Ústí n/L – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Kladno – Prostějov 7:2 (kon.) | K. Vary – Kadaň 5:2 (kon.)
Benátky n/J – Slavia 2:5 (kon.) | Litoměřice – Havířov 6:1 (kon.) | Přerov – Motor ČB 5:3 (kon.)
Třebíč – Vsetín 1:5 (kon.)
konec
SK Horácká Slavia Třebíč
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 24.02.2018, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA, Třebíč • Chance Liga • 52. kolo
Předzápasové kurzy: 2.8 4.15 2.05
Partner:
   
  Je hotovo, ohromná radost vsetínských hráčů a fanoušků. Zbrojovka postoupila totiž hned v první sezoně do play-off a nutno říci, že dnes asi zaslouženě. Nebyla o tolik lepší, ale proměňovala šance a to bylo hlavní gró dnešního utkání. Ač domácí ve třetí třetině snížili v 45. minutě z hole Nedbala, Vsetín výhru pečetil dvěma góly v poslední dvouminutovce. Na domácí straně panuje logické zklamání, pro ně sezona končí právě dnes, 24. února, fanoušci přesto děkují týmu za průběh celé sezony. Na hostující straně se slaví a bude se slavit ještě hodně dloúho. Z mé strany je to dnes vše, přijměte prosím ještě jednou omluvu za technické potíže, které provázely úvodní část první třetiny. Od onlajnu se loučí a s přáním příjemného zbytku víkendu se loučí Tomáš Kalas. (19:51:47)
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Atmosféra je plně v režii hostujících fanoušků, kteří si krátí čekání na konec zpěvem klasických valašských písní. Na ledě opravdu o nic nejde a hraje se opravdu jenom z povinnosti.
   
  58:21
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Hosté kompletují „bůra“! Protasenja se motal s pukem okolo levého kruhu, nakonec i bekhendem prověřil Dostála. Ten kotouč neudržel mezi betony a do branky touš doklepl RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Anatolij Protasenja.
   
  57:51
  Utkání se už víceméně jenom dohrává, je vidět, že už je rozhodnuto.
   
  57:26
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Teď už je to úplně jasné a Vsetín se může radovat z postupu do play-off a soupeře z Karlových Varů! Do prázdné branky se vysokým obloukem trefil FILIP DUNDÁČEK a nepomohl tomu ani pokus o zachránění gólu Vágnerem. Bez asistence.
   
  56:52
  Vsetín však vyhodil ze svého pásma ven a povedlo se mu to i podruhé.
   
  56:45
  Oddechový čas pro domácí. Zřejmě poslední šance, jak zdramatizovat zápas. Třebíč navíc hraje bez gólmana!
   
  56:30
  Slavia se snaží hrát dopředu, ale nedaří se to nějak zásadně. Změnit to chtěl Kratochvíl, probíjel se dopředu, v poslední fázi si kotouč píchl daleko od sebe a Pavelka přerušuje hru.
   
  56:03
  Vsetín vyhazuje kotouč šikovně, aby se nejednalo o icing. V hostujícím sektoru začínají propukat lehké oslavy, zatímco na ledě si připsal Dostál další zákrok a je komerční přestávka.
   
  55:06
  Kotouč skončil v ochranné síti nad ledem po střele jednoho z hostí.
   
  54:58
  Domácí v plném počtu.
   
  53:33
  Otázkou je, co tyto přesilovky přináší pro oba. Vsetínu je to fakticky jedno, potřebuje šetřit čas, Třebíč spěchá, ale je v oslabení. I proto druhá přesilovka hostí v pořadí vypadá tak, jak vypadá.
   
  52:57
  Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Luboš Horký – 2 min., podražení).
   
  52:19
  Až poslední sekundy přesilovky ukázaly nějakou sílu Valachů v přesilovkách, jinak se domácí bez potíží ubránili.
   
  52:14
  Domácí v plném počtu.
   
  51:39
  Další vyhození, tuto přesilovku hraje Vsetín bídně, naopak Třebíč oslabení skvěle.
   
  50:59
  Erat šetří čas a vyváží puk z pásma. Hosté jsou ale opět na puku a nevypadá to na nějaké drama v zápase.
   
  50:09
  Hraje se opravdu od podlahy, o tom žádná. Kopta dostal od Nedbala dvakrát naloženo. Poprvé ne úplně doslova, byl podražen, druhé dohrání u mantinelu už ale tvrdé, a hlavně bolestivé, bylo. Trestá se však jenom podražení.

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 44. Nedbal (R. Erat) – 24. Karafiát (Kajaba, Ostrčil), 35. Podešva, 38. Protasenja (Kucharczyk), 58. Dundáček, 59. Kucharczyk (Protasenja)


  SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – R. Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Malec, Kusko, L. Horký – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Gajarský – Ferda, Süss, Kristl.
  VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka (Horčička) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek.

  Rozhodčí: Čech, Přikryl – Lukš, Komínek

  Diváci: 3 072