Šternberk – Přerov 3:2 (kon.) | Frýdek-Místek – Prostějov 0:3 (kon.) | Fénix Brno – Olymp Praha 0:3 (kon.)

0:0
    Byť to tak za stavu 16:19 nevypadalo, tak třetí set byl tím nejdramatičtějším. Domácí hráčky totiž dokázaly skóre otočit šesti body v řadě, přesto nedokázaly koncovku dotáhnout do vítězného konce a Prostějov si odváží vítězství 3:0. (18:19:40)

23:25
    Třetí set skončil.

23:25
    Helena Horká se prosadila technickým úderem a Prostějov vítězí 25:23, celkově 3:0!

23:24
    Laura Emontsová s trochou štěstí vytlouká domácí dvojblok a Prostějov disponuje prvním mečbolem.

23:23
    Tentokrát už Kukůčová boduje útokem po lajně.

22:23
    Prostějov ubránil Kukůčovou a Helena Horká otáčí skóre!

22:22
    Laura Emontsová se postarala o vyrovnání stavu a drama třetího setu vrcholí.

22:21
    A další prostějovský blok proti Kukůčové! Oddechový čas pro Frýdek-Místek.

22:20
    Domácí měli dobře zaděláno na další bod, Kukůčová ale ztroskotala na prostějovském bloku.

22:19
    Agnieszka Mitregová přidává i přímý bod z podání!

21:19
    Emontsová je zablokována a hostující trenér Čada je donucen k druhému oddechovému času.

20:19
    Markéta Kukůčová dokonce posílá Frýdek-Místek do vedení!

19:19
    Vyrovnáno! Prostějovskou chybu na příjmu trestá Vašinová.

18:19
    Kavková úspěšně zahrála na druhou přes.

17:19
    Domácí hráčky dlouhou rozehru zakončily úspěšným blokem.

16:19
    Helena Horká boduje útokem z pipu.

16:18
    Pavelková snižuje na 16:18.

15:18
    Osmnáctý bod Prostějova zaznamenala Laura Emontsová.

15:17
    Veronika Trnková si poradila technickým úderem.

15:16
    Úspěšný frýdecko-místecký blok.

14:16
    Helena Horká servíruje jen do sítě.

13:16
    Přímý bod Prostějova z podání, při druhém technickém oddechovém času favoritky zápasu vedou o tři body.

13:15
    Veronika Trnková boduje útokem středem sítě.

13:14
    Také Tomašeková Kozmík nedokázala zpoza koncové čáry přehrát míč přes síť.

10:12
    Domácí zablokovali prostějovský útok z pipu.

9:12
    Nejdelší rozehru zápasu zakončila Laura Emontsová vytlučením domácího bloku.

9:11
    Oddechový čas pro Frýdek-Místek.

9:11
    Helena Horká boduje útokem z handy.

9:10
    Laura Emontsová přidává desátý bod Prostějova.

9:9
    Adéla Borovcová se postarala o vyrovnání.

8:9
    Laura Emontsová vrací hostům vedení.

8:8
    Hostující nahrávačka Zatloukalová se dotkla sítě při nahrávce a Prostějov přišel o poslední díl čtyřbodového vedení.

7:8
    Kukůčová boduje útokem z pipu.

6:8
    Veronika Trnková procedila míč skrz domácí blok a při technickém oddechovém času vede Prostějov 8:6.

6:7
    Borovcová přidává přímý bod z podání.

5:7
    Kukůčová zaznamenává pátý bod domácích ve třetím setu.

4:7
    Mitregová se prosadila středem sítě.

3:7
    Lucie Nová přidává již sedmý prostějovský bod.

3:6
    Borovcová neměla dobrou pozici a neuspěla proti prostějovskému bloku.

3:5
    Hosté úspěšným pipem odskakují na 5:3.

3:4
    Z velmi těžké pozice útočila Borovcová, dokázala si ale poradit výborně.

2:4
    Helena Horká zaznamenává čtvrtý bod Prostějova.

2:3
    Hostující hráčky nedokázaly zpracovat útok Pavelkové.

1:3
    Emontsová následně kazí podání.

0:3
    Na 3:0 už zvyšuje Helena Horká.

0:2
    Díky přímému bodu Emontsové z podání Prostějov vede 2:0.

0:1
    Třetí set rozehrály lépe hostující hráčky.

0:0
    Začal třetí set.

0:0
    Druhý set měl velmi podobný průběh tomu prvnímu, když do střední části domácí hráčky držely s vysokým favoritem krok, poté už ale nestačily a Prostějov si bez potíží došel pro druhý zisk setu v dnešním utkání.

21:25
    Druhý set skončil.

21:25
    Helena Horká z hlavního kůlu vytlouká domácí blok a Prostějov vítězí ve druhém setu 25:21.

21:24
    Kukůčová ještě oddaluje závěr druhého setu.

20:24
    Tentokrát Emontsová zkusila technický úder a ten už vyšel na výbornou.

20:23
    A další bod domácího bloku, ten využil těžké pozice Emontsové, která si nedokázala dobře poradit a hostující trenér Čada si bere oddechový čas.

