Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 8:4 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Dallas – Tampa 4:5 (po pr.) | Edmonton – Nashville 2:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:3 (kon.)
San Jose – Chicago 7:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:2 (kon.)
Boston Bruins
8:4 (5:3, 3:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 02.03.2018, 01:10 • TD Garden, Boston • NHL

55:00
    Zdeno Chára bude mít dnes na kontě nejen dvě asistence, ale také sedm trestných minut. Slovenský bek jde ven za držení Carla Hagelina. Bylo to hodně na hraně, ale faul tam asi byl.

Na vyloučení: 6-7
    Vyšší tresty: 1-1.

47:25
    Oli Määttä se opět zapisuje do statistik zápasu. Tentokrát nikoliv brankou, ale vyloučením, jelikož sekl Jake DeBruska a půjde si odsedět dvě minuty. A asi bude rád, pokud vydrží na trestné po dobu 120 sekund, jelikož Boston dnes již tři přesilovky využil.

Na vyloučení: 5-7

39:16
    Je to tak a je to naprosto jasné. Torey Krug nedovoleně zastavil Cartera Rowneyho a není co řešit – nedovolené bránění.

Na vyloučení: 5-6.

33:27
    Nepříjemnost pro hosty. Boston totiž využil dvě ze čtyř přesilovek a nyní jde do páté, jelikož Matt Hunwick je vyloučen za držení Jake DeBruska.

Na vyloučení: 4-6.

30:50
    Jamie Oleksiak a Zdeno Chára nyní samozřejmě budou sledovat počínání svých spoluhráčů z trestné lavice, oba dva dostávají za bitku pět minut.

Na vyloučení: 4-5.

28:00
    Nikoliv však dlouho. Uvidíme druhou přesilovou hru Pittsburghu, jelikož David Pastrňák jde na dvě minuty ven za hákování.

25:38
    Další dva dvouminutové tresty, jeden na každé straně. Olli Määttä je vyloučen na dvě minuty za podražení Brada Marchanda, který ale zároveň také dostává dvě minuty, jelikož pád hodně přihrál.

Na vyloučení: 3-5.

23:00
    Nakonec je to vyřešené celkem logicky. Tim Schaller dostává dvě minuty za hrubost a stejný trest si vysloužil také Jevgenij Malkin za hostující tým.

Na vyloučení: 2-4.

20:28
    Druhá třetina byla zahájena a hned po 28 sekundách hry jde ven Brian Dumoulin, který držel Rileyho Nashe a také si půjde na dvě minuty odpočinout.

Na vyloučení: 1-3.

17:07
    Také Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. David Krejčí totiž podrazil soupeře a dostává dvě minuty. Využijí také hosté početní výhodu?

Na vyloučení: 1-2.

07:07
    Je pravda, že Brian Dumoulin tohle asi nechtěl, nicméně je za svojí hokejku zodpovědný. Ta byla při napadání Jake De Bruska příliš vysoko, zasáhla jeho obličej a bek hostí jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 0-2.

04:33
    Ačkoliv se to Jevgeniji Malkinovi vůbec nelíbí, půjde si na dvě minuty odpočinout. Dostává totiž trest za nedovolené bránění Seana Kuralyho.

Na vyloučení: 0-1.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Krejčí (Rick Nash, Chára), 3. Pastrňák (Marchand, Riley Nash), 6. Rick Nash (Krug, Marchand), 13. Backes (B. Gionta), 17. Krug (Pastrňák, Riley Nash), 23. Krejčí (Holden, DeBrusk), 35. Krejčí (McAvoy, Holden), 38. Pastrňák (Chára, McAvoy) – 1. Määttä (Malkin), 10. Kessel (Hörnqvist, Malkin), 20. Sheahan, 46. Määttä (Kessel, Brassard)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Holden, Carlo – Marchand, Riley Nash, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Rick Nash – Wingels, Backes (A), B. Gionta – Schaller, Kuraly, Acciari.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (6. Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Sheary, Brassard, Kessel – Rowney, Sheahan, Kühnhackl.

Rozhodčí: Watson, Sutherland – Gawryletz, Barton