
20. Loena Hendrickxová (BEL) 55.16
21. Kim Ha-nul (KOR) 54.33
22. Mae Berenice Meiteová (FRA) 53.67
23. Ivett Tothová (HUN) 53.22
24. Li Siang-ning (CHN) 52.46
...
25. Larkyn Austmanová (CAN) 51.42
26. Diana Nikitinová (LAT) 51.12
27. Giada Russová (ITA) 50.88
28. Anita Östlundová (SWE) 49.14
29. Anna Chnyčenkovová (UKR) 47.59
30. Ajza Mambekovová (KAZ) 44.40
Volná jízda je složena z dobře vyváženého programu skoků, piruet, krokových variací a ostatních spojovacích prvků nebo pohybů mezi nimi, provedených v souladu s hudbou. Délka volné jízdy je u mužů určena na čtyři a půl minuty, u žen na čtyři minuty, přičemž platí časové rozmezí plus nebo minus deset sekund. Hudební doprovod může být libovolného žánru.
závodníce má při výběru prvků tvořících jeho program určitou volnost, musí však brát zřetel na dodržení základních požadavků. U obou programů by měla být věnována pozornost rovněž choreografii jízdy, výrazu, vyjádření hudby, nápaditosti a originalitě.