Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 8:4 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Dallas – Tampa 4:5 (po pr.) | Edmonton – Nashville 2:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:3 (kon.)
San Jose – Chicago 7:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 02.03.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:32
    Petr Mrázek (PHI) 60 minut, 31 zákroků, 4 góly, 88,6% (03:31:29)

Hostující celek během celého zápasu hrát lépe, měl převahu a zaslouženě vyhrává tento zápas. Dobrý výkon v brance Flyers předvedl Petr Mrázek, který ale prohře nezabránil.

59:57
    Už se nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:34
    Petr Mrázek senzačně zastavil brejk soupeře, Jeff Skinner mířil sám na českého brankáře, který velmi dobře situaci vyřešil.

58:12
    Oba týmy střídají, hosté už vyhlíží konec zápasu.

58:00
    Philadelphia rozehrává od své branky, Taylor Leier protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:21
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není. V poklidném tempu se zápas dohrává. Carolina vede o tři góly.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

56:32
    Sebastian Aho čekal na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

56:15
    Petr Mrázek kotouč vůbec neviděl, ale hostujíc tým jej nedokázal dostat za jeho záda.

56:00
    Flyers se pokouší zdramatizovat zápas, zatím ale marně. Hostující obrana hraje zodpovědně.

55:30
    Zápas pokračuje dál, hostující celek míří k výhře v tomto zápasu.

55:21
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, komerční přestávka po Wardově zákroku.
    54:23 Sebastian AHO - 1:4

54:23
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes potvrzují svou dobrou formu v tomto zápase. Oslabení zvládli, navíc se nyní po rychlé akci prosazuje povedenou střelu ze střední vzdálenosti SEBASTIAN AHO. Asistence: Justin Williams.

54:02

53:47
    Mnoho času z přesilové hry už nezbývá, hosté se dokázali ubránit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 42. Konecny (Couturier, Giroux) – 5. Williams (Skinner, Slavin), 26. T. Teräväinen (Aho, Faulk), 32. Williams (Pesce, J. Staal), 55. Aho (Williams)

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Lindblom, Patrick, Voráček – Leier, Laughton, M. Raffl – Lehterä, Filppula, Weise.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Faulk, H. Fleury, Pesce, Hanifin, T. van Riemsdyk – B. McGinn, J. Staal, Williams – Aho, E. Lindholm, T. Teräväinen – Skinner, Wallmark, Di Giuseppe – V. Rask, D. Ryan, Stempniak.

Rozhodčí: Walsh, Kozari – Brisebois, Nansen

Diváci: 19 245