Montreal – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:2 (po pr.) | St. Louis – Detroit 2:1 (kon.)
Colorado – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 5:6 (po pr.)
konec
St. Louis Blues
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 01.03.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
Předzápasové kurzy: 1.98 3.86 3.4
Partner:
   
  To už je ode mne vše. Přeji příjemný vstup do čtvrtka a někdy příště opět na počtenou! (05:04:19)
   
  Československá stopa v zápasu:
  Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:33
  Dmitrij Jaškin (STL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:29
  Martin Frk (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 8:44.
   
  Tři hvězdy zápasu:
  1. Carter Hutton (STL) 35 zásahů, 1 gól, 97,2%
  2. Alex Pietrangelo (STL) 1+0
  3. Vladimir Tarasenko (STL) 0+0.
   
  Konečný poměr střel
  St. Louis 25:36 Detroit.
   
  Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se nakonec stává tým St. Louis Blues! Ti dnes nebyli herně lepší, ale dali o gól více, což je v hokeji rozhodující. Vítěznou branku má na svém kontě Alex Pietrangelo, který si tak stylově osladil svůj 600. kariérní zápas. Red Wings sice v závěru snížili přesnou ranou Andrease Athanasioua, ale na víc se již nezmohli. Cenné body tak urvali produktivnější Bluesmani. Nutno přiznat, že přísnější hokejové měřítko snesla pouze poslední perioda. Hrálo se hodně takticky a šancí bylo k vidění pomálu.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Je konec! Na buly to Alexander Steen uhrál, mírně puk zalehl a hosté už nemají šanci s výsledkem cokoliv udělat.
   
  59:57
  Ještě jedno vhazování před Jimmym Howardem! To je drama. V brankovišti se do sebe v rámci vyhroceného závěru ještě pustilo klubko hráčů a sudí se už rozhodli nevylučovat.
   
  59:42
  Detroitu se v těchto chvílích nedaří dostat kotouč mimo prostor u mantinelů. Zůstávají tedy v pozicích, kde nejsou až tak nebezpeční. Pro Blues to pomalu začíná vypadat dobře.
   
  59:19
  Tyler Bertuzzi vkládal před brankovištěm hůl do střílené přihrávky a tečoval ji mimo prostor tří tyčí! Diváci už zápas sledují vestoje, je to pořádné drama.
   
  59:08
  Za normálních okolností by se hrálo ve čtyřech na obou stranách, ale díky power play Red Wings mají hosté k dispozici výhodnou přesilu pěti proti čtyřem! Pochopitelně operují v pásmu a Blues zuby nehty brání.
   
  58:40
  Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jaden Schwartz – 2 min., hákování).
  Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., nesportovní chování).
   
  58:27
  Jimmy Howard už opět spěchal na střídačku, ale jeho spoluhráč podklouzl a puk se dostal ke Kyleovi Brodziakovi. Howard rychle couval zpět a domácí forvard orazítkoval horní tyčku jeho svatyně!
  58:15 Andreas ATHANASIOU - 2:1
   
  58:15
  Detroit právě vstřelil branku!
  Je sníženo! Z levého kruhu vypálil Tyler Bertuzzi pouze do tyčky. Kotouč se pozoruhodně od konstrukce branky odrazil zpátky do úplně stejného místa, kde se nacházel z druhé vlny najetý ANDREAS ATHANASIOU, jenž okamžitě vypálil na rozhozeného Cartera Huttona a konečně jej prostřelil. Dorážka mířila přesně pod břevno, které už podruhé během pár sekund domácí nezachránilo. Asistence: Tyler Bertuzzi.
   
  57:40
  Po přízemním nahození Dylana Larkina se před brankou strhla velká mela! Kotouč však díky velké obětavosti Blues za čarou neskončil a hra plyne dál.
   
  56:59
  Gustav Nyquist si už nevěděl rady se zhuštěným prostorem a nahodil tedy puk po mantinelu. Za brankou jej získali hosté, kteří mohou kombinovat.
   
  56:38
  Henrik Zetterberg se už sune za modrou čáru. Domácí ovšem dostali puk rychle pryč a Detroit se tak musí vrátit zpět.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 22. Upshall (Jaškin, Parayko), 55. Pietrangelo (Schwartz, B. Schenn) – 59. Athanasiou (Bertuzzi)


  St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Schmaltz, Gunnarsson – Tarasenko (A), Barbašev, Steen – Sošnikov, B. Schenn, Schwartz – T. Thompson, Sobotka, Berglund – Jaškin, Brodziak, Upshall.
  Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Daley, Ericsson, Ouellet, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Bertuzzi – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Booth, Glendening, Frk.

  Diváci: 18 813 (vyprodáno)