19:23
    Zaskvěl se také domácí blok, to proti pipu Heleny Horké.

18:23
    Nahrávačka Kavková, která do druhého setu nahradila Polku Blasiakovou, se prosazuje na druhou přes.

17:23
    A znovu Kukůčová nepřekonala prostějovskou hradbu nad sítí!

17:22
    A další bod domácího bloku! Tentokrát proti Kukůčové.

17:21
    Mitregová nepřekonala prostějovský blok.

17:20
    Helena Horká se prosazuje útokem z pipu.

17:19
    Borovcová zaznamenala sedmnáctý bod domácího celku.

16:19
    Trnková nad sítí trestá hostující chybu na příjmu.

16:18
    Prostějov blokem dokázal dvakrát udržet míč ve hře a Emontsová poté boduje technickým úderem. Oddechový čas pro Frýdek-Místek.

16:17
    Trnková vrací Prostějov do vedení.

16:16
    Dlouhá rozehra s úspěšnějším koncem pro domácí, boduje Pavelková.

15:16
    Chyba Pavelkové na příjmu přináší hostům přímý bod z podání a za technického oddechového času je stav 15:16.

15:15
    Lucie Nová musela na vyrovnání použít dva pokusy, podařilo se jí ale zabodovat.

15:14
    Veronika Trnková ztroskotala na blokující Mitregové.

14:14
    Pavelková si poradila elegantní ulívkou za prostějovský blok.

13:14
    Domácí chyba na podání, do sestavy hostů se dostává blokařka Herelová.

13:13
    Lucie Nová útočí do zámezí a máme znovu vyrovnáno.

12:13
    Pavelková už se tentokrát dokázala hostující zdi nad sítí vyhnout.

11:13
    Prostějovský blok si navíc vyšlápl i na Borovcovou.

11:12
    Pavelková nepřelstila prostějovský dvojblok a hosté se po čase vrací do vedení.

11:11
    S další těžkou nahrávkou si Horká poradila tentokrát na hlavním kůlu.

10:8
    Tentokrát hosté chybovali na příjmu a to trestá Kukůčová.

9:8
    Prostějovská chyba na podání vrací domácím drobný náskok.

8:8
    Horká měla další velmi těžkou pozici před sebou, přesto znovu boduje zalívkou a trenér Tůma si okamžitě bere oddechový čas.

8:7
    Po technickém oddechovém čase hosté snižují úspěšným útokem z pipu.

8:6
    A další komplikace pro Prostějov, Emontsová byla dvakrát ubráněna, přesto dostala i třetí šanci a ztroskotala na domácím bloku!

7:6
    Helena Horká útočí do zámezí a Frýdek-Místek se poprvé v zápase dostává do vedení v nějaké fázi setu.

6:6
    Chyba v domácím útoku, kdy frýdecko-místecké hráčky při dobré obraně musely zahrát míč jen zadarmo přes, poté ale bodují blokem.

5:6
    Markéta Kukůčová drží domácí hráčky na dostřel.

4:6
    Helena Horká se prosadila ze zadní zóny a Prostějov znovu odskakuje.

4:5
    Veliká chyba domácího libera Radivojevičové přináší snadný bod Prostějovu.

4:4
    Pavelková si dokázala poradit nad sítí a vyrovnává na 4:4.

3:4
    Vašínová kazí servis.

3:3
    Zatloukalová nedokázala zpracovat nepřesný příjem na vlastní polovině.

2:3
    Daniela Pavelková zaznamenává druhý bod domácích v této sadě.

1:3
    Helena Horká dostala velmi těžkou nahrávku od Zatloukalové, přesto si s ní dokázala poradit na výbornou.

1:2
    První bod slezského týmu zaznamenává Markéta Kukůčová.

0:2
    Hosté přidávají další bod díky úspěšnému bloku proti Pavelkové.

0:1
    Do druhého setu vstupuje úspěšněji Prostějov díky Gabriele Tomaškové Kozmík.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    Prostějov si brzy vypracoval pětibodové vedení a byť o něj přišel, tak od stavu 14:14 rozhodl první set šestibodovou sérií.

18:25
    První set skončil.

18:25
    O závěrečný bod Prostějova v prvním setu se postarala Laura Emontsová.

18:24
    Útok Heleny Horké domácí blok nadrazil pouze do zámezí mimo osah hráček Frýdku-Místku.

18:23
    Následně ale přichází chyba polské blokařky na podání.

18:22
    Mitregová si poradila s využitím prostějovského dvojbloku.

17:22
    Laura Emontsová vrací hostům klid a pětibodové vedení.

17:21
    A o pár sekund později si prostějovská smečařka nechala dát přímý bod z podání.

16:21
    Lucie Nová se vrací do boje místo Kossányiové, následně ale servíruje pouze do sítě.

15:21
    Domácí dvakrát ubránily prostějovský útok, poté ale znovu kralovala Trnková nad sítí.

15:20
    Až blokařka Mitregová dokázala utnout šestibodovou prostějovskou sérii.

14:20
    Tentokrát přišla chyba na příjmu a Trnková si nad sítí snadno poradila.

