Burnley – Everton 2:1 (kon.) | Leicester – Bournemouth 1:1 (kon.) | Southampton – Stoke 0:0 (kon.)
Swansea – West Ham 4:1 (kon.) | Tottenham – Huddersfield Town 2:0 (kon.) | Watford – West Brom 1:0 (kon.)
Liverpool – Newcastle 2:0 (kon.)
Burnley FC
2:1 (0:1)
Everton FC
Sobota 03.03.2018, 13:30 • Turf Moor • Anglická Premier League • 29. kolo
    Burnley po skvělém obratu ve druhém poločase vyhrálo poprvé z posledních 12 zápasů Barclays Premier League

Rozhodčí Kavanagh naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Burnley zdolalo Everton 2:1. Do vedení šli už ve 20. minutě hosté, když se přesně trefil Tosun, ale i přesto byli aktivnější domácí hráči, kteří byli pohyblivější, nebezpečnější a střelecky aktivnější, avšak vyrovnávací trefy se dočkali až ve druhém poločase, kdy se přesně trefil v 56. minutě Barnes. K vidění byla řada zajímavých momentů a utkání jistě bavilo i nezaujatého diváka. V 80. minutě pak zápas bavil především fanoušky Burnley, protože Wood parádní hlavičkou poslal domácí tým do vedení a díky němu zůstaly všechny 3 body na stadionu Turf Moor. Děkuji za pozonost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (15:27:34)
    Burnley pod vedením Seana Dycheho vyhrálo v Premier League poprvé během 61 zápasů, ve kterých muselo dohánět manko a otáčet vývoj utkání

90+4

90+1
    Rozhodčí přidává 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
    Více než 1 gól v domácím utkání dalo Burnley naposledy v zápase se Swansea. Toto je tak druhý zápas v letošní sezóně, kdy se to domácím fotbalistům podařilo.

89
    Překvapení se však nedělo, protože pozorný Pope si vyskočil pro centrovaný míč a ukryl ho do své náruče.
    Od sezóny 2004-05 inkasuje Everton poprvé 30 a více gólů ve venkovních zápasech.

88
    Everton teď má výhodu rohového kopu, ze kterého může svého soupeře překvapit.

86
    Takový závěr si fotbalisté Evertonu nejspíš nepředstavovali. V 80. minutě inkasovali gól na 2:1 a v 86. minutě musí přijmout fakt, že budou zápas dohrávat pouze v deseti hráčích, protože Williams dal ve vápně loktem svému protihráči do obličeje a od rozhodčího vyfasoval červenou kartu.

83
    Poslední změna v sestavě hostů: hrací plochu opustil Sigurdsson, místo kterého naskočil na zelený pažit Bolasie.

83
    Barnes se dopustil útočného faulu, ale na kartu to nebylo, tak sudí jen hru přerušil a teď už se pokračuje.

82
    Do konce utkání už příliš času nezbývá, ale Everton má stále možnost vyrovnat a klidně si i vzít zpět vedení, nic není nemožné. Nicméně se domnívám, že Burnley si už tento stav do konce utkání pohlídá, aby mohlo plně bodovat.
    80. Chris WOOD - 2:1

80
    Burnley právě vstřelilo branku!
    Rohový kop si vzal na starost Gudmundsson a prezentoval se opravdu povedeným centrem do vápna. V pokutovém území se k míči prodral aktivní CHRIS WOOD, který přesnou trefou hlavou otočil stav skóre a poslal Burnley dnes poprvé do vedení. Opravdu krásná akce od domácích borců.

79
    Everton se sice před rohovým kopem ubránil, ale Lennon se pak dostal k odraženému míči a prudce vystřelil, avšak trefil pouze bránícího protihráče a vybojoval další roh.

78
    Burnley bude zahrávat rohový kop, tak se musí Everton pečlivě bránit. Standardní situace bývají vždy nebezpečné.