14:19
    Domácím se teď vůbec nedaří, Borovcová ztroskotala na prostějovském bloku.

14:18
    Povedený technický úder Kossányiové a za stavu 14:18 si domácí trenér Tůma bere druhý oddechový čas.

14:17
    Neúspěch domácích, Pavelková smečuje do zámezí.

14:16
    Hosté bodují úspěšným dvojblokem a při technickém oddechovém času vedou 16:14.

14:15
    Helena Horká musela útočit dvakrát, napodruhé už ale vytlouká hostující blok a do hry se zapojuje také Andrea Kossányiová.

14:14
    Oddechový čas pro hostujícího trenéra Čadu.

14:14
    A po přímém bodu domácích z podání je dokonce vyrovnáno!

13:14
    Chyba hostujících hráček na útoku znamená rozdíl jediného bodu.

12:14
    Domácí se snaží nenechat soupeře odskočit, tentokrát úspěšně zasmečovala Pavelková.

11:14
    Lucie Nová přidává čtrnáctý bod Prostějova.

11:13
    Chyba Prostějova na podání.

10:13
    Díky dalšímu výbornému zákroku Kovářové Nová zvyšuje na 13:10 pro hosty.

10:12
    Laura Emontsová vrací podání zpět na stranu Prostějova.

10:11
    A už jen jediného bodu! Nahrávačka Zatloukalová nedokázala napravit chybu spoluhráček na příjmu.

9:11
    Další hezké zákroky v poli na obou stranách, domácí vytlučeným blokem snižují na rozdíl dvou bodů.

8:11
    Hosté byli blízko návratu do pětibodového vedení, útočí ale jen do pásky sítě.

7:11
    Zaváhání v domácí obraně, kam spadl lobovaný míč Nové.

7:10
    Frýdek-Místek koriguje na tříbodový rozdíl ve skóre.

6:10
    Elegantní technický úder Laury Emontsové vede k desátému bodu Prostějova.

6:9
    Dlouhá rozehra s několika pohlednými zákroky na obou stranách, Helena Horká v jejím závěru smečuje do zámezí.

5:9
    Polská blokařka Mitregová se prosadila středem sítě.

4:9
    Blokem bodují také hosté z Prostějova a první oddechový čas pro domácího trenéra Tůmu.

4:8
    Laura Emontsová přidává osmý bod na prostějovské konto a jde se k prvnímu technickému oddechovému času.

4:7
    Další bodový úspěch Trnkové z útoku, tentokrát za hlavou Zatloukalové.

4:6
    První úspěch na bloku si připisují domácí hráčky.

3:6
    Chyba domácích na útoku.

3:5
    Technický úder Veroniky Trnkové dává Prostějovu znovu výhodu dvoubodového vedení.

3:4
    Veronika Trnková servíruje pouze do sítě.

2:4
    Dvě velká nedorozumění v domácím útoku, po tom prvním ještě hráčky Frýdku-Místku odehrály míč zadarmo přes, poté už jim spadl míč na palubovku.

2:3
    Lucie Nová si poradila s nahrávkou své jmenovkyně Zatloukalové.

2:2
    Domácí rozehráli výborným servisem a Daniela Pavelková se postarala o vyrovnání.

1:2
    Další servis prostějovské smečařky už se do hřiště nevešel.

0:2
    Emontsová následně přidává přímý bod z podání.

0:1
    Utkání bylo zahájeno, Prostějov hraje s nahrávačkou Zatloukalovou od úvodního hvizdu a ta vyzvala k úvodnímu bodu Lauru Emontsovou.

0:0

0:0
    Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání 24. kola extraligy volejbalistek, Frýdek-Místek v první nadstavbové skupině přivítá obrovského favorita zápasu, Prostějov.

Domácí do zápasu vstupují ze šestého místa, které jim také zůstane do play-off, ačkoliv ještě mají před sebou pět zápasů v této nadstavbové skupině, neboť na páté KP Brno ztrácejí propastných 21 bodů a v pěti kolech nadstavbové části ještě hráčky Frýdku-Místku nezískaly ani set.

Prostějov, který jasně vládne soutěži, má výrazně nabitější program. Před dvěma týdny Prostějov ovládl semifinále a finále domácího poháru a bojuje také v Lize mistrů, kterou zakončil předevčírem porážkou na palubovce Fenerbahce Istanbul a má tak za sebou náročné cestování. Českou extraligou, kterou Prostějov vyhrál devětkrát v řadě, letos kráčí bez porážky, přičemž ve třiadvaceti zápasech ztratil pouze tři body za shodný počet vítězství v tiebreaku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Kohlmann

TJ Sokol Frýdek-Místek: I. Vašinová, K. Vašinová, Pavelková, Mitrega, Borovcová, Kavková, Kukůčová, Blasiaková, Kvapilová – Radivojevičová
    VK Prostějov: Kossáyiová, Horká, Trnková, Weissová, Tomašeková Kozmík, Herelová, Nová, Zatloukalová, Emontsová – Kovářová

Rozhodčí: Spáčil, Slezák